Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Randevu Bekleyenler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hkm01

Ulusal Vize Randevu Bekleyenler

Mesaj gönderen hkm01 » Cum Tem 03, 2020 10:01 pm

Covid19 pandemi öncesi 27martta master için ulusal vize randevum vardı ve malumunuz iptal edildiği için beklemedeyiz , konsolosluk sayfasında son duyurulardan
(Ulusal vize (D Tipi Vize) başvurusunda bulunmak üzere, seyahat kısıtlamalarından önce alınan ve daha sonra iDATA tarafından iptal edilen randevular, 01.07.2020 tarihi itibariyle şimdilik sadece belirli seyahat amaçlarını kapsayan başvurular için (örn. Üniversite eğitimi, aile birleşimi, bilimsel araştırma projelerine katılacak bilim insanı, mavi kart ya da uzmanlık gerektiren alanlarda çalışacağına dair iş sözleşmesi bulunanlar) kronolojik sırayla yeniden verilecektir. Bu, akabinde kayıt yapılmış bir üniversite eğitimi bulunmayan dil kursları için geçerli değildir. Vizelerin yeniden verilmesi, bir miktar vakit alabilir.)
tekrardan randevu tarihi verileceğini anlaşılıyor , idata'ya ulaşmaya çalıştım ama sonuç alamadım randevu kontrolü yaptığımda "atama bekliyor " yazıyor. Yeniden randevu tarihi alabilen yada farklı bir bilgisi olan varmı???

fredcakmaktas

Re: Ulusal Vize Randevu Bekleyenler

Mesaj gönderen fredcakmaktas » Cmt Tem 04, 2020 10:09 am

Evet şu an maalesef beklemede, hem IDATA'd hem konsolosluk sayfasında bu konu ile alakalı bir değişiklik görünmüyor ama tavsiyem vize randevuları açılır acılmaz hızlıca islemlerini halletmek için tüm vize evraklarını toparlaman. Öncelikle bloke hesabı acmıs olman, en hızlı koayı fintiba üzerindne bence. Randevular acılır acılmaz da en yakın tarihe randevu alırsın.

Daisy07

Mesaj gönderen Daisy07 » Pzt Tem 20, 2020 11:01 am

Merhabalar,
Okulumundan onay tam pandemi döneminde geldi maalesef o yüzden başvuru da dahi bulunamadım. Ama istisnai duruma eklemişler öğrenimi. iDATA'nın call Center'ını arıyorum açan yok. Mail yazdım beklemede kalın diyorlar. Ulaşabilen ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olabilen var mı? Randevuları iptal edilen arkadaşlar yeni randevularınız erken tarihte mi verildi? Ekim'de dönem başlıyor ben daha randevu alamadım evraklar her şey hazır tek eksik bilgi resmen. Ulaşabilen varsa yazabilirse çok sevinirim.

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Pzt Tem 20, 2020 1:02 pm

26 martta iptal edilen randevum icin hala geri donus almadim idataya ulasilmiyor internette 23 mart icin iptal edilmis randevuya 12 temmuzda mail atip 13 temmuz icin randevu verdiklerinden isyan eden insanlar var , anlasilan sureci yonetmekte zorluk cekiyorlar bakalim ne gelicek basimiza

runesia

Mesaj gönderen runesia » Pzt Tem 20, 2020 5:33 pm

hkm01 yazdı: Pzt Tem 20, 2020 1:02 pm 26 martta iptal edilen randevum icin hala geri donus almadim idataya ulasilmiyor internette 23 mart icin iptal edilmis randevuya 12 temmuzda mail atip 13 temmuz icin randevu verdiklerinden isyan eden insanlar var , anlasilan sureci yonetmekte zorluk cekiyorlar bakalim ne gelicek basimiza
selamlar,
visa@ista.auswaertiges-amt.de adresine durumunuzu anlatan bir mail atın, idataya ulasamadıgınızı belirtin.

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Pzt Tem 20, 2020 5:52 pm

runesia yazdı: Pzt Tem 20, 2020 5:33 pm selamlar,
visa@ista.auswaertiges-amt.de adresine durumunuzu anlatan bir mail atın, idataya ulasamadıgınızı belirtin.
Merhaba. Sizi başka bir başlıktada görmüştüm. Acaba size verilen randevuda size geri dönüş mü yapıldı yoksa siz mail yada telefon yoluyla mı ulaştınız randevu için? Birde sanirsam kronolojik sıra randevunun kendi tarihi değilde randevuyu oluşturduğumuz tarih olabilir diye düşünüyorum. Ben randevumu 3 mart tarihinde 22 mart tarihine oluşturmuştum Yüksek lisans+dil kursu için. Acaba siz ilk randevunuzu ne zaman oluşturmuştunuz?

