Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
boredmercury

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen boredmercury » Prş Eki 01, 2020 5:00 pm

Herkese merhabalar, vizem bugün elime geçti.

Yüksek lisans direkt kabul, Almanca, TestDaF belgesi ve Ağustos'ta başlayan 1 yıllık özel sağlık sigortası verdim. 1 Eylül'de iData İzmir ofisinden başvurdum
Gitmek istediğim tarihe 1 Ekim yazmıştım.
Vize 29 Eylül'de verilmiş, 30 Eylül'de iData'dan "pasaportunuz kargoya verildi" maili geldi, 2-3 saat sonra Aras Kargo'dan takip numaralı SMS geldi.
Bugün, 1 Ekim, pasaportum teslim edildi. 1 Ekim-31 Mart arası geçerli 6 aylık vize verilmiş.

Herkese bol şans ve sabır diliyorum herkese! Umarım bir an önce herkesin vizesi gelir... :)

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Prş Eki 01, 2020 6:11 pm

spcmky74 yazdı: Çrş Eyl 30, 2020 12:13 pm Merhabalar,

Vizem bugun elime ulasti.

04.09.20 tarihinde Baskonsolosluk uzerinden Yuksek Lisans egitimi icin basvurmustum. Finansal beyani garantor mektubu ile yaptim. Vize dunelenme tarihi 28.09. Gecerlilik suresi 3 ay.

Almanyaya gidecek olan arkadaslara basarilar ve bol sanslar diliyorum.

Hayırlı olsun güle güle gidin. Bir şey sormak istiyorum müsadenizle direkt mi şartlı mıydı kabulünüz ? yüksek lisans için durumları öğrenmeye çalışıyorum şu an hala teşekkürler.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Eki 01, 2020 7:37 pm

boredmercury yazdı: Prş Eki 01, 2020 5:00 pm Herkese merhabalar, vizem bugün elime geçti.

Yüksek lisans direkt kabul, Almanca, TestDaF belgesi ve Ağustos'ta başlayan 1 yıllık özel sağlık sigortası verdim. 1 Eylül'de iData İzmir ofisinden başvurdum
Gitmek istediğim tarihe 1 Ekim yazmıştım.
Vize 29 Eylül'de verilmiş, 30 Eylül'de iData'dan "pasaportunuz kargoya verildi" maili geldi, 2-3 saat sonra Aras Kargo'dan takip numaralı SMS geldi.
Bugün, 1 Ekim, pasaportum teslim edildi. 1 Ekim-31 Mart arası geçerli 6 aylık vize verilmiş.

Herkese bol şans ve sabır diliyorum herkese! Umarım bir an önce herkesin vizesi gelir... :)
6 aylık olması gayet iyiymiş :)

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Prş Eki 01, 2020 8:04 pm

droyeed yazdı: Prş Eki 01, 2020 6:11 pm Hayırlı olsun güle güle gidin. Bir şey sormak istiyorum müsadenizle direkt mi şartlı mıydı kabulünüz ? yüksek lisans için durumları öğrenmeye çalışıyorum şu an hala teşekkürler.
Teşekkür ederim. Direk kabul aldım

hazals

Mesaj gönderen hazals » Cum Eki 02, 2020 12:58 pm

Arkadaşlar konsolosluğa dil kursu + lisans veya yüksek lisans için başvurup ardından konsolosluk tarafından aranmayan ve başvurusunun bekletileceği belirtilmeyenler var mı?

Burada çoğu kişi arandığını veya konsoloslukta yüz yüze beklemeye alınacağını belirtmiş ancak henüz benim başvurum için böyle bir bilgi alamadım.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Cum Eki 02, 2020 1:05 pm

hazals yazdı: Cum Eki 02, 2020 12:58 pm Arkadaşlar konsolosluğa dil kursu + lisans veya yüksek lisans için başvurup ardından konsolosluk tarafından aranmayan ve başvurusunun bekletileceği belirtilmeyenler var mı?

