Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe A2 Sınavı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Goethe A2 Sınavı

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 3:40 pm

Su an almanca calisiyorum fono dan ilaveten almanca kolay Dw ye bakiyorum.Tecrubeli arkadaslardan ricam onerileriniz nelerdir kursa gitmeden evde calisarak a2 olabilir mi maddi imkan fazla yok o yuzden sinavi 1 kerede gecmem lazim (bu yuzden b1 e hazirlanmiyom garantiye almak icin vizede a2 sorun cikar mi?) Onerileriniz nelerdir kac saat calisalim fono bitirmek yeterli olur mu
Tesekkur ederimm.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

dodonmez

Re: Goethe A2 Sınavı

Mesaj gönderen dodonmez » Sal Tem 07, 2020 6:24 pm

Merhaba, Anki diye bir flashcards uygulaması var, aralıklı tekrar ettirdiği için kelimeleri çok iyi öğrenebiliyorsun, hazır setler de var kendin de yapabilirsin(hazırlar ingilizce ama). Grammatik Aktiv diye çok iyi bir gramer kitabı var libgen den bedava indirebilirsin. Mutlaka sınava girmeden sınav örneğini çöz, bence Telc daha kolaydı istersen ona gir.
başarılar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 7:43 pm

dodonmez yazdı: Sal Tem 07, 2020 6:24 pm Merhaba, Anki diye bir flashcards uygulaması var, aralıklı tekrar ettirdiği için kelimeleri çok iyi öğrenebiliyorsun, hazır setler de var kendin de yapabilirsin(hazırlar ingilizce ama). Grammatik Aktiv diye çok iyi bir gramer kitabı var libgen den bedava indirebilirsin. Mutlaka sınava girmeden sınav örneğini çöz, bence Telc daha kolaydı istersen ona gir.
başarılar.
Telc vizede kabul gorur mu bazi arkadaslar dedi goethe disinda dikkate almiyolar

dodonmez

Mesaj gönderen dodonmez » Sal Tem 07, 2020 8:48 pm

Bildiğim kadarıyla oluyor ama sanırım Goethe daha makbul onlar için.(konsolosluk için)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 8:50 pm

dodonmez yazdı: Sal Tem 07, 2020 8:48 pm Bildiğim kadarıyla oluyor ama sanırım Goethe daha makbul onlar için.(konsolosluk için)
Anladim sagolun bir sey daha sormak istiyorum simdi ben kendim evde calistigim icin b1 riskli olur die dusundum o yuzden a2 ye hazirlaniyorum(yanlis mi yapiyorum)vizede a2 ile sorun cikar mi

dodonmez

Mesaj gönderen dodonmez » Sal Tem 07, 2020 8:56 pm

Bununla ilgili sanıyorum sitede yazı var, lise puanınız çok iyiyse ve Öss puanınız çok iyiyse sorun olmuyormuş, kötüyse B1 almalısınız. Tabii kaç yıl okula ara verdiniz falan filan onlar da etkiliyor. Sitede yazmışlar oraya bakın.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Tem 07, 2020 9:19 pm

Geçen hafta A2 sertifikasını almış biri olarak söyleyeyim. Gitme şansınız varsa kesinlikle Goethe ayarında bir kursa gidin derim. Kurssuz olmaz mı? Neden olmasın ama herkesin yapabileceği bi şey değil bence kurs olmadan. Eğer kendinize güveniyorsanız, düzenli çalışacağınızdan eminseniz deneyin şansınızı. Kaç saat sorusu da bence çok mantıklı değil. Bazen çalıştığın 1 saat 10 saatten daha verimli olabiliyor. Özetle çok ve verimli çalışmanız gerek.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 10:13 pm

dodonmez yazdı: Sal Tem 07, 2020 8:56 pm Bununla ilgili sanıyorum sitede yazı var, lise puanınız çok iyiyse ve Öss puanınız çok iyiyse sorun olmuyormuş, kötüyse B1 almalısınız. Tabii kaç yıl okula ara verdiniz falan filan onlar da etkiliyor. Sitede yazmışlar oraya bakın.
Biliyorum baktim universite puanim dusuk gelecek die tahmin ediyorum diploma 82.53 a2 olmaz mi yani

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 10:14 pm

2eqendy yazdı: Sal Tem 07, 2020 9:19 pm Geçen hafta A2 sertifikasını almış biri olarak söyleyeyim. Gitme şansınız varsa kesinlikle Goethe ayarında bir kursa gidin derim. Kurssuz olmaz mı? Neden olmasın ama herkesin yapabileceği bi şey değil bence kurs olmadan. Eğer kendinize güveniyorsanız, düzenli çalışacağınızdan eminseniz deneyin şansınızı. Kaç saat sorusu da bence çok mantıklı değil. Bazen çalıştığın 1 saat 10 saatten daha verimli olabiliyor. Özetle çok ve verimli çalışmanız gerek.
Siz nasil calistiniz hangi kaynaklari kullandiniz yorumunuz icin tesekkur ederim bu arada

