Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap iptali için Sperrfreigabe alma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
caciknecmi

Bloke hesap iptali için Sperrfreigabe alma

Mesaj gönderen caciknecmi » Cum Haz 19, 2020 1:04 pm

Merhabalar,

Bu sene Almanya'ya yüksek lisans amacıyla ulusal vize başvurusu yapmayı planlıyordum ve bu amaçla da gerekli şartlardan biri olan bloke hesabımı fintiba aracılığıyla açtım ve gerekli miktarı yollayıp bloke onayını aldım.

Fakat yaşadığımız COVID-19 sürecinden ötürü riskler ve konsolosluğun hala ulusal vize randevuları açmamasını göz önünde bulundurarak gitmekten vazgeçtim. Bu yüzden de bloke hesabımdaki parayı geri almak için uğraşıyorum.

Fintibanın belirttiğine göre Sperrfreigabe adlı bloke kaldırma dökümanını buradaki konsolosluktan almam gerekiyormuş. Bu belgenin talebi için de fintiba kendi sitelerinde bir talep formu koymuş.

Acaba bu talep formuyla konsolosluğa açıldıktan sonra herhangi bir zamanda gidebilir miyim? Randevu gerekiyorsa ne tip bir randevu( schengen, ulusal vize) almam gerekiyor? Coronadan ötürü kapanan süree boyunca biriken başvurulardan ötürü yığılma çok fazla olacağından açıkçası bu belgeyi almak için kısa bir yol var mı merak ettim.

Ayrıca Sperrfreigabe almak için tam olarak hangi belgeleri getirmemiz gerekir (Banka hesap dökümü, pasaport, bloke kaldırma talep formu) bilen varsa çok makbüle geçer.

Şimdiden Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Bloke hesap iptali için Sperrfreigabe alma

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Haz 21, 2020 11:59 am

O belgeyi maille de isteyebilirsiniz konsolosluktan ve maille gelen belgeyle banka hesabi iptal ettirebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

derFlotte

Mesaj gönderen derFlotte » Pzt Haz 22, 2020 7:25 pm

caciknecmi yazdı: Cum Haz 19, 2020 1:04 pm Merhabalar,

Bu sene Almanya'ya yüksek lisans amacıyla ulusal vize başvurusu yapmayı planlıyordum ve bu amaçla da gerekli şartlardan biri olan bloke hesabımı fintiba aracılığıyla açtım ve gerekli miktarı yollayıp bloke onayını aldım.

Fakat yaşadığımız COVID-19 sürecinden ötürü riskler ve konsolosluğun hala ulusal vize randevuları açmamasını göz önünde bulundurarak gitmekten vazgeçtim. Bu yüzden de bloke hesabımdaki parayı geri almak için uğraşıyorum.

Fintibanın belirttiğine göre Sperrfreigabe adlı bloke kaldırma dökümanını buradaki konsolosluktan almam gerekiyormuş. Bu belgenin talebi için de fintiba kendi sitelerinde bir talep formu koymuş.

Acaba bu talep formuyla konsolosluğa açıldıktan sonra herhangi bir zamanda gidebilir miyim? Randevu gerekiyorsa ne tip bir randevu( schengen, ulusal vize) almam gerekiyor? Coronadan ötürü kapanan süree boyunca biriken başvurulardan ötürü yığılma çok fazla olacağından açıkçası bu belgeyi almak için kısa bir yol var mı merak ettim.

Ayrıca Sperrfreigabe almak için tam olarak hangi belgeleri getirmemiz gerekir (Banka hesap dökümü, pasaport, bloke kaldırma talep formu) bilen varsa çok makbüle geçer.

Şimdiden Teşekkürler
Merhaba, kolaylıklar dilerim işlemlerinizde, umarım gönlünüzce olur her şey.

Merak ettiğim nokta, durumunuzda bir gelişme oldu mu?
Sperrfreigabe aldınız mı, randevuyla konsolosluğa gidip belgeyi elden almanız ve herhangi ücret ödemeniz gerekti mi yoksa mail yeterli oldu mu?

Cevabınız için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

caciknecmi

Mesaj gönderen caciknecmi » Prş Tem 09, 2020 11:41 pm

derFlotte yazdı: Pzt Haz 22, 2020 7:25 pm Merhaba, kolaylıklar dilerim işlemlerinizde, umarım gönlünüzce olur her şey.

Merak ettiğim nokta, durumunuzda bir gelişme oldu mu?
Sperrfreigabe aldınız mı, randevuyla konsolosluğa gidip belgeyi elden almanız ve herhangi ücret ödemeniz gerekti mi yoksa mail yeterli oldu mu?

Cevabınız için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.
Selamlar.