Burada çoğu kişi arandığını veya konsoloslukta yüz yüze beklemeye alınacağını belirtmiş ancak henüz benim başvurum için böyle bir bilgi alamadım.
Ben de aynı şekilde mesajları görüp duruyorum. Umarım sizin vizeniz hallolur da bir umut ışığı olur bize de çünkü mevcut durumda şartlı kabul ile gitmek pek mümkün gözükmüyor maalesef.

pengusum

Mesaj gönderen pengusum » Cum Eki 02, 2020 1:09 pm

Herkese merhaba arkadaşlar,

Sonunda benim de neredeyse 1 aydır beklediğim vize geldi. 4 Eylül tarihinde Ankara iData şubesinden başvurmuştum. %100 ingilizce , direk kabul yüksek lisans Fh Aachen Üniversitesi. Bloke hesap ile başvurmuştum. Vizem 1 Ekimde geldi ve 30 Eylülden itibaren 6 ay (seyahat sigortam 6 aylıktı). Bu sabah korona testi yaptırdım ve yarın sabaha karşı uçak biletim var :D . Umarım herkesin vizesi gelir.

Ek olarak ben geçen hafta ilk başta ankaradaki konsolosluğa daha sonra onlardan gelen cevaba göre de Aachen yabancılar dairesine almanca bir şekilde vize durumumu sorduğum ve bir an önce gitmem gerektiği ile alakalı bir mail yazmıştım. Duruma etkisi oldu mu bilmiyorum ancak çok acelesi olan arkadaşlara önerebilirim.

Bol şans...

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cum Eki 02, 2020 2:06 pm

pengusum yazdı: Cum Eki 02, 2020 1:09 pm Herkese merhaba arkadaşlar,

Sonunda benim de neredeyse 1 aydır beklediğim vize geldi. 4 Eylül tarihinde Ankara iData şubesinden başvurmuştum. %100 ingilizce , direk kabul yüksek lisans Fh Aachen Üniversitesi. Bloke hesap ile başvurmuştum. Vizem 1 Ekimde geldi ve 30 Eylülden itibaren 6 ay (seyahat sigortam 6 aylıktı). Bu sabah korona testi yaptırdım ve yarın sabaha karşı uçak biletim var :D . Umarım herkesin vizesi gelir.

Ek olarak ben geçen hafta ilk başta ankaradaki konsolosluğa daha sonra onlardan gelen cevaba göre de Aachen yabancılar dairesine almanca bir şekilde vize durumumu sorduğum ve bir an önce gitmem gerektiği ile alakalı bir mail yazmıştım. Duruma etkisi oldu mu bilmiyorum ancak çok acelesi olan arkadaşlara önerebilirim.

Bol şans...
Selamlar, vizeniz hayirli olsun :)

Gonderdiginiz mail formatini paylasabilir misiniz?

pengusum

Mesaj gönderen pengusum » Cum Eki 02, 2020 4:16 pm

runesia yazdı: Cum Eki 02, 2020 2:06 pm Selamlar, vizeniz hayirli olsun :)

Gonderdiginiz mail formatini paylasabilir misiniz?
Konsolosluktan gelen mailde vizem için Aachen yabancılar dairesinden cevap beklemekte olduklarını yazmışlardı. O mailden sonra yazdım bu maili . Bu arada almanca yazmanız daha çabuk cevap vermelerini sağlıyor bence.

Mail şu şekilde :

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich bin XXX (Absolvent in der TOBB University, Ankara. beantragte ein visum für mein masterstudium an der FH Aachen campus Jülich und wurde angenommen.) hatte ich vor 2 Wochen am 4. September 2020 ein Visuminterview bei iData (Zweigstelle Ankara, Türkei). Ich schrieb am 20. September 2020 am Abreisetag, aber mein Visumergebnis ist noch unklar. Letzte Woche habe ich eine E-Mail an die deutsche Botschaft in der Visaabteilung von Ankara gesendet, um Informationen über meinen Visastatus und die Gründe für Verzögerungen zu erhalten. Sie sagten, mein Visum werde derzeit bearbeitet und die Genehmigung der Ausländerabteilung Aachen stehe noch aus. Ich war verwirrt, weil ich von der FH Aachen aufgenommen wurde, aber die Fakultät, an der ich meine Ausbildung erhalten werde, befindet sich in Jülich. Werden meine Dokumente im Auslaenderamt Aachen oder in Duren bearbeitet?

