Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GİDİYORUM BU DİYARLARDAN .d

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mkazi581

GİDİYORUM BU DİYARLARDAN .d

Mesaj gönderen mkazi581 » Cmt Ağu 08, 2020 10:25 pm

Beyler benim garantör işi halloldu bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim heyecandan hata yapmak istemiyorum amcam diyor ki dili iyice öğren gel ben de orda öğrenmek daha iyi olur diye düşünüyorum ona da bir açıklık getirirsek harika olur

Pfadfinder

Re: GİDİYORUM BU DİYARLARDAN .d

Mesaj gönderen Pfadfinder » Cmt Ağu 08, 2020 11:42 pm

Öncelikle yolun açık olsun. Eğer maddi durumun yerinde ise Almanya'da dil okuluna gidebilirsin. Türkiye'de 6 ayda kazanacağın gelişimi 3 ayda kazanırsın. Sokakta, parkta, kafede, yemek sırasında vs. her yerde almanca konuşmak zorunda kalacağın için bu seni inanılmaz geliştirir. Öte yandan dil vizesi ile gittiğin zaman çalışma izni alamıyorsun. Bunu göz önünde bulundurman gerek.

Eğitim durumun nedir ? Lisans mezunu musun ? Bu bilgileri paylaşırsan nasıl bir yol izlemen gerektiği hakkında güzelce tartışabiliriz.

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Pzr Ağu 09, 2020 2:46 am

mkazi581 yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 10:25 pm Beyler benim garantör işi halloldu bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim heyecandan hata yapmak istemiyorum amcam diyor ki dili iyice öğren gel ben de orda öğrenmek daha iyi olur diye düşünüyorum ona da bir açıklık getirirsek harika olur
h.o hangi bölüme kabul aldın yda başvurucaksın

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Pzr Ağu 09, 2020 8:43 am

Pfadfinder yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 11:42 pm Öncelikle yolun açık olsun. Eğer maddi durumun yerinde ise Almanya'da dil okuluna gidebilirsin. Türkiye'de 6 ayda kazanacağın gelişimi 3 ayda kazanırsın. Sokakta, parkta, kafede, yemek sırasında vs. her yerde almanca konuşmak zorunda kalacağın için bu seni inanılmaz geliştirir. Öte yandan dil vizesi ile gittiğin zaman çalışma izni alamıyorsun. Bunu göz önünde bulundurman gerek.

Eğitim durumun nedir ? Lisans mezunu musun ? Bu bilgileri paylaşırsan nasıl bir yol izlemen gerektiği hakkında güzelce tartışabiliriz.
Yok daha lise bitti bu sene bizim yerleştime sonuçlarından dolayı ocakta başvuru yapacağız o zamana kadar da burda Almanca geliştirecem

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Pzr Ağu 09, 2020 8:44 am

pdrpdrpdr yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 2:46 am h.o hangi bölüme kabul aldın yda başvurucaksın
Aklımda yazılım var ama önerilere açığım yazılım da ezber dil olacak diye aklım karışıyor sonra diyorum hallolur

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Ağu 09, 2020 11:54 am

mkazi581 yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 8:44 am Aklımda yazılım var ama önerilere açığım yazılım da ezber dil olacak diye aklım karışıyor sonra diyorum hallolur
Öncelikle yazılım hakkında 0 bilgi ile bu bölüme başlamanı asla tavsiye etmem. Şuan 18 yaşındayım 3 yıldır C#, 4 aydırda C/C++ dilleri ile uğraşıyorum. Şuandada projelwrimi geliştirmem için python tensorflow öğreniyorum. Yazılım işinde yaşın, diploman, çalışıp çalışmadığın farketmeksizin çok güzel paralar kazanabilirsin. Yazılım sandığın gibi ezber değil, pratik işi. Pratik yapa yapa öğreniyorsun. Bir kod yazarken herşeyi google, stackoverflow, github gibi sitelerden araştıra araştıra hiç bilmediğim bir dilde dahi uygulama geliştirebilirim. Yani olay şu; Yazılım yapıyorsan 7/24 araştırıyorsun, hazır kodları bulup kendine göre değiştiriyorsun eğer oturup printf(""); gibi şeylere zaman kaybedersen biryere varamazsın. Tabi başları demiyorum. Matemetik işi nasıl dersen, pek matematik yok ama var. Az matemstik ile kod yazabilirim, gerektiği zaman internetten öğrenir yapacağım şeyi devam ettiririm. Ama derinlere indiğin zaman dakka başı karşına matematik çikacak. Eğer düşük seviyeli diller ile çalışacaksan C/Assembly vs.. matematik kesinlike şart ama nesne tabanlı Java, C# C++(ikisinin arası diyebilirim) gibi diller ile çalışacak yapacağın projelere bağlı olarak matematik şart değil desemde bazen çok alakasız şeylerde bile matematik ile çözebiliyorsun. Yada mesela bir fareyi hareket ettirmek için yapacağın bir programı matematik ile yaparsan 10/10 olurken matemqtik kullanmadan basit fonksiyonlar ile yaparsan okadar kaliteli ve optimize olmuyor, istediğin sonucu vermiyor.

