Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya 1 yıllık staj

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
groovy95

Almanya 1 yıllık staj

Mesaj gönderen groovy95 » Sal Eki 22, 2019 11:51 am

Merhaba arkadaşlar,
Ben üniversiteyi(lisans) bitirdim ve şu an Almanya’daki bir şirket beni 1 yıllığına ücretli stajyer olarak almak istiyor. Şu an üniversite öğrencisi olmamam ve arada herhangi bir program olmaması (erasmus , aisec gibi) staj yapmama engel midir? Benim durumumda olan veya konuya dair bilgisi olanlar deneyimlerini paylaşırsa çok memnun olurum.

blgnr17

Re: Almanya 1 yıllık staj

Mesaj gönderen blgnr17 » Pzt Şub 24, 2020 3:04 am

Merhaba,
Ben de bu yıl Haziranda mezun olup(lisans) sonrasinda mezun olarak Almanyada staj yapmayı planlıyorum(arada herhangi bir program olmadan). Sizin forumdaki mesajlarınızı görüp buraya yazmak istedim çünkü bu konularla ilgili çok fazla bilgi yok. Forumda başka bildiğiniz üyeler de varsa kendi aramızda iletişime geçip birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. Cevabımı görürseniz umarım benimle iletişime geçersiniz, ve bu süreçte birbirimize destek olabiliriz.

rijitcan

Mesaj gönderen rijitcan » Cum Haz 05, 2020 9:47 am

Selamlar ben de Makine Mühendisliği mezunuyum dil seviyem B1 B2 arası yaz sonuna B2 olur. Ben de uzun dönem staj yapmak istiyorum. Birşeyler duyarsanız benle de paylaşabilir misiniz

ankilic

Mesaj gönderen ankilic » Cum Haz 05, 2020 10:16 am

Günaydın
Makina Mühendisliği öğrencilerinin bildiğim kadarıyla lisans eğitimleri bitmeden staj zorunlulukları oluyor. Mezuniyetten sonra staj yapmak istemenizin özel bir nedeni var mı? Bir zorunluluk mu? İş tecrübesi olsun diye mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2020 12:59 pm

blgnr17 yazdı: Pzt Şub 24, 2020 3:04 am Merhaba,
Ben de bu yıl Haziranda mezun olup(lisans) sonrasinda mezun olarak Almanyada staj yapmayı planlıyorum(arada herhangi bir program olmadan). Sizin forumdaki mesajlarınızı görüp buraya yazmak istedim çünkü bu konularla ilgili çok fazla bilgi yok. Forumda başka bildiğiniz üyeler de varsa kendi aramızda iletişime geçip birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. Cevabımı görürseniz umarım benimle iletişime geçersiniz, ve bu süreçte birbirimize destek olabiliriz.
Hic bir engeli olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com