Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport ile Dil Kursu ve Giriş Yasağı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hanzas

Yeşil Pasaport ile Dil Kursu ve Giriş Yasağı

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Haz 24, 2020 10:44 pm

Herkese merhaba. Yeşil pasaportum var ve mümkün olursa gelecek dönem şartlı kabul ile dil kursuna başlayacağım. Bildiğiniz üzere vize başvuruları ve randevuları şu an yapılmıyor. Ben bu yaz, yeşil pasaportun bana vermiş olduğu 90 gün hak ile, oraya gidip en azından 2-3 ay dil kursuna gidebilir miyim? Kalacak yerim zaten var. Bir de 3. ülkelerden giriş yasağına yeşil pasaport da dahil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

noone

Re: Yeşil Pasaport ile Dil Kursu ve Giriş Yasağı

Mesaj gönderen noone » Çrş Haz 24, 2020 11:36 pm

Şu an Türkiye'ye seyahat yasağı uyarısı var. Giriş- Çıkış yapılıyor ancak girişlerde 14 gün karantinada kalma mecburiyeti var. Eğer giriş yapmadan 48 saat önceden negatif test alınırsa karantina uygulanmıyor. Yeşil pasaportlar için herhangibir kısıtlama yok. Ancak gelmeden dil kursuyla irtibata geçip yurt dışından geleciğini söylemeni tavsiye ederim. 90 günlük hak ile sorunsuz kalıp kursa gidebilirsin.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Haz 24, 2020 11:41 pm

noone yazdı: Çrş Haz 24, 2020 11:36 pm Şu an Türkiye'ye seyahat yasağı uyarısı var. Giriş- Çıkış yapılıyor ancak girişlerde 14 gün karantinada kalma mecburiyeti var. Eğer giriş yapmadan 48 saat önceden negatif test alınırsa karantina uygulanmıyor. Yeşil pasaportlar için herhangibir kısıtlama yok. Ancak gelmeden dil kursuyla irtibata geçip yurt dışından geleciğini söylemeni tavsiye ederim. 90 günlük hak ile sorunsuz kalıp kursa gidebilirsin.
Çok teşekkür ederim. Verdiğin bilgiler kesinlikle çok işime yarayacak.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Prş Haz 25, 2020 12:11 am

noone yazdı: Çrş Haz 24, 2020 11:36 pm Şu an Türkiye'ye seyahat yasağı uyarısı var. Giriş- Çıkış yapılıyor ancak girişlerde 14 gün karantinada kalma mecburiyeti var. Eğer giriş yapmadan 48 saat önceden negatif test alınırsa karantina uygulanmıyor. Yeşil pasaportlar için herhangibir kısıtlama yok. Ancak gelmeden dil kursuyla irtibata geçip yurt dışından geleciğini söylemeni tavsiye ederim. 90 günlük hak ile sorunsuz kalıp kursa gidebilirsin.
Nasıl kısıtlama yok? Yeşil pasaport demek istediğin gibi girip çıkmak değil, şu anda oturum izni veya D tipi vizesi olanlar dışında almıyorlar. Almanya turistlere kapıyı açacak mı bu yaz bilmiyoruz. Bu kısıtlama işini konsolosluğa sorman daha faydalı olur.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Haz 25, 2020 12:25 am

kdemir yazdı: Prş Haz 25, 2020 12:11 am Nasıl kısıtlama yok? Yeşil pasaport demek istediğin gibi girip çıkmak değil, şu anda oturum izni veya D tipi vizesi olanlar dışında almıyorlar. Almanya turistlere kapıyı açacak mı bu yaz bilmiyoruz. Bu kısıtlama işini konsolosluğa sorman daha faydalı olur.
Zaten arama planım vardı. Teşekkür ederim, ben de bunu düşünmüştüm.

michelmic

Mesaj gönderen michelmic » Pzr Tem 12, 2020 10:03 am

Yeşil pasaportlara da kesinlikle kısıtlama var. Tecrübeyle sabit.
1 temmuzda Almanya uçağım vardı. Elimde her türlü belge (2. dönem Almanya okul kaydım, Şehir kaydım, Yurt belgem, Oturum alacağıma dair randevu kağıdım vb) ve yeşil pasaportum olmasına rağmen Türkiye çıkışında kontroldekilerin bana dediği şey "D tipi öğrenci vizen geçen ay bitmiş. Orda öğrenci olduğuna ve yerleşik olduğuna dair her türlü belgen var ve kanıtlar nitelikte ama sana çıkış izni veremem ve Almanya girişinde de kabul edilmezsin" dedi ve gidemedim.
Şuan için geçerli D tipi vizen, Oturumun veya vatandaşlığın yoksa pasaportunda, anladığım kadarıyla Merkelden yazı bile getirsen almıyorlar :oops:

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Tem 21, 2020 6:01 pm

michelmic yazdı: Pzr Tem 12, 2020 10:03 am Yeşil pasaportlara da kesinlikle kısıtlama var. Tecrübeyle sabit.
1 temmuzda Almanya uçağım vardı. Elimde her türlü belge (2. dönem Almanya okul kaydım, Şehir kaydım, Yurt belgem, Oturum alacağıma dair randevu kağıdım vb) ve yeşil pasaportum olmasına rağmen Türkiye çıkışında kontroldekilerin bana dediği şey "D tipi öğrenci vizen geçen ay bitmiş. Orda öğrenci olduğuna ve yerleşik olduğuna dair her türlü belgen var ve kanıtlar nitelikte ama sana çıkış izni veremem ve Almanya girişinde de kabul edilmezsin" dedi ve gidemedim.
Şuan için geçerli D tipi vizen, Oturumun veya vatandaşlığın yoksa pasaportunda, anladığım kadarıyla Merkelden yazı bile getirsen almıyorlar :oops:
Bilgi için teşekkürler. Aslında bu cevabı almamın yüksek olduğunuı biliyordum.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Tem 21, 2020 8:14 pm

Şuanda almanyaya seyahat edebilecek kisiler
1) oturumu olanlar
2) alman vatandaşları
3) ab vatandaşları
4) aile birlesimi vizesi almis kisiler
Bunun harici giriş yapamıyor