Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Flixbus bileti nasıl alınır? Yardımcı olacak brii var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Yuri2

Flixbus bileti nasıl alınır? Yardımcı olacak brii var mı?

Mesaj gönderen Yuri2 » Prş Şub 20, 2020 4:17 pm

İyi günler herkese.

İlk yurtdışı deneyimim olucak. Ünivesite okumak için Almanyaya gidicem 1 hftaya. İlk hamburg ordanda bremene geçicem. O yüzden flixbus bileti almak istiyorum.

Fakat alman banka hesabım aktif değil ve ayrıca içinde zaten para da yok ^^ o yüzden online bilet alıcam ama vakıfbank visa kart uyumlu euro hesabımdan ödeme yapıcam. Bu sırada kesinti olur mu?

Ayrıca sanırsam hamburg international airporttan 1.45 de kalkıyor otobüs. Ben sabah 9 da istanbul havalimanı ından çıkıp 12 .20 civarı orda olucam. İniş işlemleri uzun sürer mi. Hiç bilmiyorum. O yüzden akşam 5 de olan flixbus için mi bilet almalıyım?

Ayrıca biri 8 brii 30 olan 2 adet valizim var. Sıkıntı olur mu? Olursa ne yapmalıyım?

Ya da filixbus kuponu olup kullanmayan arkadailar bana satabilir mi?

Yardımcı olucak biri varsa çok sevinirim.

Rigwald

Re: Flixbus bileti nasıl alınır? Yardımcı olacak brii var mı?

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Şub 20, 2020 9:54 pm

Kesinti olmaz ama kur farkından carparlar birazcık. Tr hesabından öde, fazla carpmazlar. Mesela dolar 6.03 se 6.08 den hesaplar atıyorum (alış+satış farkı). Bavul olayına ise birşey demezler cünkü herkes kendi bavulunu kendi koyuyor flixbusta, ben de senin gibiydim.

Otobüs saati konusuna birşey diyemeyeceğim ama bir 2 saatlik boşluk bırakman iyi olur çünkü Hamburg büyük bir şehir ve ilk defa orada bulunacağın için sıkıntı çekebilirsin bir yerleri bulma konusunda. Insanlarla sohbet edersin hem :)

Eğer parası sıkıntı olmaz dersen bana kalırsa tren istasyonlarında Niedersachsen-Ticket diye bir olay var (Sadece Niedersachsen eyaletinde geçerli bu olay okuyacağın okul da oraya bağlı Bremen). Işin özü bu tren biletinin fiyatı 24 Euro ve bütün gün geçerli ve Niedersachsen daki heryere gidebilirsin. Ve çok rahat, çok zevkli geçiyor yolculuklar. Yok kaçırdım yok yetişemedim derdi yok çünkü saatte 1 kalkiyor bu bileti sunan tren hizmeti (Metronom). Örneğin:

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query ... x%3Dyes%21

Niye bunu söylüyorum çünkü çoğu kişi gibi ben de flixbustan nefret etmiş bir insanım. Ben de aynı senin gibi Almanya ya ilk kez gelmiştim, 5 de kalkması gereken otobüsüm 8.30 da kalktı... Otobüsler de öyle ahım şahım değil. Ama yine de senin bileceğin iş, çünkü Hamburg havalimanı ve ana tren istasyonu arası büyük bir mesafe var, eğer havalimanından kalkıyorsa flixbus onu tercih et.

Yuri2

Mesaj gönderen Yuri2 » Cum Şub 21, 2020 12:07 am

Hiç yurtdışı merkezli bir yere ödeme yapmadım. O yüzden emin değilim. Bide 19 yaşında olunca 1 euro bile değerli oluyor :roll:

Tr hesabı derken türk lirası olarak mı ödemeyi kastedttin. Benim türkiyedeki euro hesabımda yetecek kadar param var. Ordan ödeme yapsam örneğin 10 euro ise 10 euro çekmez mi? Ben böyle yapmayı düşünüyorum ama ödeme sırasında ek olarak kesintiyi türk bankasına ait euro hesap kartından ödeme yapıyorum diye kesmezler mi diye düşündüm. Sizin kasteddiğiniz tl hesabından dolara swift mi?

Ayrıca visa kartları almanyada kullanılıyormuş, o nasıl oluyor. Mesela visa özelliği olan atmler nerelerde var. Yada hangi bankaların atmleri visa özelliğini destekliyor. Bana değişik geldi. Sonuçta yapı kredi kartını vakıfbanka koyunca bile şifre kabul edilmiyor. :? Bu nedenle onu anlamadım.

