Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2020 Winter Semester başvuru tarihini uzatan üniversite var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ege123

2020 Winter Semester başvuru tarihini uzatan üniversite var mı?

Mesaj gönderen ege123 » Sal May 05, 2020 4:03 pm

Merhaba, 2020 Winter Semester için başvuru son tarihleri hala 15 temmuz görünüyor bir çok üniversitenin sitesinde. Son sınıfım ve final tarihleri hala belli değil. Büyük ihtimal yetişmez 15 temmuza kadar. Bu durumda elimde olmayan sebeple başvuruyu kaçıriyorum. Alman üniversitelerinin böyle bir durumda uzatması gerekmiyor mu bu tarihi? Uzatan üniversite var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 2020 Winter Semester başvuru tarihini uzatan üniversite var mı?

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 07, 2020 11:36 am

Su anda gelecek kis semesterinin akibeti belli degil. Sadece baslangic ekim ayindan kasima ertelendi. Hatta yurtdisindan hic yabanci ögrenci kaydi almayalim diyen üniversiteler de var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş May 07, 2020 12:39 pm

ege123 yazdı: Sal May 05, 2020 4:03 pm Merhaba, 2020 Winter Semester için başvuru son tarihleri hala 15 temmuz görünüyor bir çok üniversitenin sitesinde. Son sınıfım ve final tarihleri hala belli değil. Büyük ihtimal yetişmez 15 temmuza kadar. Bu durumda elimde olmayan sebeple başvuruyu kaçıriyorum. Alman üniversitelerinin böyle bir durumda uzatması gerekmiyor mu bu tarihi? Uzatan üniversite var mı acaba?
Hocam son sınıfım ve final dediğiniz için üniversite okuduğunuzu ve master a başvurduğunuzu varsayıyorum. Son sınıfsanız mezun olmanıza gerek yok başvuru yapabilmek için. 15 Temmuz olarak gördüğünüz tarih büyük ihtimalle EU vatandaşları içindir EU pasaportunuz yoksa international deadline'ın başvurmanız gerek genelde daha erken bir tarih olur. Temmuz da başvurursanız en iy ihtimalle Ağustos ortasında geri dönüş alırsınız hatta daha geç vize vs işlemleriniz okulların başlangıcına yetişmeyebilir/ucu ucuna yetişebilir.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş May 07, 2020 3:13 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş May 07, 2020 12:39 pm Hocam son sınıfım ve final dediğiniz için üniversite okuduğunuzu ve master a başvurduğunuzu varsayıyorum. Son sınıfsanız mezun olmanıza gerek yok başvuru yapabilmek için. 15 Temmuz olarak gördüğünüz tarih büyük ihtimalle EU vatandaşları içindir EU pasaportunuz yoksa international deadline'ın başvurmanız gerek genelde daha erken bir tarih olur. Temmuz da başvurursanız en iy ihtimalle Ağustos ortasında geri dönüş alırsınız hatta daha geç vize vs işlemleriniz okulların başlangıcına yetişmeyebilir/ucu ucuna yetişebilir.
Hocam international deadline da 15 temmuz olarak gözüküyor her yerde.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş May 07, 2020 3:15 pm

Physiker yazdı: Prş May 07, 2020 11:36 am Su anda gelecek kis semesterinin akibeti belli degil. Sadece baslangic ekim ayindan kasima ertelendi. Hatta yurtdisindan hic yabanci ögrenci kaydi almayalim diyen üniversiteler de var.
Hocam şuan benim baktığım bütün üniversiteler başvuruları alıyor. En kötü ihtimal online olarak geçirirler bu dönemi diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 07, 2020 4:00 pm

Basvuru almayacaklar diye yazmadim zaten, "kayit" almayabilirler diye yazdim.
www.deutschstudent.com

ginevra

Mesaj gönderen ginevra » Pzt May 11, 2020 4:09 pm

Benim başvurduğum okullar arasında başvuru tarihinin pek çoğunun ertelenmiş hali 15 temmuz. Daha da geçe erteleneceğini sanmıyorum. 15 temmuz yazıyorsa büyük ihtimalle sizinkilerin de ertelenmiş halidir, normalde pek çok yüksek lisans programının son başvuru tarihleri mayıs sonu-haziran başı gibi bitiyordu.

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Pzt Haz 01, 2020 5:54 pm

Merhaba,
@ege123, evet kış dönemi için birçok üniversitede son başvuru 15 Temmuz olsa da bazı üniversitelerde bu tarih daha ileri ki bir tarih olabiliyor. Hatta Covid-19'dan dolayı başvuru tarihlerini uzatmış da olabilirler.
En doğrusu, başvuru planladığınız üniversitelerin ilgili sayfalarında detaylı bilgilere ulaşmanız. Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 02, 2020 10:31 am

Bu hafta ve yine 15 hazirana kadar bir cok üniversite yabanci ögrenciler icin basvuru sürelerini güncelleyecekler veya aynen devam ettigini teyit edecekler. Bir kac üniversite ertelendi hatta. Güncel bilgileri bu hafta icinde ayri bir baslikta paylasmaya devam edecegiz.
www.deutschstudent.com

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal Haz 02, 2020 1:28 pm

15 Hazirandı en başından beri, hala da öyle benim başvurduğum okul.

betulbas

Mesaj gönderen betulbas » Pzr Haz 07, 2020 5:40 am

TU Darmstadt 30Ağustosa kadar uzattı(Bachelor)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Haz 07, 2020 3:14 pm

Ruhr Uni ile ilgili bilgisi olan var mı? Sitede haziran başında başvuralar başlayacak yazıyor ancak hala başlamadı...

