Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
type

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen type » Sal Eki 20, 2020 10:29 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:10 pm Evet. Kesinlikle belirt. Benzer soru bana da gelmişti. Pandemi sebebiyle sinavlarin olmadiğini belirttim. Bence vizenizi alacaksiniz.
İstenen dil belgesini vermedin o zaman değil mi? Ben b1 kursunu almıştım o belgeyi götüreceğim ama sınava giremeyeceğim gibi görünüyor

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 10:31 pm

type yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:29 pm İstenen dil belgesini vermedin o zaman değil mi? Ben b1 kursunu almıştım o belgeyi götüreceğim ama sınava giremeyeceğim gibi görünüyor
belirt bu durumu. A2 sertifikam B1 katilim belgem var de. Pandemi nedeniyle sinav olmuyordu falan de. Sende vizeni alacaksin insallah.

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Sal Eki 20, 2020 10:33 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:23 pm diğer gereklilikleri de tamamlayınca inşallah vizenizi alacaksınız. Bana gelen soru mailinden 2 hafta sonra vizem geldi. Şimdiden hayirli olsun
Merhaba, benim de bahsettiğiniz kutu işaretli ama altındaki ‘Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsausschuss entscheiden ‘ ibaresi de işaretli olduğu için bunu sorun yaptılar ve görüşmede evraklarınız bekeleyecek dediler.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 10:37 pm

harunklnc yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:33 pm Merhaba, benim de bahsettiğiniz kutu işaretli ama altındaki ‘Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsausschuss entscheiden ‘ ibaresi de işaretli olduğu için bunu sorun yaptılar ve görüşmede evraklarınız bekeleyecek dediler.
Sizde son karari masterstudiengang verecekmiş. O yüzden talihsizlik olmuş. Her şartlı master kabulünde bu var mı? Bence bunu bir soruşturun. En azindan bu forumda bir sonuca vardık. Kesin sonuç. Bu sizin konuda da başka arkadaşlar cevap vererek kesin bir sonuç cikarilabilir ancak. Lisans şartli kabul ve dil eğitimi sonrasi direkt eğitime başlamak (en azindan clautshal icin) şimdilik kesin gibi duran bir sonuç. Arkadaslarin işine yarayabilir

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 10:41 pm

harunklnc yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:33 pm Merhaba, benim de bahsettiğiniz kutu işaretli ama altındaki ‘Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsausschuss entscheiden ‘ ibaresi de işaretli olduğu için bunu sorun yaptılar ve görüşmede evraklarınız bekeleyecek dediler.
Aynısı bende de işaretli hocam. Bende o yazı hakkında düşünüp duruyorum.

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Sal Eki 20, 2020 10:44 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:37 pm Sizde son karari masterstudiengang verecekmiş. O yüzden talihsizlik olmuş. Her şartlı master kabulünde bu var mı? Bence bunu bir soruşturun. En azindan bu forumda bir sonuca vardık. Kesin sonuç. Bu sizin konuda da başka arkadaşlar cevap vererek kesin bir sonuç cikarilabilir ancak. Lisans şartli kabul ve dil eğitimi sonrasi direkt eğitime başlamak (en azindan clautshal icin) şimdilik kesin gibi duran bir sonuç. Arkadaslarin işine yarayabilir
Evet sizin durumunuz netleşti diyebiliriz sanırım. Bunun dışında benim durumumda olan arkadaşlar bu vesile ile bilgilendirme yapabilirse seviniriz

harunklnc

Mesaj gönderen harunklnc » Sal Eki 20, 2020 10:45 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:41 pm Aynısı bende de işaretli hocam. Bende o yazı hakkında düşünüp duruyorum.
Bu kadar ayrıntılara takılıp birine vize verip birine vermemek art niyetten başka bişey değil malesef

