Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tahliye uçuşları

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
XxXxX

Tahliye uçuşları

Mesaj gönderen XxXxX » Sal May 19, 2020 1:21 pm

Arkadaşlar, 15 haziran için almanya bileti aldım. Uçuşlar kapalı olduğu için gidemiyorum. Benim korktuğum konu ya 15 haziranda uçuşlar açılmazsa? Bilet parası yansın o umrumda değil. Yeterki almanyaya geri dönebileyim. Tahliye uçuşları hakkında bilgisi olan var mı? Istanbul-Ankara da yapılıyor diye biliyorum. Ne sıklıkla yapılıyor? Bilgi alabileceğim bir websitesi varsa yada sizin bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim.

thebuzzsaw

Re: Tahliye uçuşları

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Çrş May 20, 2020 5:02 pm

https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2328730

bu site altından bakabilirsiniz; D vizesi sahipleri veya oturumu olanlar bildiğim kadrıyla Almanya'ya 15 hazirandan önce de girebilirler, ama uçuş bulmak mesele, THY 1 haziran'da uçuşlar başlayacak diyor sitesinde ama o veri de değişip duruyor, kesin bir şey söylemek zor..
Bana kalsa ben de ilk uçuşla gidicem ama 14 günlük karantina meselesi var bir de, o iş nasıl olcak fikrim yok, markete bile gidemiyoruz galiba :)

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Çrş May 20, 2020 6:58 pm

thebuzzsaw yazdı: Çrş May 20, 2020 5:02 pm https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2328730

bu site altından bakabilirsiniz; D vizesi sahipleri veya oturumu olanlar bildiğim kadrıyla Almanya'ya 15 hazirandan önce de girebilirler, ama uçuş bulmak mesele, THY 1 haziran'da uçuşlar başlayacak diyor sitesinde ama o veri de değişip duruyor, kesin bir şey söylemek zor..
Bana kalsa ben de ilk uçuşla gidicem ama 14 günlük karantina meselesi var bir de, o iş nasıl olcak fikrim yok, markete bile gidemiyoruz galiba :)
Evet 14 gün dışarı çıkamayacağız. Ben 15 haziran için uygun fiyattan bilet aldım (600-700tl arasıydı) 1 haziranda almak istemedim gene ertelenir vs.. Benim pasaport 14-17 haziranda bitiyor karantinadan dolayı yeniletemeyeceğim muhtemelen.

tarıkkmt

Mesaj gönderen tarıkkmt » Pzr May 24, 2020 7:59 pm

ben de tahliye uçuşuyla gelmeyi planlıyordum ancak 2500 tl gibi bir fiyat çekiyorlar :D umarım 15 hazirandan sonra daha ertelemezler

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Prş Haz 18, 2020 6:43 pm

!! ALMANYAYA GIDECEKLER KESINLIKE OKUSUN !!
Ben şuan almanyadayım. Dün gece döndüm almanyaya normal uçuşlar ile. Ben alman vatandaşı olduğum için türkiyeden çıkmakta ve almanyaya girmekte sıkıntı yaşamadım. Fakat gözümün önünde bileti olup uçağa alınmayanlar oldu. Sizlerinde başına böyle bir olay gelsin istemediğim için okumanız için başı büyük yazdım. Eğer almanyaya gidecekseniz bu dönem ve alman vatandaşı değilseniz muhakkak giriş şartlarını sağladınızdan emin olun. Çünkü korona yüzünden bu dönemde vizeniz dahi olsa uçağa alınamayabilirsiniz. Dün gözümün önünde uçağa alınmayanlar oldu. Ve check-in yapan memurun dediğine göre daha sonra şartlar gereği uçaktan indirilen bile olmuş. Yani muhakak uçağa binmek için gereken şartları sağladınızdan emin olun ve evraklarınızı olması gerektiği gibi hazırlayın. Evrak eksiğinden dolayı adam uçağa alınmadı. Onun haricinde sunexpress ile gidecekseniz boşuna yemek sipariş etmeyin. Ben ettim ama koronadan dolayı yemek yokmuş ücret iadesi yaptılar ve özür olarak ikram verdiler.
Burayı muhakkak inceleyin:
Deutsch:
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2320730
Türkçe:
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2327208

