Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund Şartlı Kabul Belgesi ???

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erenahmet95

TU Dortmund Şartlı Kabul Belgesi ???

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 06, 2019 10:10 am

Arkadaşlar merhaba , Dortmunda master için başvuru yapmıştım, bugun mail geldi, Kabul etmişler, fakat dili halletmem gerekiyor. Mail'deki pdf ile vizeye başvurabilir miyim ? Konsolosluk sorun çıkarır mı ? Bu pdf yi çıkartıp belgeler arasına koymayı düşünüyorum.
Studiengang: Master, Bauingenieurwesen, 1. Fachsemester ; Auflagen: Stahlbau II, Stahlbau III, Lineare
Strukturmechanik
Staatsangehörigkeit: Türkei

Sehr geehrter Herr
wir freuen uns über Ihr Interesse, an der Technischen Universität Dortmund zu studieren.
Aufgrund der Prüfung Ihrer hier eingereichten Zeugnisse ist ein direkter Hochschulzugang
grundsätzlich möglich. Sie weisen jedoch noch nicht die für den Studiengang erforderlichen Kenntnisse
der deutschen Sprache nach. Vor Aufnahme eines Fachstudiums muss eine Deutsche
Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH-Zeugnis mit mindestens dem Niveau DSH2 oder
Äquivalent) erfolgreich abgelegt werden. Auf der folgenden Internetseite finden Sie eine Übersicht
anerkannter Sprachnachweise: www.aaa.tu-dortmund.de/sprachvoraussetzungen
Bitte beachten Sie, dass die Technische Universität Dortmund keine eigenen studienvorbereitenden
Sprachkurse anbietet.
Unter Vorlage dieses Bescheids und aller weiteren immatrikulationsrelevanten Dokumente, können Sie
für maximal vier Semester beziehungsweise bis zum Bestehen der zum Fachstudium
notwendigen Sprachprüfung als Deutschkursstudierende/-r immatrikuliert werden. Für die
Immatrikulation senden Sie bitte postalisch alle immatrikulationsrelevanten Dokumente form- und
fristgerecht in amtlich beglaubigter Kopie an das Referat Internationales. Eine persönliche Vorsprache
ist nicht nötig. Eine Übersicht der benötigten Dokumente finden Sie anbei.
Die Immatrikulation als Deutschkursstudierende/-r kann im Sommersemester 2020 (01.04.2020 –
30.09.2020) und im Wintersemester 2020/2021 (01.10.2020 – 31.03.2021) postalisch vorgenommen werden.
Wir machen darauf aufmerksam, dass Sie nach bestandenem Deutschkurs erneut form- und fristgerecht
einen Antrag auf Zulassung zum Fachstudium stellen müssen. Beachten Sie bitte auch, dass bei
zulassungsbeschränkten Studiengängen Auswahlverfahren/NC-Verfahren stattfinden. Informationen zur
Bewerbung finden Sie auf der folgenden Internetseite: www.aaa.tu-dortmund.de/bewerbung
- Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist ohne Unterschrift und Siegel gültig –
- This letter is automatically generated and valid without signature or seal. –
2
Wir weisen auch daraufhin, dass nicht alle Studiengänge im Sommersemester und in Wintersemester angeboten werden. Bitte informieren Sie sich vor Ihrer Bewerbung über das Studienangebot: www.tu-dortmund.de/studienangebot
Dieser Bescheid ist zur Immatrikulation als Deutschkursstudierend/-r im oben genannten Zeitraum gültig und wird unwirksam, wenn Sie die Zugangs- und Einschreibvoraussetzungen nicht erfüllten.
Bitte legen Sie diesen Bescheid bei den zuständigen Behörden zur Beantragung des Visums zu Studienzwecken sowie bei einer privaten Krankenversicherung in Deutschland vor.
Mit freundlichen Grüßen

chosen

Re: TU Dortmund Şartlı Kabul Belgesi ???

Mesaj gönderen chosen » Cum Ara 06, 2019 11:17 am

erenahmet95 yazdı: Cum Ara 06, 2019 10:10 am Arkadaşlar merhaba , Dortmunda master için başvuru yapmıştım, bugun mail geldi, Kabul etmişler, fakat dili halletmem gerekiyor. Mail'deki pdf ile vizeye başvurabilir miyim ? Konsolosluk sorun çıkarır mı ? Bu pdf yi çıkartıp belgeler arasına koymayı düşünüyorum.
Hocam bu konuda bilgim yok. Öncelikle kabulünüz hayırlı olsun.Bende 2 gün önce dortmunda belgeleri yolladım. Kabul mailinin gelmesi kaç gün veya hafta sürdü?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 06, 2019 11:22 am

chosen yazdı: Cum Ara 06, 2019 11:17 am Hocam bu konuda bilgim yok. Öncelikle kabulünüz hayırlı olsun.Bende 2 gün önce dortmunda belgeleri yolladım. Kabul mailinin gelmesi kaç gün veya hafta sürdü?
Merhaba, ben online başvuruyu tam 15 Kasım gecesi yaptım online olarak yükledim, belgeleri de gönderdim fakat gerek yokmuş, iste 3 hafta sürdü yaklaşık olarak geri dönüşün olması. Eğer yüklediğiniz belgelerde bir eksiklik olursa mail atarak dönüyorlar.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ara 06, 2019 11:25 am

