Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
NachDeutsch

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Oca 18, 2021 9:27 pm

GutenTag yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:06 pm Yazının ilk bölümünü okursan vizeyi aldığını anlayabilirsin dostum. Okumak ve anlamak o kadar da zor şeyler değil zanlımca?
Acikcasi yanlıs kişiye yazmişim. Iste yogun olduğumdan dolayı senin yazdiğin uzun açiklamaya yazacaktim. Benin hatam okumaya anlamaya alakasi yok. Ama senin gozun cok iyi olsaydi ya da okudugunu cok iyi anlasaydin ve ukalalik pesinde olmasaydin benim bu arkadasa, hemen yukarda "hayirli olsun..." diye baslayan mesajimi gorurdun. Ayni sekilde senin yazinada mesajimi gorurdun. Ve boyle sacma ukalaca cevaplar vermezdin. A1 le alman zor ama bu kafayla vize alman imkansiz.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Oca 18, 2021 9:30 pm

Heyt yazdı: Pzt Oca 18, 2021 8:38 pm Daha önce başka başlıklarda sordum ancak cevap alamadım. Bir de burada deneyeyim şansımı.
Şartlı kabulüm var. Nisan ayında okul başlasa da almanca kursu bundan ayrı olduğundan nisanda gitmek zorunda değilim. Bundan dolayı sorum. Bu belge ile örneğin mayıs ayında vize başvurusu yapabilir miyim ? (Kurs haziranda) (Bu arada zaten okula kayıt "immatrikulation" yapmış olacağım)
Evet gidebilirsin. Okul egitimi ile kurs egitimi farklidir. Istersen eylulde git. Tabi belgenin suresi yetiyorsa.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Oca 18, 2021 9:48 pm

selam görüşmeye gittin mi?
ben çok merak ettim açıkcası neden çağırdıklarını

Cngz49 yazdı: Prş Oca 14, 2021 3:05 pm Merhaba arkadaşlar, pazartesi günü şartlı kabul görüşmesine girmiştim bugün konsolosluktan aradılar tekrar konsolosluğa çağırdılar bi şey demediler daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Eksik herhangi bir evrakımda yoktu, arayan kişi sadece gelmemi istedi

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Pzt Oca 18, 2021 9:50 pm

NachDeutsch yazdı: Pzt Oca 18, 2021 9:30 pm Evet gidebilirsin. Okul egitimi ile kurs egitimi farklidir. Istersen eylulde git. Tabi belgenin suresi yetiyorsa.
Belgenin süresi derken ? Belgede sadece sommersemesterın nisanda başlayacağı yazıyor. (Ama benim derslerle bir alakam yok kursa gideceğim)
Ayrıca okula kayıt olursam 1 yıl içinde dsh sınavını vermem isteniyor. Süre dediğiniz o sanırım.

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Sal Oca 19, 2021 12:17 am

NachDeutsch yazdı: Pzt Oca 18, 2021 9:27 pm Acikcasi yanlıs kişiye yazmişim. Iste yogun olduğumdan dolayı senin yazdiğin uzun açiklamaya yazacaktim. Benin hatam okumaya anlamaya alakasi yok. Ama senin gozun cok iyi olsaydi ya da okudugunu cok iyi anlasaydin ve ukalalik pesinde olmasaydin benim bu arkadasa, hemen yukarda "hayirli olsun..." diye baslayan mesajimi gorurdun. Ayni sekilde senin yazinada mesajimi gorurdun. Ve boyle sacma ukalaca cevaplar vermezdin. A1 le alman zor ama bu kafayla vize alman imkansiz.
Burada çocuk çocuk polemiklere girmek istemiyorum ama burası sürekli rastgele mesaj atacağın bir yer değil. Mesaj atacaksan herkesin faydalanacağı şekilde düzgün at. Soruların var ise başka başlıkta aç. "Hayırlı olsun" veya "Vizen çıkarsa haber et" tarzı sohbet mesajları gönderilmek için açılmadı bu anı defteri.

