Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversiteden gelen kafa karıştırıcı mail.Önemli..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Üniversiteden gelen kafa karıştırıcı mail.Önemli..

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Kas 23, 2020 9:09 pm

Merhaba,
Clausthaldan kabul aldım bloke hesapliyim fakat ben kölnde gitmek istiyorum dil kursuma.bana gelen mail;
Merhaba,

Ayrica Clausthal disinda Almanca ögrenecekseniz bence bunun problem olup olmayacagini arastirmanizi tavsiye ederim.

Daha önce bu tür sartlarda problem oldugunu gördüm. Eger alacaginiz vize üzerinde „TU Clausthal’da Almanca ögrenmek ve da sonra okumak“ kaydiyla vize verilirse ama siz baska bir sehirde Almanca ögrenmeye giderseniz bu durum problem yaratabilir.

Burada oturum müsadesini veren yabancilar daireleri sehire göre farkli karar verebilirler. Diyelim siz direk Berlin’e gittiniz Almanca ögrenmek icin ve orada oturum müsadesi icin basvurdunuz. Size vizenizi gösterip orada Clausthal’da Almanca ögrenmeniz gerekiyor diyebilirler. Bunlari dikkate alin.

Bilker

Re: Üniversiteden gelen kafa karıştırıcı mail.Önemli..

Mesaj gönderen Bilker » Sal Kas 24, 2020 8:46 am

Alakasi yok, zamaninda ben de aynen Clausthal den kabul alip dil kursunu Berlin de tamamlandim.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Kas 24, 2020 2:56 pm

Bilker yazdı: Sal Kas 24, 2020 8:46 am Alakasi yok, zamaninda ben de aynen Clausthal den kabul alip dil kursunu Berlin de tamamlandim.
şu an da clausthal da mı okuyorsunuz acaba

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Kas 24, 2020 4:49 pm

Bilker yazdı: Sal Kas 24, 2020 8:46 am Alakasi yok, zamaninda ben de aynen Clausthal den kabul alip dil kursunu Berlin de tamamlandim.
Demekki üniversitede öğretim görevliside olsan bilmediğin bir konu hakkında uzmanlıkçasına yorum yapabiliyor muşsun :)

type

Mesaj gönderen type » Sal Kas 24, 2020 5:03 pm

sametbasli yazdı: Pzt Kas 23, 2020 9:09 pm Merhaba,
Clausthaldan kabul aldım bloke hesapliyim fakat ben kölnde gitmek istiyorum dil kursuma.bana gelen mail;
Merhaba,

Ayrica Clausthal disinda Almanca ögrenecekseniz bence bunun problem olup olmayacagini arastirmanizi tavsiye ederim.

Daha önce bu tür sartlarda problem oldugunu gördüm. Eger alacaginiz vize üzerinde „TU Clausthal’da Almanca ögrenmek ve da sonra okumak“ kaydiyla vize verilirse ama siz baska bir sehirde Almanca ögrenmeye giderseniz bu durum problem yaratabilir.

Burada oturum müsadesini veren yabancilar daireleri sehire göre farkli karar verebilirler. Diyelim siz direk Berlin’e gittiniz Almanca ögrenmek icin ve orada oturum müsadesi icin basvurdunuz. Size vizenizi gösterip orada Clausthal’da Almanca ögrenmeniz gerekiyor diyebilirler. Bunlari dikkate alin.
Bir sorun olacağını sanmıyorum dostum. Ben de TU Clausthal’dan şartlı kabul aldım ve şu an Ingolstadt’tayım. Vizede de bir problem çıkmadı Almanya’da da.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Kas 24, 2020 5:39 pm

catay1 yazdı: Sal Kas 24, 2020 2:56 pm şu an da clausthal da mı okuyorsunuz acaba
Yok hayir, hayatimda hic Clausthal e gitmedim bile, nerde oldugunu da danismanim Gürkan bey vize görüsmesinde sorarlar haritada yerine bir bak demisti de , öyle baktim. Sonra hakkaten vize görüsmesinde konsoloslukta calisan kadin, Clausthal tam olarak Almanya´nin neresinde, hangi sehirlere yakin diye sormustu. :lol: Beuth Hochschule Berlin de okuyorum.

Clausthal de calisan bir türk görevli var, sanirim ismi Ugur du. Bunlar orda almanca kursu veriyor ve tam üniversiteyle alakasi yok sanirim. Biraz karisik bir sistemleri var ve ellerinden geldigi kadar herkese kabul verip o kurslari doldurmaya calisiyorlar. Sanirim ayni türkce mail atan üniversite calisani baslik acan arkadasi keklemeye calismis. :lol:

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Sal Kas 24, 2020 6:23 pm

Bilker yazdı: Sal Kas 24, 2020 5:39 pm Yok hayir, hayatimda hic Clausthal e gitmedim bile, nerde oldugunu da danismanim Gürkan bey vize görüsmesinde sorarlar haritada yerine bir bak demisti de , öyle baktim. Sonra hakkaten vize görüsmesinde konsoloslukta calisan kadin, Clausthal tam olarak Almanya´nin neresinde, hangi sehirlere yakin diye sormustu. :lol: Beuth Hochschule Berlin de okuyorum.

