Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Prş Ara 24, 2020 6:05 pm

hallihallo yazdı: Prş Ara 24, 2020 4:53 pm tamamdır o zaman sıkıntı yok bence.
umarım zamanında dönerler. vize almak için ben de kendim 1 ay diyorum ama..
daha uzun sürmese bari.
Sizin direkt kabul olduğu için tüm belgeleriniz eksiksiz ise en fazla 3 hafta sürer diye tahmin ediyorum.
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 6:50 pm

Arkadaşlar merhaba. 12 Marttan beri beklediğim vizem elime ulaştı. Ama bi yanlışlık var.Benim vizemde SPRACHKURS-VISUM yazıyor. Studium +Sprachkurs yazması gerekmiyormu şartlı kabulde?. Ben şartlı kabul + dil kursu ile başvurmuştum. Hatta geçen hafta 17 aralıkta vize görevlisi tarafından aranıp artık bu işin çok uzadığını ve benden elimdeki güncel üniversite şartlı kabul belgesini istemişti bende aynı gün gönderdim. Bilgisi olan varmı bu konuda?

Bu arada A2 sertifikası ve ilk önce Tu dortmund şartlı kabülü daha sonra Tu Clausthal şartlı kabulü ile başvurdum çünkü yaklaşık 9 ay sonra Tu Dortmund şartlı kabulünün geçerli değil dedi konsolosluk. Bende Tu Dortmunda yazdım ve şartlı kabul geçerli dedikleri halde uğraşmak istemedim ve Tu Clausthal şartlı kabul belgemi sundum.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Prş Ara 24, 2020 9:02 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 6:50 pm Arkadaşlar merhaba. 12 Marttan beri beklediğim vizem elime ulaştı. Ama bi yanlışlık var.Benim vizemde SPRACHKURS-VISUM yazıyor. Studium +Sprachkurs yazması gerekmiyormu şartlı kabulde?. Ben şartlı kabul + dil kursu ile başvurmuştum. Hatta geçen hafta 17 aralıkta vize görevlisi tarafından aranıp artık bu işin çok uzadığını ve benden elimdeki güncel üniversite şartlı kabul belgesini istemişti bende aynı gün gönderdim. Bilgisi olan varmı bu konuda?

Bu arada A2 sertifikası ve ilk önce Tu dortmund şartlı kabülü daha sonra Tu Clausthal şartlı kabulü ile başvurdum çünkü yaklaşık 9 ay sonra Tu Dortmund şartlı kabulünün geçerli değil dedi konsolosluk. Bende Tu Dortmunda yazdım ve şartlı kabul geçerli dedikleri halde uğraşmak istemedim ve Tu Clausthal şartlı kabul belgemi sundum.
Studium+Sprachkurs yazması lazım veya Sadece Studium . Bir yanlışlık olmuştur belki sordunuzmu konsolosluğa ? Ve vizenizin üstünde Dil kursu ismi yazıyormu veya buna benzeri birşey ?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 9:06 pm

Kartal34 yazdı: Prş Ara 24, 2020 9:02 pm Studium+Sprachkurs yazması lazım veya Sadece Studium . Bir yanlışlık olmuştur belki sordunuzmu konsolosluğa ? Ve vizenizin üstünde Dil kursu ismi yazıyormu veya buna benzeri birşey ?
Aynen hocam Studium und Sprahkurs yazması gerekiyor. Ama sadece Sprachkurs yazıyor. Dil kursunun ismi ile ilgili bir şey yok. Yani aklım almıyor tam 9 aydır vize bekliyorum ve daha 1 hafta önce görüştüğüm vize memuru" bu işin cok uzadığını bir an önce halledelim güncel üniversite belgesini gönderin" diye konuşuyoruz. Pat yanlış vize türü basılıyor pasaportuma. Şuanda konsolosluk noel tatilinde olduğu için ulaşamıyorum. Bakalım pazartesiyi beklicem artık.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Prş Ara 24, 2020 9:20 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 9:06 pm Aynen hocam Studium und Sprahkurs yazması gerekiyor. Ama sadece Sprachkurs yazıyor. Dil kursunun ismi ile ilgili bir şey yok. Yani aklım almıyor tam 9 aydır vize bekliyorum ve daha 1 hafta önce görüştüğüm vize memuru" bu işin cok uzadığını bir an önce halledelim güncel üniversite belgesini gönderin" diye konuşuyoruz. Pat yanlış vize türü basılıyor pasaportuma. Şuanda konsolosluk noel tatilinde olduğu için ulaşamıyorum. Bakalım pazartesiyi beklicem artık.
Yok hocam kafana takmana gerek yok senin bir suçun yok :) Düzeltilir bir yanlışlık varsa veya belki biz yanlış biliyoruzdur . O vize türüylede normal oturum işlerini halledebilirsin