Bende bazı sebeplerden dolayı (Istediğim üniversitsye nc gelmiş. Dersleri diğerlerine nazaran 1 tık daha rahattı galiba ondan) Tu Dortmundda okumaya karar verdim. Çok düşündüm. Ama her konuda daha avantajlı buldum. Yurt işini nasıl hallettin yada edeceksin? Ve TU Dortmund şartlı kabulu her tarihte alıyormu? Ve TU Dortmundan şartlı kabul alıp dil kursuna Bonn'da gitme gibi bir şansım var mı?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ara 06, 2019 11:27 am

erenahmet95 yazdı: Cum Ara 06, 2019 11:22 am Merhaba, ben online başvuruyu tam 15 Kasım gecesi yaptım online olarak yükledim, belgeleri de gönderdim fakat gerek yokmuş, iste 3 hafta sürdü yaklaşık olarak geri dönüşün olması. Eğer yüklediğiniz belgelerde bir eksiklik olursa mail atarak dönüyorlar.
Tamamdır hocam sağolsın.Bende 27 kasım da yükledim belgeleri. Makine müh yüksek lisans programı için başvurmuştum.Belgelerde problem olucağını düşünmüyorum hepsi eksiksizdi. Hayırlısı olsun sizin içinde.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 06, 2019 11:39 am

dabadee yazdı: Cum Ara 06, 2019 11:25 am Bende bazı sebeplerden dolayı (Istediğim üniversitsye nc gelmiş. Dersleri diğerlerine nazaran 1 tık daha rahattı galiba ondan) Tu Dortmundda okumaya karar verdim. Çok düşündüm. Ama her konuda daha avantajlı buldum. Yurt işini nasıl hallettin yada edeceksin? Ve TU Dortmund şartlı kabulu her tarihte alıyormu? Ve TU Dortmundan şartlı kabul alıp dil kursuna Bonn'da gitme gibi bir şansım var mı?
Dil okulu için Hannover'e gitmeyi düşünüyorum ben. Yurt işine hiç bakmadım açıkçası. Sanırım problem olmuyormuş farklı bir şehir de dil okuluna gitmek. Yaz dönemi için son tarih Ocak 15.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ara 06, 2019 11:46 am

erenahmet95 yazdı: Cum Ara 06, 2019 11:39 am Dil okulu için Hannover'e gitmeyi düşünüyorum ben. Yurt işine hiç bakmadım açıkçası. Sanırım problem olmuyormuş farklı bir şehir de dil okuluna gitmek. Yaz dönemi için son tarih Ocak 15.
Öyleyse iyi. Tu Darmstadt eğitim olarakta iyi bir üniversite deniliyor. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam B1 kurs geçti belgesi ilede şartlı kabul veriyormuydu (Almanyadaki kurstan alınmış belge)? Yurt konusunda bilgili olan biri bilgilendirebilir mi?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 06, 2019 12:23 pm

Güncel++

semih23

Mesaj gönderen semih23 » Pzr Ara 08, 2019 8:21 pm

Almış olduğunuz belgeyi okul zaten size vize görüşmesinde sunmanız için vermiş. Fakat konsolosluk sadece şartlı kabul ile vize verir mi bilemem. Bunun yanında ücretini ödediğiniz bir dil kursuna başlayacağınızı gösteren belgeler de olması gerekir diye düşünüyorum. Bilakis TU Dortmund mailde kendisinin herhangi bir dil kursu vermediğini belirtmiş.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 09, 2019 1:09 pm

semih23 yazdı: Pzr Ara 08, 2019 8:21 pm Almış olduğunuz belgeyi okul zaten size vize görüşmesinde sunmanız için vermiş. Fakat konsolosluk sadece şartlı kabul ile vize verir mi bilemem. Bunun yanında ücretini ödediğiniz bir dil kursuna başlayacağınızı gösteren belgeler de olması gerekir diye düşünüyorum. Bilakis TU Dortmund mailde kendisinin herhangi bir dil kursu vermediğini belirtmiş.
cevabınız için teşekkür ederim.
suan hali hazırda telc a2 belgem var, hannover'da da bir dil kursuna kayıt olmayı düşünüyorum . Onlarla birlikte vizeye başvuracağım. Benim şüphem linkteki konu ile aynı duruma düşmemek. https://community.deutschstudent.com/vi ... =7&t=11241
Atladığım bir nokta olursa sorun yaşamak istemiyorum :) Bundan dolayı sordum inşallah vizede bir sıkıntı çıkarmazlar.