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Tem 07, 2020 10:57 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Tem 07, 2020 10:14 pm Siz nasil calistiniz hangi kaynaklari kullandiniz yorumunuz icin tesekkur ederim bu arada
Ben Goethede öğrendim almancayı. Sınava özel olarak da hueber nın bu sınav için hazırladığı bi kitap var ona baktım biraz.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 07, 2020 11:28 pm

2eqendy yazdı: Sal Tem 07, 2020 10:57 pm Ben Goethede öğrendim almancayı. Sınava özel olarak da hueber nın bu sınav için hazırladığı bi kitap var ona baktım biraz.
Anladim tesekkur ederim cok sagolunn

can_karayel

Mesaj gönderen can_karayel » Prş Tem 09, 2020 2:41 am

Öncelikle sınavın sistemini tamamen kavramalısın. Hangi bölümlerde hangi soru tipleri çıktığını belirleyip soru tiplerine göre çalışmalısın. Forumdaki Goethe A2 sayfalarına da bakmanı tavsiye ederim.

Youtube'da bir sürü Hörverstehen sınav örnekleri var. Hepsini gerçek bir sınavmış gibi çöz. Yazma bölümü için örnek videoları seyredebilirsin. Nasıl metin yazılacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini adım adım anlatıyorlar. Lesen için ise Goethe A2 kelime listesindeki bütün kelimeleri ezberlemen lazım. Ezberlersen zaten tam puan alırsın. İnternette yine lesen için örnek metinler var. Konuşma sınavında da rahat ol, sanki seninle sohbet etmek için çağırmışlar gibi düşün. Konuşma bölümüne hazırlık için Youtube'daki A2 konuşma sınavı videolarını izleyebilirsin (Goethe ve Telc). Goethe'nin sayfasında konuşma sınavının değerlendirme ölçütlerini dikkate alarak çalış (aussprache, kurallı cümlelerle konuşma vs.). Konuşma bölümündeki kartların hepsi hakkında bir paragraf yaz. Sorabileceklerini düşündüğün soruları paragrafta cevapla (boş zamanında ne yaparsın, tatilde nereye gidersin). Termin ayarlama bölümü için ise bazı kalıpları ezberlemen gerekiyor.

En son kendini hazır hissettiğinde internetteki sayfaların Goethe A2 denemelerini çöz (gerçek sınav gibi).

"Grenzlosci" Youtube kanalını da öneririm. Güzel içerikler var.

Yukarıdaki önerileri yaparsan sınavdan tam puan alman işten bile değil. Başarılar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Tem 09, 2020 9:22 am

can_karayel yazdı: Prş Tem 09, 2020 2:41 am Öncelikle sınavın sistemini tamamen kavramalısın. Hangi bölümlerde hangi soru tipleri çıktığını belirleyip soru tiplerine göre çalışmalısın. Forumdaki Goethe A2 sayfalarına da bakmanı tavsiye ederim.

Youtube'da bir sürü Hörverstehen sınav örnekleri var. Hepsini gerçek bir sınavmış gibi çöz. Yazma bölümü için örnek videoları seyredebilirsin. Nasıl metin yazılacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini adım adım anlatıyorlar. Lesen için ise Goethe A2 kelime listesindeki bütün kelimeleri ezberlemen lazım. Ezberlersen zaten tam puan alırsın. İnternette yine lesen için örnek metinler var. Konuşma sınavında da rahat ol, sanki seninle sohbet etmek için çağırmışlar gibi düşün. Konuşma bölümüne hazırlık için Youtube'daki A2 konuşma sınavı videolarını izleyebilirsin (Goethe ve Telc). Goethe'nin sayfasında konuşma sınavının değerlendirme ölçütlerini dikkate alarak çalış (aussprache, kurallı cümlelerle konuşma vs.). Konuşma bölümündeki kartların hepsi hakkında bir paragraf yaz. Sorabileceklerini düşündüğün soruları paragrafta cevapla (boş zamanında ne yaparsın, tatilde nereye gidersin). Termin ayarlama bölümü için ise bazı kalıpları ezberlemen gerekiyor.

En son kendini hazır hissettiğinde internetteki sayfaların Goethe A2 denemelerini çöz (gerçek sınav gibi).

"Grenzlosci" Youtube kanalını da öneririm. Güzel içerikler var.

Yukarıdaki önerileri yaparsan sınavdan tam puan alman işten bile değil. Başarılar.
Çok sağol abi bu degerli tavsiyelerin icin dikkate alacam