Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede dil belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
aariftr

Vizede dil belgesi

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Eki 18, 2020 10:42 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ankara konsolosluğunun B1, İstanbul konsolosluğunun A2 dil belgesi istediğini biliyorum vize için. Peki direkt kabul sonucunda Ankara konsolosluğuna A2 dil belgesiyle gitsek bir problem yaratırlar mı? Yada bölge olarak Ankara konsolosluğunun alanına girsek de İstanbul konsolosluğuna başvuru yapabilir miyiz vize görüşmesi için? Teşekkürler.

2eqendy

Re: Vizede dil belgesi

Mesaj gönderen 2eqendy » Pzr Eki 18, 2020 10:57 pm

aariftr yazdı: Pzr Eki 18, 2020 10:42 pm Arkadaşlar merhaba,

Ankara konsolosluğunun B1, İstanbul konsolosluğunun A2 dil belgesi istediğini biliyorum vize için. Peki direkt kabul sonucunda Ankara konsolosluğuna A2 dil belgesiyle gitsek bir problem yaratırlar mı? Yada bölge olarak Ankara konsolosluğunun alanına girsek de İstanbul konsolosluğuna başvuru yapabilir miyiz vize görüşmesi için? Teşekkürler.
Hayır nereye bağlıysan oradan başvurmak zorundasın. Ankara şunu istiyor, İstanbul bunu istiyor gibi de kesin bir durum yok. Linkteki almanca bilgisi yazan kısımdan aşağı yukarı bir fikir edinebilirsin ama en garanti olan B1 sahibi olmak tabi ki.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Eki 18, 2020 11:22 pm

aariftr yazdı: Pzr Eki 18, 2020 10:42 pm Arkadaşlar merhaba,

Öyle birşey yok kardeşim kimse sana garanti diyemez.Vizedeki amaç eğitime inandırman a2-b1 gibi serftikaların zorunlu olduğu yok.a1 serftikasız bile başvuru yapmaya hakkın var fakat çok gereksiz bir sebeble dil yetersizliğinden yet yiyebilirsin.Bunu da anlamış değilim. Zaten bize okul, kabulumuzü vermiş bizi elemiş,konsolosluk bizi nasıl eliyor tekrardan aklım almıyor.zaten okul beni uygun görmüş ki kabulümü vermiş? beni neden b1 e zorunlu kılıyorsun burada değil mi ? ya okul başvurularında avusturya gibi a2 ve üstünü zorunlu kıl yada kabulü olana zorlak yaratma.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eki 18, 2020 11:24 pm

Ankara A2, Istanbul B1, Izmir B3 istiyor vs gibi bir durum yok, öyle sagdan soldan duydugunuz bilgileri kesin bilgiymis gibi yaymayin. Ögrencinin profiline göre istenen almanca seviyesi degisir, konsolosluga göre degil. Sunu unutmayin konsoloslukta vizeyi onaylayan görevliler en fazla 2 yil ayni konsoloslukta görev yapabiliyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzt Eki 19, 2020 6:49 pm

Teşekkür ederim bilgiler için, direkt kabulu deneyeceğim için biraz daha avantajlı olurum sanırım.