Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bawbaw

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 13, 2020 10:15 am

melo23 yazdı: Sal Eki 13, 2020 9:58 am Merhaba, size ulaşma imkanım nedir, size sormak istediğim bir iki soru var. meltemm@tutanota.de mailleşebilir miyiz?
Mail atacam size fakat müsait olabildikçe cevap verebilirim. Şimdiden gecikme olursa kusuruma bakmayın.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Sal Eki 13, 2020 10:19 am

bawbaw yazdı: Pzt Eki 12, 2020 8:36 pm aradaşlar hatirlanacağı üzere 1 ay önce 'şartlı kabul ile görüşmeye alındım" diye belirtmiştim. Vizem geldi arkadaşlar. Benden ek belgeler istemislerdi onlari verdikten 3 hafta sonra vizem onaylandi. Onay verilme konusunda parametreler nedir bilmiyorum. Türkiyede iyi bir üniversite ise evet, iyi bir dil kursuna kayit olmaksa evet, haricinde neye göre karar veriyorlar bilmiyorum. Kimse umudunu kaybetmesin. Beni "yeni normal" sürecinde uçuş formuna atabilecek arkadaş var mi acaba? Federal polisin onayi ile alakali bir bilgilendirme kagidi da gelmisti.
Hangi şehirden başvurmuştunuz? Hayırlı olsun.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Eki 13, 2020 10:45 am

hanzas yazdı: Sal Eki 13, 2020 10:19 am Hangi şehirden başvurmuştunuz? Hayırlı olsun.
Istanbul

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 13, 2020 10:49 am

Arkadaşlar daha yeni ANKARA almanya konsolosluğu ile konuştum. Söyledikleri şuanda pandemi sürecinde şartlı kabul ile dil kurusuna gidiceklere vize verilmiyormuş. Yani oraya önce dil kursu ile gidiceğimiz görüldüğü için ve sizin orda dil kurusunu bitirip üniversiteye başlıyacağınız garanti olmadığı için vize veremiyoruz dediler. Bende İSTANBUL konsolosluğu vize vermeye başlamış şartlı kabullere dedim. Kadın sinirlendi ozaman gidin İstanbul konsolosluğundan başvurun beyfendi dedi. Sonrada eğer böyle bir tanıdığınız varsa dilekçe yazın emsal teşkil etsin ozaman dedi. Benim anlamadığımım diyor ki kadın pandemi sürecinde dil kursunu tamamlayıp üniversiteye başlamanız garanti olmadğı için bizde riske atamıyoruz dedi. Bu ne saçma bir cevap.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Sal Eki 13, 2020 10:58 am

Maalesef neredeyse aynı cevabı Almanya Dışişleri bakanlığına attığım mail sonucu aldım. Istanbul'dan pandemi öncesi başvurmuştum ben de. A2ydim o zaman, şimdi online B2 bitiyor. orada almam gereken kursu burda bitirdim, TestDaf var bi de mecbur. burada da girilmiyor yoğunluktan yer yok, B2 sertifikası da doğal olarak bir kabul aracı değil. görünüşe göre dil yeterliliğini tam vermeden yapabileceğimiz bir şey yok gibi.
chosen yazdı: Sal Eki 13, 2020 10:49 am Arkadaşlar daha yeni ANKARA almanya konsolosluğu ile konuştum. Söyledikleri şuanda pandemi sürecinde şartlı kabul ile dil kurusuna gidiceklere vize verilmiyormuş. Yani oraya önce dil kursu ile gidiceğimiz görüldüğü için ve sizin orda dil kurusunu bitirip üniversiteye başlıyacağınız garanti olmadığı için vize veremiyoruz dediler. Bende İSTANBUL konsolosluğu vize vermeye başlamış şartlı kabullere dedim. Kadın sinirlendi ozaman gidin İstanbul konsolosluğundan başvurun beyfendi dedi. Sonrada eğer böyle bir tanıdığınız varsa dilekçe yazın emsal teşkil etsin ozaman dedi. Benim anlamadığımım diyor ki kadın pandemi sürecinde dil kursunu tamamlayıp üniversiteye başlamanız garanti olmadğı için bizde riske atamıyoruz dedi. Bu ne saçma bir cevap.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 11:13 am

chosen yazdı: Sal Eki 13, 2020 10:49 am Arkadaşlar daha yeni ANKARA almanya konsolosluğu ile konuştum. Söyledikleri şuanda pandemi sürecinde şartlı kabul ile dil kurusuna gidiceklere vize verilmiyormuş. Yani oraya önce dil kursu ile gidiceğimiz görüldüğü için ve sizin orda dil kurusunu bitirip üniversiteye başlıyacağınız garanti olmadığı için vize veremiyoruz dediler. Bende İSTANBUL konsolosluğu vize vermeye başlamış şartlı kabullere dedim. Kadın sinirlendi ozaman gidin İstanbul konsolosluğundan başvurun beyfendi dedi. Sonrada eğer böyle bir tanıdığınız varsa dilekçe yazın emsal teşkil etsin ozaman dedi. Benim anlamadığımım diyor ki kadın pandemi sürecinde dil kursunu tamamlayıp üniversiteye başlamanız garanti olmadğı için bizde riske atamıyoruz dedi. Bu ne saçma bir cevap.
İsteseler işlemimizi yapabilirler o zaman. Anlamadım ki daha ne olması gerek üniversiteye başlayacağımızı anlamaları için

