Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni Tedbirler ve Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
AliEren33

Yeni Tedbirler ve Vize

Mesaj gönderen AliEren33 » Sal Kas 17, 2020 8:30 pm

Arkadaslar 24 Kasım'da vize randevum var. 19 yaşındayım o sebeple, sokağa çıkma yasağı geldi biliyorsunuz. Ben nasıl gideceğim başvuruya? Ankara'da yaşamıyorum. Herhangi bir kağıt verirler mi konsolosluk felan?

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Re: Yeni Tedbirler ve Vize

Mesaj gönderen Orangensaft » Çrş Kas 18, 2020 10:56 pm

Merhaba, sana görüşmende başarılar diliyorum!
9- Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirlerarası seyahate çıkmamaları esastır.

Ancak;

Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,
Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en fazla 4 kişi),
Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler),
Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen,
Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan,
Ceza infaz kurumlarından salıverilen,

Vatandaşlarımız, yukarıda belirtilen durumların varlığı halinde Bakanlığımıza ait e-Başvuru ve ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir.
Bugün yayınlanan tedbirlerin yukarıda kalın yazıyla belirttiğim kısmının seninle ilgisi olduğunu düşünüyorum.
Aşağıda tam metni bulabilirsin
https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus ... -tedbirler

Doğukans123

Mesaj gönderen Doğukans123 » Cum Kas 20, 2020 4:12 pm

Merhaba,öncelikle ben de 24'ünde gideceğim fakat Kıbrıstan geleceğim 23'ünde bir sıkıntı çıkmaz herhalde diye düşünüyorum herhangi bir sıkıntı olur mu

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Kas 21, 2020 12:58 am

Turistlere serbest olan ülkede mantıken vize görüşmesine gidecek birinin gidebilmesi gerekir ama mantık girince işler değişiyor