Ayrıca vizemin verilip verilmemesi hususunda cahilce yorumunu sana geri iade ediyorum. Vize başvurusu o kadar basit bir şey değil, 1 senelik emeğim var buna saygı duyacaksın. Sen ilk önce vize başvurunu yap, o mülakattan geç, ondan sonra gel burada konuş. Daha fazla polemiğe girmeyeceğim. Vizem çıkarsa da tabiki buraya yazacağım bana hatıra olarak kalması için. Çünkü burası adı üstünde, "Vize Anı Defteri-2021". İyi günler.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 19, 2021 12:23 pm

GutenTag yazdı: Sal Oca 19, 2021 12:17 am Burada çocuk çocuk polemiklere girmek istemiyorum ama burası sürekli rastgele mesaj atacağın bir yer değil. Mesaj atacaksan herkesin faydalanacağı şekilde düzgün at. Soruların var ise başka başlıkta aç. "Hayırlı olsun" veya "Vizen çıkarsa haber et" tarzı sohbet mesajları gönderilmek için açılmadı bu anı defteri.

Ayrıca vizemin verilip verilmemesi hususunda cahilce yorumunu sana geri iade ediyorum. Vize başvurusu o kadar basit bir şey değil, 1 senelik emeğim var buna saygı duyacaksın. Sen ilk önce vize başvurunu yap, o mülakattan geç, ondan sonra gel burada konuş. Daha fazla polemiğe girmeyeceğim. Vizem çıkarsa da tabiki buraya yazacağım bana hatıra olarak kalması için. Çünkü burası adı üstünde, "Vize Anı Defteri-2021". İyi günler.
Evet burasi hic yeri değil. O zaman neden cocukça cevaplar yazıp hala uzatıyorsun? Sana soracak değilim nerde, ne zaman konuşacağımı. 1 senelik emek diyip drama yapma! Burda herkes emek veriyor ama kimse senin gibi boş yapmiyor. Her şey gönlünce olsun...

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Sal Oca 19, 2021 1:21 pm

hallihallo yazdı: Pzt Oca 18, 2021 9:48 pm selam görüşmeye gittin mi?
ben çok merak ettim açıkcası neden çağırdıklarını
Selam, evet sabah gittim görüşmeye biraz panik oldum açıkçası :) Vize memuru bölüm müdüresinin benimle görüşmek istediğini söyledi. Tekrardan bi mülakat yaptık ve mini sözlü A1 konuşma gerçekleştirdik. Neden bu üniversite, Neden bu bölüm, orada çalışmayı düşünüyor musunuz, üniversiteyi ve şehri kısaca anlatır mısınız vs. gibi sorular sordular. Birde benim a1 sertifikam vardı galiba o sertifika karışmış orada tekrar Fotokopi aldılar birde benim bi kaç gayrimenkul vardı onların fotokopisini verdim, vize memuru güzel bir görüşme geçti bizim için dedi teşekkür etti ve ayrıldım ortalama 25/30 dk konuştuk.
Mit Freundlichen Grüßen

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Oca 19, 2021 1:42 pm

Cngz49 yazdı: Sal Oca 19, 2021 1:21 pm Selam, evet sabah gittim görüşmeye biraz panik oldum açıkçası :) Vize memuru bölüm müdüresinin benimle görüşmek istediğini söyledi. Tekrardan bi mülakat yaptık ve mini sözlü A1 konuşma gerçekleştirdik. Neden bu üniversite, Neden bu bölüm, orada çalışmayı düşünüyor musunuz, üniversiteyi ve şehri kısaca anlatır mısınız vs. gibi sorular sordular. Birde benim a1 sertifikam vardı galiba o sertifika karışmış orada tekrar Fotokopi aldılar birde benim bi kaç gayrimenkul vardı onların fotokopisini verdim, vize memuru güzel bir görüşme geçti bizim için dedi teşekkür etti ve ayrıldım ortalama 25/30 dk konuştuk.
Sana demiştim. Bu iyi bir sey senin için. Kucuk bir mulakat yapmişlar kafadan elememek icin. Hayirli olsun tekrardan. 😊

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Sal Oca 19, 2021 2:13 pm

Arkadaşlar merhaba şuan dil kursu vizesi başvurular alınıyor mu ? Ben normalde dil kursundan sonra yüksek lisans yapmak istiyorum ve şuan almanyadaki üniden online almanca derslerine katılıyorum ama şuan elimde dil sertifikası yok sadece okuldan a2 sınavını geçtiğime dair bir mail var.Konsolosluk eylül ayında bana sadece dil kursu vizesine başvurmamı söyledi.Şuan vizeye başvurmak istiyorum sizce ne yapmalıyım?

