Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gltnhzr

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzr Ara 27, 2020 5:52 pm

Merhabalar çok fazla seyahat sağlık sigortası üzerine yazılar yazılmış. Benim geçen sene yaptığımın süresi bittiği için konsolosluk 3 gün önce benden güncel istedi. Bende 1 yıllık yaptırdım ve başlangıç tarihini onların aradığı ertesi gün başlattım. Bunun bir sorun olabileceğini düşünmüyorum çünkü henüz elimde gidişime dair bir tarih yok. Şubat ayından beri vize bekleyen şartlı kabullerden olduğum için şuan ney tarihim yoktu

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzr Ara 27, 2020 7:56 pm

selam,
özel para vererek başlattığın sigortanın tarihi sana kalmıştır. istersen 1 yıllık yaptır, son 10 gün git gel sorun olmaz. Uçuş tarihinden de bir önce başlamalı. tüm sigorta şirketleri bunu bana söyledi.
FAKAT: 6 ay parasını ödediğim bir hizmet için, ben neden TR de olduğum 2 ayı kapsatayım mesela bunun mantığını anlamadım.
evet vizeniz için esneklik sağlar ama burda iki üç post okuyan birisi de biliyor ki, konsolosluk ortalama 1 ile 3 ay arası vakit istiyor sonuçlandırmak için.
gltnhzr yazdı: Pzr Ara 27, 2020 5:52 pm Merhabalar çok fazla seyahat sağlık sigortası üzerine yazılar yazılmış. Benim geçen sene yaptığımın süresi bittiği için konsolosluk 3 gün önce benden güncel istedi. Bende 1 yıllık yaptırdım ve başlangıç tarihini onların aradığı ertesi gün başlattım. Bunun bir sorun olabileceğini düşünmüyorum çünkü henüz elimde gidişime dair bir tarih yok. Şubat ayından beri vize bekleyen şartlı kabullerden olduğum için şuan ney tarihim yoktu

Adp123

Mesaj gönderen Adp123 » Pzt Ara 28, 2020 11:09 pm

Selamlar arkadaşlar. Bireysel doktora eğitimi için vize sürecinden geçen varsa yardımcı olabilir mi lütfen? Mainz'da bireysel doktora için bir supervisor'den kabul mektubu aldım ve geçen sene DAAD'ye danışma için gittiğimde bu mektubun vize başvurusu için yeterli olduğu söylenmişti. Fakat forumlara baktığımda farklı ifadelerle karşılaştım. Kimisi üniversiteden resmi kabul yazısının (Zulassungbescheid) şart olduğunu, kimisi ise öğrenci vizesine değil de bir hosting agreement ile araştırmacı vizesine başvurulması gerektiğini söylüyor. Üniversiteden Zulassungbescheid alabilmem için de registration için başvurmam gerekiyor. Bu belgeyi şimdi almam da Almanya'ya gidene kadar zaten sadece üç sene olan doktora eğitimimin 2 ayını burada boşuna geçirecek olmam anlamına geliyor. Özetle vize başvurumda hocanın verdiği kabul mektubu yeterli midir, değil midir bilen çıkar mı?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Pzt Ara 28, 2020 11:18 pm

Arkadaslar, merhaba. Master icin kabul aldim, sponsor belgem vs de hazir. Ancak sertifikam yok. Almanca calisiyorum. Sinava girecegim ama sinav yok kursa yazilip katilim belgesi alayim diyorum kurslar online egitim zaten sartli kabulum var ne gerek online egitime. Ne yapacagim simdj ben? Telc acik ama goethe sinav yapmiyor. Konsolosluklarda goethe istiyor. Ne yapacaz arkadas? Bir de benim seviyem a2 civari ama garanti olsun diye ilk a1e girecem sonra a2 ye girmeyi dusunuyorum. Elim bos gitmek istemedigimden dolayi. Telc alsak olur mu? Sartli kabulde sertifika sart mi kabul almak icin ve seviye en az ne olmalı? 1 sene pandemiden dolayi bekleyip sertifika yetersizliginden elenmek adama koyar harbiden. Ve ben bunun icin randevu almiyorum sertifikam yok diye. Ayrica bu randevu cok mu gec veriyorlar benim nisana kadar yetismem gerek. Nisanda kursum basliyor. Ayrica konsolosluk sartli kabul icin neye bakiyor? Yukaridaki arkadaslar belgede, "kurstan sonra hemen baslamali" gibi bir madde olmali vs diyordu bu dogru mu? Almanca ne yazmali yani?