Sanırsam bilgili birisin (sanmıyorum zaten öylesin) yardımcı olabilirsen mutlu olurum.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Şub 21, 2020 1:39 am

Çalışmadığım yerden sordun hocam ben bütün parayı direk euroya cevirip çekip geldim uğraşmak istemedim çünkü. Ödeme konusunda da hiç euro hesabı ile ödeme yapmadım malesef, gelmeden önce en son flixbusdan bilet aldım ama onu da yapikredi tr hesabımla ödemiştim

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Şub 21, 2020 4:46 pm

Rigwald yazdı: Prş Şub 20, 2020 9:54 pm Kesinti olmaz ama kur farkından carparlar birazcık. Tr hesabından öde, fazla carpmazlar. Mesela dolar 6.03 se 6.08 den hesaplar atıyorum (alış+satış farkı). Bavul olayına ise birşey demezler cünkü herkes kendi bavulunu kendi koyuyor flixbusta, ben de senin gibiydim.

Otobüs saati konusuna birşey diyemeyeceğim ama bir 2 saatlik boşluk bırakman iyi olur çünkü Hamburg büyük bir şehir ve ilk defa orada bulunacağın için sıkıntı çekebilirsin bir yerleri bulma konusunda. Insanlarla sohbet edersin hem :)

Eğer parası sıkıntı olmaz dersen bana kalırsa tren istasyonlarında Niedersachsen-Ticket diye bir olay var (Sadece Niedersachsen eyaletinde geçerli bu olay okuyacağın okul da oraya bağlı Bremen). Işin özü bu tren biletinin fiyatı 24 Euro ve bütün gün geçerli ve Niedersachsen daki heryere gidebilirsin. Ve çok rahat, çok zevkli geçiyor yolculuklar. Yok kaçırdım yok yetişemedim derdi yok çünkü saatte 1 kalkiyor bu bileti sunan tren hizmeti (Metronom). Örneğin:

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query ... x%3Dyes%21

Niye bunu söylüyorum çünkü çoğu kişi gibi ben de flixbustan nefret etmiş bir insanım. Ben de aynı senin gibi Almanya ya ilk kez gelmiştim, 5 de kalkması gereken otobüsüm 8.30 da kalktı... Otobüsler de öyle ahım şahım değil. Ama yine de senin bileceğin iş, çünkü Hamburg havalimanı ve ana tren istasyonu arası büyük bir mesafe var, eğer havalimanından kalkıyorsa flixbus onu tercih et.
Hocam merhaba bir şey sormak istiyorum, ben Hannover da dil okuluna gidecegim ilk başta kabul aldigim okul Dortmund da , ben en iyi ihtimalle Hannover da bir düzen kurarsam git gel yapmayı düşünüyorum dortmunda 1.5 saat diyor tren ile Google da. Bu iki şehir arasında Ticket kart tarzında bir imkan var mı acaba ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Şub 21, 2020 6:40 pm

Eyalet bazında geçerli olduğu için olmaz hocam. Dortmund NRW'ye ait ve de gayet uzak Hannover'a, bazı yakın şehirlere gidilebiliyor sınıra yakın olan o kadar (Paderborn gibi), mesela arkadaşım var memleketi Düsseldorf o her seferinde para verip gidiyor.

Ama yıllık bilet alan kişiler var bir araştır istersen, bilmiyorum tabi yine ekonomik olur mu. Bana kalırsa o yol çekilmez... 1.5 saat in hazırlanması da var sen onu 2.5 saat yap 2.5 2.5 hergün 5 saat yol bıktırır adamı...

Yuri2

Mesaj gönderen Yuri2 » Cmt Şub 22, 2020 3:58 am

Bu arada ek bir sorum olucaktı. Değişim öğrencisi olarak geliyorum 1 hafta içinde ve 4. Sınıfım. Son yılım. 6 ay olarak belirlendi eğitim sürem. Nasıl değerlendirebilirim. Sırada bir işe değil kalıcı kalabilmek adına bir işe girmek için ne yapmalıyım. Sıradan bir işte kısa süreli çalışıp vakit kaybetmek yerine ya sürekli çalışabileceğim bir işe girmek yada geri döndüğümde kullanabileceğim kadar almanca öğrenmek istiyorum. Bölümüm uluslararası ilişkiler. İngilizce doğal olarak olmalı zaten ama almancam pek iyi değil. Ne yapmalı sence?