Der letzte Tag der Einschreibung an meiner Universität ist der 12. Oktober. Um mich an der Universität (FH Aachen) einschreiben zu können, die ich angenommen habe, muss ich eine Krankenversicherung für Studenten in Deutschland und meine Zeit abschließen läuft aus. Ich muss mehr vor diesem Datum in Jülich sein, um die von mir erwähnte Versicherung zu beantragen. Mir wurde gesagt, dass ich alle Dokumente vollständig eingereicht habe, das heißt, ich könnte möglicherweise mein Visum in zwei Wochen haben. Es ist 2 Wochen seit meinem Visuminterview vergangen und ich bin mir nicht sicher, ob die Dokumente aufgrund der Lage des Campus beim rechten Ausländeramt eingegangen sind.
Ich habe meine Pass-ID am Ende der E-Mail hinzugefügt.

Ich freue mich darauf, bald von Ihnen zu hören

Vielen Dank für Ihre Zeit, Rücksicht und Verständnis

Mit freundlichen Grüßen,
İsim soy isim
Pasaport numaram

runesia

Mesaj gönderen runesia » Cum Eki 02, 2020 4:33 pm

pengusum yazdı: Cum Eki 02, 2020 4:16 pm Konsolosluktan gelen mailde vizem için Aachen yabancılar dairesinden cevap beklemekte olduklarını yazmışlardı. O mailden sonra yazdım bu maili . Bu arada almanca yazmanız daha çabuk cevap vermelerini sağlıyor bence.

Mail şu şekilde :

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich bin XXX (Absolvent in der TOBB University, Ankara. beantragte ein visum für mein masterstudium an der FH Aachen campus Jülich und wurde angenommen.) hatte ich vor 2 Wochen am 4. September 2020 ein Visuminterview bei iData (Zweigstelle Ankara, Türkei). Ich schrieb am 20. September 2020 am Abreisetag, aber mein Visumergebnis ist noch unklar. Letzte Woche habe ich eine E-Mail an die deutsche Botschaft in der Visaabteilung von Ankara gesendet, um Informationen über meinen Visastatus und die Gründe für Verzögerungen zu erhalten. Sie sagten, mein Visum werde derzeit bearbeitet und die Genehmigung der Ausländerabteilung Aachen stehe noch aus. Ich war verwirrt, weil ich von der FH Aachen aufgenommen wurde, aber die Fakultät, an der ich meine Ausbildung erhalten werde, befindet sich in Jülich. Werden meine Dokumente im Auslaenderamt Aachen oder in Duren bearbeitet?

Der letzte Tag der Einschreibung an meiner Universität ist der 12. Oktober. Um mich an der Universität (FH Aachen) einschreiben zu können, die ich angenommen habe, muss ich eine Krankenversicherung für Studenten in Deutschland und meine Zeit abschließen läuft aus. Ich muss mehr vor diesem Datum in Jülich sein, um die von mir erwähnte Versicherung zu beantragen. Mir wurde gesagt, dass ich alle Dokumente vollständig eingereicht habe, das heißt, ich könnte möglicherweise mein Visum in zwei Wochen haben. Es ist 2 Wochen seit meinem Visuminterview vergangen und ich bin mir nicht sicher, ob die Dokumente aufgrund der Lage des Campus beim rechten Ausländeramt eingegangen sind.
Ich habe meine Pass-ID am Ende der E-Mail hinzugefügt.