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 9:27 pm

Kartal34 yazdı: Prş Ara 24, 2020 9:20 pm Yok hocam kafana takmana gerek yok senin bir suçun yok :) Düzeltilir bir yanlışlık varsa veya belki biz yanlış biliyoruzdur . O vize türüylede normal oturum işlerini halledebilirsin
Hocam kafaya takmıyorum çözülmüyecek bir şey değil. Ama insanın canını sıkıyor iş uzadıkça uzuyor. Zaten corona ile baya vakit kaybettim. Bakalım hayırlısı artık pazartesiyi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Prş Ara 24, 2020 10:33 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 9:27 pm Hocam kafaya takmıyorum çözülmüyecek bir şey değil. Ama insanın canını sıkıyor iş uzadıkça uzuyor. Zaten corona ile baya vakit kaybettim. Bakalım hayırlısı artık pazartesiyi bekliyorum.
Chosen merhaba,
Konsolosluk senden presence letter( fiziken orada bulunmanı gerektiren, sadece online eğitim değil) belgeyi istemedi mi? Bu belgeyi konsolosluğa sunmuş muydun?

Ayrıca vize türün hiç önemli değil benim bildiğim oraya gittiğinde oturumunda düzelteceklerdir Sprachvisum+studium diye. Yani sen oraya gidince okula kaydolabiliyorsan 1 yıllık vizeni verirler.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 10:43 pm

maintenanceengineer yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:33 pm Chosen merhaba,
Konsolosluk senden presence letter( fiziken orada bulunmanı gerektiren, sadece online eğitim değil) belgeyi istemedi mi? Bu belgeyi konsolosluğa sunmuş muydun?

Ayrıca vize türün hiç önemli değil benim bildiğim oraya gittiğinde oturumunda düzelteceklerdir Sprachvisum+studium diye. Yani sen oraya gidince okula kaydolabiliyorsan 1 yıllık vizeni verirler.
Evet hocam 22.12 yani 2 gün önce benden präsenzunterricht belgesi istediler. Bende aynı gün gönderdim. Hemen 23.12 de vizemi basıp kargolamışlar. Ben kurs kayıt belgemi 03.12 de göndermiştim ve ozamanlar istememişlerdi sorduğum halde. Ama 2 gün önce istediler ve bende şaşırdım.

Hocam benim bildiğimde vize türünün önemi var çünkü oraya gidince dil kursu vizesenin değiştirilmediği yazıyordu forumda.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Prş Ara 24, 2020 10:49 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:43 pm Evet hocam 22.12 yani 2 gün önce benden präsenzunterricht belgesi istediler. Bende aynı gün gönderdim. Hemen 23.12 de vizemi basıp kargolamışlar. Ben kurs kayıt belgemi 03.12 de göndermiştim ve ozamanlar istememişlerdi sorduğum halde. Ama 2 gün önce istediler ve bende şaşırdım.

Hocam benim bildiğimde vize türünün önemi var çünkü oraya gidince dil kursu vizesenin değiştirilmediği yazıyordu forumda.
O zaman okulun bünyesindeki dil kursuna kaydolmadınız sanırım özel dil kursuna kayıt oldunuz ve oradan presence letter aldınız değil mi? Belki o yüzden sprachkursvisum vermişlerdir sadece?

Benim bildiğim ise orada bunu söylediğiniz zaman anlayışla karşılayıp değiştiriyorlar. Yani memura bağlı orada ama durumu anlatırsanız studium ve sprachkursvisuma çevireceklerdir. Bende çevirdiklerini forumda okumuştum. Kafanıza takmayın yani

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 10:59 pm

maintenanceengineer yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:49 pm O zaman okulun bünyesindeki dil kursuna kaydolmadınız sanırım özel dil kursuna kayıt oldunuz ve oradan presence letter aldınız değil mi? Belki o yüzden sprachkursvisum vermişlerdir sadece?