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Haz 18, 2020 8:21 pm

Bizim insanımız maalesef okuma özürlü, benim arkadaş öğrenci vizesiyle Pazartesi günü problemsiz geldi (14 gün karantinası varmış burda) ve dediğine göre turist vizesiyle uçağa binmeye çalışanlar olmuş.

Bundan önce de Belarus üzerinden aktarmalı öğrenci vizesiyle gelenler olmuş.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Haz 18, 2020 9:48 pm

Yanlış bilgi, başka eyaletleri bilmiyorum ama Berlin'de karantina yok, kağıt üzerinde varsa da sallayan yok.

tarıkkmt

Mesaj gönderen tarıkkmt » Prş Haz 18, 2020 11:02 pm

XxXxX yazdı: Prş Haz 18, 2020 6:43 pm !! ALMANYAYA GIDECEKLER KESINLIKE OKUSUN !!
Ben şuan almanyadayım. Dün gece döndüm almanyaya normal uçuşlar ile. Ben alman vatandaşı olduğum için türkiyeden çıkmakta ve almanyaya girmekte sıkıntı yaşamadım. Fakat gözümün önünde bileti olup uçağa alınmayanlar oldu. Sizlerinde başına böyle bir olay gelsin istemediğim için okumanız için başı büyük yazdım. Eğer almanyaya gidecekseniz bu dönem ve alman vatandaşı değilseniz muhakkak giriş şartlarını sağladınızdan emin olun. Çünkü korona yüzünden bu dönemde vizeniz dahi olsa uçağa alınamayabilirsiniz. Dün gözümün önünde uçağa alınmayanlar oldu. Ve check-in yapan memurun dediğine göre daha sonra şartlar gereği uçaktan indirilen bile olmuş. Yani muhakak uçağa binmek için gereken şartları sağladınızdan emin olun ve evraklarınızı olması gerektiği gibi hazırlayın. Evrak eksiğinden dolayı adam uçağa alınmadı. Onun haricinde sunexpress ile gidecekseniz boşuna yemek sipariş etmeyin. Ben ettim ama koronadan dolayı yemek yokmuş ücret iadesi yaptılar ve özür olarak ikram verdiler.
Deutsch:
Türkçe:
Dostum selam, ben de alman vatandaşıyım hes kodu haricinde herhangi bir belge istemiyorlar değil mi? Thy'ye telefon ettim,başka bir belgeye ihtiyacınız yok dedi. Ek olarak ekstra bir soru sormak istiyorum; at11 belgesi ile mi geldiniz?

tarıkkmt

Mesaj gönderen tarıkkmt » Prş Haz 18, 2020 11:03 pm

Bir de almanyaya vardığınızda herhangi bir form doldurdunuz mu veya passaport görevlisi size ek sorular sordu mu?

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Cum Haz 19, 2020 10:08 am

tarıkkmt yazdı: Prş Haz 18, 2020 11:03 pm Bir de almanyaya vardığınızda herhangi bir form doldurdunuz mu veya passaport görevlisi size ek sorular sordu mu?
Hayır. Pasaportumun günü dolmuştu. Pasaportunun güne dolmuş dedi pasaportu verdi geçtim. Ama eyaletlere göre farklı olabilir. Ben düsseldorfda indim.

