Giriş yapamayanların dikkatine
  • Şifremi unuttum özelliğini kullanarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tıklayıp, yeni şifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni şifre ile giriş yapın.
    • Yeni şifre belirlemek için giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın
  • Mail adresi güncel olmadığı için maili alamayanlar bu başlık altında çözüme ulaşabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, şikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
NachDeutsch

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen NachDeutsch » Prş Haz 10, 2021 9:29 pm

Arkadaslar fotokopilerin uzerinde muhür damga imza olmaması mı gerek? Su yuzden soruyorum: almancaya cevirttigim belgelerden 10nar tane fazladan almistim. 2 tanesini konsolosluga versem fotokopi niyetine hem daha duzgun hem renkli daha iyi olur dusundum.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 11, 2021 10:34 am

Merhabalar, girdiğim vize görüşmesini sizlere anlatmak istedim belki diğer arkadaşlara da tecrübe olur. Lisans direkt kabul ( ders çoğunluğu ingilzice kalanı almanca ). Istanbul konsolosluğu.

31.05'de girdim randevum 10.15di. ben geç kaldığım için 10.15-1.20 arası girdim. önce kapıda kontrol sonra passaport kontrol daha sonra içeri girdim eşyaları bıraktım. içeri girince diğer arkadaşların da anlattığı gibi solda beyaz masa. belgelerinizi istiyor ,düzenliyor sonra sırayı bekliyorsunuz. görüşme de iyi geçti spesifik soru sormadı. şunları sordu:
-alacağın derslerini sayabilir misin ?
-neden bu bölüm ? ( zaten bu bölümü şu an türkiye de -okuduğumu orada baştan alacağımı söyledim)

sıradan geçti yani benim vize görüşmem. kesin 6 hafta sürer gibi bir şey dedi oradaki hanımefendi. bu arada garantörüm de sıkıntı çıktığını, bloke hesap yapacağımı söyledim. tamam size mail atarlar dedi. 02.06'da bloke hesap eksik maili geldi. 04.06'da blocking confirm mi gönderdim. araya haftasonu girdi. 07.06'da da belgeleriniz ilgili kişiye gönderildi maili geldi.

Bu arada bir şey sormak isityorum. Sizce bu 6 haftalık süre 07.06'dan itibaren mi işler yoksa 31.05'den itibaren mi ? Yani vize görüşmesine gittiğim an başlıyor mu süreç ? Diyorlar ya hani 10 gün geçtiyse büyük ihtimal olumlu diye o yüzden merak da ediyorum. Görüşme hakkında düşüncelerinizi bekliyorum :) Umarım durumum diğer arkadaşlara da yardımcı olur.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 11, 2021 11:20 am

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 10:34 am
Merhabalar, girdiğim vize görüşmesini sizlere anlatmak istedim belki diğer arkadaşlara da tecrübe olur. Lisans direkt kabul ( ders çoğunluğu ingilzice kalanı almanca ). Istanbul konsolosluğu.

31.05'de girdim randevum 10.15di. ben geç kaldığım için 10.15-1.20 arası girdim. önce kapıda kontrol sonra passaport kontrol daha sonra içeri girdim eşyaları bıraktım. içeri girince diğer arkadaşların da anlattığı gibi solda beyaz masa. belgelerinizi istiyor ,düzenliyor sonra sırayı bekliyorsunuz. görüşme de iyi geçti spesifik soru sormadı. şunları sordu:
-neden bu bölüm ? ( zaten bu bölümü şu an türkiye de -okuduğumu orada baştan alacağımı söyledim)

sıradan geçti yani benim vize görüşmem. kesin 6 hafta sürer gibi bir şey dedi oradaki hanımefendi. bu arada garantörüm de sıkıntı çıktığını, bloke hesap yapacağımı söyledim. tamam size mail atarlar dedi. 02.06'da bloke hesap eksik maili geldi. 04.06'da blocking confirm mi gönderdim. araya haftasonu girdi. 07.06'da da belgeleriniz ilgili kişiye gönderildi maili geldi.