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 13, 2020 11:24 am

2eqendy yazdı: Sal Eki 13, 2020 11:13 am İsteseler işlemimizi yapabilirler o zaman. Anlamadım ki daha ne olması gerek üniversiteye başlayacağımızı anlamaları için
Hocam daha sonra bana şöyle bir mail gönderdi kadın. Altta koyuyorum. Telefonda görüşürken sizin kabul belgeniz yok görünüyor direkt dil kursuna vize vermiyoruz dediydi. Bende dedim nasıl olur benim TU Dortmund tan şartlı kabulüm var bir yanlışınız olmalı dedimiştim. Kadın galiba o belgeyi bulamadı veya kayıp ettiler. Çünkü kadın dil kursu bittikten sonra üniversiteye başlayacağınızın garantisi yok dedi. Bende gelen maile cevap verdim ve şartlı kabul belgemi ekledim. Bakalım şuan bekliyorum. Kesin bir yanlışlık olması gerekiyor.

Sie haben lediglich eine neue Sprachkursanmeldung vorgelegt. Es ist jedoch weiterhin nicht möglich, ein Visum für einen studienvorbereitenden Sprachkurs zu erteilen. Sofern Sie einen „Zulassungsbescheid“ der Uni haben, können Sie uns Diesen übersenden, andernfalls ist eine Visumerteilung nicht möglich.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 11:29 am

chosen yazdı: Sal Eki 13, 2020 11:24 am Hocam daha sonra bana şöyle bir mail gönderdi kadın. Altta koyuyorum. Telefonda görüşürken sizin kabul belgeniz yok görünüyor direkt dil kursuna vize vermiyoruz dediydi. Bende dedim nasıl olur benim TU Dortmund tan şartlı kabulüm var bir yanlışınız olmalı dedimiştim. Kadın galiba o belgeyi bulamadı veya kayıp ettiler. Çünkü kadın dil kursu bittikten sonra üniversiteye başlayacağınızın garantisi yok dedi. Bende gelen maile cevap verdim ve şartlı kabul belgemi ekledim. Bakalım şuan bekliyorum. Kesin bir yanlışlık olması gerekiyor.

Sie haben lediglich eine neue Sprachkursanmeldung vorgelegt. Es ist jedoch weiterhin nicht möglich, ein Visum für einen studienvorbereitenden Sprachkurs zu erteilen. Sofern Sie einen „Zulassungsbescheid“ der Uni haben, können Sie uns Diesen übersenden, andernfalls ist eine Visumerteilung nicht möglich.
Bi şey değişmez muhtemelen hocam. Studienvorbereitenden Sprachkurs zaten bizim durum oluyor :/

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 13, 2020 11:33 am

2eqendy yazdı: Sal Eki 13, 2020 11:29 am Bi şey değişmez muhtemelen hocam. Studienvorbereitenden Sprachkurs zaten bizim durum oluyor :/
Haklısın hocam okul öncesi dil kursu ama mail de öyle bir şey yazmıyor ki. Mailde eğer üniversiteden Zulassungsbescheid varsa bana gönderin diyor. Bunlar büyük ihtimal benim belgeyi kayıp ettiler çünkü ellerinde böyle bir belge olsa niye üniversiteye başlayacağınız garanti değil desin. Şartlı kabul belgesinde yazıyor dsh ı alınca üniversiteye başlayacağım.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 11:35 am

chosen yazdı: Sal Eki 13, 2020 11:33 am Haklısın hocam okul öncesi dil kursu ama mail de öyle bir şey yazmıyor ki. Mailde eğer üniversiteden Zulassungsbescheid varsa bana gönderin diyor. Bunlar büyük ihtimal benim belgeyi kayıp ettiler çünkü ellerinde böyle bir belge olsa niye üniversiteye başlayacağınız garanti değil desin. Şartlı kabul belgesinde yazıyor dsh ı alınca üniversiteye başlayacağım.
Valla anlamadım gitti. Ben de vermiştim üniversiteden şartlı kabulü ama bakalım belki sizden bi şey çıkar

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Eki 13, 2020 11:47 am

2eqendy yazdı: Sal Eki 13, 2020 11:35 am Valla anlamadım gitti. Ben de vermiştim üniversiteden şartlı kabulü ama bakalım belki sizden bi şey çıkar
Üstat mailde yazana göre vermesi lazım diye düşünüyorım. Yoksa direkt red verse nie kabul belgesini gönderin diye maile yazsın. Bakalım peşini bırakmayacam.

