Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu Braunschweig Master Gerekli Belgeler ve Tasdik Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yunusyuek

Tu Braunschweig Master Gerekli Belgeler ve Tasdik Sorunu

Mesaj gönderen yunusyuek » Cmt Oca 04, 2020 4:30 am

Merhaba arkadaslar,

Tu Braunschweig'a master icin basvurmayi dusunuyorum. Belgelerle ilgili bir kaç sorum var.

1-Universite basvurilari direk kendi sitesinde online basvuru uzerinden aliyor. Yani uniassist uzerinden degil. Bu durumsa lise diplomasi, osym giris belgesi gibi belgeleri gondermem gerekli midir ?

2-Zulassung krititerlerine uyup uymadigimi anlamalari icin transkript yollamam gerek. Peki bu transkript aldigim butun derslerin ders iceriklerini de icermesi gerekir mi ? Yoksa dersin sadece ismi yeterli midir?

3-Sitede transkriptin de noter onayli olmasi gerekir gibi bir yazi okudum. Transkripti direk buradaki univin ogrenci iislerinden aldigimizdan dolayi uzerinde universitenin damgasi ve bir kac islak imza olur diye dusunuyorum. Bu durumda da noterden tasdik almak gerekir mi acaba ?

Noter her sayfa basina ucret aliyor. Basvurmak istedigim baska univler de var. O yuzden hepsini noterden onaylatirsam epey masrafli olucak.

4- Dersini almis oldugum bir kac hocadan referans mektubu aldim. Birden fazla yere gondermem gerektiginden dolayi bunlari cogalttigimda noterden onay almam gerekir mi ?

Tecrubeli bir arkadas yardim edebilirse cok memnun olurum.