Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cevarsiyonal

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Haz 12, 2020 12:47 am

west yazdı: Prş Haz 11, 2020 2:52 pm Merhabalar herkese, ben de vize başvurusu için sizlere bir soru sormak istiyorum.
Master başvurusu için uniassiste belgelerimi ve başvurumu yaptım, değerlendirme aşamasında sorun çıkmadı ve belgelerimi okullara elektronik olarak yolladıklarına dair mail aldım.
Belgeleri elektonik olarak yolladıklarına daiir bir pdf attılar. Pdf ayrıca bunun bir kabul garantisi vermediğini okullardan bana kabul için dönüş yapılacağı ancak vize için bu pdf ile başvuru yapabileceğimi yazıyordu.
Sizce vizeye şimdiden uniassistten gelen başvurularımın elektronik olarak okula gönderildiğine dair pdf ile mi başvurmalıyım yoksa en azından bir tane kabul geldikten sonra mı yapayım? (kabuller deadlinelardan sonraki 4-6 içerisinde geliyor yazmış uniassist)
Master kabulünü beklemek çok mu geç olur? Bu pdf ile başvurmak vize almayı zorlaştırır mı?
Ayrıca başvurduğum bölümlerin tamamı ingilizce ve almanca belge istenmiyor, vize için yine de almanca bilmem veya en azından a1 seviyesinde almanca göstermek zorunda mıyım?
Vize görüşmesinde resmi olarak pdf ile başvurduğunda bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum, almanca konusunda ise bazı memurlar belgelerinin içinde bir sertifika ya da kurs belgesi görmeyi istiyorlar ya da seninle kısa bir şekilde konuşmak isteyen de oluyor. Yani bunda da yine yazılı olarak bir zorunluluk yok fakat olursa iyi olur. Başarılar

merve94_

Mesaj gönderen merve94_ » Pzt Haz 15, 2020 4:43 pm

west yazdı: Prş Haz 11, 2020 2:52 pm Merhabalar herkese, ben de vize başvurusu için sizlere bir soru sormak istiyorum.
Master başvurusu için uniassiste belgelerimi ve başvurumu yaptım, değerlendirme aşamasında sorun çıkmadı ve belgelerimi okullara elektronik olarak yolladıklarına dair mail aldım.
Belgeleri elektonik olarak yolladıklarına daiir bir pdf attılar. Pdf ayrıca bunun bir kabul garantisi vermediğini okullardan bana kabul için dönüş yapılacağı ancak vize için bu pdf ile başvuru yapabileceğimi yazıyordu.
Sizce vizeye şimdiden uniassistten gelen başvurularımın elektronik olarak okula gönderildiğine dair pdf ile mi başvurmalıyım yoksa en azından bir tane kabul geldikten sonra mı yapayım? (kabuller deadlinelardan sonraki 4-6 içerisinde geliyor yazmış uniassist)
Master kabulünü beklemek çok mu geç olur? Bu pdf ile başvurmak vize almayı zorlaştırır mı?
Ayrıca başvurduğum bölümlerin tamamı ingilizce ve almanca belge istenmiyor, vize için yine de almanca bilmem veya en azından a1 seviyesinde almanca göstermek zorunda mıyım?
Arkadaşlar merhaba, bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Corona'dan dolayı kesin sonuçları Eylül'de açıklayıp, Kasım'da kış dönemini başlatacak okullar var. Bu süre içinde yoğunluktan dolayı vize başvurusu gecikir mi diye endişeliyim.

Kesin kabul almadan sadece uni-assist belgesiyle başvurmak sizce doğru olur mu?

Öğrenci vizesi için bloke hesap açtırmak gerektinden dolayı riskli gibi geliyor...

