Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uniassist Online Application Formda hata gözüküyor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
west

Uniassist Online Application Formda hata gözüküyor

Mesaj gönderen west » Çrş May 06, 2020 2:09 pm

Merhabalar. Unanswered questionları doldurdum, ödememi yaptım ve online application formlarım oluştu.
Ancak kontrol ettiğimde NO seçeneğini seçtiğim iki kısım YES gözüküyor. Daha önce Almanya'da okudunuz mu ve hardship formu yollayacak mısınız maddelerine NO işaretlemiş olmama rağmen formda bu şekilde çıktı. Uniassist'e yazdım ama epey geç dönüyorlar. Aramızda böyle bir şey yaşamış olan var mı? Veya, sizce ne yapmalıyım?
Bir de, formda başka bir yerde daha gördüm online application formunu imzalayıp postalamak gerekiyor mu diye ama yanıtlardan tam emin olamadım teyit amaçlı tekrar soruyorum eğer imza yeri varsa imzalayıp yolluyoruz yoksa imzalamaya ve postalamaya gerek yok değil mi ?
Şimdiden teşekkürler.

Musui29

Re: Uniassist Online Application Formda hata gözüküyor

Mesaj gönderen Musui29 » Çrş May 06, 2020 5:22 pm

Resim paylasabilir misiniz hocam

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş May 06, 2020 9:53 pm

Benim de şöyle bir sıkıntı oldu. Benim bildiğim isim pasaportta gözüktüğü gibi girilir. Daha önce başvuru yaptığım başka bir ülkenin sisteminde bu şekilde idi. Ancak burada I İ hatası olmuş ve benim adın başında ? var. Şekildeki gibi. Ancak ben kişisel bilgilerden düzeltme yaptım. Sizce bu durum sıkıntı olur mu ? https://my.uni-assist.de/hilfe/57
Bu linkten anladığım kadarı ile olamamsı lazım. Ama yine de emin olmadım Teşekkürlker
Dosya ekleri
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (15.15 KiB) 3669 kere görüntülendi

Musui29

Mesaj gönderen Musui29 » Çrş May 06, 2020 10:17 pm

Hocam bende de soyadımda hata vardı ı harfinde. Vpd verilmesinde bir sorun olmadı yani yine Vpd'de de hatalı yazıldı ama uyarmadılar yanlış yazmışsınız diye. Isminizi yazarken yabancı karakterler yazmayın diye bir uyarı yoktu. üniversite sorun çıkaracak mı göreceğiz ama zannetmiyorum sorun olacağını.

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş May 06, 2020 10:40 pm

Yani VDP'de de miş ? işareti çıkmış. Yoksa büyük harf küçük harf hatası var.

west

Mesaj gönderen west » Çrş May 06, 2020 10:58 pm

Benim soyadım da aynı şekilde ? ile yazılmış. Mail attım. Ortalama 1 haftada dönüyorlar cevabı buradan size de ileteceğim. Online application formunuzu postalayacak mısınız siz ?

west

Mesaj gönderen west » Çrş May 06, 2020 11:02 pm

Görsel ekleyemedim maalesef ama şu şekilde yazayım.
Okulu listeye ekledikten sonra unanswered question kısmı var ya form dolduruyoruz. Orada daha önce almanyada bir yüksek öğretimde kaydınız var mıydı diye bir soru vardı ve yes veya no şeklinde cevaplamam gerekiyordu. Aynı şekilde Hardship formu gönderecek misiniz sorusu vardı. Ona da yes veya no diye cevap vermek gerekiyordu. İkisine de no şeklinde yanıt verdim. Sonrasında application için ücreti ödeyince online form pdf olarak geliyor ya. Orada kontrol ettiğimde bu iki madde cevap verdiğim gibi no değilde yes denmiş gibi. Yani hardship formu gönderecek misine evet demişim gibi gözüküyor. Hala In evaluation olduğu için acaba Withdraw yapıp tekrar formu doldurup tekrar mı ödesem dedim ama bu sefer de paramı geri vermeme durumu da olabilir. Artık 1 hafta içinde bir yanıt gelmezse uniassistten arayarak ulaşmayı deneyeceğim bir de.

ginevra

Mesaj gönderen ginevra » Pzt May 11, 2020 4:20 pm

Belgedeki hatanın sorun yaratıp yaratmayacağını bilmiyorum ama ikinci sorunuza cevap vereyim. Her okul başvuru formunu istemiyor imzalı olarak postalamanızı istemiyor. Başvurduğunuz programın internet sayfasında uniassisten nasıl başvuracağınızı anlattığı kısmına bakın, eğer orada formun çıktısını alıp imzalayıp postalayın demiyorsa gerek yoktur.

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Pzt May 11, 2020 5:38 pm

In der Regel ist das nicht notwendig. Entscheidend ist, dass Sie Ihren Antrag vollständig und wahr ausfüllen. Wenn Sie sich im Antrag vertippen, macht das nichts. Auch wenn sich nachträglich etwas ändert, müssen Sie keinen korrigierten Antrag einreichen.

Uni-assistin sitesinde bu şekilde yazıyor

. Şimdi ben bir değişiklik yaptım ismimi düzelttim, bu yazıya göre bir sıkıntı olmaması gerekiyor değil mi ?

west

Mesaj gönderen west » Pzt May 18, 2020 2:36 pm

Bahsettiğim ilk sorunu nasıl çözdüğüme dair açıklama yapayım aynı sorunu yaşayan olursa diye,
benim işlemim başlamamıştı in evaluation kısmındaydı ve deadline süresini geçmedim. Bu durumda withdraw ettim başvuruyu yanlış olan bilgiyi düzeltip tekrar payment butonuna tıkladım. Tekrar ödeme yapmadan bilgilerimi güncelledi. Bu şekilde formdaki hatalı bilgimi değişirebildim. İlerleyen zamanlarda bir sorun olursa konuyla ilgili tekrar bilgilendiririm.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Sal Haz 02, 2020 6:21 pm

Arkadaşlar bu konu hakkında ne yaptınız öğrenebilir miyim? Adım soru işareti olarak gözüküyor. Bir sorun oluşturur mu?

