Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung Hakkinda Bilgi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
CemalŞener

Re: Ausbildung Hakkinda Bilgi

Mesaj gönderen CemalŞener » Çrş Haz 16, 2021 3:58 am

Merhabalar ulaş bey benim anlamadığım bı konu var bu Ausbildung da eee diğer araştırdığım kaynaklarda ailemizin bize bloke hesap açmasına gerek yok deniliyor ama siz en az 600 700 Euro yollamasi lazım demişsiniz o konuya bı açıklık getirirmisiniz teşekkürler:))

nelifff

Mesaj gönderen nelifff » Sal Haz 29, 2021 1:52 am

Merhaba ben düz lise okudum Lisans cocuk gelisimi mezunu olacagim seneye, esim dr beraber almanya ya gitmek icin dil calisiyoruz, ausbildung hemsirelik yapabilir miyim b2 aldiktan sonra cocuk gelisimi lisans diplomamla cocuk hemsireligi yapmak istiyorum

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Cmt Ağu 07, 2021 4:55 pm

CemalŞener yazdı: Çrş Haz 16, 2021 3:58 am Merhabalar ulaş bey benim anlamadığım bı konu var bu Ausbildung da eee diğer araştırdığım kaynaklarda ailemizin bize bloke hesap açmasına gerek yok deniliyor ama siz en az 600 700 Euro yollamasi lazım demişsiniz o konuya bı açıklık getirirmisiniz teşekkürler:))
Oyle bisey demedim kardesim

muhdiye

Mesaj gönderen muhdiye » Pzt Ağu 16, 2021 5:56 pm

recep11 yazdı: Prş Oca 16, 2020 11:19 am Merhaba ulaş bey hayırlı olsun eğitiminiz. Bi kaç soru sormak istiyorum şuan dil kursuna gidiyorum ilkbaharda b1e ulaşacağım berlin eyaletinde genel okul denkliği için evrakları gönderdik dil öğrenirken aynı anda işlemler gitsin diye ama ordaki bir görevli b1 goethe sertifikasını alsın ondan sonra işleme koyalım demiş. Dediğiniz gibi şuanda altenpfleger için b1 yetiyor sanırım. Ben de burda lise hemşirelik üniversite paramedik bitirdim işte onları çevirttirip yolladık falan o cevabı aldık. Sorum şu bu genel okul denkliğinden kağıt gelmeden şirketlerle temasa geçebiliyor muyuz, ortalama ne kadar sürüyor işlemler ve ilkbaharda b1 sertifikasını aldık desek 2020 sonbahar dönemi ausbildung için kağıt işlemleri şunlar bunlar yetişir mi, bir de vize tipini ne olarak aldınız ben bununla ilgili çok araştırdım ama elle tutulur bişey bulamadım. Tavsiyeleriniz varsa bilmeyi çok isterim teşekkürler
Kural ihlali - 2 hafta ban:

viewtopic.php?f=3&t=16500

Ckrr

Mesaj gönderen Ckrr » Pzt Eyl 06, 2021 3:27 pm

ulas361 yazdı: Cmt Ağu 07, 2021 4:55 pm Oyle bisey demedim kardesim
Ulaş Bey, öncelikle iyi günler. Verdiğiniz değerli bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim. Benim size sorularım olacak izninizle cevap verirseniz minnettar olurum. Ulaş Bey benim abim Münihde yaşıyor ve evli. Bir elektrik firması bana B1 seviyesinde dil ile ausbildung yapmam için kabul etti. Yengemde aynı firmada çalışıyor zaten. Denklik işlemlerini yaptırdıktan sonra B1 ile ausbildung okulundan kabul alma olasılığım nedir sizce? Dediğim gibi işverenim var. Birde başka bir başlık altında sizin ausbildung yaparken işçi vizesine geçtiğinizi yazdığınızı gördüm? Ne kadardır ausbildung yapıyorsunuz? Ben gittikten 1 sene sonra ausbildung vizesini işçi vizesine çevirebilir miyim sizin gibi? Yasa sanırım AR-18 idi. Sizde bu yasayla mı işci vizesine geçtiniz. Biraz uzun oldu. Tekrar teşekkür ederim.