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 20, 2020 10:47 pm

harunklnc yazdı: Sal Eki 20, 2020 10:45 pm Bu kadar ayrıntılara takılıp birine vize verip birine vermemek art niyetten başka bişey değil malesef
Hocam ne düşünüyor konsolosluk neye göre karar veriyor bilemiyorum. Beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi duruyor.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Sal Eki 20, 2020 11:28 pm

bawbaw yazdı: Sal Eki 20, 2020 5:14 pm Eğer bir desteği olursa söylemek isterim. Ben başvurduktan sonra bana mail ile gerekli belgeler ve sorular sormuşlardi. Bunlardan biri ise ünviersitenin güncel kabul belgesiydi. Zaten halihazirda şartli kabulümün vakti vardi. Yazılı olarak bunu belirttim. Gerekirse universite ile iletişim kurunuz diye de belirttim. O stres iyice bunaltmisti beni, topu onlara attim. Zaten gerekli evraklari veriyoruz. Bu yazismadan 2 hafta sonra vizem geldi. Tabi ki sürpriz olmustu benim için.
Ek olarak; konsolosluk sayfasındaki güncellenen bilgiye göre 8 Kasımdan itibaren Almanya'ya yeni gidenlere ev karantinası uygulanacakmış.
Hocam ben 16 ekim günü istanbul konsolosluğuyla mailleştiğimde bana hala şartlı kabullere acılmadıgını söylediler. Siz lütfen okulla iletişim kurunuz dediniz ve 2 hafta sonra vizenizi mi gönderdiler o kısmı tam anlamadım da biraz daha açabilir misiniz neler yazdınız konsolosluğa? Ben cünkü şubattan beridir bekliyorum

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 20, 2020 11:40 pm

gezginefendi yazdı: Sal Eki 20, 2020 11:28 pm Hocam ben 16 ekim günü istanbul konsolosluğuyla mailleştiğimde bana hala şartlı kabullere acılmadıgını söylediler. Siz lütfen okulla iletişim kurunuz dediniz ve 2 hafta sonra vizenizi mi gönderdiler o kısmı tam anlamadım da biraz daha açabilir misiniz neler yazdınız konsolosluğa? Ben cünkü şubattan beridir bekliyorum
Hocam pandemi öncesi başvuru yapan kişilerin durumu malesef çok karışıkmış. Benden "güncel kabul belgesi" istemişti konsolosluk. Tabi bu başvuru sonrasinda gerçekleşiyor ve mail yoluyla. Bende cevap verdim. Benim şartli kabulumun tarihi henüz geçmedi gerekirse okul ile iletişim kurunuz dedim. Yani daha ne diyebilirdim ki? Tekrar mı başvuru yapacaktim vaktim olan kabule -ki bir somestr uzatma hakkina sahibim- Aslında ben umutsuzca bu şekilde cevap vermiştim. Istedikleri her şeyi belgelemek/cevaplamak oldukça etkili oluyor. Benden calistiğima dair belge istediler onu da vermiştim. O kadar stresli ve belgelerle dolu bir süreçki yazarken bile belgeler kafamda uçuşuyor toparlayamiyorum kusura bakmayın. Elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum. Şubat zamanlarinda başvuru yapan kimse acaba başvuruyu çekip yeni dönemde tekrar başvurmayi denediler mi acaba?

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Çrş Eki 21, 2020 12:23 pm

chosen yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:28 pm Hocam benimde Clausthaldan şartlı kabulüm varda belgede altta yazdığım kısımda çarpı işareti varmıydı sende.Benim belgede varda. Konsolosluk Clausthalın şartlı kabulü kabul ediyor galiba.

"Über die endgültige Zulassung zum Masterstudiengang muss noch der Zugangsprüfungsauschuss entscheiden."
Selam, benimde aynı şekilde şartlı kabul var master için Clausthaldan. Siz başvuru yaptınız mı acaba ? Herhangi bir şey dediler mi?
Mit Freundlichen Grüßen

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Eki 21, 2020 12:44 pm

Cngz49 yazdı: Çrş Eki 21, 2020 12:23 pm Selam, benimde aynı şekilde şartlı kabul var master için Clausthaldan. Siz başvuru yaptınız mı acaba ? Herhangi bir şey dediler mi?
Şöyle ki ben zaten 12 martta dortmund üniversiteden aldığım şartlı kabul ile başvurmuştum hocam. Şuanda beklemeye aldılar vizeyi. Eğer Clausthalın kabul edildiği kesin olsaydı konsolosluğa mail atıp başvurduğum universiteyi değişitirebilirim diye sorucaktım. Yukardaki arkadaş Clausthal ile başvurmuş ve onun da vizeyi beklemeye almış. Bu durumdan sonra mail atmaktan vazgeçtim.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Çrş Eki 21, 2020 9:55 pm

arkadaşlar merhaba, ben bugun geothe ankara b1 hören ve lesen sınavı için sınava girdim. diğerlerini daha önceden geçmiştim. Şimdi bana geothe tarafından kargo verilmiş, sorum şu sınav sonuçları hep internetten öğreniyoruz neden kargo geliyor? Benim bildiğim hepsini geçersen sertifika geliyor. Ama hören de çok iyi geçmemişti açıkcası, bir fikri olan varmı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eki 21, 2020 10:17 pm