Clausthal de calisan bir türk görevli var, sanirim ismi Ugur du. Bunlar orda almanca kursu veriyor ve tam üniversiteyle alakasi yok sanirim. Biraz karisik bir sistemleri var ve ellerinden geldigi kadar herkese kabul verip o kurslari doldurmaya calisiyorlar. Sanirim ayni türkce mail atan üniversite calisani baslik acan arkadasi keklemeye calismis. :lol:
anladım öncelikle cevabınız için teşekkürler.beuth hochschule berlinde ne okuyorsunuz acaba bir de tam olarak ne farkınız oluyor mezun olduğunuzda üniversite mezunundan bir de clausthal ı sanki biraz kötülermiş gibi bir hava aldım şehir ve üniversite hakkında bilginiz var ise çok yardımınız dokunur düşündüğüm üniversiteler arasında var çünkü sanki önermiyor gibisiniz tekrar teşekkürler

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Kas 24, 2020 10:47 pm

Bilker yazdı: Sal Kas 24, 2020 5:39 pm Yok hayir, hayatimda hic Clausthal e gitmedim bile, nerde oldugunu da danismanim Gürkan bey vize görüsmesinde sorarlar haritada yerine bir bak demisti de , öyle baktim. Sonra hakkaten vize görüsmesinde konsoloslukta calisan kadin, Clausthal tam olarak Almanya´nin neresinde, hangi sehirlere yakin diye sormustu. :lol: Beuth Hochschule Berlin de okuyorum.

Kardes eyvallah bu nacizene tavsiyen isin😁 ama yazış şeklinden belli beni keklemek istedigi ilk kez böyle birsey duydum :)

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Çrş Kas 25, 2020 5:31 pm

catay1 yazdı: Sal Kas 24, 2020 6:23 pm anladım öncelikle cevabınız için teşekkürler.beuth hochschule berlinde ne okuyorsunuz acaba bir de tam olarak ne farkınız oluyor mezun olduğunuzda üniversite mezunundan bir de clausthal ı sanki biraz kötülermiş gibi bir hava aldım şehir ve üniversite hakkında bilginiz var ise çok yardımınız dokunur düşündüğüm üniversiteler arasında var çünkü sanki önermiyor gibisiniz tekrar teşekkürler
Yok yanlis bir hava almissiniz. Bilmedigim etmedigin bir yeri neden degerlendireyim ki hele kötülemek haddim degil. Matematik okuyorum ben, bitirince üniversite mezunundan hic bir farkimiz olmuyor. Clausthal i hic düsünmedim yani.

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Sal Ara 08, 2020 3:08 pm

Selam,

emailin sahibi benim.

Sayisiz ögrenci Berlin'den geri Clausthal'a gönderiliyor. Yoksa bizim icin burada Almanca ögrenip ögrenmemeniz önemli degil. Ben sadece kendi gördüklerimi aktariyorum.

Edit: Bu Almanca kursuna gidenler icin gecerli. Sonucta DSH sinavini verince istediginiz yerde okursunuz. Ayrica ben ögretim görevlisi degilim. Basvurulardan sorumluyum.

Edit 2: Kabul almaya hak kazanmayan hic kimse kabul almaz. Eger haksiz yere kabul aldigini düsünen varsa bana mail atabilir.

Saygilarla
Ugur

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Ara 22, 2020 10:31 pm

Uoezata yazdı: Sal Ara 08, 2020 3:08 pm Selam,

emailin sahibi benim.

Sayisiz ögrenci Berlin'den geri Clausthal'a gönderiliyor. Yoksa bizim icin burada Almanca ögrenip ögrenmemeniz önemli degil. Ben sadece kendi gördüklerimi aktariyorum.

Edit: Bu Almanca kursuna gidenler icin gecerli. Sonucta DSH sinavini verince istediginiz yerde okursunuz. Ayrica ben ögretim görevlisi degilim. Basvurulardan sorumluyum.

Edit 2: Kabul almaya hak kazanmayan hic kimse kabul almaz. Eger haksiz yere kabul aldigini düsünen varsa bana mail atabilir.

Saygilarla
Ugur
Merhabalar uğur bey,
Clausthaldan kabul almıştım , Fakat 1 kur sonra telc C1 yerine Clausthalın kendi Dsh hazırlığına girmek istiyorum sizce başvuruyu B1 serftikası olup ama B2 serftikasız bir sekilde basvuru yapıp kursa kayıt yapabilir miyim ? Mümkünmüdür

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Sal Ağu 03, 2021 3:04 pm

emailin sahibi benim.

Saygilarla
Ugur
Merhaba Uğur Bey
Öncelikle başlık sahibinden özür dilerim başlığı farklı bir konuda rahatsız ettiğim için. Uğur beye bildirim gitmesi için bu başlıkta onun yazdığını alintilayarak yazıyorum. TU Clausthal daki şartlı kabulum SS 2022 de bitiyor. Askerlik ve maddi durumlar nedeniyle yeterli seviyede Almanca öğrenemedim ve bu nedenle de vize başvurusu yapamadım. Şuanda askerligi bitirdim ve maddi olarak da karşılayabilecek duruma geldim. Yüksek lisans kabulümü WS 2022 ye ertelemek istiyorum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Böyle bir durumda erteleme yapabiliyor musunuz? Teşekkürler.

Bskbsk

Mesaj gönderen Bskbsk » Sal Eki 26, 2021 12:03 am

emailin sahibi benim.

Saygilarla
Ugur

Şartlı kabul için istenen belgelerin son maddesinde Almanya’da başka bir yerde dil kursu yapmak istiyorsanız, Bunu kanıtlayacak belge isteniyor. Yani dil kurs kaydı. Bu durumda şartlı kabule başvurduğumuzda Clausthal dışında dil kursu yapacağımızı belirttiğimiz takdirde yine sorun çıkma ihtimali var mı? Yoksa bunu baştan belirttiğimiz için sorun çıkmaz mı?