Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesi icin Garantor?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aslihan

Mesaj gönderen aslihan » Pzt Ara 15, 2008 10:50 pm

Arkadaslar Merhaba?

Almanya\'da dil kursu vizesi alabilmek icin garantor Tr den olabiliyor mu? Bu uygulama kalkdi diye biliyorum.(Kardesimin kayinpederi Dahiliye doktoru ,kendisi bana garantor olabilir mi? )

Simdiden tesekkur ederim..

( Ayrica tebrik ederim ilk sponsor reklaminizi almissiniz,sayfanizin reklamla dolmasi dileklerimle,hayirli olsun.)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Ara 15, 2008 10:51 pm

Artik Garantor Turkiyeden kabul etmiyorlar
ALmanyada olmasi gerekiyor Dogru biliyorsun malesef turkiyeden garantor olayi artik bitti.
Almanyadan Hisim akraba varsa onlar olabiliyor...

aslihan

Mesaj gönderen aslihan » Pzt Ara 15, 2008 10:54 pm

:( ya Almanya\'dan garantorum var zaten,ilk basvurum reddedildi,sebep bildirilmedi ancak belki akrabam degildir diye TR garantor dusunmusdum..uff ya olecem ben bu gidisle..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Ara 15, 2008 10:59 pm

valla banada sorun oldu dusseldorftaki dayimi ikna etmek te zor olucaga benziyor beni olaylara karistirma diyip duruyor... Baska bi garantor bulmayi denemelisin bence

aslihan

Mesaj gönderen aslihan » Pzt Ara 15, 2008 11:03 pm

Bloke hesaba 1 yil dokunamiyor muyuz(aylik ihtiyacimiz olan 585E disinda ? )

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Ara 15, 2008 11:11 pm

Bloke HEsap olayini hic bilmiyorum ...Gurkan abi baksin o ise

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Pzt Ara 15, 2008 11:17 pm

bloke hesaptaki parayi aydab aya cekiyorsunuz. o miktar artti diye biliyorum ama...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 15, 2008 11:17 pm

Almanya\'dan garantor herkes olabilir..Bunun icin akraba olmasi veya yakinlik derecesi sart degil..
Bloke hesap konusunda ise aylik 643, toplamda ise 7.716 Euro yatirmak gerekiyor..
Bankadan aylik 643 Euro disinda bir para cekemezsiniz..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aslihan

Mesaj gönderen aslihan » Pzt Ara 15, 2008 11:21 pm

Ben ilk vize gorusmemde red aldim,ve garantorum uzerinde cok soru sormuslardi akraba olmayinca gicik olmusdum.Ama uni kabulum yokdu belkide sebep odur..Uni kabulu icin bekliyorum bakalim..Turistik vizeyle gidip basvuruyu bizzat yapmak istiyordum ama bir red daha alirim diye korkdum..en iyisi yeniden basvurmak uni icin..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 16, 2008 12:22 am

Garantor akraba oluncada cok soru soruyorlar bu iyice irdelemek icin sonucta yasal olarak garantorun belge almissa sadece soru sorabilirler incelerler falan..Universiteden kabulun yoksa bunu sebep gostermis olabilirler..Bencede uniden kabul alip oyle basvur..

oktay

Mesaj gönderen oktay » Sal Ara 16, 2008 1:15 pm

sadece dil kursu icin demi 7..bin euro hesap olmasimi lazim ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 16, 2008 4:13 pm

Dil kursu yada universite fark etmez bir yillik yasam masrafin 7.716 Euro ve bir kereye mahsus bloke hesap yapiyoruz vize icin..

oktay

Mesaj gönderen oktay » Sal Ara 16, 2008 4:46 pm

sadece dil kursu ise ve sadece 6 ayliksa :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 16, 2008 11:30 pm

[quote]oktay yazdi:
sadece dil kursu ise ve sadece 6 ayliksa :)[/quote]

O zaman sadece kalmak istedigin sure ile yururlukteki BafoG-meblagi olan 643 Euro ile carpip oyle yatirirsin..Yani 6 x 643 = 3858 eder ama biraz fazla yatir 3900 veya 4000 gibi goz doldursun..

