Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund Şartlı Kabul Belgesi ???

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
chosen

Re: TU Dortmund Şartlı Kabul Belgesi ???

Mesaj gönderen chosen » Cmt Oca 11, 2020 2:54 pm

onuruaslan yazdı: Cmt Oca 11, 2020 2:34 pm Bende 26 Aralıkta başvuru yaptım. Bende hala beklıyorum. Bende henüz bir sonuç almış değilim. Yalnız değilsin yani :D
:D Anladım hocam arkadaşa erken kabul gelince dedim acaba 1 2 hafta içinde gönderiyorlar mı şartlı kabulü diye. Galiba yoğunluk felan var o yüzden bizim başvuruların süresi uzadı.

Turan_24

Mesaj gönderen Turan_24 » Cmt Oca 18, 2020 2:20 pm

Başvuru formunu dolduramadim sigorta bölümü bilgilerinden dolayı ne yapmak gerekiyor yardımcı olur musunuz

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt Oca 18, 2020 2:31 pm

Turan_24 yazdı: Cmt Oca 18, 2020 2:20 pm Başvuru formunu dolduramadim sigorta bölümü bilgilerinden dolayı ne yapmak gerekiyor yardımcı olur musunuz
üniversiteye başvuru mu ? yoksa vize başvurusu mu ? anlayamadım tam olarak.

Turan_24

Mesaj gönderen Turan_24 » Sal Oca 21, 2020 9:00 am

Okula şartlı kabul olarak yüksek lisans başvurusu yapmak istiyorum ama okulun sitesindeki başvuru formunu doldurmaya çalıştım sigorta bilgileri isteyen bi bölüme gecti yardımcı olursaniz sevinirim

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal Oca 21, 2020 9:38 am

Turan_24 yazdı: Sal Oca 21, 2020 9:00 am Okula şartlı kabul olarak yüksek lisans başvurusu yapmak istiyorum ama okulun sitesindeki başvuru formunu doldurmaya çalıştım sigorta bilgileri isteyen bi bölüme gecti yardımcı olursaniz sevinirim
Hocam siz okula kayıt kısmına bakıyorsunuz. Hem de ara dönem başvuruları bitti. 15 Ocak son gündü başvuru için.

Ama linki bırakayım.

http://www.aaa.tu-dortmund.de/cms/en/In ... index.html

Buradan başvuru yapmanız gerekiyordu. Bağlantıda online Application kısmından devam edeceksiniz.

Turan_24

Mesaj gönderen Turan_24 » Sal Oca 21, 2020 9:44 am

Teşekkür ederim cevabın için dostum.

Sıfır Almancayla şartlı kabul için onerebilecegin başka üniversiteler var mı?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal Oca 21, 2020 9:52 am

Turan_24 yazdı: Sal Oca 21, 2020 9:44 am Teşekkür ederim cevabın için dostum.

Sıfır Almancayla şartlı kabul için onerebilecegin başka üniversiteler var mı?
Malesef bilmiyorum.

Turan_24

Mesaj gönderen Turan_24 » Sal Oca 21, 2020 9:53 am

Tamam çok sağol 👍

derFlotte

Mesaj gönderen derFlotte » Sal Oca 28, 2020 8:46 pm

chosen yazdı: Cmt Oca 11, 2020 2:54 pm :D Anladım hocam arkadaşa erken kabul gelince dedim acaba 1 2 hafta içinde gönderiyorlar mı şartlı kabulü diye. Galiba yoğunluk felan var o yüzden bizim başvuruların süresi uzadı.
Merhaba, size bir dönüş yapıldı mı? Ben de başvurumu sizden bir gün önce yapmıştım, dün de birime mail attım ama halen bir cevap yok.
Arkadaşlar, 25.11.2019 tarihi yakınlarında başvurusunu yapıp cevap alan var mı?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Oca 28, 2020 10:00 pm

derFlotte yazdı: Sal Oca 28, 2020 8:46 pm Merhaba, size bir dönüş yapıldı mı? Ben de başvurumu sizden bir gün önce yapmıştım, dün de birime mail attım ama halen bir cevap yok.
Arkadaşlar, 25.11.2019 tarihi yakınlarında başvurusunu yapıp cevap alan var mı?
Hayır hocam daha dönüş olmadı. Bekliyorum bende sizin gibi mail attım geri dönüş olmadı

nasihat56

Mesaj gönderen nasihat56 » Çrş Haz 10, 2020 3:57 pm

chosen yazdı: Sal Oca 28, 2020 10:00 pm Hayır hocam daha dönüş olmadı. Bekliyorum bende sizin gibi mail attım geri dönüş olmadı
Dostum bende bugün kış dönemi için başvurdum. Merak ettiğim için soruyorum, acaba sana herhangi bir geri dönüş yaptılar mı şimdiye kadar?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Haz 10, 2020 4:26 pm

nasihat56 yazdı: Çrş Haz 10, 2020 3:57 pm Dostum bende bugün kış dönemi için başvurdum. Merak ettiğim için soruyorum, acaba sana herhangi bir geri dönüş yaptılar mı şimdiye kadar?
Hocam çoktan şartlı kabul belgem elime ulaştı. Ama ben yaz dönemi içi başvurmuştum. Anladığım kadarıyla sen yeni başvurdun. Daha vardır sana geri dönmelerine. Sabret acele etme.

enesko55

Mesaj gönderen enesko55 » Prş Kas 26, 2020 1:16 am

chosen yazdı: Çrş Haz 10, 2020 4:26 pm Hocam çoktan şartlı kabul belgem elime ulaştı. Ama ben yaz dönemi içi başvurmuştum. Anladığım kadarıyla sen yeni başvurdun. Daha vardır sana geri dönmelerine. Sabret acele etme.
Hocam öncelikle hayırlı olsun kabulünüz.Şu an Almanya'da mısnız ? Eğer öyle ise dil kursuna nereye gidiyorsunuz ?
Son olarak en çok merak ettiğim bende sizin gibi makine mühendisliği masterına başvuru yapıyorum, ortalamanız kaçtı paylaşabilir misiniz sakıncası yoksa.
Başarılar

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Pzr May 09, 2021 11:30 pm

Hocam merhaba, bende TU Dortmund için araştırıyorum kış semester için başvuru yapıcam fakat üni assist ile başvuru yapılıyor diyor. Verdiğiniz online bewerbung linkinde ?

