Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
b.bogazkesen

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Çrş Eki 28, 2020 9:51 pm

rasgele bir kursun sertifikasını kabul etmezler

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Eki 29, 2020 1:04 am

konsolosluğa eksik belgeyi teslim ettikten sonra işleme aldılar mı almadılar mı nasıl anlıyorsunuz ? ben yaklaşık 20 gün önce eksik belgeyi teslim ettim. ama herhangi bir şekilde geri bildirim almadım. bir yandan da kafamda acaba işleme almadılar mı daha diye geçiyor. iyice paranoyak oldum.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Prş Eki 29, 2020 11:23 am

holdenscofiedl yazdı: Prş Eki 29, 2020 1:04 am konsolosluğa eksik belgeyi teslim ettikten sonra işleme aldılar mı almadılar mı nasıl anlıyorsunuz ? ben yaklaşık 20 gün önce eksik belgeyi teslim ettim. ama herhangi bir şekilde geri bildirim almadım. bir yandan da kafamda acaba işleme almadılar mı daha diye geçiyor. iyice paranoyak oldum.
Benden ek belge istemişlerdi. Istedikleri tarihten 15 gün sonra atmiştım attığım gün gerekli birime iletilmiştir tarzında bir mail almıştım. Memurlarla alakalı da olabilir.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Eki 29, 2020 11:39 am

holdenscofiedl yazdı: Prş Eki 29, 2020 1:04 am konsolosluğa eksik belgeyi teslim ettikten sonra işleme aldılar mı almadılar mı nasıl anlıyorsunuz ? ben yaklaşık 20 gün önce eksik belgeyi teslim ettim. ama herhangi bir şekilde geri bildirim almadım. bir yandan da kafamda acaba işleme almadılar mı daha diye geçiyor. iyice paranoyak oldum.
Ben de randevu günü eksik belge olduğunu söylediklerinde konsolosluktan çıktıktan yaklaşık 1 saat sonra belgeyi faksladım. Geri dönüş olmadı belgelerin işleme alındığına dair, dediğiniz gibi paranoyak gibiyim. Umarım en kısa sürede bir cevap alırız.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Eki 29, 2020 2:42 pm

redwayyy yazdı: Prş Eki 29, 2020 11:39 am Ben de randevu günü eksik belge olduğunu söylediklerinde konsolosluktan çıktıktan yaklaşık 1 saat sonra belgeyi faksladım. Geri dönüş olmadı belgelerin işleme alındığına dair, dediğiniz gibi paranoyak gibiyim. Umarım en kısa sürede bir cevap alırız.
eksik belgeyi tamamlamam 1 ay surdü. 1 aya yakindir da bekliyorum artik sabahlari uyuyamiyorum ha geldi ha gelecek diye. umarim bi haber gelir artik cunku psikolojik olarak tuketti bu is beni.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Eki 30, 2020 11:56 am

sinemcetinkaya yazdı: Cum Eki 23, 2020 5:33 pm Bende bugün aradım ama açmadılar. Neden bu kadar bekletiyorlar gerçekten anlamıyorum.
Bugün tekrar aradığımda hala işlemde göründüğünü yabancılar ofisine sorabileceğimi söylediler. Yabancılar ofisine ulaştık,18 Eylül tarihli başvurumun 22 Eylül'de onaylandığını söylüyorlar, sonra tekrar konsolosluğu aradığımda "o vize çıktı anlamına gelmiyor biz son onayı bekliyoruz başka da bir şey söyleyemeyiz" diyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım 2 Kasım'da dersler başlıyor zaten onları kaçıracağım üstüne de 15 Kasım'a kadar cevap alamazsam okul hakkım da yanmış olacak.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Cum Eki 30, 2020 2:19 pm

redwayyy yazdı: Cum Eki 30, 2020 11:56 am Bugün tekrar aradığımda hala işlemde göründüğünü yabancılar ofisine sorabileceğimi söylediler. Yabancılar ofisine ulaştık,18 Eylül tarihli başvurumun 22 Eylül'de onaylandığını söylüyorlar, sonra tekrar konsolosluğu aradığımda "o vize çıktı anlamına gelmiyor biz son onayı bekliyoruz başka da bir şey söyleyemeyiz" diyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım 2 Kasım'da dersler başlıyor zaten onları kaçıracağım üstüne de 15 Kasım'a kadar cevap alamazsam okul hakkım da yanmış olacak.

istanbul ya da ankara mi sizin basvurdugunuz yer? izmire telefonla ulasamiyorum cunku.gidis tarihin neydi? yetistirirler muhtemelen. yetistiremeseler bile okula mail atip o sureyi uzatanlar vardi burda bi yerlerde okumustum. en kotu senaryoda oyle yaparsin

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eki 30, 2020 2:35 pm

redwayyy yazdı: Cum Eki 30, 2020 11:56 am Bugün tekrar aradığımda hala işlemde göründüğünü yabancılar ofisine sorabileceğimi söylediler. Yabancılar ofisine ulaştık,18 Eylül tarihli başvurumun 22 Eylül'de onaylandığını söylüyorlar, sonra tekrar konsolosluğu aradığımda "o vize çıktı anlamına gelmiyor biz son onayı bekliyoruz başka da bir şey söyleyemeyiz" diyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım 2 Kasım'da dersler başlıyor zaten onları kaçıracağım üstüne de 15 Kasım'a kadar cevap alamazsam okul hakkım da yanmış olacak.
Okula mail atın isterseniz. Bilgilendirirseniz bence bir çözüm sunacaklardır. Bende bugün görüştüm konsoloslukla ama işlemde görünüyormuş hala. Bekliyorum. Kursum ocak ayına kaldı zaten.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Eki 30, 2020 3:02 pm

holdenscofiedl yazdı: Cum Eki 30, 2020 2:19 pm istanbul ya da ankara mi sizin basvurdugunuz yer? izmire telefonla ulasamiyorum cunku.gidis tarihin neydi? yetistirirler muhtemelen. yetistiremeseler bile okula mail atip o sureyi uzatanlar vardi burda bi yerlerde okumustum. en kotu senaryoda oyle yaparsin
Ankara benimkisi gidiş tarihime 15 Ekim yazmıştım. Okulla da görüşüyorum sürekli 15 Kasım'a kadar süreniz var dediler maalesef sadece beklemem gerekiyor. Eğer yine de yetişmezse erteleme ihtimalini konuşcam tekrardan ama sanmıyorum :( İzmirdekine mutlaka ulaşmaya çalışın veya mail atın bence

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cum Eki 30, 2020 3:04 pm

sinemcetinkaya yazdı: Cum Eki 30, 2020 2:35 pm Okula mail atın isterseniz. Bilgilendirirseniz bence bir çözüm sunacaklardır. Bende bugün görüştüm konsoloslukla ama işlemde görünüyormuş hala. Bekliyorum. Kursum ocak ayına kaldı zaten.
Okulla da görüştüm ama sanırım 15 Kasım'dan sonrasına geçerli değil kabulüm uzatamıyorum onu tekrar bi konuşcam son ana kalırsa. Benim gidip gitmemem önemli değil de vizesiz kayıt yaptıramıyorum o sıkıntı olacak :( ulaşabilmenize sevindim umarım en yakın zamanda elimize ulaşır.

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eki 30, 2020 6:42 pm

redwayyy yazdı: Cum Eki 30, 2020 3:04 pm Okulla da görüştüm ama sanırım 15 Kasım'dan sonrasına geçerli değil kabulüm uzatamıyorum onu tekrar bi konuşcam son ana kalırsa. Benim gidip gitmemem önemli değil de vizesiz kayıt yaptıramıyorum o sıkıntı olacak :( ulaşabilmenize sevindim umarım en yakın zamanda elimize ulaşır.
Ne saçma sapan bir süreçten geçiyoruz yahu ne kadar yıprandık. Dönem erteleyemiyor musunuz peki? Olmadı vizeniz yetişmezse dönem erteleyin. Ama yetiştirirler umudumuzu yitirmeyelim.

ionursevin

Mesaj gönderen ionursevin » Cum Eki 30, 2020 9:24 pm

Merhaba akradaşlar,

24.09.2020'de İngilizce direkt kabul için Ankara iData'dan vize başvurumu yaptım. İlginç bir şekilde ertesi gün konsolosluk başvurumda fiziksel katılım belgesi ve cv'min olmadığı ve göndermem gerektiğini söyledi bana telefonda. Ben de 10 dk içinde gönderdim ama Cuma günüydü ve sanırım işleme 27.09.2020 tarihinde aldılar. Tam 1 ay 1 gün sonra, 28.10.2020 tarhinde pasaportum kargoya verdildi ve 29 Ekim dolayısıyla 6 aylık vizeme bugün kavuştum. Şimdiye kadar çok fazla mesaj okudum burda. Hala başvurularının sonuçlarını bekleyen varsa özellikle 1 aydan önce beklemeyin. Çok nadir aksini gördüm. Bol şans.

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Pzt Kas 02, 2020 9:51 am

Arkadaslar merhaba, vize basvurusunda kalacagi yeri net olarak belirtmeyip (yani sadece bolgeyi yazmak mesela) kabul alan var mi? Normalde mumkun oldugunu biliyorum fakat corona doneminde kalacak yeri ayarlamadan vizeye basvurmak risk midir emin olamadim.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Kas 02, 2020 10:24 am

papatya123 yazdı: Pzt Kas 02, 2020 9:51 am Arkadaslar merhaba, vize basvurusunda kalacagi yeri net olarak belirtmeyip (yani sadece bolgeyi yazmak mesela) kabul alan var mi? Normalde mumkun oldugunu biliyorum fakat corona doneminde kalacak yeri ayarlamadan vizeye basvurmak risk midir emin olamadim.
Ben Others işaretleyip yurt sırası bekliyorum yazmıştım Almanca olarak.

zteska

Mesaj gönderen zteska » Pzt Kas 02, 2020 5:28 pm

1 Ekim günü, yüksek lisans eğitimim için vize başvurusunda bulunmuştum. Belge listesinde olmadığı halde bugün arayıp transkript belgesi istediler (başvurum üzerinden 1 ay geçmesine rağmen). Bu durum başına gelen oldu mu?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Sal Kas 03, 2020 12:52 am

zteska yazdı: Pzt Kas 02, 2020 5:28 pm 1 Ekim günü, yüksek lisans eğitimim için vize başvurusunda bulunmuştum. Belge listesinde olmadığı halde bugün arayıp transkript belgesi istediler (başvurum üzerinden 1 ay geçmesine rağmen). Bu durum başına gelen oldu mu?
Transkript yazmamasına rağmen zorunluydu. Benim başvurum Ağustos sonuydu başvuruda o belgeyi istediler. Hatta Neden yazmadığını sorduğumuzda yazmıyor ama gerekiyor dediler. O sıra Anabin de yazmıyordu ama istiyolardı.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Kas 05, 2020 6:31 pm

Pazartesi günü İstanbul'dan lisans şartlı kabul için vize başvurusu yapacağım. Duisburg-Essen kabulümle ve okuldan aldığım dil kursundan sonra direkt, tekrar başvuru yapmadan bölüme başlayabilecegimi yazan mail ile başvuracağım. Nasıl gittiğini buraya yazarım.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Prş Kas 05, 2020 8:20 pm

hanzas yazdı: Prş Kas 05, 2020 6:31 pm Pazartesi günü İstanbul'dan lisans şartlı kabul için vize başvurusu yapacağım. Duisburg-Essen kabulümle ve okuldan aldığım dil kursundan sonra direkt, tekrar başvuru yapmadan bölüme başlayabilecegimi yazan mail ile başvuracağım. Nasıl gittiğini buraya yazarım.
Okula aynı şekilde mail attım fakat zaten kabulde tekrar başvuru gerekmediği yazıyor ekstra belge veremiyoruz falan dediler. Siz nasıl aldınız ya da ne dediniz? ISE bölüm farkı falan mı acaba?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Kas 05, 2020 8:55 pm