Benim bildiğim ise orada bunu söylediğiniz zaman anlayışla karşılayıp değiştiriyorlar. Yani memura bağlı orada ama durumu anlatırsanız studium ve sprachkursvisuma çevireceklerdir. Bende çevirdiklerini forumda okumuştum. Kafanıza takmayın yani
Aynen hocam okulun dil kursuna gitmiyorum. Özel bir kursuna kayıt yaptırmıştım. Zannetmiyorum özel olduğu için bu şekilde vize vericeklerini. Yok hocam canımı sıkmıyorum da süreç uzadıkça insanda bi motivasyon düşüklüğü oluyor. Öyle bir mail kutum varki gmail de 03 aralıkta kurs kayıt belgesini istediler 10 da Tu dortmund universitesenin güncel kabul belgesini istediler ( ki üniversite ile konuştum ve güncel olduğunu söylediler yine de kabul etmediler) bende Tu Clausthaldan aldığım şartlı kabul belgesini gönderdim çünkü Tu Dortmund güncel belge için tekrar başvurmam gerektiğini söyledi. 17 sinde bizzat aradılar ve en son gönderdiğim Tu Clausthalın da güncelini istediler ki allahtan elimde vardı ne olur ne olmaz diye üniversite ile konuşup almıştım. En son 22 sinde Präsenzunterricht yazısı istediler ki onu gönderince hemen vizeyi başmışlar.

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Ara 24, 2020 11:14 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 6:50 pm Arkadaşlar merhaba. 12 Marttan beri beklediğim vizem elime ulaştı. Ama bi yanlışlık var.Benim vizemde SPRACHKURS-VISUM yazıyor. Studium +Sprachkurs yazması gerekmiyormu şartlı kabulde?. Ben şartlı kabul + dil kursu ile başvurmuştum. Hatta geçen hafta 17 aralıkta vize görevlisi tarafından aranıp artık bu işin çok uzadığını ve benden elimdeki güncel üniversite şartlı kabul belgesini istemişti bende aynı gün gönderdim. Bilgisi olan varmı bu konuda?

Hangi sehirden basvurdunuz acaba?

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Prş Ara 24, 2020 11:14 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:59 pm Aynen hocam okulun dil kursuna gitmiyorum. Özel bir kursuna kayıt yaptırmıştım. Zannetmiyorum özel olduğu için bu şekilde vize vericeklerini. Yok hocam canımı sıkmıyorum da süreç uzadıkça insanda bi motivasyon düşüklüğü oluyor. Öyle bir mail kutum varki gmail de 03 aralıkta kurs kayıt belgesini istediler 10 da Tu dortmund universitesenin güncel kabul belgesini istediler ( ki üniversite ile konuştum ve güncel olduğunu söylediler yine de kabul etmediler) bende Tu Clausthaldan aldığım şartlı kabul belgesini gönderdim çünkü Tu Dortmund güncel belge için tekrar başvurmam gerektiğini söyledi. 17 sinde bizzat aradılar ve en son gönderdiğim Tu Clausthalın da güncelini istediler ki allahtan elimde vardı ne olur ne olmaz diye üniversite ile konuşup almıştım. En son 22 sinde Präsenzunterricht yazısı istediler ki onu gönderince hemen vizeyi başmışlar.
Anladım hocam çok zorlu bir süreç olmuş senin için anlıyorum iyi sabretmişsin ve başarmışsın bence bu vizenin tadını çıkar olur mu? Gittiğinde her şey istediğin şekilde olacak. Studium und sprachkurs vizeni vermeyecek olsalar, boşuna okul kabul belgesinin güncel halini senden istemezlerdi senden bir de böyle düşün.

Bende Wuppertal üniversitesinden güncel kabul belgemi aldım erteletmiştim. Ama presence letter vermediler online olacak dediler. Bende başka bir özel dil kursuyla anlaştım sözleşme ve presence letter gönderdiler. Konsolosluğa okul şartlı kabul belgemi, sözleşmeyi (haftalık min. 18 saat ders) ve presence letter belgesini sunacağım. Bende senin gibi bu durumda vizemi alırım diye düşünüyorum doğru mudur?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ara 24, 2020 11:21 pm

maintenanceengineer yazdı: Prş Ara 24, 2020 11:14 pm Anladım hocam çok zorlu bir süreç olmuş senin için anlıyorum iyi sabretmişsin ve başarmışsın bence bu vizenin tadını çıkar olur mu? Gittiğinde her şey istediğin şekilde olacak. Studium und sprachkurs vizeni vermeyecek olsalar, boşuna okul kabul belgesinin güncel halini senden istemezlerdi senden bir de böyle düşün.

Bende Wuppertal üniversitesinden güncel kabul belgemi aldım erteletmiştim. Ama presence letter vermediler online olacak dediler. Bende başka bir özel dil kursuyla anlaştım sözleşme ve presence letter gönderdiler. Konsolosluğa okul şartlı kabul belgemi, sözleşmeyi (haftalık min. 18 saat ders) ve presence letter belgesini sunacağım. Bende senin gibi bu durumda vizemi alırım diye düşünüyorum doğru mudur?
Aynen hocam alırsın diye düşünüyorum. Ben bu şekilde aldım çünkü.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Prş Ara 24, 2020 11:56 pm

chosen yazdı: Prş Ara 24, 2020 10:43 pm Evet hocam 22.12 yani 2 gün önce benden präsenzunterricht belgesi istediler. Bende aynı gün gönderdim. Hemen 23.12 de vizemi basıp kargolamışlar. Ben kurs kayıt belgemi 03.12 de göndermiştim ve ozamanlar istememişlerdi sorduğum halde. Ama 2 gün önce istediler ve bende şaşırdım.