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Ara 29, 2020 12:56 am

NachDeutsch yazdı: Pzt Ara 28, 2020 11:18 pm Arkadaslar, merhaba. Master icin kabul aldim, sponsor belgem vs de hazir. Ancak sertifikam yok. Almanca calisiyorum. Sinava girecegim ama sinav yok kursa yazilip katilim belgesi alayim diyorum kurslar online egitim zaten sartli kabulum var ne gerek online egitime. Ne yapacagim simdj ben? Telc acik ama goethe sinav yapmiyor. Konsolosluklarda goethe istiyor. Ne yapacaz arkadas? Bir de benim seviyem a2 civari ama garanti olsun diye ilk a1e girecem sonra a2 ye girmeyi dusunuyorum. Elim bos gitmek istemedigimden dolayi. Telc alsak olur mu? Sartli kabulde sertifika sart mi kabul almak icin ve seviye en az ne olmalı? 1 sene pandemiden dolayi bekleyip sertifika yetersizliginden elenmek adama koyar harbiden. Ve ben bunun icin randevu almiyorum sertifikam yok diye. Ayrica bu randevu cok mu gec veriyorlar benim nisana kadar yetismem gerek. Nisanda kursum basliyor. Ayrica konsolosluk sartli kabul icin neye bakiyor? Yukaridaki arkadaslar belgede, "kurstan sonra hemen baslamali" gibi bir madde olmali vs diyordu bu dogru mu? Almanca ne yazmali yani?
Merhaba telc ile goethe nin geçerliliği aynı ikisinden birine girebilirsiniz. Dil seviyeside ögrenci profilinize göre değişiyor fakat önerilen dil seviyesi olarak B1 i öneriyorlar.Serftikasız pek vize verdiklerini söyleyemem yok gibi birsey :)

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Sal Ara 29, 2020 4:59 am

Arkadaşlar merhaba Ankara Büyükelçiliği için idatadan alınan randevunun,randevu olarak atanması kaç gün sürüyor acaba tahmini? Bilen birileri yazabilirse çok memnun olurum ya da genel olarak randevu tarihini içeren mailin gelmesi kaç gün sürüyor :D

Andy andy

Mesaj gönderen Andy andy » Sal Ara 29, 2020 5:55 pm

lali02 yazdı: Sal Ara 29, 2020 4:59 am Arkadaşlar merhaba Ankara Büyükelçiliği için idatadan alınan randevunun,randevu olarak atanması kaç gün sürüyor acaba tahmini? Bilen birileri yazabilirse çok memnun olurum ya da genel olarak randevu tarihini içeren mailin gelmesi kaç gün sürüyor :D
Merhaba ben Ankara ' dan aldim 4 günde tarih atandi

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Ara 29, 2020 6:31 pm

NachDeutsch yazdı: Pzt Ara 28, 2020 11:18 pm Arkadaslar, merhaba. Master icin kabul aldim, sponsor belgem vs de hazir. Ancak sertifikam yok. Almanca calisiyorum. Sinava girecegim ama sinav yok kursa yazilip katilim belgesi alayim diyorum kurslar online egitim zaten sartli kabulum var ne gerek online egitime. Ne yapacagim simdj ben? Telc acik ama goethe sinav yapmiyor. Konsolosluklarda goethe istiyor. Ne yapacaz arkadas? Bir de benim seviyem a2 civari ama garanti olsun diye ilk a1e girecem sonra a2 ye girmeyi dusunuyorum. Elim bos gitmek istemedigimden dolayi. Telc alsak olur mu? Sartli kabulde sertifika sart mi kabul almak icin ve seviye en az ne olmalı? 1 sene pandemiden dolayi bekleyip sertifika yetersizliginden elenmek adama koyar harbiden. Ve ben bunun icin randevu almiyorum sertifikam yok diye. Ayrica bu randevu cok mu gec veriyorlar benim nisana kadar yetismem gerek. Nisanda kursum basliyor. Ayrica konsolosluk sartli kabul icin neye bakiyor? Yukaridaki arkadaslar belgede, "kurstan sonra hemen baslamali" gibi bir madde olmali vs diyordu bu dogru mu? Almanca ne yazmali yani?
Herkese Merhaba,
Telc alsanda olur o problem değil. Ben eylül ayında A1 goethe sertifika sınavısna girip 76 puan ile belgeyi aldım konsolosluğa onu sunacağım.

