Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cngz49

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Şub 18, 2021 12:49 pm

GutenTag yazdı: Prş Şub 18, 2021 12:20 pm Arkadaşlar merhaba, UPS Kargo'dan mesaj geldi dağıtıma çıkmıştır diye. Acaba vize mi diye içim içime sığmıyor. Şartlı kabullere kabul vermeye başlamışlar sanırım. Benimde Wuppertal Üniversitesi Y.lisans şartlı kabul. Bakalım ne çıkacak :D :shock:
Hayırlı olsun darısı bizlere :)
Mit Freundlichen Grüßen

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Prş Şub 18, 2021 1:03 pm

Massacres yazdı: Prş Şub 18, 2021 12:32 pm 3 haftayı geçtiyse vize oluyor diye biliyorum bence vizedir 😁 Hayırlı olsun 😁
Durun daha yapmayın heyecanlanıyorum :D
13 Ocak'ta başvurmuştum valla bakalım hayırlısı, işteyim akşam eve gidince göreceğiz :D

reall

Mesaj gönderen reall » Prş Şub 18, 2021 1:28 pm

delicoban yazdı: Sal Şub 16, 2021 10:36 am Sizin adınıza sevindim, ben bekliyorum hâlâ
Merhaba sonunda bugün geldi pasaport, vize verilmiş sizin durumda gelişme var mı?

sertdil

Mesaj gönderen sertdil » Prş Şub 18, 2021 1:30 pm

Massacres yazdı: Prş Şub 18, 2021 12:07 pm 18 Ocak’ta Wuppertal üniversitesi şartlı kabulümle İzmir’den başvuru yapmıştım. Presence letter falan sunmadım. Okulun kursuna başlayacağım. Bu şekilde aldım vizeyi teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ☺️
Giessen'den şartlı kabulüm var, okulun kursuna 31 mayısta başlayacağım ama online, presence letter alamayabilirim. Wuppertal kursu online mı şu an ? Bilgilendirebilir misiniz ?

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Prş Şub 18, 2021 3:33 pm

Herkese merhabalar 30 Aralık'ta Istanbul konsoloslugunda başvurduğum şartlı kabul vizem 6 aylık basılmış şekilde bugün elime ulaştı. Bekleyen herkese en yakın zamanda nasip olmasını diliyorum. Hepimiz için hayırlısı olsun. Sevgiyle 🍀 başarılar diliyorum hepinize

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Şub 18, 2021 3:43 pm

Thekaya yazdı: Prş Şub 18, 2021 3:33 pm Herkese merhabalar 30 Aralık'ta Istanbul konsoloslugunda başvurduğum şartlı kabul vizem 6 aylık basılmış şekilde bugün elime ulaştı. Bekleyen herkese en yakın zamanda nasip olmasını diliyorum. Hepimiz için hayırlısı olsun. Sevgiyle 🍀 başarılar diliyorum hepinize
Hayırlı olsun bu arada vizeleri gelenler gitmek istediğiniz tarihe göre mi verilmiş vizeler?
Mit Freundlichen Grüßen

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Prş Şub 18, 2021 3:48 pm

Cngz49 yazdı: Prş Şub 18, 2021 3:43 pm Hayırlı olsun bu arada vizeleri gelenler gitmek istediğiniz tarihe göre mi verilmiş vizeler?
Teşekkür ederim. Ben 15 Şubat diye belirtmiştim 17 Şubat diye basıldı. Yakın yani

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Şub 18, 2021 3:50 pm

Thekaya yazdı: Prş Şub 18, 2021 3:48 pm Teşekkür ederim. Ben 15 Şubat diye belirtmiştim 17 Şubat diye basıldı. Yakın yani
Çok sevindim, bugün bizim için bereketli oldu epey kişi aldı vizeyi. Bende 22 Şubat demiştim inşallah haftaya gelir gideriz düzeni kurmaya
Mit Freundlichen Grüßen

