Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
iremc.

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen iremc. » Prş Ağu 06, 2020 8:38 pm

Muffin yazdı: Prş Ağu 06, 2020 2:45 pm Arkadaslar merhaba, Subat sonu Istanbul’dan yaptigim vize basvurumda pasaportumu gonderdiler. 8 Temmuz’da ek belgeleri gondermistim. AT 11’i henuz yaptirtmamistim o yuzden seyahat saglik sigortasi yaptirdim 1 aylik, 15 Eylul’de baslayacak sekilde. Vizemi 30 Temmuz’da basmislar, 15 Eylul’de de vizem basliyor. Bekleyenleriniz vardir diye yazmak istedim. Umarim sizlerin de artik daha cok endiseye yol acmadan sonuclanir vizeleriniz. :) Merak eden olursa okulum 19 Ekim’de derslere baslayacak ama kayit zamani Eylul ortasindan Ekim’e kadar ve bunun icin de orada olmam gerekiyor.

Cok sevindim sizin adınıza. Umarım hepimiz için aynı şekilde ilerler süreç. Vize için interview yaptılar mı size?

west

Mesaj gönderen west » Cum Ağu 07, 2020 4:20 pm

Merhabalar,
Eğitim için mecburen Almanyaya gitmek zorunda olanlar vize alabiliyorlar mı bir bilginiz var mı ? Kabulum geldi yüzyüze dersler de olacakmış mecburen gitmem gerekiyor.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cum Ağu 07, 2020 5:14 pm

iremc. yazdı: Prş Ağu 06, 2020 8:38 pm Cok sevindim sizin adınıza. Umarım hepimiz için aynı şekilde ilerler süreç. Vize için interview yaptılar mı size?
Vize gorusmesinde birkac soru sordular. Ne dersler alacaksin, gittigin sehir nerede (eyaletini vs sordu), akraban var mi, gibi sorular oldu. Ingilizce okuyacagim, Almanca b2 belgesi de verdim ama hep Turkce konustuk, hic Almanca bir seyler soylememi istemediler. Degisiyor tabii bunlar da ama genel hatlari bu sekilde.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cum Ağu 07, 2020 6:06 pm

Muffin yazdı: Prş Ağu 06, 2020 2:45 pm Arkadaslar merhaba, Subat sonu Istanbul’dan yaptigim vize basvurumda pasaportumu gonderdiler. 8 Temmuz’da ek belgeleri gondermistim. AT 11’i henuz yaptirtmamistim o yuzden seyahat saglik sigortasi yaptirdim 1 aylik, 15 Eylul’de baslayacak sekilde. Vizemi 30 Temmuz’da basmislar, 15 Eylul’de de vizem basliyor. Bekleyenleriniz vardir diye yazmak istedim. Umarim sizlerin de artik daha cok endiseye yol acmadan sonuclanir vizeleriniz. :) Merak eden olursa okulum 19 Ekim’de derslere baslayacak ama kayit zamani Eylul ortasindan Ekim’e kadar ve bunun icin de orada olmam gerekiyor.
Tebrikler. Ya ben şunu sormak istiyorum şimdi siz Şubat'ta başvurdunuz ve amacınız yaz döneminde başlamaktı sanıyorum. Yani örneğin Nisan'a başlayacaktı ve 6 aylık falan olacaktı vizeniz. Şimdi 15 Eylül'den başlatmışlar ama ne zamana bitiyor? Bir de akademik takvim falan yollamış miydiniz? Ben de sizin gibi Mart ayında başvurdum ama amacım Mart gibi gitmekti ve işte Eylül sonuna kadar olacaktı vize. Ek evrak istediklerinde ben sadece bu yaz dönemi için plan Eylül sonuna kadar olan At11'i yolladım bir de diğer okulda olmam gerektiğini söyleyen belgeyi. Şimdi eğer Eylül'ün sonunda bitecek şekilde vize verirlerse çok saçma olur bana. Ek belge olarak ne yolladınız ve belirttiniz mi vize tarihi falan ilk başvurduğunuz da at11 mi vermiştiniz? Umarım anlatabildim kendimi.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cum Ağu 07, 2020 6:12 pm