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Prş Ara 19, 2019 10:30 pm

chosen yazdı: Cum Ara 06, 2019 11:27 am Tamamdır hocam sağolsın.Bende 27 kasım da yükledim belgeleri. Makine müh yüksek lisans programı için başvurmuştum.Belgelerde problem olucağını düşünmüyorum hepsi eksiksizdi. Hayırlısı olsun sizin içinde.
Merhaba, bende Tu Dortmund'ta Makine Yüksek lisansına başvuracağım. Hangi belgeler lazım oldu onları yazarsanız sevinirim. Eksik belge gönderip tekrardan uğraşmayayım. Şimdiden teşekkür ediyorum

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Ara 19, 2019 10:40 pm

onuruaslan yazdı: Prş Ara 19, 2019 10:30 pm Merhaba, bende Tu Dortmund'ta Makine Yüksek lisansına başvuracağım. Hangi belgeler lazım oldu onları yazarsanız sevinirim. Eksik belge gönderip tekrardan uğraşmayayım. Şimdiden teşekkür ediyorum
Başvuru yaparken en son adımda belgeleri yüklemenizi istiyor. O kısımda yüklenecek belgelerin ayrı ayrı bölümleri var.

Ben lisans,lise diploması, orjinalleri ve çevirileri. Transkript onaylı mühürlü,dil sertifikam telc'in taratıp koydum. sertifikalarım vardı çevirileri ve orjinalleri üni giriş belgem ve çevirisi. motivasyon mektubunu da koydum.

mesala diplomalar kısmını tek bir pdf yapıp yüklemiştim. bu şekilde benzer olan belgeleri tek pdf yapıp yükledim. zaten eksik belge olunca 1 sefer düzeltme hakkı veriyorlar.

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Prş Ara 19, 2019 10:46 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Ara 19, 2019 10:40 pm Başvuru yaparken en son adımda belgeleri yüklemenizi istiyor. O kısımda yüklenecek belgelerin ayrı ayrı bölümleri var.

Ben lisans,lise diploması, orjinalleri ve çevirileri. Transkript onaylı mühürlü,dil sertifikam telc'in taratıp koydum. sertifikalarım vardı çevirileri ve orjinalleri üni giriş belgem ve çevirisi. motivasyon mektubunu da koydum.

mesala diplomalar kısmını tek bir pdf yapıp yüklemiştim. bu şekilde benzer olan belgeleri tek pdf yapıp yükledim. zaten eksik belge olunca 1 sefer düzeltme hakkı veriyorlar.
Başvurunun sonunda yine postayla gonderılmesi gereken belgelerle ilgi bir pdf gibi birşey veriyor mu peki? Cevap çok hızlı oldu teşekkür ederim :D :D

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Ara 19, 2019 10:50 pm

onuruaslan yazdı: Prş Ara 19, 2019 10:46 pm Başvurunun sonunda yine postayla gonderılmesi gereken belgelerle ilgi bir pdf gibi birşey veriyor mu peki? Cevap çok hızlı oldu teşekkür ederim :D :D
belge gönderme yok :) online olarak yüklüyorsun o kadar. Gerçi ben garanti olsun diye göndermiştim o sıra bir kaç üniye aynı anda başvurup gönderiyordum arada dortmund'a da gödnderdim :) sonradan gerek olmadığını okudum :)

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Prş Ara 19, 2019 11:18 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Ara 19, 2019 10:50 pm belge gönderme yok :) online olarak yüklüyorsun o kadar. Gerçi ben garanti olsun diye göndermiştim o sıra bir kaç üniye aynı anda başvurup gönderiyordum arada dortmund'a da gödnderdim :) sonradan gerek olmadığını okudum :)
Peki ben şimdi 20/21 kış dönemi için başvurmak istiyorum. O zaman nasıl başvurmam gerekir bu konu hakkında bi bilgniz var mı

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Ara 20, 2019 12:13 am

onuruaslan yazdı: Prş Ara 19, 2019 11:18 pm Peki ben şimdi 20/21 kış dönemi için başvurmak istiyorum. O zaman nasıl başvurmam gerekir bu konu hakkında bi bilgniz var mı
benzer şekilde bir farkı yok .

