Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
marslan

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen marslan » Sal Eki 13, 2020 3:15 pm

Teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için, içim rahatladı ben de kendi kendime sinirleniyordum nasıl olur diye oradakilerin bilgisizliği o zaman tekrar teşekkürleer :))

MertSoyler

Mesaj gönderen MertSoyler » Sal Eki 13, 2020 3:45 pm

mia15 yazdı: Pzt Eki 12, 2020 11:41 pm Yani PCR testi için numune alım zamanından itibaren 48 saat mi? Çünkü yarın saat 11'de test yaptıracağım ama sonuç çarşamba(1 gün sonra) saat 18.30'da çıkıyormuş. Uçağım ise perşembe günü saat 17.10'da almanyaya varıyor.
Merhaba, bu konuya dair bilgi edinebildiniz mi? Ben de testin 2 gün içerisinde yapılmasına rağmen Almanya'ya inildiğinde 48 saatin aşılması durumunu yaşıyorum.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 4:19 pm

bawbaw yazdı: Pzt Eki 12, 2020 8:36 pm aradaşlar hatirlanacağı üzere 1 ay önce 'şartlı kabul ile görüşmeye alındım" diye belirtmiştim. Vizem geldi arkadaşlar. Benden ek belgeler istemislerdi onlari verdikten 3 hafta sonra vizem onaylandi. Onay verilme konusunda parametreler nedir bilmiyorum. Türkiyede iyi bir üniversite ise evet, iyi bir dil kursuna kayit olmaksa evet, haricinde neye göre karar veriyorlar bilmiyorum. Kimse umudunu kaybetmesin. Beni "yeni normal" sürecinde uçuş formuna atabilecek arkadaş var mi acaba? Federal polisin onayi ile alakali bir bilgilendirme kagidi da gelmisti.
Hocam sizin kabul belgesinde şartlı kabul mü yazıyor direkt kabul mü?

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Eki 13, 2020 4:27 pm

Erasmus - Staj Hospitasyon türünde vize randevusu alabilen var mı ?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 13, 2020 4:30 pm

2eqendy yazdı: Sal Eki 13, 2020 4:19 pm Hocam sizin kabul belgesinde şartlı kabul mü yazıyor direkt kabul mü?
Şartlı kabul hocam.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 4:46 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 13, 2020 4:30 pm Şartlı kabul hocam.
Anlamadım gitti. Direkt kabul olunca dil kursu için de vize alınabilir diye duydum ama sizin kabulde şartlı kabul yazıyormuş

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Sal Eki 13, 2020 5:15 pm

Arkadaşlar şartlı kabulle 11 Şubattan beri beklediğimi yazmıştım buraya. Garantör veya bloke hesap değil şu an problem çünkü fintiba hesabımda 1 senelik bloke hesap parası duruyo ve ben onlara bunu randevudan 2 hafta sonra ibraz ettim. Şu an gerçekten anlamsızca verilmiyo şartlı kabul vizeleri

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Eki 13, 2020 6:38 pm

hazals yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 10:51 am Bugün İstanbul başkonsoloslukta vize görüşmem vardı. Lisans + dil kursu veya dil kursu + Master başvurularının açılmadığını iDATA’nın hata yaptığını söylediler.

Başvurumu geri çekmemi tavsiye edip bir belge verdi gişedeki bayan. Yoksa doğruca red yiyeceğimi söyledi.

Gidecek veya randevu almak isteyenlerin bilgisi olsun. Yalnızca doğrudan üniversite başvuruları dikkate alınıyor. Bu kış muhtemelen şarkı kabul başvuruları alınmayacakmış.
Vizeniz gelmiş hayırlı olsun.

hazals

Mesaj gönderen hazals » Sal Eki 13, 2020 8:16 pm

Novella yazdı: Sal Eki 13, 2020 2:31 pm Arkadaşlar PCR testini havalimanında yaptıran var mı?Hafta sonu herhangi bir saatte test yapılıyor mu?Uçuşum pazar günü ancak birçok laboratuvar cuma günü yapabileceklerini söyledi, havalimanında da aynısı geçerli mi bilemedim. Benzer durumu yaşayan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Ben havaalanında haftasonu yaptırmıştım. Test merkezi 7/24 açıkmış ve sonucum da üç saat içinde çıkmıştı. Sonucunuzu ertesi gün uçuşunuzdan 3 saat öncesinde de mühürlü şekilde alabilirsiniz. Bence mutlaka havaalanında yaptırın. Sıra falan da yoktu. Rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

hazals

Mesaj gönderen hazals » Sal Eki 13, 2020 8:17 pm

hanzas yazdı: Sal Eki 13, 2020 6:38 pm Vizeniz gelmiş hayırlı olsun.
Çok teşekkürüm ederim. İnşallah en kısa zamanda sizde olumlu sonuç alırsınız.