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Haz 16, 2020 9:28 pm

Merhaba arkadaşlar, benim de vize süreciyle ilgili birkaç sorum var. RWTH Aachen üniversitesinden yüksek lisans için geçen hafta kabul mektubum geldi. Vakit kaybetmeden vizeye başvurmak istiyorum ancak şu anda başvurular kapalı. Konsolosluğun sitesinde 1 Temmuz'dan itibaren eğitim amacıyla gidecek olan kişilerin de istisnalar listesine ekleneceği yazıyor. Bu eğitim amacıyla gidecek olan kişiler için vize başvurusu kabul edileceği anlamına mı geliyor yoksa halihazırda vizesi olan kişilerin ülkeye girişine mi izin veriyor? Diğer bir konu ise yüksek lisans için vize başvuru evraklarını inceledim, bazı belgelerin Almanca tercümesi ile sunulması gerektiği yazıyor, bunları yeminli tercümanın mı çevirmesi gerekiyor, belgelerin orijinalleri İngilizce ise kabul etmiyorlar mı? Bloke hesabımı Fintiba'dan açmayı düşünüyorum ve sigorta dahil olan seçeneği seçeceğim, sorum ise Fintiba'dan yaptırdığım bu sigorta vize başvurusunda istenen sigorta için yeterli olacak mıdır? Vize başvuru formunda ''Reference'' yazan bölümde ad-soyad gibi bilgiler istenmiş, burada istenen ne tam olarak anlamadım, üniversiteden birini mi referans olarak yazmam gerekiyor? Son olarak öğrenim sonrası çalışma/faaliyet belgesi istenmiş, şu anda çalıştığım kurumdan çalıştığıma dair belge mi almam gerekiyor yoksa istenen maaş bordrosu tarzı bir şey mi?
Biraz fazla soru oldu farkındayım, kusuruma bakmayın ancak biraz detaycı birisi olduğum için her detayı öğrenmeden adım atmak istemiyorum. :D
Cevap verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Haz 16, 2020 11:53 pm

kinryua yazdı: Sal Haz 16, 2020 9:28 pm Merhaba arkadaşlar, benim de vize süreciyle ilgili birkaç sorum var. RWTH Aachen üniversitesinden yüksek lisans için geçen hafta kabul mektubum geldi. Vakit kaybetmeden vizeye başvurmak istiyorum ancak şu anda başvurular kapalı. Konsolosluğun sitesinde 1 Temmuz'dan itibaren eğitim amacıyla gidecek olan kişilerin de istisnalar listesine ekleneceği yazıyor. Bu eğitim amacıyla gidecek olan kişiler için vize başvurusu kabul edileceği anlamına mı geliyor yoksa halihazırda vizesi olan kişilerin ülkeye girişine mi izin veriyor? Diğer bir konu ise yüksek lisans için vize başvuru evraklarını inceledim, bazı belgelerin Almanca tercümesi ile sunulması gerektiği yazıyor, bunları yeminli tercümanın mı çevirmesi gerekiyor, belgelerin orijinalleri İngilizce ise kabul etmiyorlar mı? Bloke hesabımı Fintiba'dan açmayı düşünüyorum ve sigorta dahil olan seçeneği seçeceğim, sorum ise Fintiba'dan yaptırdığım bu sigorta vize başvurusunda istenen sigorta için yeterli olacak mıdır? Vize başvuru formunda ''Reference'' yazan bölümde ad-soyad gibi bilgiler istenmiş, burada istenen ne tam olarak anlamadım, üniversiteden birini mi referans olarak yazmam gerekiyor? Son olarak öğrenim sonrası çalışma/faaliyet belgesi istenmiş, şu anda çalıştığım kurumdan çalıştığıma dair belge mi almam gerekiyor yoksa istenen maaş bordrosu tarzı bir şey mi?
Biraz fazla soru oldu farkındayım, kusuruma bakmayın ancak biraz detaycı birisi olduğum için her detayı öğrenmeden adım atmak istemiyorum. :D
Konsolosluk mevzusunu bilmiyorum ama başvuru formuyla ilgili bilgi vereyim... İngilizce olması yeterlidir, tabi bölüm diline göre değişiyor mu bilmem, benim programım %100 İngilizce ve bütün belgeleri İngilizce götürdüm. Referans kısmına kabul aldığın okulun öğrenci işlerini yazacaksın, yani sana gelen kabul kağıdına damga vuran makam, genelde bu işi oradaki görevliler de yapıyor kontrol ederken benimki öyle olmuştu. Valla ben de öğretmenlik yapmıştım, görev yaptığımı gösteren bir atama kağıdını gösterdim ama kadın pek önemsemedi belgelerinin arasına öyle ekleyiverdi, öğrenci adayısın sonuçta pek bir önemi yok burda ne yaptığının, dediğin tarzda bir belge olmadı bordro da götürebilirsin dediğin gibi.