Smtt

Mesaj gönderen Smtt » Pzt Haz 08, 2020 11:16 am

Technical University of Munich 1 Haziran olan deadline ı 30 hazirana kadar uzattı tüm master bölümlerine başvuru için.

west

Mesaj gönderen west » Prş Haz 11, 2020 2:43 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş May 07, 2020 12:39 pm Hocam son sınıfım ve final dediğiniz için üniversite okuduğunuzu ve master a başvurduğunuzu varsayıyorum. Son sınıfsanız mezun olmanıza gerek yok başvuru yapabilmek için. 15 Temmuz olarak gördüğünüz tarih büyük ihtimalle EU vatandaşları içindir EU pasaportunuz yoksa international deadline'ın başvurmanız gerek genelde daha erken bir tarih olur. Temmuz da başvurursanız en iy ihtimalle Ağustos ortasında geri dönüş alırsınız hatta daha geç vize vs işlemleriniz okulların başlangıcına yetişmeyebilir/ucu ucuna yetişebilir.
Merhaba vize işlemleri ucu ucuna yetişir dediğiniz için bir şey sormak istiyorum. Uni-assist belgelerimi değerlendirdi ve okullara yolladı ancak kesin kabuller deadlinedan 4-6 hafta sonra okuldan size gelir yazdılar. Ancak belgelerimi okullara elektronik olarak gönderdiklerine dair bir pdf ve pdf'in bir kabul garantisi vermediğini ancak vize işlemleri için bu pdf'i kullanabileceğimi yazıyordu. Vize başvurusu için kabulleri beklemeyi düşünmüştüm ama geç mi kalırım bu durumda? sizin fikriniz nedir?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Pzr Haz 14, 2020 5:56 pm

tugce98 yazdı: Pzr Haz 07, 2020 3:14 pm Ruhr Uni ile ilgili bilgisi olan var mı? Sitede haziran başında başvuralar başlayacak yazıyor ancak hala başlamadı...
Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben de bakıyorum online application süresi bitti görünüyor.

nasihat56

Mesaj gönderen nasihat56 » Cum Tem 03, 2020 6:54 pm

tugce98 yazdı: Pzr Haz 07, 2020 3:14 pm Ruhr Uni ile ilgili bilgisi olan var mı? Sitede haziran başında başvuralar başlayacak yazıyor ancak hala başlamadı...
merhabalar, ruhr bochum üniversitesi master programları için sanırım online başvuru sistemi açıldı fakat ben bir türlü doğru şekilde başvuramıyorum. https://studium.ruhr-uni-bochum.de/en/a ... ers-degree burda online başvuru sonrası mail geleceği söyleniyor fakat online application sırasında benden herhangi bir mail adresi falan istemiyor. Siz master programı için başvurabilidiniz mi acaba? Yardımınız için teşekkürler.

nasihat56

Mesaj gönderen nasihat56 » Cum Tem 03, 2020 7:04 pm

redwayyy yazdı: Pzr Haz 14, 2020 5:56 pm Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben de bakıyorum online application süresi bitti görünüyor.
merhabalar, ruhr bochum üniversitesi master programları için sanırım online başvuru sistemi açıldı fakat ben bir türlü doğru şekilde başvuramıyorum. https://studium.ruhr-uni-bochum.de/en/a ... ers-degree burda online başvuru sonrası mail geleceği söyleniyor fakat online application sırasında benden herhangi bir mail adresi falan istemiyor. Siz master programı için başvurabilidiniz mi acaba? Yardımınız için teşekkürler.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Tem 03, 2020 7:42 pm

nasihat56 yazdı: Cum Tem 03, 2020 7:04 pm merhabalar, ruhr bochum üniversitesi master programları için sanırım online başvuru sistemi açıldı fakat ben bir türlü doğru şekilde başvuramıyorum. https://studium.ruhr-uni-bochum.de/en/a ... ers-degree burda online başvuru sonrası mail geleceği söyleniyor fakat online application sırasında benden herhangi bir mail adresi falan istemiyor. Siz master programı için başvurabilidiniz mi acaba? Yardımınız için teşekkürler.
Aynı sorunu ben de yaşadım ve mail gönderdim. "Unfortunately it is not yet possible to apply for the Master's programmes. We would ask you to be patient and try again at the end of the week." böyle bir cevap geldi. Tekrar denemedim portalda bi sıkıntı var sanırım :(

nasihat56

Mesaj gönderen nasihat56 » Cum Tem 03, 2020 8:03 pm

redwayyy yazdı: Cum Tem 03, 2020 7:42 pm Aynı sorunu ben de yaşadım ve mail gönderdim. "Unfortunately it is not yet possible to apply for the Master's programmes. We would ask you to be patient and try again at the end of the week." böyle bir cevap geldi. Tekrar denemedim portalda bi sıkıntı var sanırım :(
Çok teşekkürler hocam. En azından yalnız olmadığımı bilmek beni biraz rahatlattı :)

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Tem 03, 2020 8:05 pm

nasihat56 yazdı: Cum Tem 03, 2020 8:03 pm Çok teşekkürler hocam. En azından yalnız olmadığımı bilmek beni biraz rahatlattı :)
Rica ederim ben de öyleyim şu dönemde her şey çok belirsiz maalesef :D