Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist birden fazla okula başvuru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bermula

Uni-assist birden fazla okula başvuru

Mesaj gönderen Bermula » Çrş Eyl 16, 2020 4:15 pm

Merhabalar uni assist üzerinden birden fazla okula başvuru yapacağım. Süreç nasıl işliyor?

Örnek olarak 5 okul için başvuru yapacağım uni assiste belgelerin orjinallerini çevirilerini(noter+apostil) olarak yükledim ve 5 okula başvurdum tabi okulların istediği başka belgeler varsa onlarda yükledim.
Daha sonra uni assist e belgeleri postalamam gerekiyor fakat sorum şu
Bulunduğum şehirde konsolosluk yok
Her belgeden elimde yeminli tercümanın çevirisi ve belgenin fotokopisi olarak 5 er tane var. (5transkript fotokopisi 5 diploma fotokopisi 5 yerleşme belgesi çıktısı bunların hepsine ayrı ayrı çeviri yapılıp yeminli tercüman ve bürosu tarafından mühür basıldı zımbalandı) ben 3 ayrı belgeden birer tanesine noter onayı ve apostil yaptırdım. Uni assist te postalayacağım zaman bu ortak belgelerden her okul için ayrıca göndermem gerekiyor mu? yani ortak belgelerin hepsinden 5er tane mi göndermeliyim?

2.sorum şu eğer 5er tane göndereceksem belgelerin hepsine noter onayı +apostil yaptırmam mı gerekiyor? Yoksa belgelerin fotokopileri ve tercümeleri yetiyor mu? Bazıları yeminli tercüman bürosu tarafından onay yapıldıysa noter onayı ve apostil gerek yok diyor tercümanın mührü orjinal belgenin fotokopisine de basılmış durumda.

2eqendy

Re: Uni-assist birden fazla okula başvuru

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 16, 2020 5:18 pm

Bermula yazdı: Çrş Eyl 16, 2020 4:15 pm Merhabalar uni assist üzerinden birden fazla okula başvuru yapacağım. Süreç nasıl işliyor?

Örnek olarak 5 okul için başvuru yapacağım uni assiste belgelerin orjinallerini çevirilerini(noter+apostil) olarak yükledim ve 5 okula başvurdum tabi okulların istediği başka belgeler varsa onlarda yükledim.
Daha sonra uni assist e belgeleri postalamam gerekiyor fakat sorum şu
Bulunduğum şehirde konsolosluk yok
Her belgeden elimde yeminli tercümanın çevirisi ve belgenin fotokopisi olarak 5 er tane var. (5transkript fotokopisi 5 diploma fotokopisi 5 yerleşme belgesi çıktısı bunların hepsine ayrı ayrı çeviri yapılıp yeminli tercüman ve bürosu tarafından mühür basıldı zımbalandı) ben 3 ayrı belgeden birer tanesine noter onayı ve apostil yaptırdım. Uni assist te postalayacağım zaman bu ortak belgelerden her okul için ayrıca göndermem gerekiyor mu? yani ortak belgelerin hepsinden 5er tane mi göndermeliyim?

2.sorum şu eğer 5er tane göndereceksem belgelerin hepsine noter onayı +apostil yaptırmam mı gerekiyor? Yoksa belgelerin fotokopileri ve tercümeleri yetiyor mu? Bazıları yeminli tercüman bürosu tarafından onay yapıldıysa noter onayı ve apostil gerek yok diyor tercümanın mührü orjinal belgenin fotokopisine de basılmış durumda.
1 tane göndermeniz yeterli olur