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Cmt Haz 20, 2020 3:59 am

XxXxX yazdı: Prş Haz 18, 2020 6:43 pm !! ALMANYAYA GIDECEKLER KESINLIKE OKUSUN !!
Deutsch:
Türkçe:
merhaba sunexpress ile uçmuşsunuz benim de bu pazar gecesi uçuşum var. sunexpress sitesinde bilet alırken hes kodunu sadece iç hatlar için doldurunuz yazıyordu özellikle yazmışlar o yüzden ben de doldurmadım ama Thy istemiş ve bazı sitelerde dış hatlar için de hes kodu gerektiği yazıyor. kendileri istemediği için bir sorun çıkartamazlar heralde ama emin olamadım siz hes kodunu kullandınız mı acaba?

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Pzr Haz 21, 2020 1:16 pm

gzmm yazdı: Cmt Haz 20, 2020 3:59 am merhaba sunexpress ile uçmuşsunuz benim de bu pazar gecesi uçuşum var. sunexpress sitesinde bilet alırken hes kodunu sadece iç hatlar için doldurunuz yazıyordu özellikle yazmışlar o yüzden ben de doldurmadım ama Thy istemiş ve bazı sitelerde dış hatlar için de hes kodu gerektiği yazıyor. kendileri istemediği için bir sorun çıkartamazlar heralde ama emin olamadım siz hes kodunu kullandınız mı acaba?
Hayır. Hes kodu şuanlık sadece iç hatlar için. Ben türk vatandaşı değilim benden istemedi. Ama çifte vatandaş olan anneannemdende istemedi. Eğer direk uçuyorsan istemez ama aktarmalı ise bilmiyorum.
https://www.sunexpress.com/tr/koronavirus/

cihank

Mesaj gönderen cihank » Çrş Tem 08, 2020 1:38 pm

iyi günler. üniversiteye kaydım sonrası 16 mart 2020 tarihinde düzenlenmiş 5 nisan'da başlayan 6 aylık d tipi vize aldım. bu vize ile şu an uçuş yapabilme hakkım var mı? thy ve konsoloslukta farklı bilgiler var. daha önce giriş yapmadığım için haziran'da yapılan uçuşları kullanamadım. benim durumumda olup uçmuş olan arkadaşlar var mı?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Çrş Tem 08, 2020 5:58 pm

cihank yazdı: Çrş Tem 08, 2020 1:38 pm iyi günler. üniversiteye kaydım sonrası 16 mart 2020 tarihinde düzenlenmiş 5 nisan'da başlayan 6 aylık d tipi vize aldım. bu vize ile şu an uçuş yapabilme hakkım var mı? thy ve konsoloslukta farklı bilgiler var. daha önce giriş yapmadığım için haziran'da yapılan uçuşları kullanamadım. benim durumumda olup uçmuş olan arkadaşlar var mı?
Sana da iyi günler, benim de vizem 20 martta başlıyordu, şu an için bildiğim kadarıyla uluslararası öğrencilere uçuş yasağı kalktı. Ancak bir gerekçe göstermen gerekiyor. Örneğin yüz yüze ders kanıtı ya da sınava giriş. Ben de daha hiç gitmedim fakat bir nedenin olmadıkça yüksek olasılıkla gümrük ya da yabancılar polisinde sıkıntı yaşanır diye düşünüyorum.

cihank

Mesaj gönderen cihank » Cum Tem 10, 2020 4:09 pm

Cevarsiyonal yazdı: Çrş Tem 08, 2020 5:58 pm Sana da iyi günler, benim de vizem 20 martta başlıyordu, şu an için bildiğim kadarıyla uluslararası öğrencilere uçuş yasağı kalktı. Ancak bir gerekçe göstermen gerekiyor. Örneğin yüz yüze ders kanıtı ya da sınava giriş. Ben de daha hiç gitmedim fakat bir nedenin olmadıkça yüksek olasılıkla gümrük ya da yabancılar polisinde sıkıntı yaşanır diye düşünüyorum.
Cevap için teşekkürler. Okuldaki dersler online devam ediyor ama bir yazı alabilir bu tarz garanti olması için.