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cmt Oca 11, 2020 11:00 am

erenahmet95 yazdı: Prş Ara 19, 2019 10:50 pm belge gönderme yok :) online olarak yüklüyorsun o kadar. Gerçi ben garanti olsun diye göndermiştim o sıra bir kaç üniye aynı anda başvurup gönderiyordum arada dortmund'a da gödnderdim :) sonradan gerek olmadığını okudum :)
Hocam ben 27.11.2019 da başvurdum TU Dortmund a daha bi cevap almış değilim. Üniversitenin sitesindeki contact form dan mail atıyorum cevap alamıyorum. Başvurudan sonra 1 2 hafta sonra cevabın geliceğine dair bilgi maili gelmişti. Acaba bi yerde hata mı yaptım ki
Application numberim felan var. Belgeleride göndermiştim.
Hocam siz bu siteden mi başvuru yapmıştınız.

http://www.aaa.tu-dortmund.de/cms/en/In ... index.html

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt Oca 11, 2020 12:06 pm

chosen yazdı: Cmt Oca 11, 2020 11:00 am Hocam ben 27.11.2019 da başvurdum TU Dortmund a daha bi cevap almış değilim. Üniversitenin sitesindeki contact form dan mail atıyorum cevap alamıyorum. Başvurudan sonra 1 2 hafta sonra cevabın geliceğine dair bilgi maili gelmişti. Acaba bi yerde hata mı yaptım ki
Application numberim felan var. Belgeleride göndermiştim.
Hocam siz bu siteden mi başvuru yapmıştınız.

http://www.aaa.tu-dortmund.de/cms/en/In ... index.html
hocam ben 15/11 'de başvurdum 5/12'de sonucu gönderdiler. Belki çok yoğun döneme denk gelmiştir bundan dolayı dönüş olmamış olabilir. E-mail konusunda sıkıntılılar biraz bende bayağı sorun yaşadım. Ben bu belgelerin gönderilip gönderilmemesi konusunda 10 15 adet mail attım her birime :D fakat hiç birine geri dönüş yapmadılar bende direk göndermiştim.
Fakat kayıt ile ilgili bir soru sorduğumda ertesi gün hemen dönüş yaptılar.

Bana öyle geliyor ki belirli konularda geri dönüş yapmıyorlar çokta uğraşmıyorlar.

inşallah kısa dönemde geri dönüş olur.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cmt Oca 11, 2020 12:19 pm

erenahmet95 yazdı: Cmt Oca 11, 2020 12:06 pm hocam ben 15/11 'de başvurdum 5/12'de sonucu gönderdiler. Belki çok yoğun döneme denk gelmiştir bundan dolayı dönüş olmamış olabilir. E-mail konusunda sıkıntılılar biraz bende bayağı sorun yaşadım. Ben bu belgelerin gönderilip gönderilmemesi konusunda 10 15 adet mail attım her birime :D fakat hiç birine geri dönüş yapmadılar bende direk göndermiştim.
Fakat kayıt ile ilgili bir soru sorduğumda ertesi gün hemen dönüş yaptılar.

Bana öyle geliyor ki belirli konularda geri dönüş yapmıyorlar çokta uğraşmıyorlar.

inşallah kısa dönemde geri dönüş olur.
Anladım hocam bende belgeleri ne olur ne olmaz diye göndermiştim. Başvuruyu 27.11.2019 da yaptığımda mail adresime ''Ihre Bewerbung an der TU Dortmund '' böyle bi mail gelmişti Bewerbungs-Id im felan yazıyordu What Happens Next yazılı bi pdf vardı . PDF içinde 1 2 hafta içinde geri dönüş yapılacağı söyleniyordu. Acaba diyorum bir daha mı başvursam :D Sağolsın hocam inşallah bi an önce gelir bekliyorum şuanlık :D

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Cmt Oca 11, 2020 2:34 pm

chosen yazdı: Cmt Oca 11, 2020 12:19 pm Anladım hocam bende belgeleri ne olur ne olmaz diye göndermiştim. Başvuruyu 27.11.2019 da yaptığımda mail adresime ''Ihre Bewerbung an der TU Dortmund '' böyle bi mail gelmişti Bewerbungs-Id im felan yazıyordu What Happens Next yazılı bi pdf vardı . PDF içinde 1 2 hafta içinde geri dönüş yapılacağı söyleniyordu. Acaba diyorum bir daha mı başvursam :D Sağolsın hocam inşallah bi an önce gelir bekliyorum şuanlık :D
Bende 26 Aralıkta başvuru yaptım. Bende hala beklıyorum. Bende henüz bir sonuç almış değilim. Yalnız değilsin yani :D