AliEren33 yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:55 pm arkadaşlar merhaba, ben bugun geothe ankara b1 hören ve lesen sınavı için sınava girdim. diğerlerini daha önceden geçmiştim. Şimdi bana geothe tarafından kargo verilmiş, sorum şu sınav sonuçları hep internetten öğreniyoruz neden kargo geliyor? Benim bildiğim hepsini geçersen sertifika geliyor. Ama hören de çok iyi geçmemişti açıkcası, bir fikri olan varmı?
Yanlış başlığa yazmışsınız burda vize gelişmeleri ve anılar hakkında konuşuluyor...Kargo da sertifika varsa sorun yok genelde arıyolar ama 2 modul girdiğin için farklı olabilir.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Çrş Eki 21, 2020 10:17 pm

AliEren33 yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:55 pm arkadaşlar merhaba, ben bugun geothe ankara b1 hören ve lesen sınavı için sınava girdim. diğerlerini daha önceden geçmiştim. Şimdi bana geothe tarafından kargo verilmiş, sorum şu sınav sonuçları hep internetten öğreniyoruz neden kargo geliyor? Benim bildiğim hepsini geçersen sertifika geliyor. Ama hören de çok iyi geçmemişti açıkcası, bir fikri olan varmı?
Sertifikan geliyor.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Çrş Eki 21, 2020 11:16 pm

Burasi yeri değil ama ozleden mesaj atılmadığı için buraya yazıyorum gecsende geçmesende bilgilendirme geliyor biz seninle sprechen sınavından sonra konuşmuştuk önceki sınavda hatırlarsan

entropii

Mesaj gönderen entropii » Prş Eki 22, 2020 1:44 pm

entropii yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 10:53 pm Bugün İstanbul konsolosluğunda bende vize başvurusu yaptım. Okuldan dil kursuna kayıt yaptırdığıma ve derslerin sınıfta yapılacağına dair belgelerim vardı. Gorevli, vize işleminin 3-4 hafta kadar süreceğini söyledi, herhangi bir vize vermeme gibi bir şey söylenmedi. Hatta ben başvuru formunda giriş tarihi icin 15 Ekim yazdım fakat sağlık sigortam Kasım ayında başlıyor. Bu yüzden 15 günlük sağlık sigortası yaptırıp email ile kendilerine ulaştırmam istendi.
21 Eylül’de başvuru yapmıştım, az önce vizem geldi. 19 Ekim’den, 18 Nisan’a kadar süresi. Vize turu studium olarak gözüküyor.

Cngz49

Mesaj gönderen Cngz49 » Prş Eki 22, 2020 2:16 pm

entropii yazdı: Prş Eki 22, 2020 1:44 pm 21 Eylül’de başvuru yapmıştım, az önce vizem geldi. 19 Ekim’den, 18 Nisan’a kadar süresi. Vize turu studium olarak gözüküyor.
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Üniversite lisans-master şartlı kabul mü ?
Mit Freundlichen Grüßen

entropii

Mesaj gönderen entropii » Prş Eki 22, 2020 2:22 pm

Cngz49 yazdı: Prş Eki 22, 2020 2:16 pm Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Üniversite lisans-master şartlı kabul mü ?
Tesekkur ederim. Yüksek lisans, kabul belgesinde zulassungbescheid yazıyor fakat şartlı kabul olarak geçiyor sanırım. B2 kurundan başlayarak üniversitenin dil kursuna katılacağım. TestDaF sonrası yuksek lisans eğitimi başlıyor.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Eki 22, 2020 2:29 pm

entropii yazdı: Prş Eki 22, 2020 2:22 pm Tesekkur ederim. Yüksek lisans, kabul belgesinde zulassungbescheid yazıyor fakat şartlı kabul olarak geçiyor sanırım. B2 kurundan başlayarak üniversitenin dil kursuna katılacağım. TestDaF sonrası yuksek lisans eğitimi başlıyor.
Hocam hayırlı olsun. Kabul belgesinde kurstan sonra tekrar başvurmaya gerek olmadan mastera başlayabilir tarzı bir şey yazıyor muydu ?

Kilitli