Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iData'nın Yeni Vize Başvurusu Randevu Sistemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkai

iData'nın Yeni Vize Başvurusu Randevu Sistemi

Mesaj gönderen berkai » Cum Şub 21, 2020 4:34 pm

iData ve Alman konsolosluğu yeni sisteme geçmiş. Randevu için call center'dan değil internet sitesinden yapılıyor. Ve başvuru; evraklar vesaire ile turistik vize gibi iData ofisine sunulacakmış. Yeni sistem 17 Şubat saat 10.00'da açıldı. Ancak sanırım doğru düzgün tarih ataması yapmıyor şuanda.
Ben yeni sistemde başvuruyu sistem ilk açıldığı zamanlarda yaptığımı düşünüyorum. Ancak sistemden kontrol ettiğimde hala "Atama bekliyor" şeklinde bir yazı yazıyor.
Yeni sistemde öğrenci - eğitim kategorisinde randevu başvurusu yapıp randevu tarihi alabilenler oldu mu? Çok rezalet bir geçiş oldu resmen. 1 aydır vize için randevu alamadık bu yüzden. Şimdi, verecekleri tarihi de bilemiyoruz, kendileri atayacak. Hadi atasalar yine iyi ama o da yok resmen.
Özetle; yeni randevu sistemiyle randevu alıp tarih atanan oldu mu aranızda, olduysa ne zamana verildi İstanbul için?

celal.baran

Re: iData'nın Yeni Vize Başvurusu Randevu Sistemi

Mesaj gönderen celal.baran » Cmt Şub 29, 2020 11:32 pm

berkai yazdı: Cum Şub 21, 2020 4:34 pm iData ve Alman konsolosluğu yeni sisteme geçmiş. Randevu için call center'dan değil internet sitesinden yapılıyor. Ve başvuru; evraklar vesaire ile turistik vize gibi iData ofisine sunulacakmış. Yeni sistem 17 Şubat saat 10.00'da açıldı. Ancak sanırım doğru düzgün tarih ataması yapmıyor şuanda.
Ben yeni sistemde başvuruyu sistem ilk açıldığı zamanlarda yaptığımı düşünüyorum. Ancak sistemden kontrol ettiğimde hala "Atama bekliyor" şeklinde bir yazı yazıyor.
Yeni sistemde öğrenci - eğitim kategorisinde randevu başvurusu yapıp randevu tarihi alabilenler oldu mu? Çok rezalet bir geçiş oldu resmen. 1 aydır vize için randevu alamadık bu yüzden. Şimdi, verecekleri tarihi de bilemiyoruz, kendileri atayacak. Hadi atasalar yine iyi ama o da yok resmen.
Özetle; yeni randevu sistemiyle randevu alıp tarih atanan oldu mu aranızda, olduysa ne zamana verildi İstanbul için?
Merhaba hocam randevu alabildiniz mi acaba? Ben de ilk basvuru yapanlardanım fakat atama bekleniyor diyor.

runesia

Mesaj gönderen runesia » Pzr Mar 01, 2020 10:53 am

Merhaba bende yaklasik 5 gun once randevu talep ettim. Hala atama bekliyor olarak gozukuyor.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Pzt Mar 02, 2020 2:57 am

celal.baran yazdı: Cmt Şub 29, 2020 11:32 pm Merhaba hocam randevu alabildiniz mi acaba? Ben de ilk basvuru yapanlardanım fakat atama bekleniyor diyor.
Arkadaşlar yok hala randevu tarihi atanmadı, verilmedi. İki hafta bitti. Hala sırf randevu alabilmek için bekliyoruz. Geç kaldık.

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Pzt Mar 02, 2020 3:01 am

Bana gelen mailde en erken 15 gün sonraya randevu verilir yazıyordu.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Pzt Mar 02, 2020 12:24 pm

kleinebereich yazdı: Pzt Mar 02, 2020 3:01 am Bana gelen mailde en erken 15 gün sonraya randevu verilir yazıyordu.
Evet en erken 15 gün sonraya gidilebilir randevuya. Bizim 15 gün oldu ama hala ne zaman gideceğiz günü bile belli değil. Size tarih verdiler mu?

runesia

Mesaj gönderen runesia » Pzt Mar 02, 2020 1:30 pm

İdatayı arayan oldu mu bu konu ile ilgili

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Pzt Mar 02, 2020 2:22 pm

berkai yazdı: Pzt Mar 02, 2020 12:24 pm Evet en erken 15 gün sonraya gidilebilir randevuya. Bizim 15 gün oldu ama hala ne zaman gideceğiz günü bile belli değil. Size tarih verdiler mu?
yok benim daha bir hafta olacak herhangi bir geri dönüş almadım.İdatada görüşecekmişim ,dil belgem var doğrudan başlayacağım okula.Bu sebepten 28 euro daha fazla para istiyor.Yeni düzenlemeye gitmeleri bizim için maddi olarak da kötü oldu.

goxel

Mesaj gönderen goxel » Çrş Mar 04, 2020 3:02 pm

celal.baran yazdı: Cmt Şub 29, 2020 11:32 pm Merhaba hocam randevu alabildiniz mi acaba? Ben de ilk basvuru yapanlardanım fakat atama bekleniyor diyor.
Merhaba, hocam bir dönüş oldumu IDATA'dan. Bende 25 Şubatta başvuru yapmıştım. Hala atama bekliyor diyor.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Çrş Mar 04, 2020 3:04 pm

goxel yazdı: Çrş Mar 04, 2020 3:02 pm Merhaba, hocam bir dönüş oldumu IDATA'dan. Bende 25 Şubatta başvuru yapmıştım. Hala atama bekliyor diyor.
Merhaba 17 Şubatta başvurmuştum. Benim de atama bekleniyor.

goxel

Mesaj gönderen goxel » Prş Mar 05, 2020 10:11 am

berkai yazdı: Pzt Mar 02, 2020 12:24 pm Evet en erken 15 gün sonraya gidilebilir randevuya. Bizim 15 gün oldu ama hala ne zaman gideceğiz günü bile belli değil. Size tarih verdiler mu?
Merhaba, hocam hala beklemede misiniz siz de ?

