Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erendgn11

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen erendgn11 » Cmt May 16, 2020 1:17 am

Selamlar.Heidelberg'te dil kursu yapmayı düşünüyorum üniversite için.Şu anda B1 seviyesindeyim.Sormak istediğim şey ise:Dil kursu vizesi almakla öğrenci adayı vizesi almak arasındaki fark tam olarak nedir?
-12 aylık vize süresinde 6 aylık kurstan sonra vizeyi değiştirmek için (bu doğruysa) Türkiye'ye dönmekte maddiyat dışında bir problem var mıdır?
-Vizemi değiştirmek için Türkiye'ye dönmem gerekliliği kesin midir?Orada değiştirebilen tanıdıklarım da var çünkü.
-Duyduğuma göre bazı vize memurları benim gibi B1'le üniversite için dil kursu vizesi almaya gelenlere kendi insiyatifiyle nadiren de olsa ''Sana öğrenci adayı vizesi verelim..'' diyor.Bu bilginin doğruluğu nedir?
Yardımlarınız için teşekkür ederim...

sametbasli

Re: Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt May 16, 2020 5:41 pm

B1 serftikan varsa neden riske atıp dil kursu vizesiyle gitmek istiyorsunki.çok rahat üniversitelerden kabul alabilirsin.ve öğrenci vizesine başvuru yapabilirsin.dil kursu vizesine başvurman biraz gereksiz geldi açıkcası

erendgn11

Mesaj gönderen erendgn11 » Pzr May 17, 2020 12:21 am

Tarihler kaçıyor,üniversitelere dökümanlar ulaşmadı vs. gibi bir sürü sorun yaşayan arkadaşları okudum bu sitede.(Bir de 12.sınıf olduğumu da söylemem lazım.)
Dil kursu vizesi için yapılması gereken şey oldukça açık gibi geldi bana.Sadece okulun parası yatıyor ve prosedür tamamlanıyor.Ancak öğrenci adayı vizesinde yapmam gereken şeyler dil kursu vizesinden çok fazla.
Yanlışım varsa düzeltirsen çok sevinirim..

burakkktunaa

Mesaj gönderen burakkktunaa » Pzr Haz 13, 2021 10:15 pm

Heidelberg'te hangi dil kursundasiniz