Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya dönüş uçuşları

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Oxeon

Almanyaya dönüş uçuşları

Mesaj gönderen Oxeon » Cmt May 30, 2020 6:28 pm

Arkadaşlar merhaba,

konu yeri doğru mu bilmiyorum, yanlışsa düzeltirseniz sevinirim.

Şubat ayında oturum izni için başvurmuştum, kartın nisan gibi geleceğini söyleyip nisana teslim alma başvurusu verdiler, mart sonu vizem bittiği ve Türkiye'ye gidip gelmek istediğim için Aufenthaltserlaubnis almıştım, Mayıs sonuna kadar verdiler ona da. Şu anda Türkiyedeyim, geri dönemedim ve Aufenthaltserlaubnisi Haziran sonuna kadar uzattığını söylediği bir belge gönderdiler mail ile.

Ama not düşmüşleri bununla ülkeye girebilir misiniz emin değiliz aksi takdirde seyahat vizesi gerekebilir diye. Elimdeki belgeyle ülkeye girip giremeyeceğimi nereden teyit edebilirim? Alman resmi kurumunun böyle bir şey demesi tedirgin etti açıkcası.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyaya dönüş uçuşları

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 01, 2020 10:59 am

Belgeyi görmeden biz de birsey diyemeyiz. Ne yaziyor belgede?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Pzt Haz 01, 2020 5:34 pm

Bence en doğru bilgiyi konsolosluktan alırsın. Buradan ulaşabilirsin.
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/vertretu ... rtretungen

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Haz 01, 2020 7:31 pm

Physiker yazdı: Pzt Haz 01, 2020 10:59 am Belgeyi görmeden biz de birsey diyemeyiz. Ne yaziyor belgede?
Bescheinigung Bora Kuzey 2 (1) - Copy.jpg

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Haz 01, 2020 7:32 pm

XxXxX yazdı: Pzt Haz 01, 2020 5:34 pm Bence en doğru bilgiyi konsolosluktan alırsın. Buradan ulaşabilirsin.
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/vertretu ... rtretungen
Bilgi için teşekkürleri lakin belgede benim de ne yazdığına dair pek fikrim yok açıkcası :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 01, 2020 10:53 pm

Bu belgeyle Almanya ya giris yapabilirsin. Fakat Türkiye deki polise iyi bir sekilde anlatabilmen gerekiyor belgeyi, o yüzden bir yeminli tercümanda almanca cevirisini yaptirirsan cok iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Haz 01, 2020 10:56 pm

Physiker yazdı: Pzt Haz 01, 2020 10:53 pm Bu belgeyle Almanya ya giris yapabilirsin. Fakat Türkiye deki polise iyi bir sekilde anlatabilmen gerekiyor belgeyi, o yüzden bir yeminli tercümanda almanca cevirisini yaptirirsan cok iyi olur.
Teşekkür ederim, yeşil pasaportum var, en kötü ihtimal onu devreye sokarım diye düşünmüştüm, 90 gün limitini henüz hiç kullanmadım. Riskli bir hamle mi olur?