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Prş Mar 05, 2020 4:33 pm

Arkadaşlar idata ile görüştüm 10 mart tarihi itibariyle ilk kayıt sıralamasına göre randevu verilecekmiş.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Prş Mar 05, 2020 11:16 pm

celal.baran yazdı: Prş Mar 05, 2020 4:33 pm Arkadaşlar idata ile görüştüm 10 mart tarihi itibariyle ilk kayıt sıralamasına göre randevu verilecekmiş.
Teşekkürler bilgilendirme için.
Of ki ne of. 7 Şubat’tan beri sadece randevu için tarih almaya çalışıyoruz. Bari 10 Mart’ı direkt randevu tarihi olarak verseler. İşlemler çok aksadı. Eminim bu siteden haberi olmayan yüze yakın öğrenci sırf bu randevu olayları yüzünden okuluna geç başlayacak. Her şeyimiz aksadı. Umuyorum ki yetkili makam bu gecikmeyi göz önünde bulundurup öğrencilerin sürecini hızlandırır.

Musui29

Mesaj gönderen Musui29 » Sal May 05, 2020 11:42 am

berkai yazdı: Prş Mar 05, 2020 11:16 pm Teşekkürler bilgilendirme için.
Of ki ne of. 7 Şubat’tan beri sadece randevu için tarih almaya çalışıyoruz. Bari 10 Mart’ı direkt randevu tarihi olarak verseler. İşlemler çok aksadı. Eminim bu siteden haberi olmayan yüze yakın öğrenci sırf bu randevu olayları yüzünden okuluna geç başlayacak. Her şeyimiz aksadı. Umuyorum ki yetkili makam bu gecikmeyi göz önünde bulundurup öğrencilerin sürecini hızlandırır.
Hocam randevu aldıktan sonra gelen emailde ulusal vize için randevu talebi mı yazıyordu schengen için mi yazıyordu. Şuanda sitelerinde kategori seçilmiyor ve randevu talebi oluşturunca schengen olarak veriyor. Bu durum normal mi, sizde de oyle miydi yoksa corona yüzünden ulusal vizeler icin sıra bile mi almıyorlar?

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal May 05, 2020 3:27 pm

Musui29 yazdı: Sal May 05, 2020 11:42 am Hocam randevu aldıktan sonra gelen emailde ulusal vize için randevu talebi mı yazıyordu schengen için mi yazıyordu. Şuanda sitelerinde kategori seçilmiyor ve randevu talebi oluşturunca schengen olarak veriyor. Bu durum normal mi, sizde de oyle miydi yoksa corona yüzünden ulusal vizeler icin sıra bile mi almıyorlar?
Aynısını ben de merak ediyorum. Bugün çağrı merkezini aradım sormak için, 22 dakika oldu, bağlanmadı bir türlü, kapattım ben de. Sadece Schengen'e sıra vermeleri çok saçma, eğer öyleyse gerçekten. Almadım şimdilik sıra, bekleyeceğim bakalım, zannımca corona sonrası oturtamadılar henüz sistemi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 07, 2020 11:35 am

nebileyimne yazdı: Sal May 05, 2020 3:27 pm Aynısını ben de merak ediyorum. Bugün çağrı merkezini aradım sormak için, 22 dakika oldu, bağlanmadı bir türlü, kapattım ben de. Sadece Schengen'e sıra vermeleri çok saçma, eğer öyleyse gerçekten. Almadım şimdilik sıra, bekleyeceğim bakalım, zannımca corona sonrası oturtamadılar henüz sistemi.
Corona sonrasi derken bittimi pandemi durumu? Su anda konsolosluklar kapali, egitim vizesi icin basvuru yapacaksaniz "bir ihtimal" en erken haziran ortalari gibi konsolosluk acilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Prş May 07, 2020 1:55 pm

Physiker yazdı: Prş May 07, 2020 11:35 am Corona sonrasi derken bittimi pandemi durumu? Su anda konsolosluklar kapali, egitim vizesi icin basvuru yapacaksaniz "bir ihtimal" en erken haziran ortalari gibi konsolosluk acilir.
Pandemi bitmedi tabi ki, konsolosluk kapalı halen. Ama iData sıra alma sistemi getirmiş, gelin benden sıra alın, konsolosluk açılınca randevunuzu almış olduğunuz sıraya göre vereyim diyor. Schengen için sıra alma sistemi var ancak ulusal vize için böyle bir sistem yok anladığım kadarıyla. Site üzerindeki duyuruya şuradan bakabilirsiniz: https://idata.com.tr/de/tr/news/vize-ba ... iginiz-var