Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Testdaf

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 06, 2019 8:14 am

Testdaf sinavi ne kadar zor turkiyede evde calisarak 1 yilda testdaf gecilir mi Kursa gitmeden olur mu zorluk derecesi nedir nasil calisilmali?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Testdaf

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 06, 2019 11:15 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 06, 2019 11:59 am

Bu linke onceden bakmistim ama emin olamadim evde calisarak olur olmaz mi karar veremedim Euro cunku malum sinava birden fazla girme luksum yok o yuzden yanlis karar vermek istemiyorum

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Çrş Kas 06, 2019 1:10 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Kas 06, 2019 11:59 am Bu linke onceden bakmistim ama emin olamadim evde calisarak olur olmaz mi karar veremedim Euro cunku malum sinava birden fazla girme luksum yok o yuzden yanlis karar vermek istemiyorum
Yani kursa gitmeden dil B2-C1 seviyesine kadar nasil ögrenilir bilmiyorum.Kursta baskalariyla konusuyosun, birilerini dinliyosun, metin yazip hatalarini görüyosun.Evde 1 sene icinde testdafi gececek kadar almanca ögrenicek insan varsa gercekten helal olsun.

bigmouse

Mesaj gönderen bigmouse » Çrş Kas 06, 2019 2:19 pm

Ben kendi tecrübelerimden yola çıkarak cevaplarsam hic kursa gitmeden TDN 4 cok zor. Yani ben sahsen alamazdim. Kurs en azindan bir disiplin ve konusma alışkanlığı sağlıyor. Ama yapabilmis- yapabilecek olana da saygi duyarim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 13, 2019 6:04 pm

bigmouse yazdı: Çrş Kas 06, 2019 2:19 pm Ben kendi tecrübelerimden yola çıkarak cevaplarsam hic kursa gitmeden TDN 4 cok zor. Yani ben sahsen alamazdim. Kurs en azindan bir disiplin ve konusma alışkanlığı sağlıyor. Ama yapabilmis- yapabilecek olana da saygi duyarim.
Dw nin kurslarina katilarak veya youtube Almanca kolaydan calisarak sizce testdaf olabilir mi peki siz testdaf icin neler onerirsiniz (maddi anlamda pek iyi degiliz o yuzden)

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Çrş Kas 27, 2019 6:21 pm

İşin zor dostum gerçekten allah kolaylık versin umudunu yitirme denemekten vazgeçme.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Kas 27, 2019 7:18 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Kas 13, 2019 6:04 pm Dw nin kurslarina katilarak veya youtube Almanca kolaydan calisarak sizce testdaf olabilir mi peki siz testdaf icin neler onerirsiniz (maddi anlamda pek iyi degiliz o yuzden)
Almanyadamısın?

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Cum Kas 29, 2019 1:05 pm

Ben de Türkiye'de hazırlanıyorum. Goetheden hiç verim alamadığımı fark edip B2.1'den sonra kursu da bıraktım. Kendim çalışıyor ve italki diye bir site var oradan konuşma ve yazılarımı düzelltirmek için ders satın alıyorum. Henüz testdafa girmedim nisanda gireceğim ancak bu şekilde çok gelişme kaydettim. Çok sistemli ve sıkı bir çalışma ile konuşma ve yazı konusunda çalışabileceğin birini de bulursan bence gayet mümkün.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 2:29 pm

Bsktn yazdı: Cum Kas 29, 2019 1:05 pm Ben de Türkiye'de hazırlanıyorum. Goetheden hiç verim alamadığımı fark edip B2.1'den sonra kursu da bıraktım. Kendim çalışıyor ve italki diye bir site var oradan konuşma ve yazılarımı düzelltirmek için ders satın alıyorum. Henüz testdafa girmedim nisanda gireceğim ancak bu şekilde çok gelişme kaydettim. Çok sistemli ve sıkı bir çalışma ile konuşma ve yazı konusunda çalışabileceğin birini de bulursan bence gayet mümkün.
Türkiyedeki kurslardan verim alamaman gayet normal. Nedeni burda açıklamak doğru olmaz.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Ara 02, 2019 8:23 am

dabadee yazdı: Çrş Kas 27, 2019 7:18 pm Almanyadamısın?
Hayir su an sinava hazirlaniyorum