emrefici

Mesaj gönderen emrefici » Sal Eki 13, 2020 11:51 pm

MertSoyler yazdı: Sal Eki 13, 2020 3:45 pm Merhaba, bu konuya dair bilgi edinebildiniz mi? Ben de testin 2 gün içerisinde yapılmasına rağmen Almanya'ya inildiğinde 48 saatin aşılması durumunu yaşıyorum.
Numune alındığı saatten itibaren 48 saati geçmeden Almanya'da olmak zorundasınız. Test sonucunun açıklandığı zamandan itibaren değil yani. Size tavsiyem uçak biletinizi değiştirmeniz ya da havalanından yapabiliyorsanız testi orada yaptırmanız.

ezgbkr

Mesaj gönderen ezgbkr » Çrş Eki 14, 2020 2:36 pm

exectus yazdı: Çrş Eyl 30, 2020 3:08 am Merhaba. Bugün Vizem Geldi;

Başvuru: Yüksek Lisans Direkt Kabul İngilizce (FH Münster)
Başvuru Yeri: iDATA Ankara
Başvuru Tarihi: 28.08.2020
Vize Çıkış Tarihi: 25.09.2020
Vize Başlangıç Tarihi: 01.10.2020
Vize Süresi: 3 Ay

Teslim Edilen Belgeler:

- Pasaport
- Fotoğraf (x3)
- Başvuru Formu (x2, elle doldurulmuş, Almanca)
- Motivasyon Mektubu (x2, İngilizce)
- CV (x2, İngilizce)
- Lisans Diploması Fotokopisi (x2, İngilizce)
- Transkript (x2, Orjinal, İngilizce)
- Kabul Belgesi (x2, İngilizce)
- Dil Yeterlilik Belgesi (x2, Orjinal, Türkiyedeki okuldan alınan Lisans %100 İngilizcedir belgesi)
- Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (x2, Türkçe, e-devlet)
- Bloke Hesap (x2, Fintiba, 853€) (Vizeyi aldıktan sonra 861€ olarak güncelledim, +100€ buffer depositten aldı, ekstra para yatırmadım)
- AT11 Fotokopisi (x2, 3 Aylık)
- Yüzyüze Eğitim Belgesi (x2, İngilizce ve Almanca)
- Anabin Status H+ (x2, Almanca)
- Anabin Bachelor (x2, Almanca)

Bunların Haricinde 21.09.2020 Tarihinde aşağıdaki belgeleri email yolu ile Ankara Büyükelçiliğine ilettim ama Vize sürecime etkisi olmamıştır:

+ Öğrenci Belgesi (Almanca)
+ Ders Kayıt Belgesi (Almanca)
+ Yurt Kira Kontratı (Almanca)

Soru olursa yanıtlarım. Herkese başarılar. :ugeek:
merhaba, bir sorum olucak. bende "x2" yazdığın şeylerin çoğundan birer adet var. sen yedek olsun diye mi iki adet bulundurmuştun yoksa istendi mi iki belge de senden?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eki 14, 2020 3:16 pm

ezgbkr yazdı: Çrş Eki 14, 2020 2:36 pm merhaba, bir sorum olucak. bende "x2" yazdığın şeylerin çoğundan birer adet var. sen yedek olsun diye mi iki adet bulundurmuştun yoksa istendi mi iki belge de senden?
Her şeyin orjinali ve 2 fotokopisini istiyorlar. Bir tek sanırım vesikalık 3 tane isteniyor

zeliskanat

Mesaj gönderen zeliskanat » Çrş Eki 14, 2020 10:02 pm

zeliskanat yazdı: Sal Eyl 15, 2020 4:39 pm Arkadaşlar Merhaba,
Bugün direk İngilizce yüksek lisans kabulüm için vize randevum vardı. Yaşadıklarımı , deneyimlerimi sizlerle örnek olması için paylaşmak isterim. Ayrıca bu vesileyle gerek buradan gerekse burada tanışıp maille ve instagramla konuştuğum bana yardımcım olan herkese çok teşekkürler :) umarım kısa zamanda hepimiz vizelerimizi alırız.

