Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Görüşmesinde Almanca Seviyesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kinryua

Vize Görüşmesinde Almanca Seviyesi

Mesaj gönderen kinryua » Sal Ağu 04, 2020 2:24 pm

Merhaba arkadaşlar, dili İngilizce olan bir okuldan yüksek lisans için kabul aldım. Okul benden Almanca dil bilgisi istememekte ancak ben bir yerden başlamak adına yaklaşık bir aydır Almanca çalışıyorum. Belki olumlu bir izlenim bırakır diye de Goethe A1 sertifika sınavına girip bu sertifikayla başvurumu yaparım diye düşünüyorum ancak tarih sıkıntısından dolayı sınava girememe ihtimalim var. Böyle bir durumda vize görüşmesinde A1 seviyesinde Almanca bildiğimi nasıl belirtebilirim? Motivasyon mektubunda yazmayı düşünüyorum sizce etkili olur mu ya da siz ne önerirsiniz?
İkinci sorum ise şu: Kabul mektubumda okulun dili İngilizce diye bir ifade geçmemekte sadece yeterli dil belgesini göstermeniz gerekiyor diye bir ifade var. Vize görüşmesine gitmeden önce okuldan okulun dili İngilizce ve Almanca istenmemektedir tarzı bir yazı almalı mıyım yoksa böyle bir şeye gerek mu?
Şimdiden çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize Görüşmesinde Almanca Seviyesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 04, 2020 4:29 pm

Sorarlarsa A1 seviyesinde almanca biliyorum demeniz yeterli. Cok sanmiyorum ama gercekten A1 seviyeniz varmi diye belki bir kac almanca A1 seviyesinde soru yöneltebilirler size. Wie alt bist du? Was hast du studiert? Wie viele Geschwister hast du? Welchen Beruf übt dein Vater aus? vs gibi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Ağu 04, 2020 5:45 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 04, 2020 4:29 pm Sorarlarsa A1 seviyesinde almanca biliyorum demeniz yeterli. Cok sanmiyorum ama gercekten A1 seviyeniz varmi diye belki bir kac almanca A1 seviyesinde soru yöneltebilirler size. Wie alt bist du? Was hast du studiert? Wie viele Geschwister hast du? Welchen Beruf übt dein Vater aus? vs gibi.
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bahsettiğim gibi okuldan eğitim İngilizce olacaktır tarzı bir yazı almama gerek var mıdır yoksa konsolosluk bunu zaten biliyor mu?

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Sal Ağu 04, 2020 6:57 pm

kinryua yazdı: Sal Ağu 04, 2020 5:45 pm Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bahsettiğim gibi okuldan eğitim İngilizce olacaktır tarzı bir yazı almama gerek var mıdır yoksa konsolosluk bunu zaten biliyor mu?
Merhaba,

Benim kabul aldığım bölüm de ingilizceydi. Ben okulda ingilizcesi yeterlidir diye yazı almıştım. Vize görüşmesinde ingilizce olarak neden bu okul neden master gibi sorular sordu sohbet ettik. Almanca seviyem konu olmadı herhangi bir soru da sormadılar elimde var diye erasmus döneminde aynı okuldan aldığım A1 sertifikam vardı onu koymuştum belgeler arasına.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Çrş Ağu 05, 2020 9:18 am

bbtummun yazdı: Sal Ağu 04, 2020 6:57 pm Merhaba,

Benim kabul aldığım bölüm de ingilizceydi. Ben okulda ingilizcesi yeterlidir diye yazı almıştım. Vize görüşmesinde ingilizce olarak neden bu okul neden master gibi sorular sordu sohbet ettik. Almanca seviyem konu olmadı herhangi bir soru da sormadılar elimde var diye erasmus döneminde aynı okuldan aldığım A1 sertifikam vardı onu koymuştum belgeler arasına.
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim ancak tam olarak sormak istediğim o değildi. Benim zaten halihazırda İngilizce yeterlilik belgem var (IELTS), sadece yüksek lisansın İngilizce olduğunu kabul mektubunda belirtmemişler. Almanca dil sertifikam olmadığı için konsolosluğa yüksek lisans dilinin İngilizce olduğunu ispatlayan bir yazı vermeme gerek var mı diye sormak istemiştim aslında.

bbtummun

Mesaj gönderen bbtummun » Çrş Ağu 05, 2020 10:15 am

kinryua yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 9:18 am Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim ancak tam olarak sormak istediğim o değildi. Benim zaten halihazırda İngilizce yeterlilik belgem var (IELTS), sadece yüksek lisansın İngilizce olduğunu kabul mektubunda belirtmemişler. Almanca dil sertifikam olmadığı için konsolosluğa yüksek lisans dilinin İngilizce olduğunu ispatlayan bir yazı vermeme gerek var mı diye sormak istemiştim aslında.
Merhaba,

Benim okuldan aldığım belgede şöyle bir ifade yer alıyor. Bence ielts olduğu için bir sorun olmayacaktır ama okuldan bir yazı alsan için rahat eder. 🙂

The respective program will entirely be assessed and taught in English. No German language proficiency is required and he has proven his English proficiency sufficiently.