Delal

Mesaj gönderen Delal » Sal Eyl 21, 2021 11:05 pm

Merhabalar, Türkiye'de Açık Öğretimden mezun olan bir arkadaşım adına sorum olacaktı. Kendisinin Almancası yok fakat Almanya'da dil kursu ile geliştirmek istiyor. Acaba Ausbildung başvurularında şartlı kabul var mıdır: yani başvurusunu yapıp, dil eğitimini tamamlayıp eğitimine başlayabilir mi? Ve de dil okulu boyunca oturum izni alabilir mi?
Teşekkürler şimdiden:)

Furkan Taha

Mesaj gönderen Furkan Taha » Çrş Kas 03, 2021 12:54 am

ulas361 yazdı: Prş Ara 26, 2019 3:34 pm Merhaba arkadaslar.

Kendim 2-3 yildir almanyada Ausbildung konusunu arastiriyodum ninayet 2 ay once almanyaya gelip basladim Ausbildunguma. Daha onceleri Türkiyeden almanyaya ausbildunga giden hiç görmemisdim. Ilk defa bu sene gelenlere şahit oldum internetten tanisdim bazi kisilerle. Altenpfleger konusunda cok acik oldugu icin B1 almancasi olanlar gelip burda bu Altenpfleger olarak Ausbildung yapabiliyo.

Size kisaca artilarindan ve eksilerinden Bahsetmek istiyorum.
Üniversite kadar zor degil ama dil cok onemli cogu terim latince . Hem almanca hem latince calismaniz lazim o nedenle .

Hem calisip hem okula gittiginiz ve yaslilarla surekli sohbet muhabbet diliniz hizli gelisiyo .

Kalacak yer sorununuz pek olmuyo calisdiginiz kurumda veya okulun ayarladigi bir WG dekliyosunuz daha once.

Üniversite okurken aileniz size en az aylik 600-700 euro yollucakki anca gecinebilesiniz ama Ausbildungda staj ücreti aldiginiz icin rahat bir sekilde gecinebiliyosunuz.

Bu alanda cok acik oldugu icin okul bitince is bulma derdiniz yok . Zaten heryer haril haril eleman ariyo. Istediginiz alman sehrine gidip calisabilirsiniz okulunuz bitince .Maas olarakda net 2500 € civari aliyosunuz en azindan bize okulda oyle deniyo . Bitirince gorucez. Ise giris bonusu falan yan haklar degisebiliyo. Evde bakim hizmeti yapacaklarin altina aracda veriyolar. Bazi firmalar bu araci is bitiminden sonra kisisel kullaniminiz icinde size verebiliyo. Bu tarz iş ilanlarina denk gelmisdim bi ara.

Eksilerine gelirsek su an icin ben olumsuz bi tarafini goremedim ama tabi yasli bakim isi ve bu isi yapamiyacak insanlar mesela dokunma korkusu olanlar falan yapamaz sonucda . Cok bir calisma tecrubem yok ama daha once yaptigim islere gore daha kolay bir is oldugunu soyleyebilirim. Sadece bazen tahamul sinirinizin yuksek olmasi lazim bazi yaslilar agresif olabiliyo . Ben daha once kreuzfahrtlarda garson olarak calisdigim icin benim icin bi sorun olmadi.

Daha önce almanyaya lisans okumaya gelip geri dönmusdum keske ozamanlar bu ise girseymisim diyorum. Ama yol yordam bilmiyoduk ozamanlar.

Akliniza takilan seyleri sorabilirsiniz ama Altenpfleger disinda baska bir bolumde Ausbildung yapabilirmisiniz olursa nasil olur o konuda hiç bir bilgim yok.O tarz sorular sormayin lütfen cevap veremem. Daha turkiyeden baska bir bolumde ausbildung yapmaya gelende gormedim zaten.
Merhaba ulaş bey Ben şuan yaşlı bakımı öğrencisi 1.sınıfım.Ve şuanda dil kursuna yeni başladım.Arastirdigim kadarıyla B2 seviyesine kadar gelmem gerekiyor ve geleceğim.Mezun olduğumda 20 yaşımda olacağım.Bildigim kadarıyla bu işin denklikle felan alakası yok .Ne olursa olsun 3 sene orda okuyacağız.Sizden biraz daha Bilgi almak istiyorum .
XXXXX bana ulaşırsanız çok sevinirim

Kural ihlali - Madde-2: 2 hafta ban.

Mustafa093

Mesaj gönderen Mustafa093 » Cmt Kas 06, 2021 5:20 pm

ulas361 yazdı: Prş Ara 26, 2019 3:34 pm Merhaba arkadaslar.