merve94_

Mesaj gönderen merve94_ » Pzt Haz 22, 2020 6:24 pm

Merhaba herkese, vize görüşmesinde istenen 2 adet fotokopinin noter onaylı olması şart mı?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Haz 22, 2020 6:52 pm

merve94_ yazdı: Pzt Haz 22, 2020 6:24 pm Merhaba herkese, vize görüşmesinde istenen 2 adet fotokopinin noter onaylı olması şart mı?
hayır

runesia

Mesaj gönderen runesia » Sal Haz 23, 2020 12:54 am

kinryua yazdı: Sal Haz 16, 2020 9:28 pm Merhaba arkadaşlar, benim de vize süreciyle ilgili birkaç sorum var. RWTH Aachen üniversitesinden yüksek lisans için geçen hafta kabul mektubum geldi. Vakit kaybetmeden vizeye başvurmak istiyorum ancak şu anda başvurular kapalı. Konsolosluğun sitesinde 1 Temmuz'dan itibaren eğitim amacıyla gidecek olan kişilerin de istisnalar listesine ekleneceği yazıyor. Bu eğitim amacıyla gidecek olan kişiler için vize başvurusu kabul edileceği anlamına mı geliyor yoksa halihazırda vizesi olan kişilerin ülkeye girişine mi izin veriyor? Diğer bir konu ise yüksek lisans için vize başvuru evraklarını inceledim, bazı belgelerin Almanca tercümesi ile sunulması gerektiği yazıyor, bunları yeminli tercümanın mı çevirmesi gerekiyor, belgelerin orijinalleri İngilizce ise kabul etmiyorlar mı? Bloke hesabımı Fintiba'dan açmayı düşünüyorum ve sigorta dahil olan seçeneği seçeceğim, sorum ise Fintiba'dan yaptırdığım bu sigorta vize başvurusunda istenen sigorta için yeterli olacak mıdır? Vize başvuru formunda ''Reference'' yazan bölümde ad-soyad gibi bilgiler istenmiş, burada istenen ne tam olarak anlamadım, üniversiteden birini mi referans olarak yazmam gerekiyor? Son olarak öğrenim sonrası çalışma/faaliyet belgesi istenmiş, şu anda çalıştığım kurumdan çalıştığıma dair belge mi almam gerekiyor yoksa istenen maaş bordrosu tarzı bir şey mi?
Merhaba, Konsolosluğun 1 temmuzda istisnalar ile ilgili güncellemesini nerede okudunuz? Sayfayı paylasabilir misiniz?

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Sal Haz 23, 2020 10:01 am

herkese merhaba, bu sene şartlı kabul lisans başvurusu yapmayı planlıyorum. kalacak yerim, birikimim var. almancam az biraz mevcut ama belgeli değil. şartlı kabul aldığımı varsayarsak vize başvurusunda 0 almancayla kabul edilir miyim? orda almanca öğrenmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 23, 2020 10:05 am

mustafa06 yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:01 am herkese merhaba, bu sene şartlı kabul lisans başvurusu yapmayı planlıyorum. kalacak yerim, birikimim var. almancam az biraz mevcut ama belgeli değil. şartlı kabul aldığımı varsayarsak vize başvurusunda 0 almancayla kabul edilir miyim? orda almanca öğrenmek istiyorum.
https://www.deutschstudent.com/portfol ... ci-vizesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Sal Haz 23, 2020 10:20 am

anladığım kadarıyla en az a2 lazım sanırım. benim a1 düzeyinde. üniversite sınavına hazırlamaktan dil çalışamadık. tavsiyeleriniz nelerdir, nasıl bir yol izlemem gerek.