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Pzr Ağu 09, 2020 12:44 pm

dabadee yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 11:54 am Öncelikle yazılım hakkında 0 bilgi ile bu bölüme başlamanı asla tavsiye etmem. Şuan 18 yaşındayım 3 yıldır C#, 4 aydırda C/C++ dilleri ile uğraşıyorum. Şuandada projelwrimi geliştirmem için python tensorflow öğreniyorum. Yazılım işinde yaşın, diploman, çalışıp çalışmadığın farketmeksizin çok güzel paralar kazanabilirsin. Yazılım sandığın gibi ezber değil, pratik işi. Pratik yapa yapa öğreniyorsun. Bir kod yazarken herşeyi google, stackoverflow, github gibi sitelerden araştıra araştıra hiç bilmediğim bir dilde dahi uygulama geliştirebilirim. Yani olay şu; Yazılım yapıyorsan 7/24 araştırıyorsun, hazır kodları bulup kendine göre değiştiriyorsun eğer oturup printf(""); gibi şeylere zaman kaybedersen biryere varamazsın. Tabi başları demiyorum. Matemetik işi nasıl dersen, pek matematik yok ama var. Az matemstik ile kod yazabilirim, gerektiği zaman internetten öğrenir yapacağım şeyi devam ettiririm. Ama derinlere indiğin zaman dakka başı karşına matematik çikacak. Eğer düşük seviyeli diller ile çalışacaksan C/Assembly vs.. matematik kesinlike şart ama nesne tabanlı Java, C# C++(ikisinin arası diyebilirim) gibi diller ile çalışacak yapacağın projelere bağlı olarak matematik şart değil desemde bazen çok alakasız şeylerde bile matematik ile çözebiliyorsun. Yada mesela bir fareyi hareket ettirmek için yapacağın bir programı matematik ile yaparsan 10/10 olurken matemqtik kullanmadan basit fonksiyonlar ile yaparsan okadar kaliteli ve optimize olmuyor, istediğin sonucu vermiyor.
Çok temel seviyede bilgim var c ve Java hakkında bunları Almanca öğrenmek biraz korkutuyor ama yine de mantıklı geliyor

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Ağu 09, 2020 3:14 pm

mkazi581 yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 12:44 pm Çok temel seviyede bilgim var c ve Java hakkında bunları Almanca öğrenmek biraz korkutuyor ama yine de mantıklı geliyor
Üniversiteye baslamadan javayi güzelce ögrenmeni tavsiye ederim. Cünkü 0 yada cok temel programlama bilgisi ile yazilim okumak seni zorlayabilir. Ama kendini bir düzeye getirirsen eger ve kendi basina gelirsen eger bu düzeye üniversitede zorlandigin zaman neyi, nereden arastirip ogrenecegini bilirsin. Eger ingilizcen yoksa sana ayni zamanda iyi bir ingilizcede lazim. Cünkü her kaynak ingilizce. Saglam bir ingilizcen varsa profösor anlatir sende anlamadiysan eger ayni konuyu evde ingilizce olarak ögrenirsin.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ağu 09, 2020 3:24 pm

Dil bilmeden nereye gidiyorsun :D sırf garantör ile oldu bitti diye düşünüyorsan daha çok işin var ilk dili temel seviye de a2 e kadar Tr de öğren gerisini Almanya da halledersin

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Ağu 09, 2020 3:46 pm

umudxx yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 3:24 pm Dil bilmeden nereye gidiyorsun :D sırf garantör ile oldu bitti diye düşünüyorsan daha çok işin var ilk dili temel seviye de a2 e kadar Tr de öğren gerisini Almanya da halledersin
a2 de riskli b1 lazım :) ve ilaveten konsolosluk yaz dönemine kadar umarım açılır
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Çrş Ağu 12, 2020 7:37 pm

umudxx yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 3:24 pm Dil bilmeden nereye gidiyorsun :D sırf garantör ile oldu bitti diye düşünüyorsan daha çok işin var ilk dili temel seviye de a2 e kadar Tr de öğren gerisini Almanya da halledersin
Dil öğrenecem tabi knk başladım tek korkum maddi sıkıntı idi o da çözüldü

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Çrş Ağu 12, 2020 7:38 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 3:46 pm a2 de riskli b1 lazım :) ve ilaveten konsolosluk yaz dönemine kadar umarım açılır
Hallederiz umarm kışa kadar ocakta başlıyor sanırsam