Kendim 2-3 yildir almanyada Ausbildung konusunu arastiriyodum ninayet 2 ay once almanyaya gelip basladim Ausbildunguma. Daha onceleri Türkiyeden almanyaya ausbildunga giden hiç görmemisdim. Ilk defa bu sene gelenlere şahit oldum internetten tanisdim bazi kisilerle. Altenpfleger konusunda cok acik oldugu icin B1 almancasi olanlar gelip burda bu Altenpfleger olarak Ausbildung yapabiliyo.

Size kisaca artilarindan ve eksilerinden Bahsetmek istiyorum.
Üniversite kadar zor degil ama dil cok onemli cogu terim latince . Hem almanca hem latince calismaniz lazim o nedenle .

Hem calisip hem okula gittiginiz ve yaslilarla surekli sohbet muhabbet diliniz hizli gelisiyo .

Kalacak yer sorununuz pek olmuyo calisdiginiz kurumda veya okulun ayarladigi bir WG dekliyosunuz daha once.

Üniversite okurken aileniz size en az aylik 600-700 euro yollucakki anca gecinebilesiniz ama Ausbildungda staj ücreti aldiginiz icin rahat bir sekilde gecinebiliyosunuz.

Bu alanda cok acik oldugu icin okul bitince is bulma derdiniz yok . Zaten heryer haril haril eleman ariyo. Istediginiz alman sehrine gidip calisabilirsiniz okulunuz bitince .Maas olarakda net 2500 € civari aliyosunuz en azindan bize okulda oyle deniyo . Bitirince gorucez. Ise giris bonusu falan yan haklar degisebiliyo. Evde bakim hizmeti yapacaklarin altina aracda veriyolar. Bazi firmalar bu araci is bitiminden sonra kisisel kullaniminiz icinde size verebiliyo. Bu tarz iş ilanlarina denk gelmisdim bi ara.

Eksilerine gelirsek su an icin ben olumsuz bi tarafini goremedim ama tabi yasli bakim isi ve bu isi yapamiyacak insanlar mesela dokunma korkusu olanlar falan yapamaz sonucda . Cok bir calisma tecrubem yok ama daha once yaptigim islere gore daha kolay bir is oldugunu soyleyebilirim. Sadece bazen tahamul sinirinizin yuksek olmasi lazim bazi yaslilar agresif olabiliyo . Ben daha once kreuzfahrtlarda garson olarak calisdigim icin benim icin bi sorun olmadi.

Daha önce almanyaya lisans okumaya gelip geri dönmusdum keske ozamanlar bu ise girseymisim diyorum. Ama yol yordam bilmiyoduk ozamanlar.

Akliniza takilan seyleri sorabilirsiniz ama Altenpfleger disinda baska bir bolumde Ausbildung yapabilirmisiniz olursa nasil olur o konuda hiç bir bilgim yok.O tarz sorular sormayin lütfen cevap veremem. Daha turkiyeden baska bir bolumde ausbildung yapmaya gelende gormedim zaten.

Ulaş bey Imam hatip lisesi mezunuyum..Sonrası bir eğitimim yok.. Herhangi bir bölüm üzerinden Ausbildung yapma imKanım varmi?
Imam hatip mezunu olmak bir engel teşkil ediyormu?
Cevap için şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Kas 06, 2021 9:40 pm

Mustafa093 yazdı: Cmt Kas 06, 2021 5:20 pm Ulaş bey Imam hatip lisesi mezunuyum..Sonrası bir eğitimim yok.. Herhangi bir bölüm üzerinden Ausbildung yapma imKanım varmi?
Imam hatip mezunu olmak bir engel teşkil ediyormu?
Cevap için şimdiden teşekkürler.
Tabii ki de engel teşkil ediyor.

Mustafa093

Mesaj gönderen Mustafa093 » Pzt Kas 08, 2021 4:19 pm

tunuzn yazdı: Cmt Kas 06, 2021 9:40 pm Tabii ki de engel teşkil ediyor.
üstad engel olmasının sebebi nedir?
Açık liseden dogru bile ausbildung yapanı duydum.
Siz şuan Ausbildung yaptınız mı ve ya engel olduğuna dair bilgiyi nereden teyit ettiniz?
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 08, 2021 8:31 pm

Mustafa093 yazdı: Pzt Kas 08, 2021 4:19 pm üstad engel olmasının sebebi nedir?
Açık liseden dogru bile ausbildung yapanı duydum.
Siz şuan Ausbildung yaptınız mı ve ya engel olduğuna dair bilgiyi nereden teyit ettiniz?
teşekkürler
Testas yapacaksınız. Bilgilere forum üzerinden ulaşın.