Ich freue mich darauf, bald von Ihnen zu hören

Vielen Dank für Ihre Zeit, Rücksicht und Verständnis

Mit freundlichen Grüßen,
İsim soy isim
Pasaport numaram
Cok tesekkurler, tekrar hayirli olsun .)

hazals

Mesaj gönderen hazals » Cmt Eki 03, 2020 10:14 am

entropii yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 10:53 pm Bugün İstanbul konsolosluğunda bende vize başvurusu yaptım. Okuldan dil kursuna kayıt yaptırdığıma ve derslerin sınıfta yapılacağına dair belgelerim vardı. Gorevli, vize işleminin 3-4 hafta kadar süreceğini söyledi, herhangi bir vize vermeme gibi bir şey söylenmedi. Hatta ben başvuru formunda giriş tarihi icin 15 Ekim yazdım fakat sağlık sigortam Kasım ayında başlıyor. Bu yüzden 15 günlük sağlık sigortası yaptırıp email ile kendilerine ulaştırmam istendi.
Merhabalar, siz başvurunuz ile ilgili bekletileceğim dair konsolosluktan arandınız mı veya mail aldınız mı?

entropii

Mesaj gönderen entropii » Cmt Eki 03, 2020 11:17 am

hazals yazdı: Cmt Eki 03, 2020 10:14 am Merhabalar, siz başvurunuz ile ilgili bekletileceğim dair konsolosluktan arandınız mı veya mail aldınız mı?
Merhaba, konsolosluktan arama gelmedi henüz.

Novella

Mesaj gönderen Novella » Pzt Eki 05, 2020 3:17 pm

Merhabalar,

aklıma bir soru takıldı uçak biletiyle ilgili.Gideceğim şehre biletler çok pahalı, Münihten o şehre geçince çok daha uygun oluyor.Ancak korona döneminde karantinadan dolayı otobüsle oraya geçiş yapmam mümkün olur mu bilemedim.Böyle bir engel var mı?Bilen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Pzt Eki 05, 2020 4:04 pm

Novella yazdı: Pzt Eki 05, 2020 3:17 pm Merhabalar,

aklıma bir soru takıldı uçak biletiyle ilgili.Gideceğim şehre biletler çok pahalı, Münihten o şehre geçince çok daha uygun oluyor.Ancak korona döneminde karantinadan dolayı otobüsle oraya geçiş yapmam mümkün olur mu bilemedim.Böyle bir engel var mı?Bilen arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.
Merhaba, Chemnitzte olan okuluna arkadaşım Berlin'de inip trenle geçti. Farklı eyaletteler. Sorun olacağını sanmıyorum

Novella

Mesaj gönderen Novella » Pzt Eki 05, 2020 5:23 pm

cnsn159 yazdı: Pzt Eki 05, 2020 4:04 pm Merhaba, Chemnitzte olan okuluna arkadaşım Berlin'de inip trenle geçti. Farklı eyaletteler. Sorun olacağını sanmıyorum
teşekkür ederim

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Sal Eki 06, 2020 11:10 pm

exectus yazdı: Çrş Eyl 30, 2020 3:08 am Merhaba. Bugün Vizem Geldi;

Başvuru: Yüksek Lisans Direkt Kabul İngilizce (FH Münster)
Başvuru Yeri: iDATA Ankara
Başvuru Tarihi: 28.08.2020
Vize Çıkış Tarihi: 25.09.2020
Vize Başlangıç Tarihi: 01.10.2020
Vize Süresi: 3 Ay

Teslim Edilen Belgeler:

- Pasaport
- Fotoğraf (x3)
- Başvuru Formu (x2, elle doldurulmuş, Almanca)
- Motivasyon Mektubu (x2, İngilizce)
- CV (x2, İngilizce)
- Lisans Diploması Fotokopisi (x2, İngilizce)
- Transkript (x2, Orjinal, İngilizce)
- Kabul Belgesi (x2, İngilizce)
- Dil Yeterlilik Belgesi (x2, Orjinal, Türkiyedeki okuldan alınan Lisans %100 İngilizcedir belgesi)
- Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (x2, Türkçe, e-devlet)
- Bloke Hesap (x2, Fintiba, 853€) (Vizeyi aldıktan sonra 861€ olarak güncelledim, +100€ buffer depositten aldı, ekstra para yatırmadım)
- AT11 Fotokopisi (x2, 3 Aylık)
- Yüzyüze Eğitim Belgesi (x2, İngilizce ve Almanca)
- Anabin Status H+ (x2, Almanca)
- Anabin Bachelor (x2, Almanca)

