Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi Problemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
falke

Garantör Belgesi Problemi

Mesaj gönderen falke » Cmt Eki 10, 2020 7:41 pm

Merhabalar, bu sene liseyi bitirdim. Almanya'ya gidebilmek için bir senedir hazırlık içindeyim ve Goethe B1 sertifikamı aldım. Ancak işlerin burada tıkanacağını hiç tahmin edememiştim işin başında. Almanya'da ikisi amcam olmak üzere 4 tane tanıdığım var. Birisi yapamazsa diğeri Garantörlük belgesini alabilir diye düşünmüştüm çalışmaya başlamadan önce. Ancak şimdi hepsi gelirinin yetmediğini söylüyor. Bu gelir mevzusunun eyaletten eyalete değiştiğini biliyorum. Burada gelirinin yetmediğini söyleyebilmek için başvurmak gerekmez mi? Bu tanıdığım dört kişi de asgari ücretin üstünde kazanıyorlar net olarak. 2500-3000 civarı yani. Ben garantörlük işini daha kolay sanıyordum. Şimdi hayallerimi yıkan bir konuma geldi :). Bana bu konuyu anlatabilir misiniz.?

Computer_Berkay

Re: Garantör Belgesi Problemi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 10, 2020 8:45 pm

Garantörlük için yabancılar dairesine gidip aylık 850 euro gibi size sağlayabileceğini kanıtlamak zorunda. Onun dışında sitede var gerekli bilgiler.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Eki 16, 2020 11:50 am

falke yazdı: Cmt Eki 10, 2020 7:41 pm Merhabalar, bu sene liseyi bitirdim. Almanya'ya gidebilmek için bir senedir hazırlık içindeyim ve Goethe B1 sertifikamı aldım. Ancak işlerin burada tıkanacağını hiç tahmin edememiştim işin başında. Almanya'da ikisi amcam olmak üzere 4 tane tanıdığım var. Birisi yapamazsa diğeri Garantörlük belgesini alabilir diye düşünmüştüm çalışmaya başlamadan önce. Ancak şimdi hepsi gelirinin yetmediğini söylüyor. Bu gelir mevzusunun eyaletten eyalete değiştiğini biliyorum. Burada gelirinin yetmediğini söyleyebilmek için başvurmak gerekmez mi? Bu tanıdığım dört kişi de asgari ücretin üstünde kazanıyorlar net olarak. 2500-3000 civarı yani. Ben garantörlük işini daha kolay sanıyordum. Şimdi hayallerimi yıkan bir konuma geldi :). Bana bu konuyu anlatabilir misiniz.?
Aynisi benim basimada geldi kardesim. 4 taneden fazla tanidigim var fakat. Bilerek gelirimin yetersiz oldugunu söylüyorlar daha gatantörlük basvurusu yapmadan. Yani özet olarak. Bana garantör olmak istemiyorlar . Birde öz dayım kendileri. Oraya gelince baslarina bela olursun gibisinden dusunuyorlar rahatlari bozulur gibi dusunuyorlar. En iyisi 10 bin euro yu bir sekilde biriktir. Öyle git benden sana tavsiye 👍

falke

Mesaj gönderen falke » Pzt Kas 09, 2020 8:20 pm

O zaman mecbur birisinden 10 bin bulacağız. Teşekkürler tavsiye icin..