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Sal Oca 19, 2021 8:33 pm

ahmet12 yazdı: Sal Oca 19, 2021 2:13 pm Arkadaşlar merhaba şuan dil kursu vizesi başvurular alınıyor mu ? Ben normalde dil kursundan sonra yüksek lisans yapmak istiyorum ve şuan almanyadaki üniden online almanca derslerine katılıyorum ama şuan elimde dil sertifikası yok sadece okuldan a2 sınavını geçtiğime dair bir mail var.Konsolosluk eylül ayında bana sadece dil kursu vizesine başvurmamı söyledi.Şuan vizeye başvurmak istiyorum sizce ne yapmalıyım?
Selam, Idata sitesine giriş yaparsan soru ağacı var onu geçip randevu verilip verilmediğine bakabilirsin. Şuan şartlı kabul için görüşmeler yapılıyor.
Mit Freundlichen Grüßen

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Sal Oca 19, 2021 8:33 pm

NachDeutsch yazdı: Sal Oca 19, 2021 1:42 pm Sana demiştim. Bu iyi bir sey senin için. Kucuk bir mulakat yapmişlar kafadan elememek icin. Hayirli olsun tekrardan. 😊
Teşekkür ederim, umarım hayırlı sonuçlanır.
Mit Freundlichen Grüßen

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Oca 20, 2021 11:18 am

Cngz49 yazdı: Sal Oca 19, 2021 1:21 pm Selam, evet sabah gittim görüşmeye biraz panik oldum açıkçası :) Vize memuru bölüm müdüresinin benimle görüşmek istediğini söyledi. Tekrardan bi mülakat yaptık ve mini sözlü A1 konuşma gerçekleştirdik. Neden bu üniversite, Neden bu bölüm, orada çalışmayı düşünüyor musunuz, üniversiteyi ve şehri kısaca anlatır mısınız vs. gibi sorular sordular. Birde benim a1 sertifikam vardı galiba o sertifika karışmış orada tekrar Fotokopi aldılar birde benim bi kaç gayrimenkul vardı onların fotokopisini verdim, vize memuru güzel bir görüşme geçti bizim için dedi teşekkür etti ve ayrıldım ortalama 25/30 dk konuştuk.
Hocam kafama takildi, o sordugu solari almanca sorup ve almanca cevaplamani mi istedi? Cunku a1 seviyesi icin cok agir gelir bu sorulari anlamak ve cevaplamak.

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Çrş Oca 20, 2021 11:46 am

NachDeutsch yazdı: Çrş Oca 20, 2021 11:18 am Hocam kafama takildi, o sordugu solari almanca sorup ve almanca cevaplamani mi istedi? Cunku a1 seviyesi icin cok agir gelir bu sorulari anlamak ve cevaplamak.
Hayır, Türkçe sordu memur bana, müdürüne Almanca tercüme etti.
Mit Freundlichen Grüßen

ahmet12

Mesaj gönderen ahmet12 » Çrş Oca 20, 2021 2:46 pm

Cngz49 yazdı: Sal Oca 19, 2021 8:33 pm Selam, Idata sitesine giriş yaparsan soru ağacı var onu geçip randevu verilip verilmediğine bakabilirsin. Şuan şartlı kabul için görüşmeler yapılıyor.

Cevabın için teşekkür ederim.Idata 'daki soruları cevapladığım zaman master+sprachkurs vizesine yonlendiriyor beni ama benim kabul belgem sadece dil kursu için,eylül ayında bu şekilde vize görüşmesine gittim ama konsolosluk yetkilisi şuan sizin vize başvurunuzu alamayız dedi çünkü sadece dil kursuna kabul almışsınız dedi.

