Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ACİL!!Belge tasdiği

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Novella

ACİL!!Belge tasdiği

Mesaj gönderen Novella » Çrş Ağu 05, 2020 3:06 pm

Arkadaşlar ünilere başvuru yolluyorum,ancak elimdeki konsolosluk onaylı dil yeterlilik belgesi(DSD2) bitti,şimdi noterden onaylatmak(asli gibidir) istedim ama almanca belge onaylamadıklarını bunu tercüme ettirmem gerektiğini söylediler,ama öyle yapsam bile apostil yapılmıyormuş kaymakamlığın söylediğine göre.Kafam çok karıştı amtliche beglaubigte Kopie olarak isteniyor int sitesinde yazdigina göre, konsoloslukta randevu vermiyor.Benzer durum yaşayan farkli bir sekilde halleden var mi?

doga

Re: ACİL!!Belge tasdiği

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 05, 2020 3:37 pm

merhaba, ben de bunu yaşadım. Okulunuza durumu anlatırsanız belki anlayış gösterebilirler. Bence maille şansınızı deneyin. Ben de uni düsseldorfa başvurmak istedim ama yalnızca dil belgem onaylı olmadığı için VPDm falan da hazır olsa başvuramadım... Bilmiyorum ama almanyada tanıdığınız varsa belki o sizin için orada onaylatabilir. Pek yardımcı olamadım kusura bakmayın...

taylanozgur

Re: ACİL!!Belge tasdiği

Mesaj gönderen taylanozgur » Çrş Ağu 05, 2020 4:05 pm

Merhaba aynı durumu bende yaşadım fakat universitryi atayınca(tu darmstadt) testdaf belgenin normal kopyasının gecerlı oldugunu soyledi, apostil ve noter onaysız, bende durum boyleydı emın olmak ıstıyorsan ara derim uniyi fakat almanyadan gelen bir belgeyi almanyaya gondermek İcin apostil almak zaten mantıksız olaya bakınca