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Sal Haz 23, 2020 10:25 am

mustafa06 yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:20 am anladığım kadarıyla en az a2 lazım sanırım. benim a1 düzeyinde. üniversite sınavına hazırlamaktan dil çalışamadık. tavsiyeleriniz nelerdir, nasıl bir yol izlemem gerek.
tölarans gösterme durumları var mı lisans öğrencileri için? kalacak yerim, bütçem var çünki. sadece dil kursuna gidip geleceğim. dil bilgim olsa zaten dil kursuna kayıta ne gerek olurdu, cidden tek sıkıntı yaşayabileceğim konu bu şu anda. 0 dan gitme imkanım hiç yok mu.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Sal Haz 23, 2020 2:17 pm

mustafa06 yazdı: Sal Haz 23, 2020 10:25 am tölarans gösterme durumları var mı lisans öğrencileri için? kalacak yerim, bütçem var çünki. sadece dil kursuna gidip geleceğim. dil bilgim olsa zaten dil kursuna kayıta ne gerek olurdu, cidden tek sıkıntı yaşayabileceğim konu bu şu anda. 0 dan gitme imkanım hiç yok mu.
Aynı dertten bende muzdaribim. Ortalamam 3.11 fakat dil sertifikam yok ne olur ne olmaz goethe A1 sertifikası alacağım. Ama almanca sertifikası olmadanda başvurmak isterdim acaba onaylarlar mı diye kara kara düşünüyorum. Bu yüzden riske atmadan A1 sertifikasını alıp öyle vize randevusu almayı düşünüyorum. A1 2 ayda halledilecek bir şey zaten kendi başına hemde

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Sal Haz 23, 2020 2:25 pm

herrkilicaslan yazdı: Sal Haz 23, 2020 2:17 pm Aynı dertten bende muzdaribim. Ortalamam 3.11 fakat dil sertifikam yok ne olur ne olmaz goethe A1 sertifikası alacağım. Ama almanca sertifikası olmadanda başvurmak isterdim acaba onaylarlar mı diye kara kara düşünüyorum. Bu yüzden riske atmadan A1 sertifikasını alıp öyle vize randevusu almayı düşünüyorum. A1 2 ayda halledilecek bir şey zaten kendi başına hemde
aynen ya, mezun olduktan sonra nasıl bir yol izlemeyi planlıyorsunuz.

herrkilicaslan

Mesaj gönderen herrkilicaslan » Sal Haz 23, 2020 2:32 pm

mustafa06 yazdı: Sal Haz 23, 2020 2:25 pm aynen ya, mezun olduktan sonra nasıl bir yol izlemeyi planlıyorsunuz.
Ben mezun oldum çalışıyorum makine mühendisiyim. A1 çalıştım sınava kaydolucam ağustos ayında goethe sınavı için. Üniversite başvurularımı yaptım kabul belgesini bekliyorum o sıradada dil sertifikasını almayı düşünüyorum. İnşallah alabilirim umutluyum

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Sal Haz 23, 2020 2:38 pm

herrkilicaslan yazdı: Sal Haz 23, 2020 2:32 pm Ben mezun oldum çalışıyorum makine mühendisiyim. A1 çalıştım sınava kaydolucam ağustos ayında goethe sınavı için. Üniversite başvurularımı yaptım kabul belgesini bekliyorum o sıradada dil sertifikasını almayı düşünüyorum. İnşallah alabilirim umutluyum
inşallah hepimiz için hayırlısı olur. cidden garip sistem dil öğrenmeye gitmek için bile dil seviyesi istiyorlar.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Haz 23, 2020 6:39 pm