Benimde 15 gün oldu vizeye gireli herhangi bir haber gelmedi. Bu bahsettigin belgeyi herkesten mi istiyorlar ? Vize görüşmesinde bununla ilgili birşey söylemedi görevli

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ara 25, 2020 12:04 am

Kartal34 yazdı: Prş Ara 24, 2020 11:56 pm Benimde 15 gün oldu vizeye gireli herhangi bir haber gelmedi. Bu bahsettigin belgeyi herkesten mi istiyorlar ? Vize görüşmesinde bununla ilgili birşey söylemedi görevli
Hocam benden 3 aralıktan taa 22 aralığa kadar 3 kez mailleştik 1 kez yüz yüze konuştuk konsolosluk ile hiç birinde Präsenzunterricht belgesi adı geçmedi. Benim tavsiyem elinde bu belgeyi hazır bulundur ne olur ne olmaz. İsteyebilirler, belki istemezler ne yaptıklarını çözemedim ben.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Ara 25, 2020 12:37 am

chosen yazdı: Cum Ara 25, 2020 12:04 am Hocam benden 3 aralıktan taa 22 aralığa kadar 3 kez mailleştik 1 kez yüz yüze konuştuk konsolosluk ile hiç birinde Präsenzunterricht belgesi adı geçmedi. Benim tavsiyem elinde bu belgeyi hazır bulundur ne olur ne olmaz. İsteyebilirler, belki istemezler ne yaptıklarını çözemedim ben.
Chosen ben özel dil kursun bana verdiği belgelerle vizeyi alırsam oraya gittiğimde özel dil kursuna değil, okulun bünyesindeki online dil kursuna kaydolmayı düşünüyorum ve o şekilde oturum almayı düşünüyorum. Bu planımdan biraz korkuyorum açıkçası oturum alamam falan diye. Senin planın nedir? Okulun bünyesindeki kursa mı gideceksin? Yoksa özel dil kursuna mı?

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Ara 25, 2020 12:38 am

Kartal34 yazdı: Prş Ara 24, 2020 11:56 pm Benimde 15 gün oldu vizeye gireli herhangi bir haber gelmedi. Bu bahsettigin belgeyi herkesten mi istiyorlar ? Vize görüşmesinde bununla ilgili birşey söylemedi görevli
Kesin isterler yılbaşına kadar hazır et o belgeyi ne olur ne olmaz.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Cum Ara 25, 2020 12:39 am

maintenanceengineer yazdı: Cum Ara 25, 2020 12:38 am Kesin isterler yılbaşına kadar hazır et o belgeyi ne olur ne olmaz.
Hemen mail attım zaten dil kursuna. Yarın dönerler her halde haftaya isterler onu vize işlem süreci 3,5-4 hafta arası dedi.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Ara 25, 2020 12:50 am

Kartal34 yazdı: Cum Ara 25, 2020 12:39 am Hemen mail attım zaten dil kursuna. Yarın dönerler her halde haftaya isterler onu vize işlem süreci 3,5-4 hafta arası dedi.
Çünkü daha yeni konsolosluk tüm vize durumları için pandemiye göre evrakları düzenledi. Ben yeni randevu aldım ve dil kursu/yükseköğrenime hazırlık dil kursu için başvuracak olanlar ekstra presence letter sunmaları gerekmektedir yazıyor. Yani şartlı kabul için artık bu gerekli.

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Cum Ara 25, 2020 12:55 am

maintenanceengineer yazdı: Cum Ara 25, 2020 12:50 am Çünkü daha yeni konsolosluk tüm vize durumları için pandemiye göre evrakları düzenledi. Ben yeni randevu aldım ve dil kursu/yükseköğrenime hazırlık dil kursu için başvuracak olanlar ekstra presence letter sunmaları gerekmektedir yazıyor. Yani şartlı kabul için artık bu gerekli.
Anladım. Ben vizeye girdiğimde böyle birşey yazmıyordu söylediğin iyi oldu saol 👍 umarım istemezler isterlersede geçikmez vizem umarım :( belgenin tam olarak ismi (präsenzunterricht) bu değil mi? Yanlış mail atmamışımdır umarım

Kilitli