Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Yüksek Lisans vizesi hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasanemre

Almanya Yüksek Lisans vizesi hakkında

Mesaj gönderen hasanemre » Pzr Ağu 02, 2020 8:18 pm

Merhabalar,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Corona sürecinden önce vizeye başvurmayı düşünen arkadaşlarınızdan birisiyim. Fakat malum corona süreçleri baya bir geciktirdi. Bende bu süre zarfında almanyadan yüksek lisans kabulu aldım. Ayrıca Almanya'da üniversitenin kursundan almanca kursu almaya başladım. Şuan a2.1'i tamamladım ve a2.2 kursuna geçeceğim. Fakat herhangi bir sınava girmedim. Kurstaki öğretmenler performansımı beğendiği için üst kura geçirdiler (A1.1'den itibaren, ayrıca bazı insanları geçirmediler performanslarını beğenmedikleri için). Ben kurstan A2 seviyesinde olduğuma dair bir belge alıp bununla başvurmayı planlıyorum. Çünkü goethe'nin sınavları malesef çok geç zamanlarda oluyor. Ayrıca www.iienstitu.com üzerinden aldığım bir almanca a1-a2 belgem var. Bu belgeler ile başvurduğumda vize alma ihtimalim sizce nasıl olur? Çünkü gerekli belgeler listesinde "kesinlikle goethe belgesi olmalıdır" gibi bir ibare bulunmuyor. Daha önce almanyadan aldığı belgeler ile başvuran arkadaşlarımız var mıdır?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Liebe Grüße :)

Computer_Berkay

Re: Almanya Yüksek Lisans vizesi hakkında

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Ağu 02, 2020 9:24 pm

İyi günler Goethe Telc ösd testdaf ... gibi resmi kurumların dışındaki belgeler vizede sorun çıkartıyor Goethe bağlı olduğu için goethe diyorlar redde yani siz bilirsiniz ama ben hiç görmedim saydıklarımın dışında alınan belgelerle vizeden kabul alan .Ayrıca Ösd her pazartesi yapılıyor ilaveten Goethede ek ücretle istediğin tarihte sınav yapabiliyormussun bi arkadaşım sanırım 2015 te idi girdiği yıl böyle yaptı şu an halen var mi bilmiyorum ama.Sitede detaylı bilgiler mevcut.
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

hasanemre

Mesaj gönderen hasanemre » Pzt Ağu 03, 2020 8:47 am

Selamlar,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Fakat burada önemli olan Almanca bilgisini ispatlamak değil mi? Zaten hali hazırda kabul aldığım üniversite A1.1'den başlamayı kabul ediyor ve ben online olarak üniversitenin kursuna başladım. A2.2 seviyesine geçiyorum ve zaten kursa ödeme yapmış olduğum için tekrardan bir sınava ödeme yapmak istemiyorum. Ayrıca Goethe vs gibi kurumlardan belge istemelerinin nedeni Türkiye içerisinde yer alan kurslara güvenmemeleri diye tahmin ediyorum. Ve kendi ülkelerinden bir kurstan belge götürülmesinin bir avantaj olacağını düşünmekteyim.

Görüşmek üzere.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Ağu 03, 2020 9:34 am

hasanemre yazdı: Pzt Ağu 03, 2020 8:47 am Selamlar,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Fakat burada önemli olan Almanca bilgisini ispatlamak değil mi? Zaten hali hazırda kabul aldığım üniversite A1.1'den başlamayı kabul ediyor ve ben online olarak üniversitenin kursuna başladım. A2.2 seviyesine geçiyorum ve zaten kursa ödeme yapmış olduğum için tekrardan bir sınava ödeme yapmak istemiyorum. Ayrıca Goethe vs gibi kurumlardan belge istemelerinin nedeni Türkiye içerisinde yer alan kurslara güvenmemeleri diye tahmin ediyorum. Ve kendi ülkelerinden bir kurstan belge götürülmesinin bir avantaj olacağını düşünmekteyim.

Görüşmek üzere.
Ben vizeye goethe ankarada aldığım A2.1 , A2.2 ve B1.1 katılım belgeleri ile başvurdum. Benden A2 veya B1 sertifikası getirmemi istediler. Yerinde olsam sertifika alır öyle vize görüşmesine girerdim. Burdaki kendi kurumları olan Goethe Ankarada eğitim aldığım halde katılım belgelerini kabul etmediler.