mustafa06 yazdı: Sal Haz 23, 2020 2:38 pm inşallah hepimiz için hayırlısı olur. cidden garip sistem dil öğrenmeye gitmek için bile dil seviyesi istiyorlar.
Almanca bilgin, senin bu konuda ne kadar motive olduğunun ve gerçekten eğitim amaçlı gittiğinin göstergelerinden birisidir. Ayrıca Almanca öğrenmek bazı dillere göre biraz daha zorlayıcı, yani ön dil bilgin bu işi başarabileceğine dair ikna edici bir unsur. Böyle olması hem senin için, hem de onlar için en iyisi.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Haz 23, 2020 8:58 pm

runesia yazdı: Sal Haz 23, 2020 12:54 am Merhaba, Konsolosluğun 1 temmuzda istisnalar ile ilgili güncellemesini nerede okudunuz? Sayfayı paylasabilir misiniz?
Merhaba, https://www.auswaertiges-amt.de/en/-/2320738 buradaki sayfanın içerisinde Avrupa Komisyonu'nun 11 Haziran tarihli bildirisini okursanız eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin 1 Temmuz'dan itibaren muaf olanlar arasına dahil edilmesi gerektiği önerisini bulabilirsiniz.

kinryua

Mesaj gönderen kinryua » Sal Haz 23, 2020 9:11 pm

Merhaba, vermiş olduğunu linkte Eğitim Vizesi başvurusu yapacaklar için pek bir bilgi verilmemiş o yüzden tekrar sormak istedim. Kabul aldığım yüksek lisans programı tamamen İngilizce, okulun bununla ilgili tek şartı tezi yazmadan önce B1 seviyesinde Almanca bilmem gerekiyor. Kayıt için dil şartlarında Almanca yok, sadece İngilizce isteniyor ve benim IELTS belgem var. Bu şartlarda Almanca sertifikası olmadan başvuru yapmam yine de vize alma şansımı düşürür mü?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Haz 23, 2020 9:29 pm

kinryua yazdı: Sal Haz 23, 2020 9:11 pm Merhaba, vermiş olduğunu linkte Eğitim Vizesi başvurusu yapacaklar için pek bir bilgi verilmemiş o yüzden tekrar sormak istedim. Kabul aldığım yüksek lisans programı tamamen İngilizce, okulun bununla ilgili tek şartı tezi yazmadan önce B1 seviyesinde Almanca bilmem gerekiyor. Kayıt için dil şartlarında Almanca yok, sadece İngilizce isteniyor ve benim IELTS belgem var. Bu şartlarda Almanca sertifikası olmadan başvuru yapmam yine de vize alma şansımı düşürür mü?
Düşürmez hocam o olay üniversite bünyesinde gerçekleşecek birşey. İngilizce olan çoğu programlarda A1 ve A2 yi tamamlamanı isterler 6-6 kredi olarak verirsin, vizeyi enterese eden bir şey değil. Ben Almanca biliyordum gelmeden önce ama sadece CV me Almancamın B2 olduğunu yazmıştım, herhangi bir belge sormamıştı kadın çünkü benim de bölümüm senin gibi İngilizce idi ve IELTS ile gitmiştim senin gibi.

mustafa06

Mesaj gönderen mustafa06 » Çrş Haz 24, 2020 2:21 am

2eqendy yazdı: Sal Haz 23, 2020 6:39 pm Almanca bilgin, senin bu konuda ne kadar motive olduğunun ve gerçekten eğitim amaçlı gittiğinin göstergelerinden birisidir. Ayrıca Almanca öğrenmek bazı dillere göre biraz daha zorlayıcı, yani ön dil bilgin bu işi başarabileceğine dair ikna edici bir unsur. Böyle olması hem senin için, hem de onlar için en iyisi.
türkiye'de dil öğrenmek deveye hendek atlatmak gibi. almanca a2 seviyesine gelmek için neler yapmamız gerek. hangi kursları önerirsiniz.

Kilitli