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Pzt May 10, 2021 12:45 am

ismettirpan yazdı: Pzr May 09, 2021 11:30 pm Hocam merhaba, bende TU Dortmund için araştırıyorum kış semester için başvuru yapıcam fakat üni assist ile başvuru yapılıyor diyor. Verdiğiniz online bewerbung linkinde ?
Uniassist ile başvuru alıyor evet

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Pzt May 10, 2021 1:04 am

Peki hocam yukarıda online olarak başvuru yapılıyor denilmiş ondan sordum da. Birde belgeler şunlar mı teyit etmek için soruyorum.
Üni diploma
Lise diploma
Transkript
Motivasyon ,Referans mektub
Lebenslauf
Dil sertifakası şöyle ayrıntı var 10.haziranda kdiköyde b1 sınavım var belgenin gelmesi 1 ay sürer yetiştme ihtimalim varmıdır sence ?
Birde orjinal belgeleri renkli mi fotokopi yoksa renksiz mi cektirmem lazım tecrüben nedir ?
Başka bama önerebileceğin bir şeyler var mıdır ?

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Prş Nis 07, 2022 4:16 pm

erenahmet95 yazdı: Cum Ara 06, 2019 10:10 am Arkadaşlar merhaba , Dortmunda master için başvuru yapmıştım, bugun mail geldi, Kabul etmişler, fakat dili halletmem gerekiyor. Mail'deki pdf ile vizeye başvurabilir miyim ? Konsolosluk sorun çıkarır mı ? Bu pdf yi çıkartıp belgeler arasına koymayı düşünüyorum.
öncelikle merhabalar tebrik ederim. bende inşaat mühendisliği master başvurusu yapmak istiyorum . nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair çok az fikrim var . Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Nis 07, 2022 6:37 pm

OnurS yazdı: Prş Nis 07, 2022 4:16 pm öncelikle merhabalar tebrik ederim. bende inşaat mühendisliği master başvurusu yapmak istiyorum . nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair çok az fikrim var . Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum?
merhaba , tesekkürler , Dortmund icin basvuru süreci degismis sanirim birazcik. Direkt dil kursu icin kabul vermiyorlar bunun yerine, kayit kabulu veriliyor daha sonra siz dortmund da bir dil kursuna kayit olup o sekilde vizeye basvuruyorsunuz.

Bende bu surec direkt dil kursu süreci belge vermislerdi, dortmund da kayit falan olmadim yani.

sorulariniz var ise, bu konu altina listeli sekilde yazin olabildigince yanitlamaya calisirim.

OnurS

Mesaj gönderen OnurS » Prş Nis 07, 2022 10:17 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Nis 07, 2022 6:37 pm merhaba , tesekkürler , Dortmund icin basvuru süreci degismis sanirim birazcik. Direkt dil kursu icin kabul vermiyorlar bunun yerine, kayit kabulu veriliyor daha sonra siz dortmund da bir dil kursuna kayit olup o sekilde vizeye basvuruyorsunuz.

Bende bu surec direkt dil kursu süreci belge vermislerdi, dortmund da kayit falan olmadim yani.

sorulariniz var ise, bu konu altina listeli sekilde yazin olabildigince yanitlamaya calisirim.
İlginiz için çok teşekkür ederim . Sorularım şu şekilde ;
-şartlı kabul vermiyorlar mı artık ?
-başvuruda hangi belgeleri kullandınız ?
- nasıl başvurdunuz ?
- birde eğitime başladıysanız memnun musunuz ?
- dil kursu sürecinde çalışmak istiyorum buna imkan var mı Dortmund’da ?
Kullandığınız evraklar için bilgileri sizin içinde uygunsa mail adresime yazabilir misiniz
İlginiz için çok teşekkür ederim 🙏

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Nis 07, 2022 11:53 pm

Sartli kabul vermiyorlar sanirim eskisi gibi, direkt Einschreibung icin yani kesin kayit icin kabul veriyorlar. Ama okul ile konusup dil kursuna kayit yaptirmak gerekiyor. Süreci degistirmisler birazcik. Okul ile gorusmen daha mantikli olur.
-Basvuru sirasinda ben mühürlü diploma cevirisi transkript motivasyon yazisi falan gondermistim,ama suan da basvurular Uni assite gecmis , ben basvurdugum sira direkt okula idi, suan da uni assistin istedigi belgeleri gondermeniz gerekecek.

Ben Dortmund da hic bulunmadim acikcasi,sadece vize islemleri icin kabul belgemi kullandim direkt Hannover a geldim, Hannover de Leibniz Universitesin de masterima basladim. Dortmund hakkinda bir fikrim yok acikcasi.
Dil kursu surecinde calisma konusu sikintili. Calisma izni verseler dahi tatil günlerinde calisilabiliyor ya da kursun tamamen bittikten sonra ki tarihten itibaren.

Acikcasi kullandigim evraklar bu forum da Ögrenci vizesi icin basvururken gerekli evraklar diye bir konu var. oradaki evraklari kullandim.

Onay islemi icin de konsolosluktan randevu aldim, orada onaylattim hepsini. yani diplomami transkriptimi lise diplomami.