Bunların Haricinde 21.09.2020 Tarihinde aşağıdaki belgeleri email yolu ile Ankara Büyükelçiliğine ilettim ama Vize sürecime etkisi olmamıştır:

+ Öğrenci Belgesi (Almanca)
+ Ders Kayıt Belgesi (Almanca)
+ Yurt Kira Kontratı (Almanca)

Soru olursa yanıtlarım. Herkese başarılar. :ugeek:
Dostum ben hem gelsenkirchende hem munsterde yasiyorum. . Munsterde yurt bulmak kolaymi kardesimi seneye kismetse oss ye girdikten sonra getirmeyi dusunuyorum. Musaitsen bigun bize misafirlige yemege gel at11 falan biraz tecrubenden faydalanalim. Iyi Aksamlar.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Eki 07, 2020 5:35 pm

ulas361 yazdı: Sal Eki 06, 2020 11:10 pm Dostum ben hem gelsenkirchende hem munsterde yasiyorum. . Munsterde yurt bulmak kolaymi kardesimi seneye kismetse oss ye girdikten sonra getirmeyi dusunuyorum. Musaitsen bigun bize misafirlige yemege gel at11 falan biraz tecrubenden faydalanalim. Iyi Aksamlar.
Olur tabi, elimden geldikçe yardımcı olurum. instagram hesabım mujdat06 ordan konuşabiliriz.

Not: FH Münster veya WWU Münter okuyan yada kazanan arkadaşlar varsa instagramdan yazabilirler, bilgi paylaşımında bulunuruz.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Çrş Eki 07, 2020 9:08 pm

pengusum yazdı: Cum Eki 02, 2020 1:09 pm Herkese merhaba arkadaşlar,

Bol şans...
at11 belgesi ya da almanya'dan bir sigorta yaptırmış mıydınız?

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Eki 08, 2020 2:07 am

entropii yazdı: Cmt Eki 03, 2020 11:17 am Merhaba, konsolosluktan arama gelmedi henüz.
hocam sen üniversitenin dil kursuna başvurmuşsun sanırım. Kabul aldığında buraya yazar mısın ?

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Eki 08, 2020 2:18 am

harunklnc yazdı: Pzt Eyl 21, 2020 7:16 pm Selam arkadaşlar
21.09.2020 Bugün 14.00 da İstanbul Konsolosluğunda yüksek lisans şartlı kabul için evraklarımı verdim. Malesef işleme henüz alınmıyor ama evrakları alabiliriz dediler. Herkesin verdiği klasik evraklar dışında dil kursu kayıt belgesini götürmedim, bilerek ücretini ödemedim ve götürmedim ama yazışmaları götürdüm istedikleri takdirde kayıt belgesini alacaktım. Zaten görevli getirsen de işleme alınacağı zaman güncel belge isteriz dedi. Onun dışında B1 Telc sertifikam vardı onu söyleyebilirim.
Sorduğu sorulara gelirsek hadi sorulara geçelim gibi değil de laf arasında neden bu bölümü tercih ettiğimi sordu. Bölümde alacağın bir kaç ders sayar mısın dedi ve söylediğim 5 dersi yazdı. Başka soru sormadı aksine oturup korona hakkında dertleştik diyebilirim :) Pasaportumu istersem alabileceğimi söyledi ben de kalsın dedim. Siteden güncel duyuruları takip edin ve işlemler başlarsa güncel evraklarınızı gönderin ve bizi her ihtimale karşı uyarın mail atın dedi.
Süreçle alakalı bir tarih verebilir misiniz ne zaman işleme alınır gibi sordum bilemiyoruz cevabını aldım.
Klasik evraklar dışında tecrübemi aktarmak istedim umarım herkesin gönlünce olur. Sevgiler.
cevap geldi mi ? geldiğinde yazar mısın buraya ?

Kilitli