Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Online Dönem ve AT-11 Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gzdeko

Online Dönem ve AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen gzdeko » Sal Ağu 04, 2020 3:52 pm

Merhaba arkadaşlar,
Kış dönemi için DIA-Hochschule Anhalt'dan kabul aldım. Fakat sizin de bildiğiniz üzere şu anda vizeye başvuramıyorum. Okul vize alabilirsem gelmemi, alamazsam da online olarak katılabileceğimi belirtti. Durum şu ki benim oraya gitmeden, Ekim ayına kadar kayıt yaptırmam lazım. SGK'dan alacağım at-11 belgesini de Almanya'ya gitmeden onaylatamam. Almanya'da sadece bir dönemlik sigorta yaptırabileceğim, daha sonrasında da at-11 belgesini kullanabileceğim bir sigorta şirketi var mıdır veya bu mümkün mü?

Forumda aradım bu konuyu ve eğer varsa da ben bulamamışsam şimdiden kusura bakmayın, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

gzdeko

Re: Online Dönem ve AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen gzdeko » Sal Ağu 04, 2020 5:12 pm

Ya da buradan aldığım at-11 belgesini o şehirdeki bir arkadaşıma posta yoluyla yollasam, arkadaşımın belgemi benim yerime onaylatabilmesi mümkün mü?

kdemir

Re: Online Dönem ve AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen kdemir » Sal Ağu 04, 2020 6:05 pm

gzdeko yazdı: Sal Ağu 04, 2020 5:12 pm Ya da buradan aldığım at-11 belgesini o şehirdeki bir arkadaşıma posta yoluyla yollasam, arkadaşımın belgemi benim yerime onaylatabilmesi mümkün mü?
AOK ya da TK'ya ya da DAK'a mail at yardımcı olurlar. Arkadaşın yapamaz senin yerine bence.