24 Ağustos 2020 Online Randevu sistemi üzerinden randevu talebinde bulundum.
31 Ağustos 2020'de Idatadan randevunuz 15 Eylül 2020'ye oluşturuldu diye mail adım. (Bu mailde gelen randevu bilgisi kağıdı(barkodlu pdf) ve gerekli evrak listesinin ikişer kopyasını o gün yanınızda bulundurmayı unutmayın,istiyorlar)
Randevu Tarihi: 15 Eylül 2020 Perşembe, 12.00, Ankara İdata

Evraklar;
Randevu çıktısı
Gerekli evrak listesi
Online doldurduğum 2 başvuru formu
75 Euro + 302 Türk Lirası(nakit verdim kk sormadım 58 tlsi kargo içinmiş randevu alırken ödediğimiz 70 tlyi müşteri hizmetlerini arayarak geri alabilirmişiz, henüz yapmadım öyle bir işlem bir arkadaşım alamadığını söyledi)
4 adet 35*45 biyometrik fotoğraf (3 tanesini aldılar)
Motivasyon yazım( Almanca yazdım ben ama ingilizce de kabul ederler)
CV(okula verdiğim cvydi inglizceydi)
Diplomam(orjinali türkçe olduğu için yeminli tercümandan almancaya çevirttim ama noter onaylı falan değildi aldılar sorunsuz)
Diploma Supplement (inglizce)
Transkript(İngilizce)
Okuldan kabul belgem (İngilizce)
Presence letter (fiziksel olarak bulunması zorunlu belgesi, normalde artık istenmiyordu ama aldı görevli)
Okulum beni 5 ekimde orada istiyor bunu ayrıca bir mailde anlatmıştı o mailin çıktısını de koyabilir miyim dedim koy dedi görevli hanımefendi ben de koydum. Böyle bir mail ya da belgeniz varsa desteklemek için koyabilirsiniz.
Ielts sonucu
A1 Goethe Setifikası
Expartio Sperkonto onay çıktısı
DR Walter Incoming Insurance çıktısı (Expatrionun verdiği)
Anabin belgeleri (okul ve bölüm için)
E devletten aldığım almanca adli sicilim
Nüfus kayıt örneği (burada ıslak imzalı aldıklarını okudum ama giderken e devlet istediklerini de okudum ikisi de vardı e devleti aldı. Türkçe kabul ettiği tek evrak bu arkadaşlar onun dışında her şey ingilizce ya da almanca olmalı.
Örneğin benim Goethe A2 için sınav giriş belgem vardı hiç dikkat etmemişim türkçeymiş desteklemek için koymak istiyordum ama koyamadım. Görevli hanımefendi istersen çevirt yetir koyalım dedi 15de kapanıyoruz biz o zamana kadar getirebilirsin dedi ama ekstra bir evrak olduğu için tercih etmedim onu. Ayrıca eski pasaportum ve işlem görmüş sayfaları yanımdaydı ama gerek yok dedi onlar için de.

12deki randevuma 11.15te gittim biraz ne olup ne bitiyor anlamak için etrafta dolandıktan sonra 2 numaralı bankoya gidip elimdeki tüm belgeleri dosyasından çıkarıp üst üste pasaportumun arasına koydurmam gerektiğini kavradım. Bu işlemi 2 numaralı bankodaki abla yapıyor ve bahsettiğim randevu çıktısına paraf atıyor sonra sizin tüm belgelerinizi alıp ileride çook bankolu alana veriyor. Orada benim gibi 101 poşet dosyayla hızlı acele acele çıkarmamak için tavsiye öncesinde tüm belgelerinizi oradaki bekleme alanlarında üst üste koymanız.
Sonra diğer kişiler sizi isminizle çok kısık bir sesle çağırıyorlar beraberce kontrol ve dosyalama işlemi yapılıyor. iletişime açık ve hızlı bir çalışanla işlem yaptım ben sizinki de öyle olur umarım.
Genel olarak rahat bir süreçti zaten çok yardımcı oluyorlar. Gerilecek hiç bir şey yok en son bir form dolduruyorsunuz ingilizce ya da almanca çokca söylendi burada neden almanya neden bu bölüm dönünce ne yapacaksınız gibi sorular var.
Paranızı bankoya yatırıp parmak izinizi de verince her şey tamam gerisi vizenin olumlu ve en kısa sürede gelmesi için dua etmek :)
En son görevliye ne kadar sürer diye sordum ama bir cevap veremeyeceğini söyledi.
Artık sadece dua edip en hayırlısını umacağız, umarım her şey gönlümüzce olur teşekkürler tekrar arkadaşlar :)
24 Ağustos 2020 Online Randevu sistemi üzerinden randevu talebinde bulundum.
31 Ağustos 2020'de Idatadan randevunuz 15 Eylül 2020'ye oluşturuldu diye mail adım. (Bu mailde gelen randevu bilgisi kağıdı(barkodlu pdf) ve gerekli evrak listesinin ikişer kopyasını o gün yanınızda bulundurmayı unutmayın,istiyorlar)
Randevu Tarihi: 15 Eylül 2020 Perşembe, 12.00, Ankara İdata
Vizemin başlamasını istediğim tarih: 05.10.2020(okul öyle istiyordu bununla ilgili mail ve evrak çıktısı sunmuştum başvuruda)
Vizemin verildiği ve başladığı tarih: 14.10.2020
14.10.2020 sabah 10.35te iDATAdan pasaportunuz kargoya verildi diye mesaj aldım
Aynı gün vizemi almış oldum. Süreç yorucu beklemek zor arkadaşlar. Umarım herkes hayallerine ulaşır bir gün.