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Prş Şub 18, 2021 4:00 pm

Cngz49 yazdı: Prş Şub 18, 2021 3:50 pm Çok sevindim, bugün bizim için bereketli oldu epey kişi aldı vizeyi. Bende 22 Şubat demiştim inşallah haftaya gelir gideriz düzeni kurmaya
Gelir rahat olun. Gönlünüzce olsun

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Prş Şub 18, 2021 4:01 pm

Merhaba hayırlı olsun sanırım dil kursunuz Clausthaldeydi. Dil kursu ücretini ödediniz mi? Bir de garantörle gittiyseniz garantörünuz hangi sehirdeydi

auroraxx

Mesaj gönderen auroraxx » Prş Şub 18, 2021 6:36 pm

Merhaba arkadaşlar 5 ocakta girmiştim vizeye ve benim de bugün vizem elime ulaştı
Gelen arkadaşları da okudum hepimize hayırlı olsun tebrik ediyorum sizleri de :):)

auroraxx

Mesaj gönderen auroraxx » Prş Şub 18, 2021 6:48 pm

Bekleyen bütün arkadaşların da umarım en kısa sürede vizesi gelir☺️ ☺️

Thekaya

Mesaj gönderen Thekaya » Prş Şub 18, 2021 7:19 pm

AliEren33 yazdı: Prş Şub 18, 2021 4:01 pm Merhaba hayırlı olsun sanırım dil kursunuz Clausthaldeydi. Dil kursu ücretini ödediniz mi? Bir de garantörle gittiyseniz garantörünuz hangi sehirdeydi
Merhaba. Evet clausthal. Ödemedim kurs ücretini. Kursun ilk haftasında ödeme yapabilirsiniz demişlerdi. Kayıt belgesi verildiği için sorun olmaz.
Bloke hesap ile işlem yaptım

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Prş Şub 18, 2021 9:36 pm

Thekaya yazdı: Prş Şub 18, 2021 7:19 pm Merhaba. Evet clausthal. Ödemedim kurs ücretini. Kursun ilk haftasında ödeme yapabilirsiniz demişlerdi. Kayıt belgesi verildiği için sorun olmaz.
Bloke hesap ile işlem yaptım
Benimki neden gelmedi ya 16 Aralık'ta başvurmuştum. Bugün aradım konsolosluğu Almanya'dan hala bir haber yok diyor. Yabancılar polisi çok yavaşmis sanırım. Garantör belgesi ile başvurmuştum.

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Prş Şub 18, 2021 9:48 pm

GutenTag yazdı: Prş Oca 14, 2021 11:08 pm Arkadaşlar Merhaba !
13 Ocak Çarşamba günü İstanbul Konsolosluğu'nda "Şartlı Kabul Makine Mühendisliği Master Bölümü" vize mülakatım vardı.

Burada anlatacaklarım ve vereceğim bilgiler diğer arkadaşlara umarım yardımcı olur. Çünkü bu sitede geçirdiğim süre ve okuduğum her yazı bana çok şey kattı ve mülakata hazır ve nazır bir şekilde girebildim. Hemen en baştan anlatıyorum;

Öncelikle 17 Aralık'ta iData platformundan vize randevu başvurumu 75 TL ödeyerek aldım. 24 Aralık'ta randevu atandı ve 13 Ocak Çarşamba günü saat 14:15'e.. O gün geldi ve çattı... Konsolosluk binasına geldim aramalardan geçtim ve girişte soldaki kağıtları önden hazır eden ablamız çağırdı beni. Kopyaları istedi, orjinal belgelerimden sadece garantör belgemi aldı diğer tüm orjinallerim bende kaldı. Tüm belgelerimi düzenleyip 75 Euro istedi, elime numara verdi ve oturup beklemeye geçtim. Götürdüğüm ve sadece benden aldıkları belgeleri (gereksizleri yazmıyorum) sırasıyla yazıyorum;

