Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist belgelerim geç ulaşacak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
BeyzaDelikanlı

Uni-assist belgelerim geç ulaşacak

Mesaj gönderen BeyzaDelikanlı » Pzt May 11, 2020 12:57 pm

Herkese merhaba,

Potsdam Üniversite'sine başvurumu online sistem üzerinden yaptım. Yarın da en hızlı şekilde Almanya'ya belgelerimi postalayacağım fakat belge süreci Korona'ya denk geldiği için ve mezun olduğum okul kapalı olduğu için belgeleri daha yeni tamamlayabildim.

Sorum şu: 1 Haziran son başvuru tarihiydi. Haliyle yaklaşık 3 hafta kalıyor process için. Ben yine de yollayacağım fakat merak ediyorum aranızda daha hızlı belgeleri işleme alınan bir kişi oldu mu? Kesinlikle 4 hafta öncesi olunca imkansız mı? Ya da hızlandırmak için onlara koronavirüs kaynaklı olduğunu yazmak dışında bir tavsiyesi olan var mı?

Okulda tarihleri ertelemediler bile ve pandemi ile ilgili özel soru sorulmamasını istiyorlar.

ginevra

Re: Uni-assist belgelerim geç ulaşacak

Mesaj gönderen ginevra » Pzt May 11, 2020 4:02 pm

Potsdam Üniversitesi'ne yüksek lisans için 1 Nisan'da online olarak başvurdum, ödememi yaptım ve öğleden sonra belgelerimi postaladım. 6 Nisan'da kargom teslim edildi. 8 Nisan'da belgelerin uniassiste ulaştığına dair onay maili aldım. 16 Nisan'da ise belgelerimin uniassist tarafından incelenip Potsdam Üniversitesi'ne iletildiğine dair mail aldım. Şu an olumlu ya da olumsuz bir cevap bekliyorum. Anlayacağın süreç benim için hızlı oldu. Yani 4 hafta öncesi olmaz diye bir kaide yok, biraz şansa kalmış diyebilirim. 4 hafta biraz önceden gönderin diye şansa kalmasın diye belirlenmiş bir tarih sanırım.

BeyzaDelikanlı

Mesaj gönderen BeyzaDelikanlı » Pzt May 11, 2020 7:22 pm

Aslında daha sonra incelediğimde, öğrencilerin deadline öncesinde başvurularını tamamlanıp, belgelerin ulaştırması yeterliymiş. Okulların uni-assist ile farklı bir anlaşması varmış. Genellikle onlar tüm öğrencileri değerlendirmeden, deadline doldu gibi bir şey söz konusu değilmiş.

ginevra

Mesaj gönderen ginevra » Pzt May 11, 2020 7:55 pm

BeyzaDelikanlı yazdı: Pzt May 11, 2020 7:22 pm Aslında daha sonra incelediğimde, öğrencilerin deadline öncesinde başvurularını tamamlanıp, belgelerin ulaştırması yeterliymiş. Okulların uni-assist ile farklı bir anlaşması varmış. Genellikle onlar tüm öğrencileri değerlendirmeden, deadline doldu gibi bir şey söz konusu değilmiş.
Öyleyse sorun yok, zaten dediğim gibi benim belgelerimin değerlendirmeden geçip Potsdam'a iletilmesi sadece 8 gün sürdü. Seninkilerin de deadline'dan önce yetişme şansının yüksek olduğunu düşünüyorum :)

Benben

Mesaj gönderen Benben » Sal May 26, 2020 3:33 pm

Arkadaşlar merhaba, öncelikle umarım başvurularınız dilediğiniz gibi sonuçlanır :)

Ben de Potsdam Üniversitesi'ne yüksek lisans başvurusu yaptım 13 Mayıs tarihinde. 14 Mayıs'ta buradan postaladığım döküman Ptt'nin gönderi takip sitesinde 18 Mayıs'ta teslim edildi olarak göründü. Fakat 20 Mayıs tarihinde ben sadece yaptığım ödemenin (ki bir ödeme yapmadım, ücret 0€ olarak görünüyordu my-assist'te) onayını belirten bir otomatik mail aldım. Bu mailde belgelerin ulaşıp ulaşmadığıyla alakalı sadece şöyle bir cümle vard: We hereby confirm the receipt of documents and/or payment. Şu anda belgelerin ulaşmama ihtimalinden ötürü epey tedirginim, malum deadline'a bir şey kalmadı.

Merak ettiğim konu şu, acaba sizlerde süreç nasıl ilerledi? Postayla başvuru formunu gönderdikten sonra benimkinden farklı bir onay maili (başvurunuzun okula iletildiği maili vb. haricinde) aldınız mı acaba?

Şimdiden cevaplarınız ve desteğiniz adına çok teşekkür ederim, iyi günler diliyorum.

west

Mesaj gönderen west » Sal May 26, 2020 6:25 pm

Merhaba hepinize arkadaşlar ben de Potsdam üniversitesine başvurdum.
Ben başka okullara da başvurduğum için tüm evrakları postalamıştım. Ödemeleri de yaptım ve bana bir pdf belgesi geldi 6 Mayısta.
Daha sonra Potsdamın formunu imzalayıp ikinci bir posta göndermek zorunda kaldım ilk postada göndermediğim için. Ancak o arada Freie başvurusunu withdraw edip tekrar ekleyip ücret öde kısmına tıklamak zorunda kaldım.
Daha sonra 20 Mayısta ikinci bir pdf aldım. (PDF ücreti ödediğimi onayladıklarına ve postaladığım evrakları yazıyordu Örneğin Potsdam üniversitesi yazıyor altında 1 application form ödemesi 0 euro falan gibi bilgiler var)
ÖZETLE, aslında 6 mayısta onlara İmzalı application form dışında tüm evraklarımın ulaştığı bigisi geldi. Onlar dönüş yapmadan ben o evrağın eksik olduğunu bildiğim için ikinciye onu da yolladım ve 20 mayısta onu da ulaştırdım. Ancak hala in evaluation aşamasında. Ne zaman değerlendirme bitecek ve okula gönderilecek bilmiyorum buraya güncelleyeceğim yeni haber geldiğinde. Ama 10 günde değerlendirdikleri yazılmış üstte bu beni endişelendiriyor tabi.
Umarım hepimizin başvuruları olumlu olumlu sonuçlanır.