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Prş Eki 15, 2020 10:42 am

umudxx yazdı: Sal Eki 13, 2020 4:27 pm Erasmus - Staj Hospitasyon türünde vize randevusu alabilen var mı ?
Maalesef, henüz vermiyorlar diye biliyorum. Ben de gönüllü hizmet için almaya çalışıyorum. Konsolosluk bana sınırların açılmasını beklemelisiniz şuan randevu alamazsınız yazmıştı 10 gün oluyor her gün bakıyorum sitelerine ama bir değişiklik yok.

Acima97

Mesaj gönderen Acima97 » Prş Eki 15, 2020 11:22 am

kafakağıdı yazdı: Prş Eki 15, 2020 10:42 am Maalesef, henüz vermiyorlar diye biliyorum. Ben de gönüllü hizmet için almaya çalışıyorum. Konsolosluk bana sınırların açılmasını beklemelisiniz şuan randevu alamazsınız yazmıştı 10 gün oluyor her gün bakıyorum sitelerine ama bir değişiklik yok.
Aynen ben de az önce yine idatayı aradım konsolosluk henüz vermiyor randevu dendi. Konsolosluğu sitesinde 14 Ekim tarihli güncelleme gelmiş belki açılmıştır diye heyecanlandım fakat bir değişme olmamış sanırım 🤔

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Prş Eki 15, 2020 2:04 pm

Acima97 yazdı: Prş Eki 15, 2020 11:22 am Aynen ben de az önce yine idatayı aradım konsolosluk henüz vermiyor randevu dendi. Konsolosluğu sitesinde 14 Ekim tarihli güncelleme gelmiş belki açılmıştır diye heyecanlandım fakat bir değişme olmamış sanırım 🤔
Ben bayadır idata aramıyorum konsollosluğa mail atmıştım 3 hafta önce, link atar mısın?

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Eki 15, 2020 3:58 pm

bawbaw yazdı: Pzt Eki 12, 2020 8:36 pm aradaşlar hatirlanacağı üzere 1 ay önce 'şartlı kabul ile görüşmeye alındım" diye belirtmiştim. Vizem geldi arkadaşlar. Benden ek belgeler istemislerdi onlari verdikten 3 hafta sonra vizem onaylandi. Onay verilme konusunda parametreler nedir bilmiyorum. Türkiyede iyi bir üniversite ise evet, iyi bir dil kursuna kayit olmaksa evet, haricinde neye göre karar veriyorlar bilmiyorum. Kimse umudunu kaybetmesin. Beni "yeni normal" sürecinde uçuş formuna atabilecek arkadaş var mi acaba? Federal polisin onayi ile alakali bir bilgilendirme kagidi da gelmisti.
Hocam şartlı kabulünde dil kursu sonrası tekrar okula başvuru yapılması gerektiği yazıyor muydu ?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Prş Eki 15, 2020 6:25 pm

ege123 yazdı: Prş Eki 15, 2020 3:58 pm Hocam şartlı kabulünde dil kursu sonrası tekrar okula başvuru yapılması gerektiği yazıyor muydu ?
Bu bahsettiğiniz her okul için geçerli diye biliyorum. Yani gerekli dil seviyesini tamamlanıp belge alindiktan sonra tekrar üniversite için direkt kabule başvuru yapılması söylenmişti bana. Ama tabi buradaki danışman arkadaşlar daha net bilgiye sahiplerdir. Şartlı kabul ile başka vize alabilen oldu mu?

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Eki 15, 2020 6:39 pm

bawbaw yazdı: Prş Eki 15, 2020 6:25 pm Bu bahsettiğiniz her okul için geçerli diye biliyorum. Yani gerekli dil seviyesini tamamlanıp belge alindiktan sonra tekrar üniversite için direkt kabule başvuru yapılması söylenmişti bana. Ama tabi buradaki danışman arkadaşlar daha net bilgiye sahiplerdir. Şartlı kabul ile başka vize alabilen oldu mu?
Değil. Belgede kurs bitince tekrar başvurun yazıyordu değil mi ? Yoksa belgede yazmamasına ragmen öyle mi dediler ?

Kilitli