Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Başvurusunda Çeviri Belgeler Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
derFlotte

Üniversite Başvurusunda Çeviri Belgeler Hk.

Mesaj gönderen derFlotte » Prş Kas 07, 2019 3:23 pm

Öncelikle Almanya'da eğitim adına açıklamalarda bulunduğunuz tüm başlık ve açıklamalarınız için teşekkürler. Size bir konuda danışmak için yazıyorum.
Yaz sömestri için makine ve uzay-havacılık bölümlerine yüksek lisans için başvuracağım. Goethe-Zertifikat B1'i geçen ay aldım. Başvuru için gerekli evrakları topladım.
Lise diploması, ÖSYM Sonuç Belgesi ve ÖSYM Yerleşme Belgesi'ni ÖSYM Genel Merkezi'nden ıslak imzalı mühürlü aldım ve yeminli tercümana çevirttim. Orijinaller için konsolosluktan çoğaltma randevusu aldım.

Çeviri yaptırdığım belgeler, üniversitelerin ''certified translations'' istediğini karşılıyor mu? Çevirmenden çok sayıda mühürlü belge aldım. Bunlara gerçekten tek tek noter onayı ve apostil gerekli mi? En az 3-4 okula, belki de Almanya'da DSH-2'yi başardıktan sonra da başka okullara başvurma durumum olabilir. Çok masraflı olmadan nasıl bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler, iyi günler

Rigwald

Re: Üniversite Başvurusunda Çeviri Belgeler Hk.

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Kas 07, 2019 4:07 pm

Genelde istenir, riske etme. Aslında keşke çeviri olayını noterde halletseydin, daha ucuza gelirdi. Ayriyetten notere para vermek zorunda kalabilirsin. Apostil ucretsiz, kaymakamlardan alabilirsin.

cmgns

Re: Üniversite Başvurusunda Çeviri Belgeler Hk.

Mesaj gönderen cmgns » Prş Kas 07, 2019 9:49 pm

Çevrilen bütün belgelerin onay işlemi noterler haricinde Alman Büyükelçiliği veya Konsolosluklarında ücretsiz olarak yaptırılabiliyor. Ben üniversitelere başvururken onay istenen belgeleri bu şekilde halletmiştim.