Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
magicpig

Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen magicpig » Pzt May 25, 2020 9:58 pm

Merhaba arkadaşlar,
15 Haziran'da mezun oluyorum ve Berlin'deki bir okula başvuruda bulunacağım. Halihazırda yeşil pasaportum var ve Ağustos 2023'e kadar geçerliliği var. Merak ettiğim şey şu; Türkiye'deki öğrenciliğim biteceği için yeşil pasaportum iptal mi olacak? Yasal olarak suç mu işlemiş olurum? Ayrıca Almanya'da okurken çalışmak da istiyorum, bunun pasaportuma bir etkisi olur mu veya yeşil pasaportlu olduğum çalışma konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Bazı arkadaşlar ve danışmanlık şirketleri bunun sorun olmadığını söylese de; internet üzerinde okuduğuma göre 25 yaşıma kadar ÖĞRENCİ olduğum takdirde geçerliymiş. Bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler.

time

Re: Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen time » Sal May 26, 2020 1:13 am

Bildiğim kadarıyla okumak için zaten öğrenci vizesi çıkartıyorsun, yeşil pasaporta gerek kalır mı ki?

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Sal May 26, 2020 3:08 am

Tabii ki olmayacak ama yeniden uğraş ve masraf çıksın istemem eğer kullanabiliyorsam.

magicpig

Mesaj gönderen magicpig » Sal May 26, 2020 5:29 pm

Arkadaşlar, bugün ilçe emniyet müdürlüğünü aradım ve üzerinde yazan tarih boyunca geçerli olduğu söylendi.
İleride bu konuyla ilgili kafası karışan olursa diye yazdım.
Ama ne olur ne olmaz dikkat edin.