1-Motivasyon yazısı (Almanca)
2-CV (Almanca)
3-10 yıl geçerli pasaport
4-4 adet fotoğraf
5-Lisans Diploması (İngilizce ve Türkçe Orjinal)
6-Transkript Orjinali ve Almanca (Noter onaysız) tercümesi (Arya Tercüme, çok yardımcı oldular bu süreçte)
7-Wuppertal Üniversitesi Ön Kabul Belgesi (Mail çıktısı, orjinal sunmadım)
8-Özel bir dil kursunun adıma gönderilmiş sözleşmesi (İmzaladım verdim, haftalık 18 saat ders)
9-Dil kursu presence letter belgesi (Birebir ders göreceğimi yazan ve kanıtlayan belge)
10-Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (Edevlet tam vukuatlı 1 dakikada alabileceğiniz belge)
11-30.000 Euro teminatlı Koç Allianz yurtdışı seyahat sağlık sigortası (45 Euro bayıldım ve internetten 2 dakikada yaptım)
12-Garantör Belgesi Orjinali (Arkasında Studium yazıyordu sadece, Sprachkurs und Studium değildi yani)
13-Goethe Zertifikat A1 belgesi (03.09.2020 tarihinde kazanıldı)
14-Üniversite staj belgem 1 adet (Hema Endüstri A.Ş.) ve Almanca tercümesi
15-Önceki işyeri ve şimdiki iş yeri çalışma belgem ve Almanca tercümeleri (Ek olarak mevcut maaşımın bordro çıktısı, Türkçe)

-Hanımefendi önce evrakları alayım dedi çekmeceye koydum. İlk sorusu Almanca seviyeniz nedir? oldu. A1 olarak yanıtladım. 10 saniye geçtikten sonra "Neden A2 belgesini almadınız burada 28 Mart gideceğiniz tarihi yazmışsınız daha süreniz var A2 ile başvursaydınız" dedi. Bende "A1 belgesini alırsam yeterli olacağını düşündüğümü söyledim, pek memnun olmadı. Sonrasında İngilizce seviyemi sordu, B1 olarak yanıtladım, kanıt istemedi. Mesleğimi sordu, Makina Bakım Mühendisi olduğumu söyledim. Almanya'da 1. derecede akrabanız var mı dedi, amcam var babamın kardeşi ama 1. derece sayılmaz dedim, evet sayılmaz dedi...(Mülakat kötü gidiyor şu anda biliyorum...) 1. dönem göreceğiniz derslerden 4 tanesini sayar mısınız dedi, güzel telaffuz ile takılmadan saydım. (Yavaştan toparladık, bu soruya hazırlanmıştım). Özel bir Almanca kursunda (Dilko Kadıköy) hazırlanarak Goethe A1 belgesini aldığımı söylemiştim hanımefendiye, "Kursunuz ne zaman bitti?" diye sordu 10 Eylül 2020'de dedim, "Neden bıraktınız A2 belgesini alabilirdiniz, 3 ay geçmiş vakit vardı" diye beni sıkıştırdı. Bende başladım saydırmaya, "Bir önceki çalışma yerimde Cumartesi günleri çalışma yoktu ama şimdi neredeyse pazar günleri bile çalışıyorum. Beton işi çok yoğun o yüzden kursa devam edemedim, ya burada işime devam edecektim ya da Almanya'da dil kursuna başlayacaktım. İkisini bir arada yürütemediğim için Almanya'ya gitmeye karar verdim. Vizeye de en azından A1 belgesi ile başvurursam yeterli olacağını düşündüm ve sınava girerek belgeyi almaya hak kazandım." dedim. (Az çok tatmin oldu, biraz duraksayıp düşündü ve bilgisayara bir şeyler yazdı, muhtemelen yanıtlarımı çeviriyordu) Sonrasında kağıtları toparlayarak "Eren Bey 3,5-4 haftada sonuç açıklanır, garantör belgenizi alıyoruz, pasaportunuzla size gelecektir" dedi veeee.... "Evet Eren Bey Almanca seviyenizi ölçmek için kendinizden bahseder misiniz biraz, "Kimsiniz, Neden Almanya, Neden bu bölüm, Nerede kalacaksınız..." Okey, Mein Name ist Eren.... Ich fahre nach Deutschland weil ich möchte mich in meinem Beruf weiterbilden........... diyerek artı 2 cümle daha kurdum. Sonrasında Almanca olarak hangi bölümü okumak istediğimi, adres olarak nerede ve nasıl kalacağımı sordu. (Bildiğiniz Almanca sınavına girdim ben yanıtladıkça o zorladı.) Bende Almanca cevaplarımı başarılı bir şekilde verdim (uzatmıyorum) "Vaay" dermişcesine kaşlarını kaldırdı (hangi bölümü okuyacaksınız sorusunu anlayarak cevapladığım için). Teşekkür etti bilgisayara yine ufak not aldı ben cevaplayınca. Sonrasında bittiğini söyledi ve Gidebilirim dimi? diye sordum, Evet evet dedi ve kalktım gittim elim ayağım titreye titreye... Şaka bi yana sonunda dedim ki tamam Eren toparladın biraz da olsa... Gerisi ya herro ya merro....