berkai yazdı: Cum Ağu 07, 2020 6:06 pm Tebrikler. Ya ben şunu sormak istiyorum şimdi siz Şubat'ta başvurdunuz ve amacınız yaz döneminde başlamaktı sanıyorum. Yani örneğin vizeniz Nisan'da başlayacaktı ve 6 aylık falan olacaktı vizeniz. Şimdi sizin vizeyi 15 Eylül'den başlatmışlar ama ne zamana bitiyor? Bir de ek olarak akademik takvim falan yollamış miydiniz? Ben de sizin gibi Mart ayında başvurdum ama amacım Mart gibi gitmekti ve işte Eylül sonuna kadar olacaktı vize bu işler olmasaydı. Ek evrak istediklerinde ben sadece bu yaz dönemi için olan ve Eylül sonuna kadar geçerli olan At11'i yolladım, bir de diğer okulda olmam gerektiğini söyleyen belgeyi. Şimdi eğer Eylül'ün sonunda bitecek şekilde bana vize verirlerse çok saçma olur yetiştiremem hiç bir şeyi. Ek belge olarak ne yolladınız ve belirttiniz mi vize tarihi falan ilk başvurduğunuz da at11 mi vermiştiniz? Umarım anlatabildim kendimi.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cum Ağu 07, 2020 7:08 pm

berkai yazdı: Cum Ağu 07, 2020 6:06 pm Tebrikler. Ya ben şunu sormak istiyorum şimdi siz Şubat'ta başvurdunuz ve amacınız yaz döneminde başlamaktı sanıyorum. Yani örneğin Nisan'a başlayacaktı ve 6 aylık falan olacaktı vizeniz. Şimdi 15 Eylül'den başlatmışlar ama ne zamana bitiyor? Bir de akademik takvim falan yollamış miydiniz? Ben de sizin gibi Mart ayında başvurdum ama amacım Mart gibi gitmekti ve işte Eylül sonuna kadar olacaktı vize. Ek evrak istediklerinde ben sadece bu yaz dönemi için plan Eylül sonuna kadar olan At11'i yolladım bir de diğer okulda olmam gerektiğini söyleyen belgeyi. Şimdi eğer Eylül'ün sonunda bitecek şekilde vize verirlerse çok saçma olur bana. Ek belge olarak ne yolladınız ve belirttiniz mi vize tarihi falan ilk başvurduğunuz da at11 mi vermiştiniz? Umarım anlatabildim kendimi.
Teşekkür ederim. Evet evet 1 Nisan'da gitmek için başvurmuştum vizeye. Direkt başlayacaktım yüksek lisansa, dil okulum yoktu. Dönemimi Ekim'e erteleyebileceğimi öğrenince kayıt yaptırmadım, yeni bir kabul belgesi hazırladılar. Onda da kış döneminde başlamak için kabul aldınız vs vs yazmışlardı. Şimdi de kış dönemine göre vize verdiler, 14 Mart 2021'de sonra eriyor, 6 aylık. Yalnızca yeni kabul mektubumu, fiziken orada olmam gerektiğine dair yazıyı bir de seyahat sağlık sigortası yolladım (15 Eylül-15 Ekim'i kapsıyor) ek evrak olarak. Şehir dışında olduğumdan yeniden AT 11 yaptırmak için uğraşamadım, İstanbul'a döndüğümde yaptıracağım onu. Akademik takvim yollamadım. Kabul mektubumda kayıt tarihleri, dönemin başladığı tarih ve ders başlangıç tarihi yazıyordu. Almanya'ya gitmek istediğim tarihi de belirtmedim çünkü zaten yaptırdığım sigorta Almanya'ya gitmeye niyetli olduğum zamandan başlıyor. Açıkçası kış dönemi 1 Ekim'de başladığından vizeyi de 1 Ekim'e verirler diye düşünmüştüm. İşime de geldi açıkçası, 2 hafta da olsa ne kadar erken gitsem kardır.

berkai

Mesaj gönderen berkai » Cmt Ağu 08, 2020 3:56 pm

Muffin yazdı: Cum Ağu 07, 2020 7:08 pm Teşekkür ederim. Evet evet 1 Nisan'da gitmek için başvurmuştum vizeye. Direkt başlayacaktım yüksek lisansa, dil okulum yoktu. Dönemimi Ekim'e erteleyebileceğimi öğrenince kayıt yaptırmadım, yeni bir kabul belgesi hazırladılar. Onda da kış döneminde başlamak için kabul aldınız vs vs yazmışlardı. Şimdi de kış dönemine göre vize verdiler, 14 Mart 2021'de sonra eriyor, 6 aylık. Yalnızca yeni kabul mektubumu, fiziken orada olmam gerektiğine dair yazıyı bir de seyahat sağlık sigortası yolladım (15 Eylül-15 Ekim'i kapsıyor) ek evrak olarak. Şehir dışında olduğumdan yeniden AT 11 yaptırmak için uğraşamadım, İstanbul'a döndüğümde yaptıracağım onu. Akademik takvim yollamadım. Kabul mektubumda kayıt tarihleri, dönemin başladığı tarih ve ders başlangıç tarihi yazıyordu. Almanya'ya gitmek istediğim tarihi de belirtmedim çünkü zaten yaptırdığım sigorta Almanya'ya gitmeye niyetli olduğum zamandan başlıyor. Açıkçası kış dönemi 1 Ekim'de başladığından vizeyi de 1 Ekim'e verirler diye düşünmüştüm. İşime de geldi açıkçası, 2 hafta da olsa ne kadar erken gitsem kardır.
Çok sağ ol Muffin. Anladığım kadarıyla neredeyse aynı durumdaymışız. Ben de direkt başlayacaktım yükseğe. Ben gerçi kaydımı yaptırdım ve derslere katıldım online olarak. Şu anda kayıtlı öğrenciyim. Benim süreçteki tek sıkıntı ek evrak olarak yolladığım fiziksel katılım ve kayıtlı olduğumu belirten belgede derslerin başlangıç tarihi veya bitiş tarihlerinin yazmaması. Onun dışında AT11 Eylül sonunda bitiyor umarım onu sıkıntı etmezler. Tekrar sağ ol detaylı cevabın için, umarım sıkıntısız atlatırız bu zorlu süreçleri hepimiz.

Bu arada ek olarak ben başvuruyu sistem değiştiği için iData'dan yapmıştım ve benim orijinal lisans diplomamı ve bir takım orijinal belgeleri de istedi ve dosyaya ekledi oradaki görevli. Ben açıkçası şaşırdım daha önceden konsoloslukta vize görüşmesi de yapmıştım orijinale bakıp kopyayı alıyorlardı sadece. Sordum iData'daki evraklarımı alan kişiye; onlar sonradan size verilecek dedi. Sen de böyle bir şey yaşadın mı acaba?

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cmt Ağu 08, 2020 10:19 pm

berkai yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 3:56 pm Çok sağ ol Muffin. Anladığım kadarıyla neredeyse aynı durumdaymışız. Ben de direkt başlayacaktım yükseğe. Ben gerçi kaydımı yaptırdım ve derslere katıldım online olarak. Şu anda kayıtlı öğrenciyim. Benim süreçteki tek sıkıntı ek evrak olarak yolladığım fiziksel katılım ve kayıtlı olduğumu belirten belgede derslerin başlangıç tarihi veya bitiş tarihlerinin yazmaması. Onun dışında AT11 Eylül sonunda bitiyor umarım onu sıkıntı etmezler. Tekrar sağ ol detaylı cevabın için, umarım sıkıntısız atlatırız bu zorlu süreçleri hepimiz.

Bu arada ek olarak ben başvuruyu sistem değiştiği için iData'dan yapmıştım ve benim orijinal lisans diplomamı ve bir takım orijinal belgeleri de istedi ve dosyaya ekledi oradaki görevli. Ben açıkçası şaşırdım daha önceden konsoloslukta vize görüşmesi de yapmıştım orijinale bakıp kopyayı alıyorlardı sadece. Sordum iData'daki evraklarımı alan kişiye; onlar sonradan size verilecek dedi. Sen de böyle bir şey yaşadın mı acaba?
Ne demek, rica ederim. Mail attıkları zaman istedikleri evraklarda sigorta kısmında "Reisekrankenversicherung (für mind. 15 Tage falls in Deutschland Aufnahme in die gesetzliche Krankenversicherung erfolgen wird, ansonsten für die gesamte Dauer des Aufenthalts)." yazıyordu, yani ya kaldığımız süreyi kapsayan bir sigorta (sanırım burada AT 11'i diyor) ya da Almanya'ya vardığımızda orada sigorta yaptırana kadar en az 15 günlük olsun diyorlardı. Eğer siz Eylül ayı içinde gidecekseniz bir şey olmaz herhalde. Ya da sıkıntı yapacak olsalardı yeniden bir sigorta isterlerdi diye düşünüyorum. Bu arada benimle kimse iletişime geçmedi ben ek evraklarımı attıktan sonra. UPS bile mesaj atmadı, kapıdan kargocu aradı "kapıyı çalıyorum, kimse açmıyor" diye :D Ertesi günü abim teslim aldı ta Tuzla'daki şubeden.

Başvurumu Konsolosluk'tan yapmıştım benden kopyaları aldılar orijinallerini geri verdiler. Daha önce de erasmus vizesi için başvurduğumda da bu şekilde yapmışlardı. Belki pasaportla birlikte yollar orijinal belgeleri iData.

Eğer zaten kayıtlıysanız bir şeyi dert edeceklerini düşünmüyorum. Onlar da mesela yukarıda sigorta için yazdığıma benzer bir şeyi fiziken orada olmamız gerektiğini belirten belge için yazmamışlar. Yani tarihler yazsın vs dememişler. Benim de en büyük korkum, mezun olalı şimdi 2 sene geçmiş oldu, dönemim de ertelendiği için. Burdan okuduklarım kadarıyla genelde sormuşlar, neden geç başladın bu sürede ne yaptın vs diye ve ret vermeye yönelik olmuş.. Bakalım ama, sonuçta Konsolosluk için de bizler için de çok yabancı bir durumdan geçiyoruz. Çok katı davranmayacaklarını umuyuorum ben. Umarım herkes için pürüzsüz bir süreç olur. Herkes çok huzursuz gözüküyor, en iyisini diliyorum hepimize.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzr Ağu 09, 2020 4:35 pm

Yüksek lisans Ulusal vize başvurusu için istenen evraklar içinde lise diploması belirtilmemiş. https://tuerkei.diplo.de/blob/2307210/1 ... e-data.pdf . Ancak forumda gezerken ve başka kaynaklardan bakınca lise diplomasını çevirisiyle gerekli evraklar listesine eklemişler. Başvurularını tamamlamış arkadaşlar bunu nasıl yaptı? çeviri yaptırıp lise diploması koymak zorunda mıyız?

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Pzr Ağu 09, 2020 4:47 pm

iremc. yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 4:35 pm Yüksek lisans Ulusal vize başvurusu için istenen evraklar içinde lise diploması belirtilmemiş. https://tuerkei.diplo.de/blob/2307210/1 ... e-data.pdf . Ancak forumda gezerken ve başka kaynaklardan bakınca lise diplomasını çevirisiyle gerekli evraklar listesine eklemişler. Başvurularını tamamlamış arkadaşlar bunu nasıl yaptı? çeviri yaptırıp lise diploması koymak zorunda mıyız?
Aynı şey lisans Ulusal vize başvurusu için de öyle. Lise diploması belirtilmemiş. Sanırım 2020 yılında değişikliğe gitmişler. Tabi eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzr Ağu 09, 2020 5:19 pm

meliksahg yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 4:47 pm Aynı şey lisans Ulusal vize başvurusu için de öyle. Lise diploması belirtilmemiş. Sanırım 2020 yılında değişikliğe gitmişler. Tabi eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?
Burada lise diploması belirtilmiş: https://tuerkei.diplo.de/blob/2307242/7 ... m-data.pdf yüksek öğrenim için evrak listesi bu sanırım ilk defa bachelor okuyacaklar için o yüzden ösym belgesl falan da isteniyor.

Fakar burdaki linkte lise diploması yok: https://tuerkei.diplo.de/blob/2307228/b ... e-data.pdf. Ve bu da lisans için anlamadığım yüksek öğrenim ile lisansın farkı ne burada? lisans için gerekli belgeler arasında nasıl lisans diploması istenir onu da anlamadım. Acaba ikinci lisansı okuyacaklar için mi?

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Pzr Ağu 09, 2020 5:59 pm

iremc. yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 4:35 pm Yüksek lisans Ulusal vize başvurusu için istenen evraklar içinde lise diploması belirtilmemiş. https://tuerkei.diplo.de/blob/2307210/1 ... e-data.pdf . Ancak forumda gezerken ve başka kaynaklardan bakınca lise diplomasını çevirisiyle gerekli evraklar listesine eklemişler. Başvurularını tamamlamış arkadaşlar bunu nasıl yaptı? çeviri yaptırıp lise diploması koymak zorunda mıyız?
2020 ortasında ya da başında değişiklik oldu gibi. Ben Şubat sonu başvurduğumda daha önceki bilgilendirme notu vardı, okumak isterseniz drive'a yükledim linki şu: https://drive.google.com/file/d/1M6jHbj ... sp=sharing Burada istenilen belgeler sağ üst köşede yazdığı üzere 07/19 tarihinde güncellenmiş. Sizin linklerini verdiğiniz bilgilerin listesi ise 14.02.2020'de güncellenmiş (https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... /-/2307308 bu linkte yazan tarih o). Lise diplomasını ilk kez öğrenim göreceklerden istiyorlardı, ben sadece üni diplomamı vermiştim. Lise diploması çevirisini ise yüksek lisans başvurularında istedikleri için çoğu kişi yolladı. Benim okulum lise transkriptimi dahi istemişti hatta, yüksek lisans başvuru formuma ilkokula nerelere gittiğimi de yazmamı istemişlerdi. Yani vizede istemeseler de kayıt sürecinde istedikleri fazladan bazı belgeler olabiliyor. Yüksek Öğrenim vize başvurusunun Almanca sayfasına bakınca (https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... /-/2306716) 55. Bilgi Notu, "Sonstiges Studium" olarak geçiyor ama "Diğer Eğitim Programları" olarak neyi kastettiklerini anlamadım hiç.

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Pzr Ağu 09, 2020 7:54 pm

iremc. yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 5:19 pm Burada lise diploması belirtilmiş: https://tuerkei.diplo.de/blob/2307242/7 ... m-data.pdf yüksek öğrenim için evrak listesi bu sanırım ilk defa bachelor okuyacaklar için o yüzden ösym belgesl falan da isteniyor.

Fakar burdaki linkte lise diploması yok: https://tuerkei.diplo.de/blob/2307228/b ... e-data.pdf. Ve bu da lisans için anlamadığım yüksek öğrenim ile lisansın farkı ne burada? lisans için gerekli belgeler arasında nasıl lisans diploması istenir onu da anlamadım. Acaba ikinci lisansı okuyacaklar için mi?
Ben direk lisans için olanına bakmıştım. Yüksek öğrenim ile aralarında ne gibi fark var bilmiyorum ama lise diplomasını da ne olur ne olmaz diye yüklemekte fayda var galiba.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzr Ağu 09, 2020 8:32 pm

Muffin yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 5:59 pm 2020 ortasında ya da başında değişiklik oldu gibi. Ben Şubat sonu başvurduğumda daha önceki bilgilendirme notu vardı, okumak isterseniz drive'a yükledim linki şu: https://drive.google.com/file/d/1M6jHbj ... sp=sharing Burada istenilen belgeler sağ üst köşede yazdığı üzere 07/19 tarihinde güncellenmiş. Sizin linklerini verdiğiniz bilgilerin listesi ise 14.02.2020'de güncellenmiş (https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... /-/2307308 bu linkte yazan tarih o). Lise diplomasını ilk kez öğrenim göreceklerden istiyorlardı, ben sadece üni diplomamı vermiştim. Lise diploması çevirisini ise yüksek lisans başvurularında istedikleri için çoğu kişi yolladı. Benim okulum lise transkriptimi dahi istemişti hatta, yüksek lisans başvuru formuma ilkokula nerelere gittiğimi de yazmamı istemişlerdi. Yani vizede istemeseler de kayıt sürecinde istedikleri fazladan bazı belgeler olabiliyor. Yüksek Öğrenim vize başvurusunun Almanca sayfasına bakınca (https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... /-/2306716) 55. Bilgi Notu, "Sonstiges Studium" olarak geçiyor ama "Diğer Eğitim Programları" olarak neyi kastettiklerini anlamadım hiç.
Uni-assist aracılığıyla yaptığım yüksek lisans başvurusu için lise diplomamın ingilizce çevirisini göndermiştim zaten ben de. Ancak ulusal vize başvurusu için ne gerekli ondan tam emin olamadım. Sanırım lise diploması istenmeyecek zaten bilgi notu 58'de belirtilmemiş bile. Okulum da enrollment için gerekli belgelerde ''original certificate of your last academic degree'' diye belirtmiş zaten bu koşulda sadece lisans diplomam yeterli olacak. Ama Almanya'da oturum izni alırken lise diplomasına falan bakmak isterler mi hiç bilmiyorum emin olamadım.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzr Ağu 09, 2020 8:33 pm

meliksahg yazdı: Pzr Ağu 09, 2020 7:54 pm Ben direk lisans için olanına bakmıştım. Yüksek öğrenim ile aralarında ne gibi fark var bilmiyorum ama lise diplomasını da ne olur ne olmaz diye yüklemekte fayda var galiba.
yüklemek derken siz okula başvuruyu kastediyorsunuz sanırım. Ben ulusal vize için söylemiştim.

yellowstar

Mesaj gönderen yellowstar » Pzt Ağu 10, 2020 4:27 pm

Merhabalar,
Belgeleri hazır etmeye çalışıyorum hazır randevular açılmışken de, belgelerin ikişer kopyası istenmiş bu kopyalar noterden onaylı mı olmak zorunda her belge için yoksa direkt fotokopi götürsem olur mu nasılsa orijinalleri de gidecek.
Bir de dil belgesi için TOEFL'ın Test Taker Copysi oluyor mu? Okulun şartlarına göre denmiş, ben üniversite eğitimimin İngilizce olduğuna dair bir belge yüklemiştim o sayılır mı konsolosluk için? Teşekkürler.

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Pzt Ağu 10, 2020 10:11 pm

berkai yazdı: Cmt Ağu 08, 2020 3:56 pm Çok sağ ol Muffin. Anladığım kadarıyla neredeyse aynı durumdaymışız. Ben de direkt başlayacaktım yükseğe. Ben gerçi kaydımı yaptırdım ve derslere katıldım online olarak. Şu anda kayıtlı öğrenciyim. Benim süreçteki tek sıkıntı ek evrak olarak yolladığım fiziksel katılım ve kayıtlı olduğumu belirten belgede derslerin başlangıç tarihi veya bitiş tarihlerinin yazmaması. Onun dışında AT11 Eylül sonunda bitiyor umarım onu sıkıntı etmezler. Tekrar sağ ol detaylı cevabın için, umarım sıkıntısız atlatırız bu zorlu süreçleri hepimiz.

Bendende idata istanbul ofiste ielts belgemi aldilar sonra size geri gonderilir dediler ama diplomayi almadilar

hkm01

Mesaj gönderen hkm01 » Pzt Ağu 10, 2020 10:13 pm

yuksek lisans icin lise diplomasi verilmiyor , bende vermedim

cnsn159

Mesaj gönderen cnsn159 » Sal Ağu 11, 2020 2:35 pm

Yüksek lisans için sıfırdan başvurularda derslerin online olmayacağına dair bir belge isteniyor mu? Çünkü korona sebebiyle randevusu iptal olup yeniden başvuru yapanlardan istediler anladığım kadarıyla, lakin dosyalar kısmında görülmüyor.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ağu 11, 2020 5:27 pm

yellowstar yazdı: Pzt Ağu 10, 2020 4:27 pm Merhabalar,
Belgeleri hazır etmeye çalışıyorum hazır randevular açılmışken de, belgelerin ikişer kopyası istenmiş bu kopyalar noterden onaylı mı olmak zorunda her belge için yoksa direkt fotokopi götürsem olur mu nasılsa orijinalleri de gidecek.
Bir de dil belgesi için TOEFL'ın Test Taker Copysi oluyor mu? Okulun şartlarına göre denmiş, ben üniversite eğitimimin İngilizce olduğuna dair bir belge yüklemiştim o sayılır mı konsolosluk için? Teşekkürler.
Merhaba, bildiğim kadarıyla henüz ulusal vize randevuları açılmadı. Eğer önceden randevu oluşturduysanız ve size iptal edilen randevu yerine yeni bir randevu verdilerse bilemiyorum. Ama şahsen heyecanlanıp "Nasıl yaaaa?" dedim. Farklı bir yolu varsa nolur bilgilendirin

Kilitli