Mustafa093

Mesaj gönderen Mustafa093 » Pzt Kas 08, 2021 10:30 pm

tunuzn yazdı: Pzt Kas 08, 2021 8:31 pm Testas yapacaksınız. Bilgilere forum üzerinden ulaşın.
Söyleminize istinaden baktım biraz ama biz üniversite için başvuru yapmayı değil, meslek eğitimi için düşünüyoruz. Testas sanırım bizimle ilgili değil gibi geldi bana.
Eksiğim var ise düzeltebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Kas 08, 2021 10:55 pm

Mustafa093 yazdı: Pzt Kas 08, 2021 10:30 pm Söyleminize istinaden baktım biraz ama biz üniversite için başvuru yapmayı değil, meslek eğitimi için düşünüyoruz. Testas sanırım bizimle ilgili değil gibi geldi bana.
Eksiğim var ise düzeltebilirsiniz.
O konuda bilgim yok. Almancasını söylersen araştırırım alman sitelerinden ama

Mustafa093

Mesaj gönderen Mustafa093 » Sal Kas 09, 2021 9:32 am

tunuzn yazdı: Pzt Kas 08, 2021 10:55 pm O konuda bilgim yok. Almancasını söylersen araştırırım alman sitelerinden ama
üstad "Ausbildung" lise mezunu olup almanyada hem pratik, hem de teorik olarak meslek eğitimi almak oluyor. düz lise mezunları vs rahatlıkla yapabiliyor ama biz imamhatip mezunu oldugumuz için denklikte problem yaşarmıyız?
öğrenmek istediğimiz, merak ettiğimiz nokta burası.

Semada

Mesaj gönderen Semada » Çrş Ara 01, 2021 9:01 pm

Herkese merhaba. Ben imam hatip mezunuyum ama üniversite öğrencisiyim ve seneye mezun olacağım. Liseme bakarlar mı? Herhangi bir önemi var mı?
Maliye ve yaşlı bakımı bölümünden mezun olacağım.

aysegul.temel

Mesaj gönderen aysegul.temel » Cmt Ara 18, 2021 2:20 pm

Merhaba ben Altenpfleger icin ausbildung yaoacagim da okul ve staj saatleri nasil oluyor onu merak ediyorum

aysegul.temel

Mesaj gönderen aysegul.temel » Cmt Ara 18, 2021 2:24 pm

Ben att mezunuyum universite de paramedik mezunuyum ve 5 senelik tecrubem var hemsirelik ausbildung yapacagiz ben ve esim bebegimiz de var gißen de kiralar nasil acaba ikimizin staj ucreti yeterli olur mu sizce ? Paramedik olarak alinmiyor diye biliyorum ausbildung olmasin bilginiz var mi

Handeiseri

Mesaj gönderen Handeiseri » Pzr Oca 02, 2022 9:22 pm

Merhabalar ben fizyoterapi mezunuyum ve 2 yıl tecrübem oldu. Şuan kurs alıyorum B2 ye kadar aynı bölümde denklik çıkmazsa ausbildung yapmayı düşünüyorum. Ausbildung yapmak için ne zmn başvurmak gerekir dil sertifikası aldıktan sonra mı okullara mail atmak gerekir yada bu süreç nasıl ilerliyor daha doğrusu bilgi almak istiyorum. Bir çok yerden çok fikir geliyor ve kafa karışıklığına yol açıyor eğer bilgi alabilirsem sizden teşekkür ederim

zeynep akdağ

Mesaj gönderen zeynep akdağ » Pzt Oca 24, 2022 11:27 am

Forum daki arkadaşlar Almanya da hemşirelik ausbildung yapanlar bir abla olarak rica edeceğim bilgisi ve tecrübesi olanlar yardımcı olmak adına bana ulaşabilirlermi Türkiyede en güvenilir garanti hangi danışmanlık firmasıyla görüşmeyilim birde HESSEN WİESBADEN şehrinde ausbildung yapan varmı acaba yardımcı olmak adına bana ulaşabilrmisiniz .

KURAL IHLALI - 2 HAFTA BAN. - Madde 2

Zefix

Mesaj gönderen Zefix » Pzt Mar 07, 2022 1:06 pm

Giderken kac euroyla gittiniz?