Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 Sigortası ve Vize Tarihi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fomerasmus

AT11 Sigortası ve Vize Tarihi

Mesaj gönderen Fomerasmus » Cmt Ara 26, 2020 11:42 am

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim henüz. Ben bahar dönemi için Almanya'da erasmus programı kapsamında eğitim göreceğim. Akademik Takvim 1 Mart-15 Temmuz arası. SGK'ya sigorta için gittim ve sigorta tarihini esnek olarak talep ettim yani 1 Martta başlayıp 15 temmuzdan biten değilde önceden başlayıp sonradan biten bir tarih talep ettim. Bana ordaki çalışan biz semester süresini baz alıyoruz dedi. Bende dedim ki benim marttan önce gitmem lazım Almanyaya, oturum yerleşme vs. Işleri için. Konsolosluk bu tarihe istinaden bana mart öncesi ve temmuz sonrasına vize vermez dedim. Adam bana dediki hayır verir onda sıkıntı olmaz falan. Şimdi ben IDATAdan randevumu aldım. Acaba Konsolosluk bana 22 şubat-22 Temmuz tarihini kapsayacak bir vize verebilir mi? Vermesi için bir dilekçe vs yazmalı mıyım? Çünkü diğer türlü 1 martta gidersem büyük sıkıntılar çekeceğim ve aynı şekilde 15 temmuzda okulun son gününde geri donsemde. Bilgisi olan arkadaşlarım bana yardımcı olursa çok memnun olurum.

elifa

Re: AT11 Sigortası ve Vize Tarihi

Mesaj gönderen elifa » Cmt Ara 26, 2020 12:05 pm

yurtta kalacaksaniz(veya nerede konaklayacaksaniz) kontratinizi temmuz sonuna kadar yaparsaniz temmuz sonuna kadar vize de alabilirsiniz at11 de. ben oyle yapmistim ama baslangic tarihi icin ne kanit gosterebilirsiniz bilemedim

Fomerasmus

Mesaj gönderen Fomerasmus » Cmt Ara 26, 2020 12:12 pm

Başlangıç için gidiceğim üniversitenin koordinatöründen maili sunabilirim. Karşı kurum koordinatörü 1 Marttan önce Almanyada olmamı tavsiye etti.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Cmt Ara 26, 2020 4:07 pm

merhaba,

boşta kalan tarihler için yurt dışı seyahat sağlık sigortası yapabilirsiniz. a/t 11 i de okul süresi için yaparlar. a/t11 i gerçekten de okulun akademik takvimine göre veriyorlar.

felipe

Mesaj gönderen felipe » Çrş Oca 06, 2021 8:45 pm

Merhabalar,
AT 11 belgesiyle ilgili bir sorum var. Bildiğim kadarıyla kadın öğrenciler için bir yaş sınırlaması yok Türkiye’de. Ben belgeyi alabiliyorum. Ancak 30 yaş üstü olduğum için Almanya’da sorun yaşar mıyım sizce? Çünkü Almanya’da 30 yaş üstü doktora öğrencileri için public sağlık sigortası olmuyor diyorlar. Benim durumumda at 11 yeterli oluyor mu yoksa özel sağlık sigortası da yaptırmalı mıyım?
Herkese kolaylık dilerim.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Sal Oca 19, 2021 1:11 pm

arkadaşlar selam,

ben şuan bir şirkette çalışıyorum ve vizem gelince (imşallah!) işten ayrılıp sgk dan at11 alacağım (daha önce almıştım)
bugün 170 numaralı sgk çağrı merkezini aradım sormak için ve geriye dönük 90 günlük çalışma geçmişim olduğu için, ailemin üzerinde geçmek için 99 güne ihtiyacım olduğunu söylediler. bunun doğruluk payı var mı? lütfen olmasın sigorta parası vermek istemiyorum.
teşekkürler
(belki aynı durumda olanlar vardır?)

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Pzr Oca 24, 2021 1:14 pm

hallihallo yazdı: Sal Oca 19, 2021 1:11 pm arkadaşlar selam,

ben şuan bir şirkette çalışıyorum ve vizem gelince (imşallah!) işten ayrılıp sgk dan at11 alacağım (daha önce almıştım)
bugün 170 numaralı sgk çağrı merkezini aradım sormak için ve geriye dönük 90 günlük çalışma geçmişim olduğu için, ailemin üzerinde geçmek için 99 güne ihtiyacım olduğunu söylediler. bunun doğruluk payı var mı? lütfen olmasın sigorta parası vermek istemiyorum.
teşekkürler
(belki aynı durumda olanlar vardır?)
Merhaba, bahsetmiş olduğunuz 100 günlük süre ile ilgili bir gelişme oldu mu? İstifadan sonra direk kendimizi geçiremiyor muyuz, bir bilgiye ulasabildiniz mi?

