Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

istanbulda almanca dil kursu önerileriniz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zelal direk

Re: istanbulda almanca dil kursu önerileriniz

Mesaj gönderen zelal direk » Sal Eyl 22, 2020 12:20 am

haha dikkatli olmayı size de öneririm :) teşekkürler önerileriniz için.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Eyl 22, 2020 4:51 pm

zelal direk yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 6:39 pm önerebileceğiniz bir platform var mı ya da bu şekilde ana dili almanca olan hocaların verdiği bir kurs ? pandemi dolayısıyla birçok kurs online devam ediyor. açıkçası ben de istanbulda toplu taşıma vs kullanarak dışarı çıkmayı çok sağlıklı bulmuyorum bu dönemde. bu yüzden online zorunlu seçenek gibi.
A1-B1 seviyelerini Türkçe bilen bir öğretmenden almak daha mantıklı. Sonuçta başlangıç seviyesinde sana kuralları, dildeki istisnaları, kelime karşılıklarını vs.. anlatması gerekecek ve senin bunu almanca anlaman bu seviyelerde çok zor ve fikrimce zaman kaybı. Dilin kuralalarını ve temelini sağlam attıktan sonra ,yanında kelime hazneni de arttırdıktan sonra üst seviyeleri almanca ile sürdürmek daha mantıklı olur ki bu da epey yol katettirir. Başarılar.
İyi günler
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Eyl 22, 2020 9:15 pm

ulashes yazdı: Sal Eyl 22, 2020 4:51 pm A1-B1 seviyelerini Türkçe bilen bir öğretmenden almak daha mantıklı. Sonuçta başlangıç seviyesinde sana kuralları, dildeki istisnaları, kelime karşılıklarını vs.. anlatması gerekecek ve senin bunu almanca anlaman bu seviyelerde çok zor ve fikrimce zaman kaybı. Dilin kuralalarını ve temelini sağlam attıktan sonra ,yanında kelime hazneni de arttırdıktan sonra üst seviyeleri almanca ile sürdürmek daha mantıklı olur ki bu da epey yol katettirir. Başarılar.
İyi günler
Almanyada dil kursuna giden biri olarak bu dediğine kesinlikle katılmıyorum. Adamlar sana onu anlayabileceğin dilde çok iyi bir şekilde anlatıyorlar. Yeterki hocan iyi olsun.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 23, 2020 3:11 pm

Yorumlari okumadim sadece genel olarak herkese tavsiyem su sürecte kurslarin cogu online olarak veriliyor ve bir süre daha öyle gidecek gibi duruyor. En azindan nisan ayina kadar. Türkiye de bilhassa Goethe gibi kurumlarda online ders alana kadar Almanya da bir cok özel kurs online egitim veriyor ve kalite olarak da oldukca iyiler. Teknik kalitesi de cok önemli. Goethe veya bazi kurslarda ögretmen evden baglanip laptop acip kamerayi tahtaya dogru tutup ders anlattigini duydum. Direkt almanca olarak dili ögrenin. Türkce ögrenilen almanca cok verimli olmuyor. Telafuz icin demiyorum, bir cok kelimeyi dahi yanlis ögreniyorsunuz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

selinakkil

Mesaj gönderen selinakkil » Prş Eyl 14, 2023 12:25 pm

temel seviyeden b1 e kadar almanca kursu arayışına girmiştim. birçoğunun aklına gelen goethe kurumuyla beraber bir çok kurs araştırdım. goethe de yüzyüze eğitim yeri bulmak bir kenarı sınıfları kalabalık. bundan dolayı orayı tercih etmedim. tavsiye üzerine beşiktaş akademik yabancı dil kursuna da gittim. vip sınıf ortamında tamamen yetişkinlere uygun bir müfredat ve yaş grubuyla eğitim veriyorlar. demo dersine girdikten sonra içime sindi. şuanda a1 bitmek üzere. başka ilçelerde de şubelere var galiba. araştıranlara tavsiyem olsun.

Leila deutsch

Mesaj gönderen Leila deutsch » Prş Eyl 14, 2023 2:03 pm

Almanca öğrenme bosuna almanya bitmiş her yer Arap her yer kürt turk olmuş yeter gelmeyin artık bi de gelince dislanip depresyona giriyosunuz ülkende kalsana

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Eyl 14, 2023 2:07 pm

Leila deutsch yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:03 pm Almanca öğrenme bosuna almanya bitmiş her yer Arap her yer kürt turk olmuş yeter gelmeyin artık bi de gelince dislanip depresyona giriyosunuz ülkende kalsana
cevap vermeyim vermeyim diyorum da, önceden senin ananın babanın gittiği gibi beyinsiz göçü yapan insanlar değil de kendi emeğiyle hem ülkeye hem kendisine faydalı olmak için giden beyin göçü yapan insanlar var artık. baban fabrikada, annen evlere temizleğe gidiyor, geliyorsun burada kendince ironiyle karışık laf atmaya çalışıyorsun, depresyonda olan annen baban senin orda.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Eyl 14, 2023 2:16 pm

Leila deutsch yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:14 pm Laf atma değil gerçekleri söylüyorum ah ahh dinlemiyorsunuz
Ben Almanyada büyüdüm, hala Almanyadayım kime ne gerçeği anlatıyorsun. İlla küfür ettirip ban yedirteceksin:D.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Eyl 14, 2023 2:26 pm

Leila deutsch yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:17 pm Sana gerçeği anlatmıyorum Turkiyeden gelenlere anlatıyorum her taraf ortadogulu almanya eskisi gibi değil. Ailen öğretmen seni iyi egitememis insanların ailesine hakaret eder küfür ederim diye tehdit ediyosn yazık aldığın eğitim boş
:D ben hakaret etmedim, Almanyada doğma büyüme olan insanların %70inin anne ve babasının durumundan bahsettim. Üniversitesini bitirip orda kendi işini yapanlar gayet de rahat geçiniyor. Bunu sen de biliyorsun ben de biliyorum. Ortadoğulu veya gelişmemiş insanların gelmek amaçlı sorular sorduğu bi grup değil burası. Aksine eğitimli ve oraya adapte olmakta sorun yaşamayacak insanlar var burada.

selinakkil

Mesaj gönderen selinakkil » Prş Eyl 14, 2023 7:23 pm

selinakkil yazdı: Prş Eyl 14, 2023 12:25 pm temel seviyeden b1 e kadar almanca kursu arayışına girmiştim. birçoğunun aklına gelen goethe kurumuyla beraber bir çok kurs araştırdım. goethe de yüzyüze eğitim yeri bulmak bir kenarı sınıfları kalabalık. bundan dolayı orayı tercih etmedim. tavsiye üzerine beşiktaş akademik yabancı dil kursuna da gittim. vip sınıf ortamında tamamen yetişkinlere uygun bir müfredat ve yaş grubuyla eğitim veriyorlar. demo dersine girdikten sonra içime sindi. şuanda a1 bitmek üzere. başka ilçelerde de şubelere var galiba. araştıranlara tavsiyem olsun.
Başlık hortladı :) bu başlığa yazmama vesile olan akademik dil kursuna teşekkür ederim :lol: