Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Universitesi Makine yüksek lisans şartlı kabul

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
onuruaslan

Bremen Universitesi Makine yüksek lisans şartlı kabul

Mesaj gönderen onuruaslan » Cum Eyl 27, 2019 7:26 pm

Bremen Universitesine attığım mailde eyalet yasaları gereği şartlı kabul veremediklerini söylediler. Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi? Bremene yüksek lisan için gitmek istiyorum suanda Goethe Taksimd B1.3 e devam ediyorum ama C1 e burada ulasmak çok zaman alacagı için bir an evvel almanyaya gitmek istiyorum. Şartlı kabul verilemediği söyledikleri için nasıl bir yol izleyebilirim. Teşekkür ediyorum.

suat1503

Re: Bremen Universitesi Makine yüksek lisans şartlı kabul

Mesaj gönderen suat1503 » Cum Eyl 27, 2019 7:59 pm

onuruaslan yazdı: Cum Eyl 27, 2019 7:26 pm Bremen Universitesine attığım mailde eyalet yasaları gereği şartlı kabul veremediklerini söylediler. Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi? Bremene yüksek lisan için gitmek istiyorum suanda Goethe Taksimd B1.3 e devam ediyorum ama C1 e burada ulasmak çok zaman alacagı için bir an evvel almanyaya gitmek istiyorum. Şartlı kabul verilemediği söyledikleri için nasıl bir yol izleyebilirim. Teşekkür ediyorum.
Dil kursu vizesiyle gidebilirsin veya başka bir üniversiteden şartlı kabul alıp dil eğitimini orada tamamladıktan sonra Bremen'e geçersin.

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Pzr Eyl 29, 2019 12:03 pm

Bende dil kursu vizesi düşünüyorum. Peki bu bremen'de şartlı kabul vermemelerine dair bir bilginiz var mı acaba ? yada detaylı olarak nereden öğrenebilirim bir bilginiz varsa sevinirim

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Pzr Eyl 29, 2019 12:48 pm

onuruaslan yazdı: Pzr Eyl 29, 2019 12:03 pm Bende dil kursu vizesi düşünüyorum. Peki bu bremen'de şartlı kabul vermemelerine dair bir bilginiz var mı acaba ? yada detaylı olarak nereden öğrenebilirim bir bilginiz varsa sevinirim
Maalesef detayını bilmiyorum. Belediyenin sitesinden öğrenebilirsiniz büyük ihtimal.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 29, 2019 10:18 pm

Yüksek lisans bölümleri icin belirli bir seviyede almanca isteniyor. Sifirdan ön kabulü sadece lisans bölümlerine veriyorlar. Ayrintili bilgiler asagidaki linkte var:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... at-bremen/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasret26

Mesaj gönderen hasret26 » Pzt Eyl 30, 2019 10:37 pm

şartlı kabul olarak belirttiğimiz durum DSH-Vorbereitung olarak geçiyor. bu da dil sınavına hazırlık anlamında. çoğu okul (önceki yıldan şartlı kabul verenlerin) %90 ı artık şartlı kabul vermeyi bıraktılar. bazı yasalardan dolayı hepsi dil kursu olarak öğrenci kabul ediyorlar. şartlı kabul almak için kalan okul listesindekiler B1 istiyorlar genelde. ama şunu belirtmek isterim şartlı kabul almak demek DSH' yı geçince direk bölüme başlayacaksın anlamına gelmiyor. DSH veya testdaff tarzı diğer sınavlardan geçsende başvuru döneminde tekrar başvuru yapman gerekiyor dil belgen ile birlikte. şartlı kabul almış olsanda bunu yapmak zorundasın***
nasıl gelebilirim soruna şöyle söyleyebilirim benimde yaptığım gibi dil kursu aracılığıyla gelebilirsin. ben A1-A2 kurslarına kayıt olup gelmiştim.biraz sıkıntı yaşadım B2 ye kadar ki kayıdı tek seferde görmek istiyorlar. bu durum tabi değişebiliyor kişiden kişiye. şuanda C1 bitirmek üzereyim. ilk 3 aylık veya 6 aylık vize veriyorlar dert etme bu prosedür icabı olan birşey.

eğer kurslarda başarılı olursan iyide çalışırsan A1'den C1'i bitirmen en iyi ihtimalle 9ay sürüyor tabi bu kurs yerine göre değişebilir. dil vizesi ile gelirsen veya şartlı kabul ile yasal olarak 2 yıllık vizen var. ama bu vizeyi direk vermiyorlar hep seni takip ediyorlar. atıyorum ilk 3aylık verdiler sonra 1 yıla tamamladılar. her seferinde sağlık sigorta ödeme geçmişimi, kurslarda ki ilerlememi kontrol ediyorlar. eskiden sağlık sigortası yaptırıp iptal edebiliyordun para vermiyordun 1 ay dışında. ama buna dikkat et artık yemiyorlar. ödeme geçmişi istiyorlar ( ben care concept yaptım 28 euro aylık).