Geç cevap için kusura bakma süreç biraz uzadı maalesef. Konsolosluğa mail attım ve benden bloke hesap kaldırma anketini doldurmamı ve imzalamamı istediler. Henüz vizeye başvurmamış olup bloke hesapı açtırmak isteyenlerden sadece pasaport fotokopisi + bankadan bloke hesap confirmation belgesi + anketin doldurulmuş halini istediler.

Normalde bir randevu tarihi verip bu tarihte 25-50 euro karşılığı sperrfreigabe dökümanı alınıyor. Fakat bugün konsolosluk bloke hesabı açtığım fintibaya bir mail atmış beni de ccleyerek. Mailde benim adıma açılmış olan bloke hesabın açılması talebi, benim henüz vizeye başvurmamış olmamdan ötürü bir sıkıntının olmayacağı ve şu anki durumlardan ötürü konsolosluğun herhangi bir dökümanı ilgili şahsa (bana) veremeyeceği belirtilmiş.

Ben de şu anda bu maile yanıt olarak fintibanın parayı iade etme işlemlerine başlamasını bekliyorum. Bir gelişme olursa burdan yazarım.

Drnhntbll

Mesaj gönderen Drnhntbll » Cmt Eki 03, 2020 11:40 am

Hocam bu süreci tam detaylı olarak anlatabilirmisiniz bende corona sebebiyle dil kursuna gitmekten vazgeçtim vize başvurusu da yapmadım fakat Fintiba üzerinden bloke hesap ücretini yatırdım şuan o parayı geri almak istiyorum bunu nasıl gerçekleştirebilirim Fintiba da sperrfreigabe belgesi diyor oradaki banka adı ve şubeye Türkiyedeki Bankanın adını mi yazıyoruz? İban belirtmemiz lazım mı başka hangi belgeler lazım cevap verirseniz memnun kalırım .

orucoglu

Mesaj gönderen orucoglu » Sal Mar 16, 2021 9:08 pm

merhabalar,
mesajlarını okudum sizlerlele aynı durumdayım. Belki mesajımı görürsenin yardımınız dokunur diye portalda hesap açtım. Ben vizeye başvurduktan sonra konsolosluk tarafından arandım "bloke hesap açın" demeleri doğrultusunda bloke hesabı açıp parayı oraya gönderdim ve bundan 1 gün sonra erasmusum iptal oldu. Fakat gidemeyeceğim için vizem çıkmasın diye expatrio bankasının bana yolladığı blocked account confirmation belgesini konsolosluğa göndermedim. Yani başvurumu geri çektim. Olayın üstünden 1 ay geçti ve konsoloslukla mail veya telefon yoluyla iletişim kurup SPERRFREİGABE belgesini alamıyorum.
@Drnhntbll Senin sorunun halloldu mu? hallolduysa ne kadar sürede halloldu? neler yaptın? süreci anlatırsan çok iyi olur çok sevinirim.

riflejack

Mesaj gönderen riflejack » Pzt Eki 25, 2021 5:51 pm

Seriflloyd yazdı: Cum Eyl 17, 2021 7:05 pm Merhaba ben bloke hesap açıp vizeye basvurdum. Vizem onaylandı ve almanyaya geldim ancak geri dönmeyi planlıyorum. Sperrkontoyu yine de türkiyeden kapattırabilir miyim? Bilgisi olan birisi acil cevaplayabilir mi?
bende aynı durumdayım,herhangi bir ilerleme var mı sizin durumunuzda.Lütfen yardım edin.Teşekkürler şimdiden

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Sal Eki 26, 2021 5:37 pm

riflejack yazdı: Pzt Eki 25, 2021 5:51 pm bende aynı durumdayım,herhangi bir ilerleme var mı sizin durumunuzda.Lütfen yardım edin.Teşekkürler şimdiden
Ben de.

riflejack

Mesaj gönderen riflejack » Sal Eki 26, 2021 6:08 pm

Fintiba müşteri hizmetleri, döndükten sonra da halledilebileceğini söyledi.Ankarayada mail attım bekliyorum

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Sal Kas 09, 2021 9:46 pm

Merhabalar,

Acaba neden geri dönüş yapmak istiyorsunuz özel değilse?

Ertugrulhtpgl

Mesaj gönderen Ertugrulhtpgl » Pzt Oca 09, 2023 7:10 pm

Arkadaşlar bu belgeyi Türkiye’ye dönüp alabilen ve sonunda bloke hesabının kilidini açtırabilen var mı ? Acil cevaba ihtiyacım var, hastam var Türkiye’de dönmem lazım ama bloke de ki param için bu belgeye de ihtiyacım var. Nasıl elde ettiniz ??

settingsun7

Mesaj gönderen settingsun7 » Cum Mar 10, 2023 6:03 pm

Arkadaşlar Merhaba. Bu belgeyi Almanya’da iken nereden ve nasıl alabilirim? Türkiye’ye dönüp bu belgeyi almayı başarabilen oldu mu? Yardımcı olabilir misiniz?