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Haz 03, 2020 1:55 am

herrkilicaslan yazdı: Sal Haz 02, 2020 6:21 pm Arkadaşlar bu konu hakkında ne yaptınız öğrenebilir miyim? Adım soru işareti olarak gözüküyor. Bir sorun oluşturur mu?
Merhaba, benim de adım doğa ve uni-assiste aynı konu ile ilgili mail attığımda doga biçminde yazarsanız problem olmaz dediler.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Çrş Haz 03, 2020 10:12 am

doga yazdı: Çrş Haz 03, 2020 1:55 am Merhaba, benim de adım doğa ve uni-assiste aynı konu ile ilgili mail attığımda doga biçminde yazarsanız problem olmaz dediler.
Bende başvurumu geri çektim sonrasında bilgilerimi kilicaslan olarak düzelttim ve şimdi eren kilicaslan olarak soru işaretsiz düzeldi. Bşavurumu yaptım ve şimdi belgelerimi taratıp yükleyeceğim. Sorun çözülmüştür

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Çrş Haz 03, 2020 10:17 am

ginevra yazdı: Pzt May 11, 2020 4:20 pm Belgedeki hatanın sorun yaratıp yaratmayacağını bilmiyorum ama ikinci sorunuza cevap vereyim. Her okul başvuru formunu istemiyor imzalı olarak postalamanızı istemiyor. Başvurduğunuz programın internet sayfasında uniassisten nasıl başvuracağınızı anlattığı kısmına bakın, eğer orada formun çıktısını alıp imzalayıp postalayın demiyorsa gerek yoktur.
Mesela Paderborn Üniversitesi istenilen belgelere baktığımda, kendi başvuru formlarını imzalayıp göndermemi istiyorlar. Uniassistin Antrag belgeleri ile ilgili bir şey söylememişler. Böylelikle onların başvuru formunu imzalayıp göndereceğim sadece.

Fakat aklıma takılan uniassist ödeme yaptıktan sonra çıkan Antrag (başvuru önizleme) belgelerini postalayacak mıyız yoksa postalamayacak mıyız?

west

Mesaj gönderen west » Prş Haz 04, 2020 12:03 am

herrkilicaslan yazdı: Çrş Haz 03, 2020 10:17 am Mesela Paderborn Üniversitesi istenilen belgelere baktığımda, kendi başvuru formlarını imzalayıp göndermemi istiyorlar. Uniassistin Antrag belgeleri ile ilgili bir şey söylememişler. Böylelikle onların başvuru formunu imzalayıp göndereceğim sadece.

Fakat aklıma takılan uniassist ödeme yaptıktan sonra çıkan Antrag (başvuru önizleme) belgelerini postalayacak mıyız yoksa postalamayacak mıyız?
Bahsettiğiniz form ödeme öncesi seçilenler listesindeki unanswered question kısmındaki doldurduğumuz soruların application forma dönüşmüş hali ise ben uniassistten eğer ıslak imza ile imzalamam gereken bir form ise yollamam gerektiğine dair bir mail aldım. Zaten bazı okulların imza kısmı çıkmıyor. Bende Potsdam için çıkmıştı mesela imzalayıp yollamıştım ikinci bir posta ile.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Prş Haz 04, 2020 7:56 am

west yazdı: Prş Haz 04, 2020 12:03 am Bahsettiğiniz form ödeme öncesi seçilenler listesindeki unanswered question kısmındaki doldurduğumuz soruların application forma dönüşmüş hali ise ben uniassistten eğer ıslak imza ile imzalamam gereken bir form ise yollamam gerektiğine dair bir mail aldım. Zaten bazı okulların imza kısmı çıkmıyor. Bende Potsdam için çıkmıştı mesela imzalayıp yollamıştım ikinci bir posta ile.
Yok imza kutusu altında yoktu. İmza yeri olursa mı göndermemiz gerekli yani? Yoksa üniversitenin başvuru şartlarında belirtiliyorsa mı imzalayıp göndermemiz gerekli

west

Mesaj gönderen west » Cum Haz 05, 2020 10:02 pm

herrkilicaslan yazdı: Prş Haz 04, 2020 7:56 am Yok imza kutusu altında yoktu. İmza yeri olursa mı göndermemiz gerekli yani? Yoksa üniversitenin başvuru şartlarında belirtiliyorsa mı imzalayıp göndermemiz gerekli
Okul başvuru şartlarında belirtiyorsa gönderilmesi gerekebilir diye tahmin ediyorum. Benim başvurularım içerisindeki application form isteyen okulların ya kendi hazırladıkları bir form vardı ve onu doldurup imzaladım ya da uniassist sitesinde doldurduum formun altında imza kısmı çıktı.
Mail atarsanız bu konuda daha kesin ve doğru bir sonuca ulaşırsınız sanırım.

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 05, 2020 10:17 pm

Merhaba, bu konu benim de aklıma takılmıştı o yüzden uni-assite mail attım ve bugün geri döndüler. "In der Regel müssen Sie das Antragsformular nicht per Post zu uns schicken. Der Online-Antrag ist ausreichend." böyle demişler ve benim de başvurduğum okulların antragsformularlarında(uni-assist tarafından oluşturulan, benim başvurduğum okulların ayrıca öyle bi sistemi yoktu) imza yeri de yoktu.