bu arada DSH veya diğer sınavlar için girceğin şehir veya üniversite önemli. herkesin dikkat etmesini öneririm. mannheim'da asla girmemeni öneririm. siyasi ve politik konular oluyor ve en küçük yanlışında direk puan verilmiyor. kurslarda ki seviyen ilerledikçe bu konuda daha çok bilgi toplarsın.üniversitelere göre değişen belli konular var sınavda çıkan ayrıca puanlaması kıt olan ve kıt olmayan okullar var bunada dikkat etmek lazım. IELTS gibi tek bir yerde gidip tüm sınavlar kontrol edilmiyor

onuruaslan

Mesaj gönderen onuruaslan » Cum Eki 04, 2019 7:39 pm

hasret26 yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 10:37 pm şartlı kabul olarak belirttiğimiz durum DSH-Vorbereitung olarak geçiyor. bu da dil sınavına hazırlık anlamında. çoğu okul (önceki yıldan şartlı kabul verenlerin) %90 ı artık şartlı kabul vermeyi bıraktılar. bazı yasalardan dolayı hepsi dil kursu olarak öğrenci kabul ediyorlar. şartlı kabul almak için kalan okul listesindekiler B1 istiyorlar genelde. ama şunu belirtmek isterim şartlı kabul almak demek DSH' yı geçince direk bölüme başlayacaksın anlamına gelmiyor. DSH veya testdaff tarzı diğer sınavlardan geçsende başvuru döneminde tekrar başvuru yapman gerekiyor dil belgen ile birlikte. şartlı kabul almış olsanda bunu yapmak zorundasın***
nasıl gelebilirim soruna şöyle söyleyebilirim benimde yaptığım gibi dil kursu aracılığıyla gelebilirsin. ben A1-A2 kurslarına kayıt olup gelmiştim.biraz sıkıntı yaşadım B2 ye kadar ki kayıdı tek seferde görmek istiyorlar. bu durum tabi değişebiliyor kişiden kişiye. şuanda C1 bitirmek üzereyim. ilk 3 aylık veya 6 aylık vize veriyorlar dert etme bu prosedür icabı olan birşey.

eğer kurslarda başarılı olursan iyide çalışırsan A1'den C1'i bitirmen en iyi ihtimalle 9ay sürüyor tabi bu kurs yerine göre değişebilir. dil vizesi ile gelirsen veya şartlı kabul ile yasal olarak 2 yıllık vizen var. ama bu vizeyi direk vermiyorlar hep seni takip ediyorlar. atıyorum ilk 3aylık verdiler sonra 1 yıla tamamladılar. her seferinde sağlık sigorta ödeme geçmişimi, kurslarda ki ilerlememi kontrol ediyorlar. eskiden sağlık sigortası yaptırıp iptal edebiliyordun para vermiyordun 1 ay dışında. ama buna dikkat et artık yemiyorlar. ödeme geçmişi istiyorlar ( ben care concept yaptım 28 euro aylık).

bu arada DSH veya diğer sınavlar için girceğin şehir veya üniversite önemli. herkesin dikkat etmesini öneririm. mannheim'da asla girmemeni öneririm. siyasi ve politik konular oluyor ve en küçük yanlışında direk puan verilmiyor. kurslarda ki seviyen ilerledikçe bu konuda daha çok bilgi toplarsın.üniversitelere göre değişen belli konular var sınavda çıkan ayrıca puanlaması kıt olan ve kıt olmayan okullar var bunada dikkat etmek lazım. IELTS gibi tek bir yerde gidip tüm sınavlar kontrol edilmiyor
Bende dil kursu vizesine başvurmayı düşünüyorum fakat çevremden birçok arkadaş dil kursu vizesi vermelerinin zor olduğunu söylüyor. Bu nedenle kafam bi hayli karışmış durumda. Başka üniversitelere başvurup şartlı kabul alıp dil kursu için yinede bremene gitmemi söyleyenlerde var. bremen birazda ekonomik manada beni rahatlacak teyzem yaşıyor orada konaklama yeme içme gibi masraflarım olmayacak. Birde bu şartlı kabul veren üniversitelere nereden ulaşabilirim. Aydınlatırsanız sevinirim. iyi günler diliyorum.