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ara 02, 2019 11:10 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Ara 02, 2019 8:23 am Hayir su an sinava hazirlaniyorum
Almanyada olsan olabilirdi bence ama türkiyedeysen sen en iyisi kendini türkçeden bir şekilde izole et anca öyle olur bence

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ara 03, 2019 8:48 pm

dabadee yazdı: Pzt Ara 02, 2019 11:10 am Almanyada olsan olabilirdi bence ama türkiyedeysen sen en iyisi kendini türkçeden bir şekilde izole et anca öyle olur bence
Vazgectim valla zaten herkes zor diyorsa sinav ucreti de bayagi yuksek malum euro ikinci keze birakmaya gerek yok bence tesekkurler yinede

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 03, 2019 9:22 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Ara 03, 2019 8:48 pm Vazgectim valla zaten herkes zor diyorsa sinav ucreti de bayagi yuksek malum euro ikinci keze birakmaya gerek yok bence tesekkurler yinede
Bence pes etme. Uğraşırsan illaki önüne bir yol çıkar. Yok yapamam dersende polonya, estonya, litvanya tarzı ülkeleri düşenebilirsin. En azından okuyup o ülkeler ab üyesi olduğu için kendine yeni fırsatlar bulursun. Ha okul kötü diyorsan finlandiyayı araştır ordaki okullarda çok iyi.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 04, 2019 11:10 pm

dabadee yazdı: Sal Ara 03, 2019 9:22 pm Bence pes etme. Uğraşırsan illaki önüne bir yol çıkar. Yok yapamam dersende polonya, estonya, litvanya tarzı ülkeleri düşenebilirsin. En azından okuyup o ülkeler ab üyesi olduğu için kendine yeni fırsatlar bulursun. Ha okul kötü diyorsan finlandiyayı araştır ordaki okullarda çok iyi.
Pes etmek aklima dahi gelmedi gelmez zaten Ben Almanya yi istiyom orasi tek hedefim yine de sagol onerilerin icin ;)

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Çrş Haz 24, 2020 1:41 am

Bsktn yazdı: Cum Kas 29, 2019 1:05 pm Ben de Türkiye'de hazırlanıyorum. Goetheden hiç verim alamadığımı fark edip B2.1'den sonra kursu da bıraktım. Kendim çalışıyor ve italki diye bir site var oradan konuşma ve yazılarımı düzelltirmek için ders satın alıyorum. Henüz testdafa girmedim nisanda gireceğim ancak bu şekilde çok gelişme kaydettim. Çok sistemli ve sıkı bir çalışma ile konuşma ve yazı konusunda çalışabileceğin birini de bulursan bence gayet mümkün.
Sonucunuzu çok merak ettim bilgilendirirseniz sevinirim

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Çrş Haz 24, 2020 10:10 am

aariftr yazdı: Çrş Haz 24, 2020 1:41 am Sonucunuzu çok merak ettim bilgilendirirseniz sevinirim
Tabii, corona nedeniyle nisan sınavı ertelendi temmuzda gireceğim. Şubat ayında girdiğim testdaf sınavından TDN3 aldım

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Cum Haz 26, 2020 1:29 am

Bsktn yazdı: Çrş Haz 24, 2020 10:10 am Tabii, corona nedeniyle nisan sınavı ertelendi temmuzda gireceğim. Şubat ayında girdiğim testdaf sınavından TDN3 aldım
peki sizce TDN4 için C1'e geçiş yapılması gerekli mi yoksa iyi bitirilmiş bir B2 yeterli olacak mıdır?