Ben 17 aralıkta başvurdum idataya, 24 aralıkta atandı, 13 Ocak'a randevu verdiler.

Şartlı kabul için dil sertifikana bakmıyorlar aslında ama almancan olsun istiyorlar. Ayrıca şartlı kabulde şu an kursa gideceksen presence letter istiyorlar. Yani gideceğin kurs fiziken orada olman gerektli diye bir yazı yazıp göndermeli. Tavsiyem direkt ilk a1 sertifikanı al sonra randevu al.
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Sal Ara 29, 2020 9:33 pm

maintenanceengineer yazdı: Sal Ara 29, 2020 6:31 pm Herkese Merhaba,
Telc alsanda olur o problem değil. Ben eylül ayında A1 goethe sertifika sınavısna girip 76 puan ile belgeyi aldım konsolosluğa onu sunacağım.

Ben 17 aralıkta başvurdum idataya, 24 aralıkta atandı, 13 Ocak'a randevu verdiler.

Şartlı kabul için dil sertifikana bakmıyorlar aslında ama almancan olsun istiyorlar. Ayrıca şartlı kabulde şu an kursa gideceksen presence letter istiyorlar. Yani gideceğin kurs fiziken orada olman gerektli diye bir yazı yazıp göndermeli. Tavsiyem direkt ilk a1 sertifikanı al sonra randevu al.
Vizedemi dil sertifikana bakmıyorlar :D

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Sal Ara 29, 2020 9:55 pm

Andy andy yazdı: Sal Ara 29, 2020 5:55 pm Merhaba ben Ankara ' dan aldim 4 günde tarih atandi
merhaba çok teşekkürler cevabınız için :) Hangi tarihte randevu almıştınız ve hangi tarihe atandı bilgilendirebilir misiniz acaba? Ay ben biraz telaş yaptım da bir aksilik olur mu diye :D

reall

Mesaj gönderen reall » Çrş Ara 30, 2020 10:18 am

Arkadaşlar merhabalar son 1 veya 2 gün içerisinde randevusu atanan var mı ? Var ise acaba hangi güne atandığını yazabilirseniz sevinirim.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Ara 30, 2020 1:32 pm

Yani sertifikayi alirim ama kurs acik olsa. Ben idatayi aradim ve osd ve goethe gecerli dedi. Siteye baktim aile birlesimi icin gecerli. Daha tuhaf olan bir sey soyleyim bu sene mart ayinda konsolosluga gittim aile birlesimi icin gelenler osd ya da telc tam hatirlamiyorum, bu iki sertifikadan birini almislar,konsolosluk goethe haric kabul etmiyoruz dedi. Ama sitelerinde de boyle yaziyor. Bu yuzden emin olamiyorun ve hareket edemiyorum. A1 yeterli olur mu? Hangi konsolosluktan basvuracakdin ve Hocam hangi uniden sartli kabul aldin?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Ara 30, 2020 1:35 pm

Ayrica emin misin telc almamiz sorub olmaz mi?

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Çrş Ara 30, 2020 7:34 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Ara 30, 2020 1:35 pm Ayrica emin misin telc almamiz sorub olmaz mi?
Bizzat vize gorüsmeşi yaparken vize görevlisine sordum. Tamamen aynı geçerliliği

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Ara 30, 2020 8:43 pm

Kartal34 yazdı: Çrş Ara 30, 2020 7:34 pm Bizzat vize gorüsmeşi yaparken vize görevlisine sordum. Tamamen aynı geçerliliği
Hocam teşekkür ederim bilgi için. Umarim vize gorüşmen olumlu sonuçlanir. Vize görüsmen nasildi? Ben ilk defa girecegim, ne soruyorlar? Dil sertifikan var miydi?

