Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1. Sınıfı Türkiyede okusam red yer miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Montesqui

1. Sınıfı Türkiyede okusam red yer miyim?

Mesaj gönderen Montesqui » Pzt Ağu 10, 2020 5:44 pm

Merhabalar. Bugün Almanyada okuyan bir arkadaşla konuşuyordum, laf arasında şuan bilgisayar mühendisliği 1. Sınıfa başlayacağımı ve 1. Sınıf sonunda başvuru yapıcağımı söyledim. Arkadaş Türkiyede okursan vize vermezler ya hiç okumayacaksın ya da lisans için geliceksin dedi. Bunun bir doğruluğu var mı lütfen birisi aydınlatabilir mi.

Computer_Berkay

Re: 1. Sınıfı Türkiyede okusam red yer miyim?

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ağu 10, 2020 6:35 pm

Montesqui yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 5:44 pm Merhabalar. Bugün Almanyada okuyan bir arkadaşla konuşuyordum, laf arasında şuan bilgisayar mühendisliği 1. Sınıfa başlayacağımı ve 1. Sınıf sonunda başvuru yapıcağımı söyledim. Arkadaş Türkiyede okursan vize vermezler ya hiç okumayacaksın ya da lisans için geliceksin dedi. Bunun bir doğruluğu var mı lütfen birisi aydınlatabilir mi.
Arkadas sacmalamis 2 sene okuyup hatta bazilari derslerini saydirtip gelen gordum forumda bu site en guvenilir bilgiyi sana verecektir icinin rahat olmasi icin tecrubeli arkadaslarda yardimci olur.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Pzt Ağu 10, 2020 6:45 pm

Montesqui yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 5:44 pm Merhabalar. Bugün Almanyada okuyan bir arkadaşla konuşuyordum, laf arasında şuan bilgisayar mühendisliği 1. Sınıfa başlayacağımı ve 1. Sınıf sonunda başvuru yapıcağımı söyledim. Arkadaş Türkiyede okursan vize vermezler ya hiç okumayacaksın ya da lisans için geliceksin dedi. Bunun bir doğruluğu var mı lütfen birisi aydınlatabilir mi.
bende burd 1. yılı okurken başvurmayı düşünüyorum umarım böyle bisi yoktur

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Pzt Ağu 10, 2020 7:45 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 6:35 pm Arkadas sacmalamis 2 sene okuyup hatta bazilari derslerini saydirtip gelen gordum forumda bu site en guvenilir bilgiyi sana verecektir icinin rahat olmasi icin tecrubeli arkadaslarda yardimci olur.
Umarım öyledir hocam.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzt Ağu 10, 2020 11:45 pm

Sahsen ben Türkiye de 1 sene hazirlik okudum.Hazirliktan sonra 1 dönem ünide okuyup okulu dondurdum, öyle geldim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 11, 2020 8:34 am

Buraya gelen bütün ögrencilere ilk tavsiyem sakin Almanya daki türkleri dinlemeyin olmustur:) Vize icin ne tür kriterler önemli asagidaki linkte ayrintili olarak anlattik:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com