Ycagan62

Mesaj gönderen Ycagan62 » Çrş Ağu 23, 2023 11:55 pm

Merhabalar arkadaşlar ,
Ben bloke hesabımı kapattırdım ve para transferi gerçekleşicek.
Bu süreç benim için zor oldu sizlere de yardımım dokunması için nasıl kapattırdığımı açıklamak istiyorum.
Üniversite eğitimi için gittiğim Almanya’da sağlık durumum kötüleştiğinden 3.ayın sonunda geri dönüş kararı aldım.
Bloke hesabım aktifti ve aylık olarak Almanya’da ki banka hesabıma para transferi gerçekleşiyordu.
Dönüş kararı aldığımdan haliyle Expatrio bloke hesabını kapatma sürecine girdim bu süreçte yanlış yönlendirmeler yapıldı bana bloke hesabın kapatılması için gerekli Sperrfreigabe’yi Almanya’daki yabancılar dairesinden alabileceğim söylendi fakat yabancılar dairesinden randevu alırken hem böyle bir konu yok hemde randevu almak inanılmaz zor (Okulum aracılığıyla mailler atılmasına rağmen randevu çıkmadı ) Sonrasında İstanbul’daki Alman Başkonsolosluğuna mail attım ve bu belgeyi Türkiyeden’de alabileceğimi ve Almanya’da çabalamam gerekmediğini öğrendim.
Alman Konsolosluğuna durumumu izah ettim ve form gönderdiler o formu doldurup taraflarına ilettim ve bazı belgeleri de gönderdim konfirmasyon belgesi pasaport kopyası vs…
Daha sonrasında beni Konsolosluğa çağırdılar ve pasaportumu da getirmemi istediler orada pasaportumdaki vizemi iptal ettiler ve bana Sperrfreigabe belgesini verdiler daha sonrasında da Expatrio platformuna bu belgeyi yükledim ve ilk başta Expatrio’ya para yatıracağım zaman kullandığım banka hesap bilgilerini makbuzları da istediler paranın benim tarafımdan gönderildiğini anlamaları için !
Ve süreci bu şekilde tamamladım , biraz uzun yazmış olabilirim ama inanın benim yaklaşık 2-3 ayımı aldı bu süreç oyuzden üzerine düştüm.
Umarım hepinize yardımım dokunur . teşekkürler

abozcan

Mesaj gönderen abozcan » Pzr Eki 01, 2023 10:39 pm

Merhaba,

Acaba bana hangi mail ile İstanbul konsolosluğu ile iletişime geçtiğini söyleyebilir misin? Ayrıca vizeni de İstanbuldan mı almıştın? Ben Ankara büyük elçiliğinden vize aldım ancak son dakika gelişmelerinden ötürü Almanya'ya gidemeyeceğim. Ancak büyükelçiliğe gittiğimde bana vizeyi aldığım için onu iptal etsem bile "sperrfreigabe" belgesini vermeyeceklerini belirttiler. Ayrıca maillerini hangi dille attın? Ben birkaç yere mail attım ama hiçbirinden cevap yok. Acaba sana ne kadar sürede geri dönüş yaptılar? Bana yardımcı olursan sevinirim çünkü cidden ihtiyacım var.

athelas

Mesaj gönderen athelas » Çrş Kas 15, 2023 11:55 am

abozcan yazdı: Pzr Eki 01, 2023 10:39 pm Merhaba,

Acaba bana hangi mail ile İstanbul konsolosluğu ile iletişime geçtiğini söyleyebilir misin? Ayrıca vizeni de İstanbuldan mı almıştın? Ben Ankara büyük elçiliğinden vize aldım ancak son dakika gelişmelerinden ötürü Almanya'ya gidemeyeceğim. Ancak büyükelçiliğe gittiğimde bana vizeyi aldığım için onu iptal etsem bile "sperrfreigabe" belgesini vermeyeceklerini belirttiler. Ayrıca maillerini hangi dille attın? Ben birkaç yere mail attım ama hiçbirinden cevap yok. Acaba sana ne kadar sürede geri dönüş yaptılar? Bana yardımcı olursan sevinirim çünkü cidden ihtiyacım var.
Merhaba herhangi bir sonuç alabildiniz mi benim de bu bilgiye çok ihtiyacım var, Türkiye'ye dönmeye karar verdim ancak bloke hesabımı da aktive edemediğimden paramı geri alamıyorum. Ne yaptınız acaba? İstanbul başkonsolosluğu attığım maillere geri dönüş yapmıyor.