Arkadaşlar benim mülakatım bu şekildeydi. Umutlu musun diye sorarsanız, evet umutluyum. A1 belgesi ile direkt vizem kabul edilirse çok şaşıracağım sizde çok şaşıracaksınız biliyorum fakat imkansız değil. Dediğim gibi umutluyum...

Sizin de mülakatınızın güzel geçmesi dileğiyle... Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz... Mülakatım ile alakalı sorularınız olursa zevkle cevaplarım... Sağlıcakla kalın...
Arkadaşlar !!
Sabah gelen kargonuz yola çıktı mesajı ile bekleyişe geçmiştim. An itibari ile paketi açtım vizeyi pasaporta basmışlar.... 28 Mart gidiş tarihim olarak belirlemiştim 28 Mart'a vermişler gidiş vizesini. Diğer bekleyen bütün arkadaşlara sabır diliyorum benim için çok zor bi süreçti. Umarım bekleyen hakeden herkesin vizesi gelir .... :)

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Şub 18, 2021 10:07 pm

GutenTag yazdı: Prş Şub 18, 2021 9:48 pm Arkadaşlar !!
Sabah gelen kargonuz yola çıktı mesajı ile bekleyişe geçmiştim. An itibari ile paketi açtım vizeyi pasaporta basmışlar.... 28 Mart gidiş tarihim olarak belirlemiştim 28 Mart'a vermişler gidiş vizesini. Diğer bekleyen bütün arkadaşlara sabır diliyorum benim için çok zor bi süreçti. Umarım bekleyen hakeden herkesin vizesi gelir .... :)
Seninde gözün aydın, kazasız belasız yolculuklar dilerim. Darısı bizlere 🎉
Mit Freundlichen Grüßen

delicoban

Mesaj gönderen delicoban » Prş Şub 18, 2021 10:17 pm

reall yazdı: Prş Şub 18, 2021 1:28 pm Merhaba sonunda bugün geldi pasaport, vize verilmiş sizin durumda gelişme var mı?
Hocam çok sevindim bana da dün öğlen mail geldi. Çok şükür benim de gelmiş.

Andy andy

Mesaj gönderen Andy andy » Prş Şub 18, 2021 10:45 pm

Merhaba arkadaslar konsolosluga yarin sabah acil bir mail atmam gerekiyor ancak antragsnummer ve aktenzeichen ' i nasil bulucam acaba ? ( ilki basvuru numarasi ikincisi dosya numarasi ) Basvurum esnasinda barkodlu bir kagit verilmisti onun sol üst kösesindeki numara mi aktenzeichen acaba ?) Cevap verebilirseniz cok sevinirim .

reall

Mesaj gönderen reall » Prş Şub 18, 2021 11:09 pm

delicoban yazdı: Prş Şub 18, 2021 10:17 pm Hocam çok sevindim bana da dün öğlen mail geldi. Çok şükür benim de gelmiş.
Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın :)

delicoban

Mesaj gönderen delicoban » Prş Şub 18, 2021 11:23 pm

reall yazdı: Prş Şub 18, 2021 11:09 pm Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın :)
çok teşekkür ederim sizin de hayırlı olsun :)

Kilitli