Bu arada bir şey sormak isityorum. Sizce bu 6 haftalık süre 07.06'dan itibaren mi işler yoksa 31.05'den itibaren mi ? Yani vize görüşmesine gittiğim an başlıyor mu süreç ? Diyorlar ya hani 10 gün geçtiyse büyük ihtimal olumlu diye o yüzden merak da ediyorum. Görüşme hakkında düşüncelerinizi bekliyorum :) Umarım durumum diğer arkadaşlara da yardımcı olur.
10.15-1.20 yazmışım. 10.15-10.20 olacaktı*

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 11:27 am

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 10:34 am

Hocam basirlar diliyorum. Umarim istedigini alirsin. Fotokopileri nasil sundun? Turkce olan belgelerininde +2 fotokopilerini sundunuz mu? Ben almancaya cevirdugum belgeleri fazladan almistim fotokopi niyetine alirim diye. +2 oyle sunsam sorun olur mu? Uzerinde mühur var tercumanin

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum Haz 11, 2021 11:30 am

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 11:20 am
10.15-1.20 yazmışım. 10.15-10.20 olacaktı*
Bana 3 hafta denildi. 11. Haftanın içine girmek üzereyim. 07.06 dan itibaren süre işler. Ama kesin değil tabii ki.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 11, 2021 11:40 am

NachDeutsch yazdı:
Cum Haz 11, 2021 11:27 am
Hocam basirlar diliyorum. Umarim istedigini alirsin. Fotokopileri nasil sundun? Turkce olan belgelerininde +2 fotokopilerini sundunuz mu? Ben almancaya cevirdugum belgeleri fazladan almistim fotokopi niyetine alirim diye. +2 oyle sunsam sorun olur mu? Uzerinde mühur var tercumanin
Türkçe tek sunuduğum belge nüfüs kayıttı ona da zaten varsa ver dedi yoksa gerek yok dedi. onun dışında belgelerimin çoğu orijinal ingilizce belgelerdi ve iki fotokopisi vardı. türkçeden ingilizceye çevirdiklerimi de türkçe orijinali , iki fotokopisi ve çevirisinin iki fotokopisini sundum. sanırım bazı kopyaları geri verdi bana, ben de çöpe attım hatırlamıyorum pek yani. siz fazla belge götürün kapıdaki hanımefendi düzenliyor zaten ayrıca anlayışlılar.
BatuhanBozkurt yazdı:
Cum Haz 11, 2021 11:30 am
Bana 3 hafta denildi. 11. Haftanın içine girmek üzereyim. 07.06 dan itibaren süre işler. Ama kesin değil tabii ki.
Sizin de direkt lisans kabulu müydü ve hangi şehir,üni ?

Charlie

Mesaj gönderen Charlie » Cum Haz 11, 2021 11:59 am

Arkadaşlar merhaba,

Geçen zaman içinde forumun bilgilendirici çok tarafı oldu. Bundan dolayı, öncelikle katkı sağlayan, siteyi hazırlayan herkese teşekkür ediyorum.

29.04 tarihinde iData üzerinden Almanca dil bilgisine sahip yüksek lisans için vize başvurusunda bulunmuştum. Pasaportum dün (10.06) kargoya verildi, bugün (11.06) de elime geçti. Toplamda başvuru gününden itibaren tam 6 hafta geçtiğini teyit edebilirim. Arada birkaç resmi bayram ve kapanma olsa da evrak değerlendirmesine etkisi oldu mu şüpheliyim.

Ancak süreç çok yıpratıcı, vizemin gecikmesinden ötürü birçok uygulama dersini ve proje çalışmalarını alamadım. Konsoloslukla kurduğum iletişim ise çok zayıftı, bana sadece belgelerimin yabancılar makamında olduğuna dair 2 hafta önce, yani başvuru tarihiminden 4 hafta sonra bir mail gönderilmişti. Bunun dışında herhangi bir iletişim olmadı. Sadece Ausländerbehörde'ye 5. haftada sınav takvimimi mail olarak gönderip, değerlendirmenin hızlandırılması ricasında bulunmuştum.

Umarım faydası dokunur.

Herkese sabır ve başarılar diliyorum.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum Haz 11, 2021 1:04 pm

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 11:40 am
Türkçe tek sunuduğum belge nüfüs kayıttı ona da zaten varsa ver dedi yoksa gerek yok dedi. onun dışında belgelerimin çoğu orijinal ingilizce belgelerdi ve iki fotokopisi vardı. türkçeden ingilizceye çevirdiklerimi de türkçe orijinali , iki fotokopisi ve çevirisinin iki fotokopisini sundum. sanırım bazı kopyaları geri verdi bana, ben de çöpe attım hatırlamıyorum pek yani. siz fazla belge götürün kapıdaki hanımefendi düzenliyor zaten ayrıca anlayışlılar.

