Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VİZE UZATMA

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kayragns.7

VİZE UZATMA

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Mar 17, 2020 2:58 am

Arkadaşlar herkese merhaba. Çok şükür vizem 1 hafta önce elime geçti. Tam 4 hafta sonra öğrenci vizemi aldım. Normalde bu hafta gidecektim ancak koronadan dolayı tüm kurslar online olacak ve nisan ayında hepsi kapalı. Benim kursum 14 nisanda online olarak başlayacak. Vizem 1 hazirana kadar. Sormak istediğim şu nisan sonunsa almanyaya gitsem ve direkt vizemi uzatmak için başvursam sotun olur mu? Çünkü şuan hem uçuşlar iptal hem de kurslar kapalı? Vize uzatmak için bitime ne kadar süre kalmalı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: VİZE UZATMA

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 19, 2020 12:58 pm

Nisan sonunda gelip basvuru yapabilirsen sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Prş Mar 19, 2020 1:27 pm

kayragns.7 yazdı: Sal Mar 17, 2020 2:58 am Arkadaşlar herkese merhaba. Çok şükür vizem 1 hafta önce elime geçti. Tam 4 hafta sonra öğrenci vizemi aldım. Normalde bu hafta gidecektim ancak koronadan dolayı tüm kurslar online olacak ve nisan ayında hepsi kapalı. Benim kursum 14 nisanda online olarak başlayacak. Vizem 1 hazirana kadar. Sormak istediğim şu nisan sonunsa almanyaya gitsem ve direkt vizemi uzatmak için başvursam sotun olur mu? Çünkü şuan hem uçuşlar iptal hem de kurslar kapalı? Vize uzatmak için bitime ne kadar süre kalmalı?au
şimdi konsolosluğun sana verdiği o kısa süreli vize mantık olarak sadece ülkeye girebilmen ve orda kendine ev bulup Anmeldung yaptırabilmen için.Bu yüzden o vizenin bitimini beklemene gerek yok istediğin zaman (belgelerin hazır olduğu zaman) Ausländerbehörde ye gidip halletmeni öneririm

dexu

Mesaj gönderen dexu » Cmt Mar 21, 2020 7:48 pm

Benim kursum tamamen iptal oldu, üniversiteye de kayıt olamadım. Ekimde yeni kurs dönemi başlıyor ama vizem eylülün ortasına kadar. Vize bitmeden önce almanya'ya gidip uzatmak istesem sen öğrenci değilsin, daha kayıt olmamışsın diye sorun çıkartırlar mı acaba? Vizenin son haftasında gidince pasaport polisi ülkeye alır mı diye bile düşünüyorum.

Buradaki konsolosluğa sorduğumda yeniden vizeye başvur dediler, onun için de eski vizemi iptal edip tekrar bloke hesap yapmam gerekecek. Okuldu, vizeydi derken bir şekilde hepsi çözülmüştü ama şu an ciddi stres hissediyorum. Bir virüs her şeyi altüst etti.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 21, 2020 9:34 pm

kayragns.7 yazdı: Sal Mar 17, 2020 2:58 am Arkadaşlar herkese merhaba. Çok şükür vizem 1 hafta önce elime geçti. Tam 4 hafta sonra öğrenci vizemi aldım. Normalde bu hafta gidecektim ancak koronadan dolayı tüm kurslar online olacak ve nisan ayında hepsi kapalı. Benim kursum 14 nisanda online olarak başlayacak. Vizem 1 hazirana kadar. Sormak istediğim şu nisan sonunsa almanyaya gitsem ve direkt vizemi uzatmak için başvursam sotun olur mu? Çünkü şuan hem uçuşlar iptal hem de kurslar kapalı? Vize uzatmak için bitime ne kadar süre kalmalı?
Nisan gibi gelirsen de islemlerini yaptiramazsin. Yabancilar dairesi kapali. süpermarketler haric heryer kapali. Tabi bir düzelme olur da hersey normale dönerse sorun yok, Nisan sonu gibi gel derim.
Aksi halde online kursa evden katil, Korona ile ilgili düzelmeye bagli olarak Mayis ortasi gibi gelebilirsin. Bu sayede biraz tasarruf da yapmis olursun kira vs giderlerinden.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Mar 23, 2020 1:44 pm

Vizem 23 mayısta bitiyor , bu durumda nasıl oturum alıcam bilmiyorum kayıt olduğum kursta ileriki bir tarihe ertelenicek büyük ihtimal çünkü Testdaf hazırlık kursuydu ve sınavda 3 hazirana ertelendi . Bu durumda sizce ne yapabilirim öneriniz var mı ?

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Pzt May 11, 2020 11:05 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 19, 2020 12:58 pm Nisan sonunda gelip basvuru yapabilirsen sorun olmaz.
Merhabalar. Uçuşlar 28 Mayıs’ta açılıyor ve ben de 29’una bilet aldım. Vizem 1 haziran’da bitiyor. Giriş yaptıktan sonra 14 gün karantinada kalmam gerekecek. Bu süreçte ne yapmalıyım. Vizemi nasıl uzatabilirim. Yabancılar dairesine randevu için mail attım henüz dönmediler. Kursum 8 Haziran’da başlıyor. Babam orada yaşadığı için onunla halledeceğim. Randevuyu vize bitimimden sonra vericekler bu sorun olucak mı?