Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

arkadaş davet vizesi ve dil kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
veillo

arkadaş davet vizesi ve dil kursu

Mesaj gönderen veillo » Sal Haz 02, 2020 4:51 pm

Merhaba.
Yardımcı olabilecek olan varsa çok mutlu olacağım.
Arkadaş davet vizesi ile Almanya'ya gitmeyi planlıyorum. Sanırım bu vizeyle orada 3 aylık bir sürem olacak. Bu sürede orada bir dil kursuna katılmak istersem katılma hakkım var mı?
Bir diğer sorum da; bu süre içinde Almanya'da denklik başvurusu yaparsam vizemin uzatılması ya da 6 aylık iş arama vizesi almam gibi bir durum mümkün oluyor mu? Yoksa mutlaka Türkiye'ye dönüp bu işlemleri burada mı yapmam gerekiyor?
Teşekkür ederim. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: arkadaş davet vizesi ve dil kursu

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 02, 2020 6:02 pm

Vize alabilirsen kursa gidebilirsin, orda bir problem yok. Fakat vizeyi Almanya da uzatamiyorsun, tekrar dönüp yeniden Türkiye de vize basvurusu yaparsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

veillo

Re: arkadaş davet vizesi ve dil kursu

Mesaj gönderen veillo » Sal Haz 02, 2020 6:14 pm

Physiker yazdı: Sal Haz 02, 2020 6:02 pm Vize alabilirsen kursa gidebilirsin, orda bir problem yok. Fakat vizeyi Almanya da uzatamiyorsun, tekrar dönüp yeniden Türkiye de vize basvurusu yaparsin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim planım bu üç aylık vize süresi içinde oradayken denklik işlemlerine başlamak ve c1 seviyesine gelebilmek. Bunu yapmam için de davet vizesi bir engel oluşturmuyor anladığım kadarıyla. Zaten bu denklik işlemlerin sonuçlanması için de bir süre gerekecek. Onu beklerken mecburen döneceğim. Tekrar teşekkürler