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Ara 30, 2020 8:50 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Ara 30, 2020 8:43 pm Hocam teşekkür ederim bilgi için. Umarim vize gorüşmen olumlu sonuçlanir. Vize görüsmen nasildi? Ben ilk defa girecegim, ne soruyorlar? Dil sertifikan var miydi?
Hocam sanirim telc ve osd goetheye gore daha kolay. A1 goethe ye girecegim. Eger yer olursa A2yede girecegim. Ama olmazsa A1 goethe A2 ösd ya da Telc ile şansım ne olur sence? B1 degilim yani yalan yok. Bir de söyle bir sorum var, konsolosluk sartli kabullerde özel bir sart istiyor. Kurstan sonra yuksek lisansa baslayacaksin yoksa isleme alinmiyormus. Iyi de Almanya'da Herkes Testdaf sinavina girmek zorunda ve 4/5 puan almak zorunda. Sadece kursu bitirdikten sonra kim yuksek lisansa otomatik kayit yapar ki öyle bir universite mi var Almanya'da?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 9:11 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Ara 30, 2020 8:50 pm Hocam sanirim telc ve osd goetheye gore daha kolay. A1 goethe ye girecegim. Eger yer olursa A2yede girecegim. Ama olmazsa A1 goethe A2 ösd ya da Telc ile şansım ne olur sence? B1 degilim yani yalan yok. Bir de söyle bir sorum var, konsolosluk sartli kabullerde özel bir sart istiyor. Kurstan sonra yuksek lisansa baslayacaksin yoksa isleme alinmiyormus. Iyi de Almanya'da Herkes Testdaf sinavina girmek zorunda ve 4/5 puan almak zorunda. Sadece kursu bitirdikten sonra kim yuksek lisansa otomatik kayit yapar ki öyle bir universite mi var Almanya'da?
Telc daha kolay dogrudur ama osd ile zorluk seviyesi bence aynı ilaveten osd daha zor diyenleride cok duydum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Çrş Ara 30, 2020 9:37 pm

NachDeutsch yazdı: Çrş Ara 30, 2020 8:43 pm Hocam teşekkür ederim bilgi için. Umarim vize gorüşmen olumlu sonuçlanir. Vize görüsmen nasildi? Ben ilk defa girecegim, ne soruyorlar? Dil sertifikan var miydi?
A2 ile girmiştim fakat konuşma,dinleme,yazma ful cekmistim lesenden dusuk yapmistim sadece 60/50 aldım. B1 e girsem alırdımda , garanti olsun diye a2 ye girdim pisman oldum. B1 i cok rahat alirdim hoca da söyledi zaten. İnsallah vize gelince b2 telce girip girecegim .Toplamda 21 gün oldu vizeye gireli 9 gün kaldı umarım gelir 😁 vize beklemek kadar kötü durum yok piskolojim bozuldu yeminle

Kartal34

Mesaj gönderen Kartal34 » Çrş Ara 30, 2020 9:40 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 9:11 pm Telc daha kolay dogrudur ama osd ile zorluk seviyesi bence aynı ilaveten osd daha zor diyenleride cok duydum.
Ösd ye girmis biri olarak ösd daha kolay. Telce göre birkere zaten kafadan daha rahat geçiyorsun. 50 puan istiyor geçmek icin. Ve konuşma bölümü 2 bölüm sadece. Telcin 3 bölüm ve en az 60 alman lazım. Konuşma bölümünda 15 üzerinden 10 puan istiyor. (a2 icin konusuyorum). Yani ösd kat kat daha kolay. Telc nerdeyse goetheye denk geliyor. Ama goethe den daha kolay

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 11:14 pm

Kartal34 yazdı: Çrş Ara 30, 2020 9:40 pm Ösd ye girmis biri olarak ösd daha kolay. Telce göre birkere zaten kafadan daha rahat geçiyorsun. 50 puan istiyor geçmek icin. Ve konuşma bölümü 2 bölüm sadece. Telcin 3 bölüm ve en az 60 alman lazım. Konuşma bölümünda 15 üzerinden 10 puan istiyor. (a2 icin konusuyorum). Yani ösd kat kat daha kolay. Telc nerdeyse goetheye denk geliyor. Ama goethe den daha kolay
B1 sinavina girdin mi hic? Osd telc den daha kolay diyemeyiz a2 hakkinda bilgim yok ama b1 icin konusuyorduk o yuzden yazmistim.Ilavete telc b1 kime sorarsan sor %90 i osd den daha kolay der :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kilitli