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Çrş Ara 17, 2008 12:42 am

Almanya da yuksek ogrenim amacli vize basvurularinda geciminizi nasil sagliyorsunuz sorusunun cevabi olarak 7700 € tutarinda bir meblag Deutsche Bank a yatirilmasi gerekiyor, yada Garantor olmali Almanyadan, akraba olup olmamasi pek muhim degil ancak gideceginiz eyaletten hatta daha sagliklisi gideceginiz sehirden olmasi...

Bu hesaba kilitli yada bloke hesap deniliyor ve her ay 640 € serbest birakiliyor, ancak iyi niyetli bir Deutsche Bank gorevlisine denk gelinebilmesi ihtimalinde bu 7700 € 3 gun icinde gunde 2000 € cekilerek tahsil edilebilinir.

Auslaenderbehordenin ogrencilerin hesap numaralarini izleyip kontrol edebilme yetkisi var, bu yuzden de hizli bi sekilde para tahsili gozlerine carpabilir ancak bunu size bidaha ki oturuma dek direkt olarak sormazlar.

Turkiye den vize alimindaki belli basli kriterler burda onem arzediyor, cok bilinmesede, ornegin Turkiyeden sadece Sprachkurs vizesi degilde, herhangi bir Uniden alinmis gecerli bir kabul belgesiyle alinmis Studium/Sprachkurs vizesi oturum almaya gittiginizde belki de dosyaniza bile bakmaya gerek duymadan islemlerinizin yapilmasini saglayabilir.

Bu sekilde 7700 €Luk bir banka hesabi ve Studium/Sprachkurs vizesiyle almanyaya gelen bir ogrenci cok buyuk ihtimalle ilk oturum almaya gidisinde 1 yillik sureyi pasaportuna yapistirabilir. Burda da artik iyi niyetler de devreye giriyor cunku verilen bu 1 sene icinde sorunsuz DSH basarili bir sekilde gecilmis ve Uniye de kaydinizi yaptirmissaniz, banka hesap numaranizi cok irdelemeden oturumunuzu degistirler.

Ancak yine de tedbirli olmak acisindan oturumun bitecegi son 3 ay boyunca hesap numarasina 700 € luk giris cikislar yapmak her iki taraf acisindan da "kurallara" uyuldugundan oturu yararli olur.

Gercekten bu iyi niyeti asiri somurenler oluyor bu yuzden de amaci farkli olan insanlar da bundan nasibini aliyor. 2 sene Almanyada ogrenci adayi vizesiyle kalip DSH gecemeyen, bankasinda parasi olmayan birisine de artik iyi niyet gostermeleri abes kaciyor, bizim yapmamiz gereken de hic polisleri ugrastirmamak, hersey temiz duzenli ve hizli olmali, ogrenci olduktan sonra da eger bu temiz sicil devam ediyorsa sorunsuz her gidisinizde gereken sureyi alabilirsiniz arkadaslar gozde buyutmek gerekmiyor bunu...

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Ara 17, 2008 12:46 am

dil vizesi alinca bu dil okulu bititkten sonra tekrardan turkiyeye donup ogrenci adayi vizesi mi almak gerekiyo du =? yoksa vize ogrenci adayi vizesine cevrilebiliyomu

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Prş Ara 18, 2008 12:20 am

[quote]Serhan yazdi:
dil vizesi alinca bu dil okulu bititkten sonra tekrardan turkiyeye donup ogrenci adayi vizesi mi almak gerekiyo du =? yoksa vize ogrenci adayi vizesine cevrilebiliyomu [/quote]

Dil Kursu icin vize alirsan burda DSH ya kadar olan surede her hangi bir Uniden kabul belgesi almalisin, o zaman sorun olmadan direkt ogrenci oturumuyla devam edebiliyorsun...

Dil Kursu vizesiyle gelip DSH yi gecmissen ve Uniye kayit tarihine daha 5-7 ay varsa, ki zamansiz gelen herkes bunu yasiyor, yasamayan cok nadir gordum, Turkiye\'ye gidip orda bu sureyi gecirmeni istiyorlar. Her bakimdan vizenin uzerinde Studium ibaresi olmasi avantajdir.