marslan

Mesaj gönderen marslan » Sal Eki 13, 2020 12:21 pm

ege123 yazdı: Sal Eki 13, 2020 4:34 am Hem garantör hem bloke hesap nereden çıkmış ? Öyle bir yasa olsa bu forumda duyulurdu heralde.
Valla bilmiyorum hatta biraz tartışma çıkartım olayın şokuyla sorumlu biri geldi anlattı " Eylül başında çıktı bu yasa siz yine de evrakları vermek istiyosanız verin sizinle iletişime geçerler, Türk lirarsının değer kaybetmesinden dolayı kendilerini garantiye almak istiyolar" dedi
Eğer bunun için iletişime geçerlerse yazarım buraya. İnşallah saçmalıktır..

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Sal Eki 13, 2020 1:03 pm

Bu cidden saçmalık. Euro alacağız, kullanacağız o bizi ilgilendiren bir durum. Kaldı ki garantör ile başvuruyor millet çoğunlukla. Ben de öyle yapmıştım, cebimden para çıkmayacak neticede. Artık kimi nasıl başından savarlarsa.. Ben de çok tartıştım, mailler olsun telefonda olsun, canları istedikleri gibi davranıyorlar insanlara.
marslan yazdı: Sal Eki 13, 2020 12:21 pm Valla bilmiyorum hatta biraz tartışma çıkartım olayın şokuyla sorumlu biri geldi anlattı " Eylül başında çıktı bu yasa siz yine de evrakları vermek istiyosanız verin sizinle iletişime geçerler, Türk lirarsının değer kaybetmesinden dolayı kendilerini garantiye almak istiyolar" dedi

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Sal Eki 13, 2020 1:15 pm

Arkadaşlar B1 sertifikam ve şartlı kabulüm var. Yorumlardan anladığım kadarıyla Ankara vize vermiyor hala. İstanbul ve izmirden alan arkadaşlar mevcut. Biz yakın zamanda Bursaya taşınacağız. Şu anda benim konsolosluğum Ankara. Bursa taşınınca İstanbul olacak. Bundan dolayı İstanbula başvurup böyle denemeyi düşünüyorum sizce sıkıntı olurmu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 13, 2020 1:24 pm

marslan yazdı: Sal Eki 13, 2020 12:21 pm Valla bilmiyorum hatta biraz tartışma çıkartım olayın şokuyla sorumlu biri geldi anlattı " Eylül başında çıktı bu yasa siz yine de evrakları vermek istiyosanız verin sizinle iletişime geçerler, Türk lirarsının değer kaybetmesinden dolayı kendilerini garantiye almak istiyolar" dedi
Böyle bir saçmalık olabilir mi garantörlk ne demek bilmiyor heralde bu görevli eylülde yasa geldi ve forum eylülden beri bunu bilmiyor mu kaldı ki Gürkan abi mi bilmicek olsa söylerdi bize zaten grupta.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

yagmurozdemir

Mesaj gönderen yagmurozdemir » Sal Eki 13, 2020 1:36 pm

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 13, 2020 1:47 pm

Yukarıdaki arkadaşın paylaştığı linki açıklim Almanya dan garantör olacak kişileri kapsamıyor bu TR den olacak kişiler için bu arkadaşın dediği almanyadaki kuzeni üstelik alman vatandaşı yani sorun çıkmaması lazım . Forumu baştan sonra okursanız anlarsınız .

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Eki 13, 2020 1:48 pm

AliEren33 yazdı: Sal Eki 13, 2020 1:15 pm Arkadaşlar B1 sertifikam ve şartlı kabulüm var. Yorumlardan anladığım kadarıyla Ankara vize vermiyor hala. İstanbul ve izmirden alan arkadaşlar mevcut. Biz yakın zamanda Bursaya taşınacağız. Şu anda benim konsolosluğum Ankara. Bursa taşınınca İstanbul olacak. Bundan dolayı İstanbula başvurup böyle denemeyi düşünüyorum sizce sıkıntı olurmu?
3 ay orda yaşaman gerek

Novella

Mesaj gönderen Novella » Sal Eki 13, 2020 2:31 pm

Arkadaşlar PCR testini havalimanında yaptıran var mı?Hafta sonu herhangi bir saatte test yapılıyor mu?Uçuşum pazar günü ancak birçok laboratuvar cuma günü yapabileceklerini söyledi, havalimanında da aynısı geçerli mi bilemedim. Benzer durumu yaşayan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 13, 2020 3:05 pm

Kardeşim Gürkan abi böyle bir şeyin olması imkansız dedi yani görevli saçmalamış için rahat etsin die yazdım :)

Kilitli