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Pzt Tem 20, 2020 5:54 pm

Birde bu verdiğiniz mail adresi hangi konsolosluğa ait acaba bilgilendirirseniz sevinirim

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzt Tem 20, 2020 7:51 pm

Daisy07 yazdı: Pzt Tem 20, 2020 11:01 am Merhabalar,
Okulumundan onay tam pandemi döneminde geldi maalesef o yüzden başvuru da dahi bulunamadım. Ama istisnai duruma eklemişler öğrenimi. iDATA'nın call Center'ını arıyorum açan yok. Mail yazdım beklemede kalın diyorlar. Ulaşabilen ya da bu konu hakkında bilgi sahibi olabilen var mı? Randevuları iptal edilen arkadaşlar yeni randevularınız erken tarihte mi verildi? Ekim'de dönem başlıyor ben daha randevu alamadım evraklar her şey hazır tek eksik bilgi resmen. Ulaşabilen varsa yazabilirse çok sevinirim.
Ben de aynı durumdayım. Kabulüm geçen hafta geldi. Oldukça geç yani ve okul 30 eylülde Almanya'da olmamı ve kayıt yapmamı istiyor. 1 ekimde de dersler başlayacak. Idata'yı aradım ve call center a ulaştım. Ancak ne web sitesinden ne de çağrı yoluyla randevu kabul etmediklerini söylüyorlar. Ne zaman açılacağı da meçhul açılsa bile yığılma olacak zaten denk gelir mi uygun tarih onu bile bilmiyoruz. Konsolosluğun web sitesinde de Idata'nın sitesinde de ulusal vize başvurusu kabul edilmiyor diye bir ibare yok. Tam tersi belirli durumlarda başvuru alınabileceği yazıyor ancak bu uygulanmıyor. Bu durumda vizelerin yetişmesi mümkün değil. Sizin hangi tarihte dersler başlayacak?

runesia

Mesaj gönderen runesia » Sal Tem 21, 2020 5:21 pm

onuruaslan yazdı: Pzt Tem 20, 2020 5:52 pm Merhaba. Sizi başka bir başlıktada görmüştüm. Acaba size verilen randevuda size geri dönüş mü yapıldı yoksa siz mail yada telefon yoluyla mı ulaştınız randevu için? Birde sanirsam kronolojik sıra randevunun kendi tarihi değilde randevuyu oluşturduğumuz tarih olabilir diye düşünüyorum. Ben randevumu 3 mart tarihinde 22 mart tarihine oluşturmuştum Yüksek lisans+dil kursu için. Acaba siz ilk randevunuzu ne zaman oluşturmuştunuz?
Merhaba ben 27 subatta randevu talebi olusturdum, 10 martta randevu atandi 26 mart tarihine. Sonra iptal edildi pandemi sebebiyle. Guncel randevum icinse mail gonderdiler ben telefonla vs ulasamamistim zaten. Paylastigim mail adresi de istanbul konsoloslugunun.

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Sal Tem 21, 2020 11:50 pm

Bilgilendirme için teşekkürler

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Sal Tem 21, 2020 11:52 pm

runesia yazdı: Sal Tem 21, 2020 5:21 pm Merhaba ben 27 subatta randevu talebi olusturdum, 10 martta randevu atandi 26 mart tarihine. Sonra iptal edildi pandemi sebebiyle. Guncel randevum icinse mail gonderdiler ben telefonla vs ulasamamistim zaten. Paylastigim mail adresi de istanbul konsoloslugunun.
Yaklasik ayni tarihlerde islem yapmisiz ancak henuz geri dönus alamadim , tesekkur ederim vermis oldugunuz mail adresinede yazdim beklemedeyim umarim yakinda sonuc alirim cunku cok can sikici bir durum .