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 2:09 am

aariftr yazdı: Cum Haz 26, 2020 1:29 am peki sizce TDN4 için C1'e geçiş yapılması gerekli mi yoksa iyi bitirilmiş bir B2 yeterli olacak mıdır?
merhaba, ben de fikir belirtmek istedim. Geçen şubattaki sınavdan TDN4 alabildim ve en son gördüğüm kur B2 idi bu yüzden iyi bitirilmiş bir B2nin yeterli olacağını düşünüyorum. Kelime haznenizi geliştirmeye bakın derim ben. Bir sürü hazırlanma kitapları var kesinlikle bence çözün. Çinlilerin yaptığı her bölüm için hazırlık kitapları var ben HV ve LV kısımları için oradan çalıştım ve seviyesinin sınava yakın olduğuna inanıyorum.

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Haz 26, 2020 2:34 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Kas 06, 2019 8:14 am Testdaf sinavi ne kadar zor turkiyede evde calisarak 1 yilda testdaf gecilir mi Kursa gitmeden olur mu zorluk derecesi nedir nasil calisilmali?
merhaba, ben de tüm aşamalarımı Türkiye'de yaşadım ama türk alman üniversitesinin hazırlığındaki bedava almanca eğitimi sayesinde sınavı geçebildim bence açıkçası. TestDaF'ın kolay olduğunu söyleyemeyeceğim ancak sıkı ve düzenli bir çalışmayla yapılabilecek bir sınav bence gerçi benim hazırlık eğitimi gibi bir şans faktörüm vardı... Eğer kursa gidecek maddi durumunuz yoksa ve zamanınız varsa dil bilgisini, kelimeyi kendiniz öğrenebilirsiniz ancak yukarıda da söylendiği gibi bence de SA ve MA kısımlarını kontrol edecek birileri gerekiyor ve kıyas yapmak için de internette araştırınca bazı SA ve MA örneklerini bulabilmek mümkün o şekilde karşılaştırma yapabilirsiniz.
Kelime öğrenmek içinse quizlet adlı uygulamayı kullanabilirsiniz, benim işime çok yaramıştı. Ayrıca uni sicher3 adlı kitapta bölüm bölüm benzer kelimeleri bir araya toplamışlar oldukça elverişli bulmuştum ben, o kitaptan da yararlanabilirsiniz, internette PDFsi var. SA kısmı için sınava 4 ay kala düzenli olarak her hafta SA yazdım ve kontrol ettirdim ben.
LV için kelime bilmekten başka çare yok ama Instagram'da almanca kaynakları takip ettim ve postlarını okumaya gayret ettim. Welt, Quarks, Tagesschau gibi.
Her gün dinleme yapın bence aksatmaya gelmez. Ben her gün tagesschau'dan haber dinliyordum 15dk bile olsa beni geliştirdiğini düşünüyorum. Siz evde çalışacağınızdan bence daha çok bir şeyler dinleyin. YouTube'da bir sürü almanca kanallar bulunmakta. Belgeseller izleyebilirsiniz. Mesela merak ettiğiniz, ilgili olduğunuz bir şeyi anahtar kelime biçminde dahi olsa YouTube'a almanca yazın ve aratın çıkan sonuçları dinleyebilirsiniz. Deutsche Welle de çok güzel içerikler üretiyor dinleme için bence, yanında etkinlikleri de oluyor bu sayede dinlediğiniz metni anlayıp anlamadığınızı tartabilirsiniz. DW'ye girip "almanca öğrenin" sekmesine bakarsanız her seviye için koydukları kurslara ulaşabilirsiniz.
Ayrıca YouTube'da nasıl TDN4-5 aldım videoları izlediğimde insanların genellikle mit erfolg zum testdaf ve 20.15 kitaplarını çözdüklerini duydum. Ben çözmedim yorum yapamayacağım.
Son olarak sınava çok az zaman kala yani 3 hafta kala falan sanırım çinlilerin testdaf hazırlığı için yaptıkları LV ve HV denemelerini çözmüştüm. İşe yarar olduklarını düşünüyorum, zorluk dereceleri testdaf gibiydi zannımca.
Başarılar diliyorum umarım istediğiniz yere gelirsiniz.