Andy andy

Mesaj gönderen Andy andy » Çrş Oca 20, 2021 6:03 pm

Merhabalar , Biliyorsunuz Almanyadaki kapatmalar 14 Subata kadar uzadi benim Präzens Kursum martta basliyor su an vizeler veriliyor mu ? (Evet vize görüsmeleri yapiliyor biliyorum ama vize tarihinde ertelemeler yapiliyor mu merak ediyorum ) kurslar eger online yapilirsa diye .

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Çrş Oca 20, 2021 7:23 pm

evet bu hafta vizesi gelen oldu mu?*
Andy andy yazdı: Çrş Oca 20, 2021 6:03 pm Merhabalar , Biliyorsunuz Almanyadaki kapatmalar 14 Subata kadar uzadi benim Präzens Kursum martta basliyor su an vizeler veriliyor mu ? (Evet vize görüsmeleri yapiliyor biliyorum ama vize tarihinde ertelemeler yapiliyor mu merak ediyorum ) kurslar eger online yapilirsa diye .

GutenTag

Mesaj gönderen GutenTag » Çrş Oca 20, 2021 9:33 pm

hallihallo yazdı: Çrş Oca 20, 2021 7:23 pm evet bu hafta vizesi gelen oldu mu?*
Evet Lisans şartlı kabul alan bir arkadaşımız geçen hafta vizesini aldı. 2-3 sayfa geriden okumaya başladığınızda görebilirsiniz, vize aldığını yazmış idi.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Çrş Oca 20, 2021 10:07 pm

Andy andy yazdı: Çrş Oca 20, 2021 6:03 pmg
Merhabalar , Biliyorsunuz Almanyadaki kapatmalar 14 Subata kadar uzadi benim Präzens Kursum martta basliyor su an vizeler veriliyor mu ? (Evet vize görüsmeleri yapiliyor biliyorum ama vize tarihinde ertelemeler yapiliyor mu merak ediyorum ) kurslar eger online yapilirsa diye .
1 marttan sonra okullari acmayi düşünüyorlar öyle bir söylenti var şimdilik fakat zaman ne gösterir bilemeyiz tam terside olabilir. Duyduklarım sadece söylenti

purpleof

Mesaj gönderen purpleof » Pzr Oca 24, 2021 5:41 pm

Merhaba öncelikle bol şans diliyorum vize konusunda :) sanırım 7-10 günü geçmiş başvuru yapalı,tarafınıza herhangi bir dönüş sağlandı mı ikinci kez gittikten sonra,olumlu veya olumsuz anlamda? Ben de beklemedeyim ve çok heyecanlıyım açıkçası çünkü 1 Martta kursum başlıyor.görüşmemi geçen hafta gerçekleştirdim ve beni de konsolosluk ikinci kez çağırdı randevumdan iki gün kadar sonra;ancak benden telc sertifikamın orijinalini istediler, verip eve döndüm işleminiz bu kadardı dediler :D ardından heyecanlı bekleyiş başladı :D .Umarım hepimiz için durum olumlu sonuçlanır :) bolca mutluluk ve sağlıklı bir sene diliyorum herkese :)

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Pzt Oca 25, 2021 11:26 am

purpleof yazdı: Pzr Oca 24, 2021 5:41 pm Merhaba öncelikle bol şans diliyorum vize konusunda :) sanırım 7-10 günü geçmiş başvuru yapalı,tarafınıza herhangi bir dönüş sağlandı mı ikinci kez gittikten sonra,olumlu veya olumsuz anlamda? Ben de beklemedeyim ve çok heyecanlıyım açıkçası çünkü 1 Martta kursum başlıyor.görüşmemi geçen hafta gerçekleştirdim ve beni de konsolosluk ikinci kez çağırdı randevumdan iki gün kadar sonra;ancak benden telc sertifikamın orijinalini istediler, verip eve döndüm işleminiz bu kadardı dediler :D ardından heyecanlı bekleyiş başladı :D .Umarım hepimiz için durum olumlu sonuçlanır :) bolca mutluluk ve sağlıklı bir sene diliyorum herkese :)
Selam, hayır herhangi bir geri dönüş olmadı. İkinci görüşmeden sonra da olumlu veya olumsuz bir geribildirim verilmedi. Bakalım bekliyorum benim gitme planım şubat sonu mart başı hayırlısı.
Mit Freundlichen Grüßen

Kilitli