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Prş Tem 23, 2020 11:25 am

Bugun yeni randevu tarihim 29 temmuz olarak atandi bilgi vermesi acisindan tekrar etmek gerekirse 26 mart icin iptal edilen randevu 29 temmuz olarak yenilendi . Bu arada belirtmek isterimki sabah idatadan telefon aldim telefondaki temsilci konsolosluk kontenjan veriyor bu sayede randevu atamasi yapiyoruz suan kontenjanlarimiz doldu bayram sonrasi agustos ayinda iptal edilen randevu tarihlerinin yenilenmesi devam edecek dedi ancak yaklasik 1 saat sonra yeni randevu tarihimle ilgili mail iletildi.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Prş Tem 23, 2020 11:54 am

hkm01 yazdı: Prş Tem 23, 2020 11:25 am Bugun yeni randevu tarihim 29 temmuz olarak atandi bilgi vermesi acisindan tekrar etmek gerekirse 26 mart icin iptal edilen randevu 29 temmuz olarak yenilendi . Bu arada belirtmek isterimki sabah idatadan telefon aldim telefondaki temsilci konsolosluk kontenjan veriyor bu sayede randevu atamasi yapiyoruz suan kontenjanlarimiz doldu bayram sonrasi agustos ayinda iptal edilen randevu tarihlerinin yenilenmesi devam edecek dedi ancak yaklasik 1 saat sonra yeni randevu tarihimle ilgili mail iletildi.
Hangi şehirden almıştınız başvuruyu? Bir de ikametimizin dışında bir şehirden başvuru yapmamız mümkün mü?

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Cum Tem 24, 2020 12:28 am

iremc. yazdı: Prş Tem 23, 2020 11:54 am Hangi şehirden almıştınız başvuruyu? Bir de ikametimizin dışında bir şehirden başvuru yapmamız mümkün mü?
Ben istanbuldan aldim basvuruyu sanirim birkac buyuksehir haricinde idata ofisi yok randevu basvurusu yaparken ofis secimi yapiyorsunuz

Metinmdns

Mesaj gönderen Metinmdns » Cum Tem 24, 2020 1:57 am

hkm01 yazdı: Prş Tem 23, 2020 11:25 am Bugun yeni randevu tarihim 29 temmuz olarak atandi bilgi vermesi acisindan tekrar etmek gerekirse 26 mart icin iptal edilen randevu 29 temmuz olarak yenilendi . Bu arada belirtmek isterimki sabah idatadan telefon aldim telefondaki temsilci konsolosluk kontenjan veriyor bu sayede randevu atamasi yapiyoruz suan kontenjanlarimiz doldu bayram sonrasi agustos ayinda iptal edilen randevu tarihlerinin yenilenmesi devam edecek dedi ancak yaklasik 1 saat sonra yeni randevu tarihimle ilgili mail iletildi.
Merhaba,
Ben de İDATA'dan yeni randevu tarihi için bilgi beklemekteyim. Benim iptal edilen randevu tarihimde 25 Mart tarihinde idi. Fakat bana geri dönüş yapılmadı, İDATA ve konsolosluğa da ulaşamıyorum. Acaba yeni randevu tarihlerini neye göre veriyorlar veya İDATA'ya nasıl ulaşabilirim bu konu hakkında bilgisi olan belirtirse sevinirim.

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cum Tem 24, 2020 5:04 pm

Metinmdns yazdı: Cum Tem 24, 2020 1:57 am Merhaba,
Ben de İDATA'dan yeni randevu tarihi için bilgi beklemekteyim. Benim iptal edilen randevu tarihimde 25 Mart tarihinde idi. Fakat bana geri dönüş yapılmadı, İDATA ve konsolosluğa da ulaşamıyorum. Acaba yeni randevu tarihlerini neye göre veriyorlar veya İDATA'ya nasıl ulaşabilirim bu konu hakkında bilgisi olan belirtirse sevinirim.
visa@ista.auswaertiges-amt.de adresine durumunuzu anlatan bir mail stin, bu mail istanbul konsoloslugunun

Metinmdns

Mesaj gönderen Metinmdns » Cum Tem 24, 2020 11:12 pm

runesia yazdı: Cum Tem 24, 2020 5:04 pm visa@ista.auswaertiges-amt.de adresine durumunuzu anlatan bir mail stin, bu mail istanbul konsoloslugunun
Merhaba,

Daha önceki mesajlarınızda bu mail adresinin verildiğini görüp bu mail adresinede mail attım fakat geri dönüş olmadı.