Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesapla İlgili 2 Kritik Soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Bloke Hesapla İlgili 2 Kritik Soru

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Çrş Eki 16, 2019 4:05 pm

Cevapları forumda elbet vardır bi yarım saat taradım ama bulamadım(Foruma pek hakim değilim).

İlk soru çok kısa ve net:

Öğrenci vizesi için gereken bloke hesabı her sene yeniletmemiz mi gerekiyor yoksa 1 defaya mı mahsus? Bu konuda o kadar çok zıt yargı duydum ki 1 yıl diyenler de çok her sene yeniletmen gereken diyenler de

İkinci soru için kendim hakkında biraz açıklama yapsam iyi olur

Ben şu an Goethe'de A2 alıyorum ve B2 ye kadar Türkiye'de almayı düşünüyorum şu an için. Bunu Almanya için ödeyeceğim maliyeti düşürmek için yapıyorum, orda hem bloke hesabı hem de kurs maliyetini katınca pahalı oluyor.
B2 yi bitirdiğimde oraya sadece C1 kalmış oluyor. Şartlı kabulle gittiğimde üni bünyesinde olan yoğun bir kursta C1i 3 ayda bitireceğimi varsayalım.

2. sorum da şu, vizeyi alırken bloke hesabın parasını ne kadar süreliğine yatırmam gerekiyor 3 ay mı 1 yıllığına yoksa daha başka bir süre mi?
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Bloke Hesapla İlgili 2 Kritik Soru

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 17, 2019 2:40 pm

Ilk sorunla ilgili farkli seyler duymus olman gayet dogal cünkü her sehirde farkli yabancilar dairesi ve tekrar bloke hesap isteme olayi sehirden sehire göre degisiyor. Örnegin bazi sehirlerde ikinci yil da yine tam 10 bin küsür isteniyor, bazilarinda yarisi isteniyor, nadir de olsa hic istemeyenler de oluyor.

Vize icin 1 yillik bloke hesap parasi yatiriliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Eki 17, 2019 3:40 pm

Physiker yazdı: Prş Eki 17, 2019 2:40 pm Ilk sorunla ilgili farkli seyler duymus olman gayet dogal cünkü her sehirde farkli yabancilar dairesi ve tekrar bloke hesap isteme olayi sehirden sehire göre degisiyor. Örnegin bazi sehirlerde ikinci yil da yine tam 10 bin küsür isteniyor, bazilarinda yarisi isteniyor, nadir de olsa hic istemeyenler de oluyor.

Peki diyelim ki bize oturumu 2 yıllık verdiler, o 2 yıl içerisinde tekrardan 2. sene bloke hesap gösterin diyolar mı yoksa 2. sene sonu tekrar 1 yıllık bloke hesap mı gösteriyorsun?

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cum Eki 18, 2019 8:39 pm

Physiker yazdı: Prş Eki 17, 2019 2:40 pm Ilk sorunla ilgili farkli seyler duymus olman gayet dogal cünkü her sehirde farkli yabancilar dairesi ve tekrar bloke hesap isteme olayi sehirden sehire göre degisiyor. Örnegin bazi sehirlerde ikinci yil da yine tam 10 bin küsür isteniyor, bazilarinda yarisi isteniyor, nadir de olsa hic istemeyenler de oluyor.

Ich hab verstanden, danke für Ihre Antwort
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"