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzr Oca 24, 2021 1:52 pm

merhaba,
sgk biri ile konuştum ve 99 gün beklememden bahsetti :( büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için.
eğer almanyada bir sigorta yaptırırsam, 100 günlük aradan sonra o sigorta şirketi üzerinden (aok gibi) türkiye ile bağlantı ile kurulup, bu at/11 tekrar alınabiliyormuş. dener miyim bilmiyorum ama
sizinde haberiniz olsun maddi açıdan hazırlanın.
tabiki dünyanın sonu dğeil. hastalığın nereden geleceği belli olmaz hiç belki gerçek bir sigortaya sahip olmak daha iyidir.
ama sizde tekrar araştırın
selamlar
Bsktn yazdı: Pzr Oca 24, 2021 1:14 pm Merhaba, bahsetmiş olduğunuz 100 günlük süre ile ilgili bir gelişme oldu mu? İstifadan sonra direk kendimizi geçiremiyor muyuz, bir bilgiye ulasabildiniz mi?

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Pzr Oca 24, 2021 2:19 pm

Teşekkür ederim. Sgk'da aktivasyon adinda bir işlemden bahsettiler. Istifadan sonra anne, baba ya da eş 100 gün bekleme olmadan sizi doğrudan üzerine alabiliyormuş. Ayrintilari henüz tam bilmiyorum, arastirmaya devam ediyorum.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzr Oca 24, 2021 8:34 pm

rica ederim,
bana dedikleri, 3 aydan fazla süre çalışılmışsa geriye dönük, işten ayrılmadan sonra da bu sağlık sigortası 99 gün devam eder şeklinde oldu.
eğer bu süreci hızlandırma olayı varsa, benimlede paylaşır mısınız?
çok teşekkür ederim
Bsktn yazdı: Pzr Oca 24, 2021 2:19 pm Teşekkür ederim. Sgk'da aktivasyon adinda bir işlemden bahsettiler. Istifadan sonra anne, baba ya da eş 100 gün bekleme olmadan sizi doğrudan üzerine alabiliyormuş. Ayrintilari henüz tam bilmiyorum, arastirmaya devam ediyorum.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Pzr Oca 24, 2021 11:50 pm

hallihallo yazdı: Pzr Oca 24, 2021 8:34 pm rica ederim,
bana dedikleri, 3 aydan fazla süre çalışılmışsa geriye dönük, işten ayrılmadan sonra da bu sağlık sigortası 99 gün devam eder şeklinde oldu.
eğer bu süreci hızlandırma olayı varsa, benimlede paylaşır mısınız?
çok teşekkür ederim
Tabii ki, netleştirir netleştirmez yazacağim.

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Prş Şub 04, 2021 9:15 am

selamlar,
bir gelişme var mı.
Vizem geldi ve mart ayında gidiceğim Almanya'ya. Sigorta konusu ben de hala net değil
Bsktn yazdı: Pzr Oca 24, 2021 11:50 pm Tabii ki, netleştirir netleştirmez yazacağim.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Prş Şub 04, 2021 11:28 am

hallihallo yazdı: Prş Şub 04, 2021 9:15 am selamlar,
bir gelişme var mı.
Vizem geldi ve mart ayında gidiceğim Almanya'ya. Sigorta konusu ben de hala net değil
Merhaba, yönetmelikte bununla ilgili kesin bir karar olmadiği için direk talep üzerine değerlendirmeye alinirmiş. Gitmeden sizi üzerine alacak kişi ile birlikte gidip SGK'da talebinizi dile getirebilirsiniz dediler. Ancak henüz istifa etmediğim için denemedim. Siz denerseniz buraya da yazar misiniz?

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Prş Şub 04, 2021 11:57 am

merhaba,
mart ayının başında deneyebilirim en erken.
sonrasında yazarım
Bsktn yazdı: Prş Şub 04, 2021 11:28 am Merhaba, yönetmelikte bununla ilgili kesin bir karar olmadiği için direk talep üzerine değerlendirmeye alinirmiş. Gitmeden sizi üzerine alacak kişi ile birlikte gidip SGK'da talebinizi dile getirebilirsiniz dediler. Ancak henüz istifa etmediğim için denemedim. Siz denerseniz buraya da yazar misiniz?

studi

Mesaj gönderen studi » Pzr Mar 14, 2021 9:02 pm

Merhaba bu konuda bir gelişme oldu mu parayla sigorta yaptırmak bir de bloke hesabın üstüne çok fazla bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok seinirim.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Mar 15, 2021 6:12 pm

Yuksek lisans icin almanyaya gidecegim. Saglik sigortasi ne zaman ve kac gunluk yaptirmamiz gerek? Ben isten ayrildim suan 3 ay daha saglik sigortasindan yararlanma hakkim var. Bu AT11 olarak kabul edilir mi? Tam olarak ne oluyor? Yurt dışı saglik sigortasi ne kadar tutar?