droyeed yazdı: Prş Kas 05, 2020 8:20 pm Okula aynı şekilde mail attım fakat zaten kabulde tekrar başvuru gerekmediği yazıyor ekstra belge veremiyoruz falan dediler. Siz nasıl aldınız ya da ne dediniz? ISE bölüm farkı falan mı acaba?
Benim bölümüm ISE değil. Benim kabulümde, bu belge NC kısıtlaması olan bölümlere kabul vermez. NC kısıtlaması olan bölüme tekrar başvurulması gerekir yazıyor. Uluslararası ofisin ve kabulümde yazan mail adresine, kosnolosluğun dil eğitimi sonrasında tekrar başvuru olmadan bölüme başlayabileceğime dair teyit istediğini, ancak böyle vize alabileceğimi yazdım. İlk başta sadece bana gönderebileceğini söyledi uluslararası ofis çalışanı, durumu açıklayan basit bir mail attılar. Ekstra bir belge göndermediler. Kabul belgesinde yazan mail adresine İstanbul konsolosluğun mail adresini de yazdım, hem bana hem kosnolosluğa gönderin lütfen durumu açıklayan bir yazı dedim. Onlar da bana mail atmışlar ama konsolosluğa mail attılar mı bilmiyorum. İki mailde de dsh2 sertifikasını verdikten sonra bölüme başlayabileceğimi ve dil okulu öğrencisi kaydımın direkt normal öğrenci kaydına çevrileceği yazıyor ama imza vs. yok. Senin kabul belgende ne yazıyor?

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Prş Kas 05, 2020 9:08 pm

hanzas yazdı: Prş Kas 05, 2020 8:55 pm Benim bölümüm ISE değil. Benim kabulümde, bu belge NC kısıtlaması olan bölümlere kabul vermez. NC kısıtlaması olan bölüme tekrar başvurulması gerekir yazıyor. Uluslararası ofisin ve kabulümde yazan mail adresine, kosnolosluğun dil eğitimi sonrasında tekrar başvuru olmadan bölüme başlayabileceğime dair teyit istediğini, ancak böyle vize alabileceğimi yazdım. İlk başta sadece bana gönderebileceğini söyledi uluslararası ofis çalışanı, durumu açıklayan basit bir mail attılar. Ekstra bir belge göndermediler. Kabul belgesinde yazan mail adresine İstanbul konsolosluğun mail adresini de yazdım, hem bana hem kosnolosluğa gönderin lütfen durumu açıklayan bir yazı dedim. Onlar da bana mail atmışlar ama konsolosluğa mail attılar mı bilmiyorum. İki mailde de dsh2 sertifikasını verdikten sonra bölüme başlayabileceğimi ve dil okulu öğrencisi kaydımın direkt normal öğrenci kaydına çevrileceği yazıyor ama imza vs. yok. Senin kabul belgende ne yazıyor?
Tamamdır. Belgelerimiz birebir aynı NC kısıtlaması olanlar tekrar başvuru yapmalı diyor. Ben de international office'e yazdım sadece geri dönüş olarak dil kursun bittikten sonra derslere başlayacaksın ve bu da mektupta yazıyor ekstra mail atamıyoruz diye cevap aldım. Kabul belgemin arkasına hangi bölümler NC Frei hangileri NC kısıtlamalı o tabloyu ekleyip vereceğim. Çünkü NC Frei benimki en azından onu görürlerse anlarlar diye düşünüyorum çünkü başka bir belge yok elimde. Sana atmış olmlarına şaşırdım ben de o maile tekrar yazsam geri dönüş alabilir miyim bilmiyorum zaman da az kaldı diğer tüm belgeler hazır. Şu an yazıp yazmamak konusunda teredütte kaldım açıkçası.

Kilitli