Sizin de direkt lisans kabulu müydü ve hangi şehir,üni ?
Şartlı kabul + dil kursu. DuE Uni, Essen. İkamet adresim Neuenkirchen.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 2:18 pm

Arkadaşlar tam vukuatlu nufus kayit orneginde kardesler gozukmuyor. E devletten gozukmuyor. Digerleri gozukuyor ama kardes yok. Sorun olur mu?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 2:30 pm

Yukatidaki postu ögrendim. Kardesler kismi sorun olmuyormus. Ancak e devletten cikti yeterli mi, nufus dairesinden islak imzali mi olmalı?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 4:32 pm

Sağlık sigortasini Allianz'dan yaptirmayı düsünuyorum 6 aylik. 92 gun ibaresi bulunmalı mı? Salgin hastaligi ek hizmet olarak ekletmeli miyim? 650 tl tuttu baya pahali.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Haz 11, 2021 5:13 pm

Master icin konsolosluga goturecegimiz fotokopilere mühür apostil, noter onayı vs vurduruyor muyuz? Ben direk belgelerin fotokopilerini alip goturmeyi düşünüyordum. Öyle değil mi? Zaten orda kontrol etmiyorlar mi?

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Cum Haz 11, 2021 5:19 pm

NachDeutsch yazdı:
Cum Haz 11, 2021 4:32 pm
Sağlık sigortasini Allianz'dan yaptirmayı düsünuyorum 6 aylik. 92 gun ibaresi bulunmalı mı? Salgin hastaligi ek hizmet olarak ekletmeli miyim? 650 tl tuttu baya pahali.
Ben Güneş Sigortadan 6 aylık için 120 tl gibi bir ücrete yaptırmıştım. Salgın hastalığı ekletmemiştim ama konsolosluk eksik evrak olarak da istemedi.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 11, 2021 9:15 pm

NachDeutsch yazdı:
Cum Haz 11, 2021 2:18 pm
Arkadaşlar tam vukuatlu nufus kayit orneginde kardesler gozukmuyor. E devletten gozukmuyor. Digerleri gozukuyor ama kardes yok. Sorun olur mu?
sorun olmaz. kendim de öyle verdim. ıslak imzaya tercümeye gerek yok. direkt olarak e devletten çıkarın :)
BatuhanBozkurt yazdı:
Cum Haz 11, 2021 1:04 pm
Şartlı kabul + dil kursu. DuE Uni, Essen. İkamet adresim Neuenkirchen.
hocam sizin karışıkmış bence ikamet adresinden dolayı sorunlar çıkıyordur. umarım olumlu sonuçlanır

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum Haz 11, 2021 10:44 pm

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 9:15 pm
sorun olmaz. kendim de öyle verdim. ıslak imzaya tercümeye gerek yok. direkt olarak e devletten çıkarın :)

hocam sizin karışıkmış bence ikamet adresinden dolayı sorunlar çıkıyordur. umarım olumlu sonuçlanır
Valla neyden bilmiyorum ama burnumdan getirdikleri kesin.
Hayırlısı olsun diyelim. Sana da bol şana hocam ✌🏽

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Haz 12, 2021 3:31 pm

ebodur yazdı:
Cum Haz 11, 2021 5:19 pm
Ben Güneş Sigortadan 6 aylık için 120 tl gibi bir ücrete yaptırmıştım. Salgın hastalığı ekletmemiştim ama konsolosluk eksik evrak olarak da istemedi.
120 tl mi? Cok ucuz degil mi kurda? Bir sikinti cikarmasin? Vize aldiniz mi?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Haz 12, 2021 3:42 pm

CarbonBey yazdı:
Cum Haz 11, 2021 9:15 pm

Benim almanca cevirilerin fotokopilerinde tercümanin mührü ve imzasi var. 10 tane fazladan almistim. Onlari versem kabul olur mu? Siz nasil sundunuz? Turkce orjinal belgelerinde fotokopisini sundunuz mu ayrica?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Haz 12, 2021 4:03 pm

Turkiye'deki baglayiciligimi sunmak icin uzerimdeki tapuyu sunacagim. E devletten cikartip vermemiz yeterli olur mu? Bu cikti resmi belge degildir diyor

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cmt Haz 12, 2021 4:22 pm

Motivasyon mektubum 1.5 sayfa tuttu. Sorun olur mu? Daha ne kadar kisabilirim bilemedim.

Maho

Mesaj gönderen Maho » Cmt Haz 12, 2021 10:26 pm

ebodur yazdı:
Cum Haz 11, 2021 5:19 pm
merhaba benimde birkaç güne sigorta yapmam gerekiyor fiyatı çok uygun geldi acaba nerede ve nasıl yaptığınız hakkında bilgi verebilir misiniz?